Ухвала від 06.12.2017 по справі 553/773/17

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 грудня 2017 р.Справа № 553/773/17

Харківський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді: Яковенка М.М.

суддів: Лях О.П., Старосуда М.І.

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду заяву ОСОБА_1 про ухвалення додаткового рішення у справі за апеляційними скаргами Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області та Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області на постанову Ленінського районного суду м. Полтава від 11 вересня 2017 року по справі № 553/773/17 за позовом ОСОБА_1 до Пенсійного фонду України, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Ленінського районного суду м. Полтава від 11 вересня 2017 року задоволено позов.

Зобов'язано Ліквідаційну комісію УМВС України в Полтавській області підготувати довідку про відповідний розмірі грошового забезпечення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (ІПН НОМЕР_1) за формою визначеною Постановою Кабінету міністрів України від 13.02.2008 року №45 з урахуванням всіх видів грошового забезпечення (посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення, в тому числі і підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер, премії, одноразові додаткові види грошового забезпечення ), у розмірах встановлених законодавством для поліцейських, а саме:

-посадовий оклад за посадою старший слідчий - 2600 грн.;

-оклад за спеціальне звання підполковник поліції (міліції) - 2200 грн.;

-надбавка за вислугу років ( за стаж служби - 21 календарний рік служби) 40% посадового окладу з врахуванням окладу за спец звання - 1920 грн.;

-надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції ( надбавка за особливо важливі завдання) 100% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби - 6720 грн.;

-премія -60%;

-матеріальна допомога для оздоровлення за 24 місяці перед звільненням (2014-2015рік)-7091 грн., доплати - 2000 грн.;

-надбавка за оперативно - розшукову діяльність - 50% та подати її до Головного Управління пенсійного фонду України в Полтавській області.

Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного Фонду України в Полтавській області, щодо не здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (ІПН НОМЕР_1) з урахуванням всіх видів грошового забезпечення ( посадови оклад, оклад за спеціальним званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення, в тому числі і підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер, премії, одноразові додаткові види грошового забезпечення), у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, а саме:

-посадовий оклад за посадою старший слідчий - 2600 грн.;

-оклад за спеціальне звання підполковник поліції (міліції) - 2200 грн.;

-надбавка за вислугу років ( за стаж служби - 21 календарний рік служби) 40% посадового окладу з врахуванням окладу за спец звання - 1920 грн.;

-надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції ( надбавка за особливо важливі завдання) 100% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби - 6720 грн.;

-премія -60%;

-матеріальна допомога для оздоровлення за 24 місяці перед звільненням (2014-2015рік)-7091 грн., доплати - 2000 грн.;

надбавка за оперативно - розшукову діяльність - 50%.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного Фонду України в Полтавській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (ІПН НОМЕР_1) з урахуванням всіх видів грошового забезпечення (посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення, в тому числі і підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер, премії, одноразові додаткові види грошового забезпечення), у розмірах встановлених законодавством для поліцейських, а саме: посадовий оклад за посадою старший слідчий - 2600 грн.;

-оклад за спеціальне звання підполковник поліції (міліції) - 2200 грн.;

-надбавка за вислугу років ( за стаж служби - 21 календарний рік служби) 40% посадового окладу з врахуванням окладу за спец звання - 1920 грн.;

-надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції ( надбавка за особливо важливі завдання) 100% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби - 6720 грн.;

-премія -60%;

-надбавка за оперативно - розшукову діяльність - 50%;

-матеріальна допомога для оздоровлення за 24 місяці перед звільненням (2014-2015рік)-7091 грн., доплати - 2000 грн..

Зобов'язано Головне Управління Пенсійного Фонду України в Полтавській області здійснити виплату ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (ІПН НОМЕР_1) різниці недоотриманих пенсій з 01.01.2016 року.

Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 22 листопада 2017 року апеляційні скарги Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області та Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області задоволено частково, постанову Ленінського районного суду м. Полтава від 11 вересня 2017 року по справі № 553/773/17 скасовано та прийнято нову постанову якою:

Адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково.

Зобов'язано Ліквідаційну комісію УМВС України в Полтавській області направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідку про відповідний розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 про основні та додаткові види грошового забезпечення встановлених Постановою Кабінету Міністрів України №988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”, в якій також зазначити про розміри виплати матеріальної допомоги на оздоровлення за останні 24 місяці перед звільненням.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.

28 листопада 2017 року від ОСОБА_1 надійшла заява про ухвалення додаткового судового рішення, яким просив зобов'язати Ліквідаційну комісію УМВС України в Полтавській області зазначити додаткові види грошового забезпечення позивача, а саме - надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (надбавка за особливо важливі завдання) 100%; премія - 30%, надбавка за оперативно - розшукову діяльність - 50% на момент призначення пенсії.

Розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, з урахуванням приписів п.2 ч.1 ст.197 КАС України. Від заявника надійшла заява про розгляд справи у його відсутність.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи заяви та матеріали справи, колегія суддів вважає, що заява не підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до частини першої статті 168 КАС України, суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою особи, яка брала участь у справі, чи з власної ініціативи прийняти додаткову постанову чи постановити додаткову ухвалу у випадках, якщо:

1) щодо однієї із позовних вимог, з приводу якої досліджувалися докази, чи одного з клопотань не ухвалено рішення;

2) суд, вирішивши питання про право, не визначив способу виконання судового рішення;

3) судом не вирішено питання про судові витрати.

Як вбачається із вказаної статті, процесуальний інститут додаткового судового рішення дає можливість виправити помилки суду, спричинені недотриманням вимог судового рішення, зокрема, щодо наявності в ньому відповіді на всі заявлені вимоги позивача (третьої особи), наявності суджень суду щодо способу виконання судового рішення у випадку, коли такі судження є необхідними, вирішення питання про судові витрати.

З наведеного слідує, що додаткове судове рішення є засобом усунення недоліків основного, яким вирішено спір по суті позовних вимог за результатами судового розгляду справи, а не додаткових судових рішень.

Згідно п. 17 постанови Пленуму Вищого адміністративного України "Про судове рішення в адміністративній справі" від 20.05.2013 року № 7 зазначено, що за правилами статті 168 КАС України суд будь-якої інстанції може за заявою особи, яка брала участь у справі, чи з власної ініціативи прийняти додаткову постанову чи постановити додаткову ухвалу лише у випадках, передбачених частиною першою статті 168 КАС України.

Додаткове судове рішення не може змінювати суті основного рішення або містити висновки про права й обов'язки осіб, які не брали участі у справі.

Додатковими судовими рішеннями є додаткова постанова чи додаткова ухвала, якими вирішуються окремі правові вимоги, котрі не вирішені основним рішенням, та за умови, якщо з приводу позовних вимог досліджувались докази (для постанов) або вирішені не всі клопотання (для ухвал). Крім того, додаткові постанови (ухвали) можуть прийматися (постановлятися), якщо судом при ухваленні основного судового рішення не визначено способу його виконання або не вирішено питання про судові витрати.

Додаткове судове рішення є невід'ємною складовою основного судового рішення.

В обґрунтування заяви відповідач вказує, що додаткові види грошового забезпечення, які мали місце на момент призначення пенсії позивача, а саме: премія - 30% (на момент призначення пенсії), надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (надбавка за особливо важливі завдання) - 100% (на момент призначення пенсії), надбавка за оперативно - розшукову діяльність - 50 % (на момент призначення пенсії), судом зазначено не було, хоча в мотивувальній частині постанови суду про необхідність їхнього зазначення в довідці про відповідний розмір грошового забезпечення позивача.

Перевіривши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку про відсутність визначених ст. 168 КАС України підстав для ухвалення додаткового судового рішення.

В даному випадку наведені показники, які підлягають відображенню в новій довідці яку відповідач повинен буде надіслати до пенсійного фонду для подальшого вирішення питання щодо перерахунку пенсії з урахуванням показників грошового забезпечення, як об'єкта обчислення пенсії позивача, є по суті показниками видів грошового забезпечення встановлених Постановою Кабінету Міністрів України №988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”, та тих, які належали позивачу, в тому числі матеріальної допомоги на оздоровлення за перед звільненням. При чому, колегія суддів звертає увагу, що такі показники як премія - 30%, надбавка за особливо важливі завдання - 100%, надбавка за оперативно - розшукову діяльність - 50 % (на момент призначення пенсії), є в наявності у Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, який повідомляв про них.

З огляду на вищенаведене, враховуючи вимоги ст..168 КАС України стовно обставин для прийняття додаткового судового рішення, колегія суддів приходить до висновку, що жодних підстав передбачених цією статтею для задоволення заяви, не має.

Відповідно до ч 4 ст. 168 КАС України, про відмову в ухваленні додаткового рішення суд постановляє ухвалу.

Керуючись ст. 41, 94, 160, 167, 168, 195, 197, 205, 207, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні заяви ОСОБА_1 про ухвалення додаткового рішення у справі за апеляційними скаргами Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області та Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області на постанову Ленінського районного суду м. Полтава від 11 вересня 2017 року по справі № 553/773/17 - відмовити.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками розгляду в порядку письмового провадження набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів після набрання нею законної сили.

Головуючий суддя (підпис)ОСОБА_2

Судді(підпис) (підпис) ОСОБА_3 ОСОБА_4