Ухвала від 30.11.2017 по справі 136/1170/17

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 136/1170/17

Головуючий у 1-й інстанції: Стадник С.І.

Суддя-доповідач: Мельник-Томенко Ж. М.

30 листопада 2017 року

м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Мельник-Томенко Ж. М.

суддів: Ватаманюка Р.В. Сторчака В. Ю. ,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Богданівської сільської ради Липовецького району Вінницької області на постанову Липовецького районного суду Вінницької області від 25 жовтня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Богданівської сільської ради Липовецького району Вінницької області про поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку,

ВСТАНОВИВ:

26 липня 2017 року ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до Богданівської сільської ради Липовецького району Вінницької області про поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку.

Постановою Липовецького районного суду Вінницької області від 25 жовтня 2017 року позов задоволено.

Визнано протиправним та скасовано рішення позачергової 16 сесії 7 скликання Богданівської сільської ради Липовецького району Вінницької області від 07.07.2017 року "Про дострокове припинення повноважень сільського голови Богданівської сільської ради ОСОБА_2".

Стягнуто з Богданівської сільської ради Липовецького району Вінницької області на користь ОСОБА_2 середній заробіток за час вимушеного прогулу по 25.10.2017 року в сумі 17 996 (сімнадцять тисяч дев'ятсот дев'яносто шість) грн. 25 коп.

Постанову суду про поновлення на посаді, а також виплату заробітної плати в межах суми стягнення за один місяць звернуто до негайного виконання.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просив суд скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову про відмову у задоволенні позову. В обґрунтування скарги апелянтом зазначено про порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

До суду апеляційної інстанції сторонами у справі були подані клопотання про відкладення розгляду адміністративної справи.

Оскільки, судом участь сторін в судовому засіданні не визнавалась обов'язковою, а наявні у справі матеріали достатні для її вирішення, та відсутні підстави для розгляду справи у відкритому судовому засіданні, то колегія суддів прийшла до висновку щодо можливості апеляційного розгляду в порядку письмового провадження.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

Суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що подані клопотання сторін про відкладення розгляду справи не підлягають задоволенню.

Перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін, з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_2 було обрано головою Богданівської сільської ради Липовецького району Вінницької області.

05 липня 2017 року депутати Богданівської сільської ради 7 скликання у відповідності до частини сьомої статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" звернулись до голови органу місцевого самоврядування із заявою про скликання позачергової сесії на 10 годину 07 липня 2017 року. На розгляд ради депутати просили внести питання щодо референдуму (об'єднання з Нападівською територіальною громадою), роботи сільської ради та голови.

06 липня 2017 року голова Богданівської сільської ради ОСОБА_2 прийняла розпорядження про проведення позачергової сесії та 07.07.2017 року безпосередньо відкрила позачергову 16 сесію 7 скликання на яку зареєструвалось 10 із 12 депутатів.

У відповідності до статті 12 Регламенту Богданівської сільської ради позачергова 16 сесія 7 скликання Богданівської сільської ради затвердила Порядок денний:

1. Про звернення депутатів Богданівської сільської ради від 05.07.2017 року;

2.Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення з питань, передбачених Законом України "Про добровільне об'єднання територіальних громад";

3. Про внесення змін до рішення 13 сесії 7 скликання Богданівської сільської ради від 09.12.2016 року "Про структуру, граничну чисельність та штатний розпис Богданівської сільської ради на 2017 рік".

Зі змісту протоколу позачергової 16 сесії 7 скликання Богданівської сільської ради від 07.07.2017 року вбачається, що після того як голова Богданівської сільської ради ОСОБА_2 по першому питанню зачитала заяву депутатів 7 скликання від 05.07.2017 року, виступив депутат Панасенко К.І., який запропонував сільському голові прозвітувати про проведену роботу за І-півріччя 2017 року, дати відповіді на звернення та заяви, що надходили від депутатів.

Однак, ОСОБА_2 повідомила присутніх депутатів, що звіт про діяльність сільської ради був предметом розгляду на минулій сесії і з того часу жодних змін в роботі ради не було.

Така відмова позивача не влаштувала присутніх депутатів, у зв'язку з чим вона припинила виступ, при цьому відзвітувати перед депутатами з приводу їх звернень без попередньої підготовки вона також не могла.

Так, депутат Баглаєвський Ю.І. вніс пропозицію припинити обговорення питання і включити до порядку денного питання щодо дострокового припинення повноважень сільського голови Богданівської сільської ради ОСОБА_2, яка відмовляється звітувати та перешкоджає роботі ради.

Присутні депутати схвалили внесення до порядку денного питання про дострокового припинення повноважень сільського голови Богданівської сільської ради ОСОБА_2 і після розгляду інших питань порядку денного перейшли до його розгляду.

По вищевказаному питанню на засіданні сесії виступили депутати Козачишина О.Г. (запропонувала провести таємне голосування з даного питання), Баглаєвський Ю.І. (повідомив присутніх, що ОСОБА_2 не виконує покладені на неї обов'язки, а саме неодноразово порушувала трудову дисципліну - відсутня на робочому місці без поважних причин, не скликає засідання сесії на звернення депутатів для вирішення важливих для жителів села питань), секретар Богданівської сільської ради Камінська О.Г. (ознайомила депутатів з порядком проведення таємного голосування).

З числа бажаючих було обрано нову лічильну комісію до складу якої увійшов Панасенко К.І. (голова), Козачишина Л.М.(секретар) та Баглаєвський Ю.І.(член).

З даного питання було проведено процедуру таємного голосування.

07.07.2017 року рішенням позачергової 16 сесії 7 скликання Богданівської сільської ради Липовецького району Вінницької області відповідно до частини другої, третьої статті 79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", достроково припинено повноваження сільського голови - ОСОБА_2, яка не забезпечила здійснення наданих їй повноважень.

Позивач, вважаючи таке рішення відповідача неправомірним, звернулася за захистом своїх прав до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами колегія суддів зазначає наступне.

Спірні правовідносини врегульовано Конституцією України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", Регламентом Богданівської сільської ради, який затверджений рішенням 2 сесії Богданівської сільської ради 7 скликання від 18.11.2015 року.

Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" (із змінами та доповненнями, в редакції на час розглядуваних правовідносин) визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування, відповідно до Конституції України.

Відповідно до статей 12 цього Закону, сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об'єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста. Сільський, селищний, міський голова обирається відповідною територіальною громадою на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі. Строк повноважень сільського, селищного, міського голови, обраного на чергових місцевих виборах, визначається Конституцією України. Сільський, селищний, міський голова очолює виконавчий комітет відповідної сільської, селищної, міської ради, головує на її засіданнях. Сільський, селищний, міський голова не може бути депутатом будь-якої ради, суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, в тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю. На сільських, селищних, міських голів поширюються повноваження та гарантії депутатів рад, передбачені законом про статус депутатів рад, якщо інше не встановлено законом.

Повноваження сільського, селищного, міського голови визначені статтею 42 вказаного Закону, зокрема частиною 4 цієї статті.

Згідно частин 1, 2, 3 статті 42 зазначеного Закону, повноваження сільського, селищного, міського голови починаються з моменту оголошення відповідною сільською, селищною, міською виборчою комісією на пленарному засіданні ради рішення про його обрання. Повноваження сільського, селищного, міського голови закінчуються в день відкриття першої сесії відповідної сільської, селищної, міської ради, обраної на наступних чергових місцевих виборах, або, якщо рада не обрана, з моменту вступу на цю посаду іншої особи, обраної на наступних місцевих виборах, крім випадків дострокового припинення його повноважень відповідно до частин першої та другої статті 79 цього Закону. У разі звільнення з посади сільського, селищного, міського голови у зв'язку з достроковим припиненням його повноважень або його смерті, а також у разі неможливості здійснення ним своїх повноважень повноваження сільського, селищного, міського голови здійснює секретар відповідної сільської, селищної, міської ради. Повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених статтею 79 цього Закону, що має наслідком звільнення його з посади.

Пунктом 16 частини 1 статті 26 вказаного Закону передбачено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішується питання про прийняття рішення щодо дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови у випадках, передбачених цим Законом.

Таким чином, вказаними вище нормами Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що повноваження сільського голови можуть бути припинені достроково лише у випадках, передбачених статтею 79 цього Закону. Рішення про дострокове припинення повноважень сільського голови може бути прийнято виключно на пленарному засіданні відповідної сільської ради, і лише у визначених цим Законом випадках.

Відповідно до статті 79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", повноваження сільського, селищного, міського голови вважаються достроково припиненими у разі: 1) його звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення ним повноважень голови; 2) припинення його громадянства; 3) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього; 3-1) набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, яким накладено стягнення у виді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, що пов'язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування; 4) відкликання з посади за народною ініціативою; 5) визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення таким, що помер; 6) його смерті.

Крім цього, повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути також достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень (ч.2 ст.79 Закону).

Повноваження сільського, селищного, міського голови за наявності підстав, передбачених абзацом 1 частини 2 цієї статті, можуть бути припинені достроково за рішенням місцевого референдуму або за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради (ч.3 ст.79 Закону).

Повноваження сільського, селищного, міського голови припиняються достроково, а відповідна особа звільняється з посади: - з підстав, зазначених в абзаці 1 частини 2 цієї статті, - з дня прийняття місцевим референдумом або відповідною радою рішення про дострокове припинення повноважень (ч.11 ст.79 Закону).

Таким чином, наведеними вище правовими нормами передбачено, що повноваження сільського голови можуть бути припинені достроково за рішенням відповідної сільської ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради, лише за наявності підстав, передбачених частиною 2 статті 79 Закону України "Про місцеве самоврядування в України", тобто в разі якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень. Цей перелік підстав є вичерпним.

При цьому, відповідне рішення сільської ради щодо дострокового припинення повноважень сільського голови повинно бути прийнято у визначеному порядку та згідно встановленої процедури.

Так, відповідно до частин 4-17 статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", наступні сесії ради скликаються: сільської, селищної, міської - відповідно сільським, селищним, міським головою. Сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць. У разі немотивованої відмови сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті, районної, обласної ради або неможливості його скликати сесію ради сесія скликається: сільської, селищної, міської ради - секретарем сільської, селищної, міської ради. У цих випадках сесія скликається: 1) якщо сесія не скликається сільським, селищним, міським головою (головою районної у місті, районної, обласної ради) у строки, передбачені цим Законом; 2) якщо сільський, селищний, міський голова (голова районної у місті, районної, обласної ради) без поважних причин не скликав сесію у двотижневий строк після настання умов, передбачених частиною сьомою цієї статті. Сесія сільської, селищної, міської, районної у місті ради повинна бути також скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради. У разі якщо посадові особи, зазначені у частинах четвертій та шостій цієї статті, у двотижневий строк не скликають сесію на вимогу суб'єктів, зазначених у частині сьомій цієї статті або у разі якщо такі посади є вакантними, сесія може бути скликана депутатами відповідної ради, які становлять не менш як одну третину складу ради, або постійною комісією ради. Рішення про скликання сесії ради відповідно до частин четвертої, шостої та восьмої цієї статті доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради. Сесію сільської, селищної, міської ради відкриває і веде відповідно сільський, селищний, міський голова, а у випадках, передбачених частиною шостою цієї статті, - секретар ради. У випадку, передбаченому частиною восьмою цієї статті, сесію відкриває за дорученням групи депутатів, з ініціативи якої скликана сесія, один з депутатів, що входить до її складу, а веде за рішенням ради - один з депутатів цієї ради. Пропозиції щодо питань на розгляд ради можуть вноситися сільським, селищним, міським головою, постійними комісіями, депутатами, виконавчим комітетом ради. Протоколи сесій сільської, селищної, міської ради, прийняті нею рішення підписуються особисто сільським, селищним, міським головою, районної у місті, районної, обласної ради - головою відповідної ради, у разі їх відсутності - відповідно секретарем сільської, селищної, міської ради, відповідно заступником голови районної у місті, районної ради чи першим заступником, заступником голови обласної ради, а у випадку, передбаченому частинами сьомою та восьмою цієї статті, - депутатом ради, який за дорученням депутатів головував на її засіданні. Сесії ради проводяться гласно із забезпеченням права кожного бути присутнім на них, крім випадків, передбачених законодавством. Порядок доступу до засідань визначається радою відповідно до закону.

Порядок діяльності Богданівської сільської ради сьомого скликання, її органу та посадових осіб регулюється Регламентом роботи Богданівської сільської ради, затверджений рішенням 2 сесії від 18 листопада 2015 року (далі - Регламент) (а.с. 30-35).

Так, сесії ради скликаються також за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу ради, або виконавчим комітетом сільської ради.

Для розгляду невідкладних питань чи надзвичайних ситуацій скликається позачергова сесія Ради. Розпорядження сільського голови про скликання позачергової сесії доводиться до відома депутатів і населення не пізніше як за три дні до відкриття,а в виняткових випадках за один день.

Статтею 12 Регламенту встановлено, що пропозиції з питань денного можуть офіційно вноситися сільським головою, постійними комісіями, депутатами, загальними зборами громадян. Матеріали і проекти рішень ради, а також пропозиції та зауваження до них в обов'язковому порядку попередньо розглядаються відповідними постійними комісіями. Комісія розглядає пропозицію і проект рішення на своїх засіданнях у присутності того, хто ініціював розгляд даного питання, фахівців відповідної галузі. Комісія має право вносити зміни до проекту рішень, а також підготувати свій проект рішення. З урахуванням висновків комісії (комісій) сільський голова приймає рішення про включення питань до порядку денного сесії або мотивує його відхилення. Питання, які потребують негайного розгляду і не вимагають попередньої підготовки та розгляду в комісіях, за рішенням ради можуть вноситись в порядок денний під час її проведення.

Згідно з п.2 ст.17 Регламенту для проведення відкритого чи таємного голосування і визначення його результатів на першому пленарному засіданні обирається лічильна комісія у складі трьох депутатів. Комісія обирається відкритим голосуванням за списком (по іменно) без обговорення більшістю присутніх депутатів. Лічильна комісія на своєму першому засіданні обирає зі свого складу голову і секретаря комісії. Засідання лічильної комісії проводиться гласно. Рішення лічильної комісії приймаються більшістю голосів її членів.

З матеріалів справи встановлено, що 07 липня 2017 року голова Богданівської сільської ради Липовецького району ОСОБА_2 відкрила позачергову 16 сесію 7 скликання на яку зареєструвалось 10 із 12 депутатів.

У відповідності до Регламенту позачергова 16 сесія 7 скликання Богданівської сільської ради затвердила Порядок денний: 1) Про звернення депутатів Богданівської сільської ради від 05.07.2017 року; 2) Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення з питань, передбачених Законом України "Про добровільне об'єднання територіальних громад"; 3) Про внесення змін до рішення 13 сесії 7 скликання Богданівської сільської ради від 09.12.2016 року "Про структуру, граничну чисельність та штатний розпис Богданівської сільської ради на 2017 рік".

Під час обговорення питання першого депутат Баглаєвський Ю.І. вніс пропозицію припинити обговорення питання і включити до порядку денного питання щодо дострокового припинення повноважень сільського голови Богданівської сільської ради Липовецького району ОСОБА_2

Присутні депутати схвалили внесення до порядку денного питання про дострокового припинення повноважень сільського голови Богданівської сільської ради Липовецького району і після розгляду інших питань порядку денного перейшли до його розгляду.

Згідно протоколу позачергової 16 сесії 7 скликання від 07.07.2017 року розгляд питання про дострокового припинення повноважень сільського голови Богданівської сільської ради Липовецького району ОСОБА_2 включив у себе ознайомлення депутатів з порядком проведення таємного голосування, доповіді депутата Баглаєвського Ю.І. (повідомив присутніх, що ОСОБА_2 не виконує покладені на неї обов'язки, а саме неодноразово порушувала трудову дисципліну - відсутня на робочому місці без поважних причин, не скликає засідання сесії на звернення депутатів для вирішення важливих для жителів села питань) та доповіді заступника голови районної ради Танасюка Р.А. (повідомив присутніх, що позивач була притягнута до адміністративної відповідальності).

Рішення про дострокове припинення повноважень голови Богданівської сільської ради ОСОБА_2, винесено відповідно до ч. 2,3 ст.79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та зумовлено тим, що остання не забезпечує здійснення наданих їй повноважень.

Аналізуючи зміст протоколу позачергової 16 сесії 7 скликання від 07.07.2017 року, апеляційний суд приходить до висновку про відсутність стадії належного обговорення питання щодо дострокового припинення повноважень позивача, як голови сільської ради.

Відсутність належного обговорення питання щодо дострокового припинення повноважень позивача, як голови сільської ради, є суттєвим порушенням вимог ч. 2 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", а також статті 12 Регламенту Богданівської сільської ради.

Колегія суддів зазначає, що доводи, які наводились під час розгляду питання про дострокове припинення повноважень сільського голови Богданівської сільської ради Липовецького району щодо неналежного виконання покладених на неї обов'язків, зокрема відсутність на робочому місці без поважних причин, не скликання засідання сесій на звернення депутатів для вирішення важливих для жителів села питань не може свідчити про невиконання нею свої службових обов'язків.

Робота сільського голови передбачає виконання покладених на нього обов'язків поза межами місця роботи та робочого часу. Факт незабезпечення виконання наданих сільському голові повноважень, потребує доведення у встановленому законодавством порядку.

В матеріалах адміністративної справи немає і відповідачем не надано суду доказів про те, що позивач за період перебування на посаді сільського голови Богданівської сільської ради здійснила порушення законів України та не забезпечила здійснення наданих їй повноважень. А накладення адміністративного стягнення за ч.2 ст.172-7 КУпАП у виді штрафу не є підставою для дострокового припинення повноважень сільського голови за ст.79 Закону України "Про місцеве самоврядування".

Припинення повноважень сільського голови з підстав, передбачених частиною другою статті 79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" не можна вважати оціночними, вони мають конкретно юридичний характер наявності у діях голови правопорушення.

Крім того, з протоколу вбачається, що під час розгляду питання першого депутатом Панасенко К.І. було запропоновано голові ради ОСОБА_2 прозвітувати про проведену роботу за І півріччя 2017 року.

З цього приводу, колегія суддів вказує, що частиною 7 статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування" визначено, що на вимогу не менше половини депутатів відповідної ради сільський, селищний, міський голова зобов'язаний прозвітувати перед радою про роботу виконавчих органів ради у будь-який визначений ними термін.

Однак, з матеріалів справи не встановлено проведення процедури ініціювання даного питання відповідно до вимог Закону, таким чином голова ради не була зобов'язана звітувати про проведену роботу за І півріччя, крім того, звіт про діяльність сільської ради був доведений до відома депутатів на минулій сесії.

Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Судом апеляційної інстанції також встановлено порушення вимог пункту 16 частини 1 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та пункту 3,5,6,7 статті 12 Регламенту Богданівської сільської ради.

Статтею 26 вказаного Закону передбачено, що питання про прийняття рішення щодо дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови у випадках, передбачених цим Законом вирішується виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради.

Враховуючи, що сільський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об'єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), обирається відповідною територіальною громадою на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі, то застосування п.8 ст.12 Регламенту під час внесення у порядок денний сесії питання про дострокове припинення повноважень голови сільської ради є неможливим. Оскільки розгляд даного питання потребує обговорення, а наведені порушення доказуванню.

Згідно статті 17 Регламенту для проведення відкритого чи таємного голосування і визначення його результату на першому пленарному засіданні обирається лічильна комісія у складі трьох депутатів. Комісія обирається відкритим голосуванням за списком (поіменно) без обговорення більшістю присутніх депутатів. Лічильна комісія на своєму першому засіданні обирає зі свого складу голову і секретаря комісії.

Однак, всупереч обраному на першому пленарному засіданні складу лічильної комісії Баглаєвський Ю.І. (голова), Кацаба О.В. (секретар), ОСОБА_10 (член), в порушення вимог статті 17 Регламенту щодо порядку обрання складу лічильної комісії за списком (поіменно) без обговорення, депутати під час розгляду питання про дострокове припинення повноважень сільського голови Богданівської сільської ради обрали з числа бажаючих нову лічильну комісію до складу якої увійшов Панасенко К.І. (голова), Козачишина Л.М. (секретар) та Баглаєвський Ю.І. (член), при цьому повноваження членів діючої лічильної комісії в установленому законом порядку не припиняли, що вказує на нелегітимність складу нової комісії та результатів її роботи.

Враховуючи встановлені обставини у справі та наведені приписи Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" і Регламенту Богданівської сільської ради, правильним є висновок суду першої інстанції, що оскаржуване рішення відповідача в контексті наведених приписів, щодо припинення повноважень голови Богданівської сільської ради ОСОБА_2 є таким, що ухвалене з грубими порушеннями вимог Закону та Регламенту, не у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.3 ст.7 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", на посадових осіб місцевого самоврядування поширюється дія законодавства України про працю.

Відповідно до ч. 1 ст. 235 Кодексу законів про працю України, у разі звільнення без законної підстави працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, що розглядає трудовий спір.

Виконання ж рішення реалізується шляхом фактичного допуску працівника, поновленого на роботі, до виконання попередніх обов'язків на підставі відповідного акта органу, який раніше прийняв незаконне рішення про звільнення.

При винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи, але не більш як за один рік. Якщо заява про поновлення на роботі розглядається більше одного року, не з вини працівника, орган, який розглядає трудовий спір, виносить рішення про виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.

Згідно ч. 1 ст. 27 Закону України "Про оплату праці" порядок обчислення середньої заробітної плати працівника у випадках, передбачених законодавством, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 року № 100 затверджено Порядок обчислення середньої заробітної плати.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції і в частині стягнення з відповідача середній заробіток на час вимушеного прогулу.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З підстав вищенаведеного, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції при ухваленні оскаржуваної постанови вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права, а тому відсутні підстави для її скасування.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

апеляційну скаргу Богданівської сільської ради Липовецького району Вінницької області залишити без задоволення, а постанову Липовецького районного суду Вінницької області від 25 жовтня 2017 року - без змін.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. ст. 212, 254 КАС України.

Головуючий Мельник-Томенко Ж. М.

Судді Ватаманюк Р.В. Сторчак В. Ю.