"14" листопада 2017 р.Справа № 916/217/17
За позовом: Обслуговуючого кооперативу "Житлово-будівельний кооператив "Югспецстрой - 77"
До відповідача: Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області
За участю третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Комунального підприємства "Надія"
про визнання рішень протиправними та їх скасування
Суддя Рога Н. В.
Представники:
Від позивача: не з'явився;
Від відповідача: ОСОБА_1 - на підставі довіреності від 01.02.2017 р.;
Від третьої особи: не з'явився.
СУТЬ СПОРУ: Позивач, Обслуговуючий кооператив "Житлово-будівельний кооператив "Югспецстрой - 77", звернувся до господарського суду Одеської області з позовною заявою до Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області про визнання протиправними та скасування : рішення 68 сесії Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області VI скликання № 1114-VI від 27.03.2015 р. "Про надання Комунальному підприємству "Надія" Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у довгострокову оренду для будівництва та обслуговування протизсувних споруд, розташованої за адресою: Одеська область, Комінтернівський район, Крижанівська сільська рада, с. Крижанівка"; рішення 70 сесії Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області VI скликання № 1179-VI від 14.07.2015 р. "Про надання Комунальному підприємству "Надія" Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у довгострокову оренду для будівництва та обслуговування протизсувних споруд, розташованої за адресою: Одеська область, Комінтернівський район, Крижанівська сільська рада, с. Крижанівка" та рішення 3 сесії Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області VIІ скликання № 106-VIІ від 08.12.2015 р. "Про відмову Обслуговуючому кооперативу "Житлово-будівельний кооператив "Югспецстрой - 77" у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у довгострокову оренду строком на 49 років для проведення протизсувних, берегоукріплювальних гідротехнічних споруд, розташованої в селі Крижанівка, Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області (в межах населеного пункту).
Ухвалою господарського суду Одеської області від 30 січня 2017 р. порушено провадження у справі № 916/217/17 та залучено до участі у справі у якості третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Комунальне підприємство "Надія".
Ухвалою господарського суду Одеської області від 16 березня 2017 р. задоволено клопотання позивача та зупинено провадження у справі № 916/217/17 до розгляду Одеським апеляційним адміністративним судом апеляційної скарги Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області на ухвалу Комінтернівського районного суду Одеської області про закриття провадження у справі № 504/557/16-а.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 09 жовтня 2017 р. провадження у справі № 916/217/17 поновлено з 24.10.2017 р.
01 листопада 2017 р. до господарського суду Одеської області надійшло клопотання відповідача - Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області (вх. № 2-5768/17 від 01.11.2017 р.) про припинення провадження у справі на підставі п.1 ст.80 ГПК України у зв'язку з тим, що даний спір не підлягає розгляду у господарських судах України.
Обґрунтовуючи клопотання про припинення провадження у справі, позивач зазначає, що в межах розгляду справи № 504/557/16-а за адміністративним позовом Обслуговуючого кооперативу "Житлово-будівельний кооператив "Югспецстрой - 77" до Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, за участю третьої особи - Комунального підприємства "Надія" про визнання рішення протиправним та скасування рішень, колегією суддів, на підставі норм чинного законодавства, встановлено, що для передачі земельної ділянки у користування (оренду) зацікавлена особа звертається до відповідних органів із заявами для отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та для надання її у користування, за результатами розгляду яких, визначені в Земельному кодексі України органи (як суб'єкти владних повноважень), приймають одне з відповідних рішень, яке за своєю формою та сутністю є правовим актом індивідуальної дії.
Зокрема, ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 16.05.2017 р. у справі № 504/557/16-а встановлено факт того, що Крижанівська сільська рада Лиманського району Одеської області при ухваленні оскаржуваних рішень здійснювала владні управлінські функції та реалізовувала свої повноваження в сфері управління, що підлягає під юрисдикцію адміністративних судів України.
Крім того, ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 16.05.2017 р. у справі № 504/557/16-а апеляційну скаргу Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області задоволено, ухвалу Комінтернівського районного суду Одеської області від 25.10.2016 р. скасовано, а матеріали справи направлені до суду першої інстанції для подальшого розгляду справи по суті.
Розглянув матеріали справи, клопотання про припинення провадження у справі, суд дійшов наступного висновку:
Відповідно до вимог ч.1 ст.12 Господарського процесуального кодексу України господарським судам, зокрема, підвідомчі справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім спорів про приватизацію державного житлового фонду, спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов, спорів про встановлення цін на продукцію (товари), а також тарифів на послуги (виконання робіт), якщо ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін, спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів, інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України та міжнародних договорів України віднесено до відання інших органів.
Юрисдикцію адміністративних судів щодо вирішення спорів визначено у ст.17 Кодексу адміністративного судочинства. Зокрема, передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів, правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 16.05.2017 р. у справі № 504/557/16-а встановлено факт того, що Крижанівська сільська рада Лиманського району Одеської області при ухваленні оскаржуваних рішень здійснювала владні управлінські функції та реалізовувала свої повноваження в сфері управління, що підлягає під юрисдикцію адміністративних судів України.
Відповідно до ч. 3 ст. 35 ГПК України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, крім встановлених рішенням третейського суду, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Згідно до п. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України Господарський суд припиняє провадження у справі, якщо спір не підлягає вирішенню в господарських судах України.
На підставі викладеного, суд доходить до висновку про те, що провадження у справі слід припинити відповідно до п.1 ст.80 ГПК України.
У випадках припинення провадження у справі повторне звернення до господарського суду зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав не допускається.
Керуючись п.1 ст. 80, ст. 86 ГПК України, суд, -
1. Провадження у справі № 916/217/17 припинити.
Суддя Н.В. Рога