532/1737/17
3/532/410/2017
13 листопада 2017 р. Суддя Кобеляцького районного суду Полтавської області Омельченко І.І., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов із державної екологічної інспекції у Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого ланковим в ТОВ «Лакорт»,
за ст. 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
17 жовтня 2017 року із державної екологічної інспекції у Полтавській області до суду надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 91 КУпАП.
Із матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1, спільно із ОСОБА_2, 31.08.2017 року близько 08:00 год. на території РЛП «Нижньоворсклянський», в порушення ст.ст.9-1, 24 ЗУ «Про природно-заповідний фонд» на судні РЛ-7600 здійснювали незаконний вилов риби забороненим знаряддям лову, сітками в кількості 72 шт., виловивши при цьому 430 об'єктів тваринного світу ( водні живі ресурси): 71 карась сріблястий, 25 судаків, 23 лящі, 4 окуні, 47 пліток, 16 сазанів, 45 плоскирок, 198 синців. Розмір завданої шкоди - 85370 грн.
Дослідивши матеріали вище вказаної адміністративної справи, вважаю, що остання підлягає поверненню для доопрацювання, виходячи з наступних підстав.
Згідно до ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом та інше.
Стаття 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інше.
За змістом ст.9 Кодексу, адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Положеннями ст.61 Конституції України гарантовано, що ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.
Відповідно до ст.253 КпАП України, якщо при розгляді справи орган прийде до висновку, що в порушенні є ознаки кримінального правопорушення, він передає матеріали прокурору або органу досудового розслідування.
На підставі вище викладеного та приймаючи до уваги розмір та характер завданих виловом риби збитків, вважаю, що дану справу слід передати до Кобеляцького відділу поліції для проведення перевірки наявності чи відсутності ознак кримінального правопорушення у встановлених у ОСОБА_1 діяннях.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.9, 253 КУпАП , -
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 за ст. 91 КУпАП направити до Кобеляцького відділу поліції ГУНП в Полтавській області для проведення перевірки наявності чи відсутності в діях ОСОБА_1 ознак кримінального правопорушення.
Постанова суду оскарженню не підлягає.
Суддя