Справа № 491/1448/17
11 грудня 2017 року м.Ананьїв
Суддя Ананьївського районного суду Одеської області Желясков Олег Олександрович розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення гр-на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, відомості про паспортний документ та реєстраційний номер облікової картки платника податків відсутні, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення особу встановлено за відомостями автоматизованої інформаційно-пошукової системи МВС України «НАІС», тимчасово непрацюючого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, до адміністративної відповідальності протягом року не притягувався,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 15 жовтня 2017 року о 18 годин 15 хвилин громадянин ОСОБА_1 здійснював рух по вулиці Незалежності в м.Ананьїв Одеської області керуючи автомобілем марки «АЗЛК-2140» номерний знак 930-35ОА, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, що підтверджується висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 15 жовтня 2017 року, виданого Ананьївською ЦРЛ, чим порушив вимоги п.2.9 Правил дорожнього руху України.
За вказаним фактом співробітниками поліції було складено протокол про адміністративне правопорушення серії БР №044121 від 15 жовтня 2017 року за ч.1 ст.130 КУпАП.
Статтею 256 КУпАП передбачено, що в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Відповідно ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Так, при підготовці до розгляду даної справи про адміністративне правопорушення було встановлено, що матеріали оформлено не належним чином.
Зокрема, до протоколу про адміністративне правопорушення додано роздруківку з інтегрованої інформаційно-пошукової система Міністерства внутрішніх справ України «Армор», якої вбачається, що 15 жовтня 2017 року відносно ОСОБА_1 було складено 3 протоколи про адміністративні правопорушення, а саме: за ч.1 ст.126 КУпАП, ст.121-1 КУпАП та ч.1 ст.130 КУпАП.
Проте, зазначена роздруківка не містить посилань на те, за який саме проміжок часу відображені дані, а тому не дає змоги встановити, чи не притягався раніше протягом року ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.130 КУпАП.
У зв'язку з викладеним суд не має змоги встановити чи належно кваліфіковано дії ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП.
Крім того, частиною 1 статті 265-1 КУпАП передбачено, що у разі наявності підстав вважати, що водієм вчинено порушення, за яке відповідно до цього Кодексу може бути накладено адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами, працівник уповноваженого підрозділу тимчасово вилучає посвідчення водія до набрання законної сили постановою у справі про адміністративне правопорушення, але не більше ніж на три місяці з моменту такого вилучення, і видає тимчасовий дозвіл на право керування транспортними засобами. Про тимчасове вилучення посвідчення водія робиться запис у протоколі про адміністративне правопорушення.
Санкція ч.1 ст.130 КУпАП передбачає накладення на особу адміністративного стягнення у виді штрафу розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Водночас, в протоколі про адміністративне правопорушення серії БР №044121 від 15 жовтня 2017 року відсутні відомості щодо причин не здійснення вилучення в ОСОБА_1 посвідчення водія та взагалі наявність або відсутність в зазначеного громадянина посвідчення водія.
При таких обставинах суд не має можливості розглянути дані матеріали та винести відповідне рішення, а тому є всі підстави для повернення даного протоколу про адміністративне правопорушення для належного оформлення.
Керуючись ст.ст.130, 256, 268, 278 КУпАП, -
Матеріали адміністративної справи про притягнення гр-на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, відомості про паспортний документ та реєстраційний номер облікової картки платника податків відсутні, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення особу встановлено за відомостями автоматизованої інформаційно-пошукової системи МВС України «НАІС», тимчасово непрацюючого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_2