Рішення від 10.11.2017 по справі 361/5394/17

Україна

БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

провадження № 2/361/2912/17, cправа № 361/5394/17

10.11.2017

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«10» листопада 2017 року м.Бровари Київської області

Броварський міськрайонний суд Київської області в складі:

головуючого судді - Василишина В.О.,

при секретарі - Харченко Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2017 року ОСОБА_1 звернулася до суду із даним позовом, в якому з урахуванням уточнень просить стягнути із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, на свою користь аліменти на утримання сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, й дочки - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, у розмірі - ? частки всіх видів заробітку, але не менше 50 % прожиткового мінімуму, встановленого для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи із дня звернення до суду із даним позовом і до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що перебуває із відповідачем у шлюбі, зареєстрованому 26 березня 2010 року. Від спільного подружнього життя у них народилося двоє дітей: син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, й дочка ОСОБА_4,

ІНФОРМАЦІЯ_3. У добровільному порядку відповідач обов'язку щодо матеріального утримання неповнолітніх дітей не надає. З підстав стягнення аліментів змушена звернутися до суду.

У судове засідання позивач ОСОБА_1 не з'явилася. 10 листопада 2017 року надала до суду заяву про розгляд справи у її відсутність, в якій вказала, що позовні вимоги з урахуванням уточнень підтримує.

Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з'явився, 10 листопада 2017 року надав заяву про розгляд справи у його відсутність, в якій вказав, що позовні вимоги з урахуванням уточнень визнає у повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до вимог статті 180 СК України встановлено, що батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Частиною третьою статті 181 СК України встановлено, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

Відповідно до частин першої та другої статті 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення.

Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Як встановлено частиною першою статті 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

З матеріалів справи вбачається, що сторони по даній справі перебувають у шлюбі, зареєстрованому 26 березня 2010 року відділом реєстрації актів цивільного стану Броварського міськрайонного управління юстиції Київської області.

Від спільного подружнього життя у ОСОБА_2 й ОСОБА_1 народилося двоє дітей: син - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, й дочка - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3,

Вирішуючи питання щодо заявлених вимог про стягнення аліментів на утримання дитини, суд враховує, що відповідач інших осіб на утриманні не має, є працездатним за віком та станом здоров'я, тому має можливість надавати матеріальну допомогу на утримання своїх дітей. Відповідач визнав пред'явлені до нього позовні вимоги у повному обсязі. Враховуючи наведене, суд вважає за доцільне стягнути аліменти на утримання дітей у розмірі - 1/2 частки.

Статтею 191 СК України передбачено, що аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.

Таким чином, аліменти підлягають стягненню з дня пред'явлення позивачем до суду позову, а саме із 11 вересня 2017 року.

Згідно із статтею 367 СК України суд допускає негайне виконання рішень, зокрема, у справах про стягнення аліментів.

Суд приходить до висновку про необхідність допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення із відповідача аліментів за один місяць.

Стягненню із відповідача на користь держави підлягає судовий збір у розмірі - 640 грн. 00 коп.

Керуючись статтями 212 - 215, 367 ЦПК України, Броварський міськрайонний суд Київської області,

ВИРІШИВ:

Позов - задовольнити.

Стягувати із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, й дочки ОСОБА_4,

ІНФОРМАЦІЯ_3, у розмірі - 1/2 частини всіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

Аліменти на дітей підлягають стягненню починаючи із -11 вересня 2017 року.

Рішення суду в частині стягнення аліментів на дітей за один місяць підлягає негайному виконанню.

Стягнути із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь держави судовий збір в сумі - 640 (шістсот сорок) грн. 00 коп.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області через Броварський міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя В.О.Василишин

Попередній документ
70296626
Наступний документ
70296628
Інформація про рішення:
№ рішення: 70296627
№ справи: 361/5394/17
Дата рішення: 10.11.2017
Дата публікації: 21.11.2017
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Броварський міськрайонний суд Київської області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із сімейних правовідносин; Спори, що виникають із сімейних правовідносин про стягнення аліментів