22 листопада 2017 року
Справа № 490/239/17
Номер провадження 2-а/489/339/17
22 листопада 2017 р. м. Миколаїв
Ленінський районний суд м. Миколаєва в складі:
головуючого - судді Тихонової Н.С.,
секретаря - Сироватки Т.О.,
без участі сторін,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Миколаївської міської ради про скасування рішення,
ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом до Виконавчого комітету Миколаївської міської ради про скасування рішення. Вказувала на те, що 09.12.2016 р. ВК ММР прийнято рішення про продовження строку договору особистого строкового сервітуту від 23.09.2013 р. з ФОП ОСОБА_2 При цьому, ОСОБА_2 звернулась за продовженням строку в серпні 2016 р., в той час як ОСОБА_1 за відповідним дозволом зверталась в липні 2016 р. Однак позивачка вважає, що вказане рішення виконавчого комітету є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки його було винесено з порушенням вимог діючого законодавства.
Посилаючись на вищевикладене, позивачка просить суд скасувати Рішення ВК ММР від 09.12.2016 р. за 1146 про продовження договору особистого строкового сервітуту від 23.09.2013 р. №377 з ФОП ОСОБА_2 для обслуговування пересувної тимчасової споруди навпроти будинку 136 по вул. Космонавтів в м. Миколаєві.
Справа призначена до розгляду в судовому засіданні.
Відповідно до заяви, представник позивачки позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив про розгляд справи без його участі.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Згідно Рішення Виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 09.12.2016 р. за № 1146 дозволено ФОП ОСОБА_2 укладання договору про зміни до договору про встановлення особистого строкового сервітуту, який було дозволено укласти рішенням виконкому міської ради від 22.08.2013 р. №808, строком на 1 рік з дати прийняття рішення до затвердження Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для обслуговування пересувної тимчасової споруди загальною площею 6 кв.м. по вул. Космонавтів, навпроти будинку № 136 у Інгульському районі відповідно до висновку управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради від 17.10.2016 р. № 17-4453/5.
Предметна підсудність адміністративних справ місцевим загальним судам як адміністративним судам визначена частиною першою ст.18 КАС України.
У відповідності зі п. 2 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, про застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), дозвільної системи у сфері господарської діяльності, якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.
Разом з тим, зі змісту адміністративного позову вбачається, що позивачка звертається з вимогами про скасування рішення виконкому Миколаївської міської ради саме щодо надання дозволу на укладання договору.
Проте, зважаючи на вищевикладені положення КАС України, вимога позивачки відноситься до предметної підсудності окружного адміністративного суду.
Оскільки предметом даного спору є оскарження Рішення Виконавчого комітету Миколаївської міської ради про надання дозволу на укладання договору, тому така справа відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України підсудна окружним адміністративним судам.
У відповідності зі п.2 ч. 1 ст. 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне передати справи на розгляд Миколаївському окружному адміністративному суду.
Керуючись п. 2 ч. 1 ст. 22 КАС України, суд,
Адміністративну справу № 490/239/17 за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Миколаївської міської ради про скасування рішення передати на розгляд до Миколаївського окружного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Ленінський районний суд м. Миколаєва протягом п'яти днів з дня її проголошення або отримання копії.
Суддя: Н.С. Тихонова