Ухвала від 14.11.2017 по справі 583/392/17

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

14 листопада 2017 року м. Київ К/800/37828/17

Суддя Вищого адміністративного суду України Швець В.В., перевіривши касаційну скаргу Охтирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області на додаткову постанову Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 11 серпня 2017 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 3 жовтня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Охтирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області про зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Вищого адміністративного суду України надійшла касаційна скарга, яка підлягає залишенню без руху з огляду на таке.

Відповідно до частини другої статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.

Як вбачається з матеріалів, доданих до касаційної скарги, ухвала Харківського апеляційного адміністративного суду постановлена 3 жовтня 2017 року, а касаційна скарга направлена до Вищого адміністративного суду України 9 листопада 2017 року, тобто з порушенням строку визначеного законодавством.

Разом з тим, відповідачем в касаційній скарзі не порушується питання про поновлення строку на звернення з касаційною скаргою та не наведено істотних причин поважності пропуску строку та належних та допустимих доказів на підтвердження вказаних обставин.

У разі якщо касаційну скаргу подано з пропуском строку касаційного оскарження, необхідно звернутися заявою про поновлення цього строку з обґрунтуванням поважності причин його пропуску і відповідними доказами.

За приписами частини четвертою статті 214 КАС України касаційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

За частиною четвертою (абзацом 2) вище згаданої норми, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку касаційного оскарження визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження.

Керуючись статтями 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України,-

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Охтирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області на додаткову постанову Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 11 серпня 2017 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 3 жовтня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Охтирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області про зобов'язання вчинити дії залишити без руху, надавши строк для усунення вказаних недоліків - 30 днів з моменту отримання зазначеної ухвали.

Одночасно роз'яснити, що невиконання ухвали щодо усунення зазначених недоліків у встановлений строк є підставою для відмови у відкритті касаційного провадження.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В.В. Швець