09.11.2017 Справа № 904/9095/17
За позовом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області
до Комунального закладу "Дніпропетровська міська багатопрофільна клінічна лікарня №4" Дніпропетровської обласної ради, м. Дніпро
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Східний офіс Державної аудиторської служби України, м. Дніпро
про стягнення 2 973,02 грн.
Суддя Петренко Н.Е.
секретар судового засідання Сирота М.О.
Представники:
від позивача: ОСОБА_1, довіреність № 725 від 01.08.2017
від відповідача: не з'явився
від третьої особи: ОСОБА_2, довіреність №108/25/17 від 01.08.2017
Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області (далі - позивач) звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Комунального закладу "Дніпропетровська міська багатопрофільна клінічна лікарня №4" Дніпропетровської обласної ради (далі - відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Східний офіс Державної аудиторської служби України (далі - третя особа), про стягнення матеріальної шкоди у розмірі 2 973,02 грн.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 23.10.2017 порушено провадження у справі № 904/9095/17, розгляд справи призначений на 09.11.2017.
09.11.2017 у судовому засіданні повноважний представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив суд їх задовольнити.
Відповідач у судове засідання свого представника не направив, надав суду клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку з неможливістю забезпечити явку свого представника.
Враховуючи зазначене, господарський суд прийшов до висновку про те, що повноважний представник відповідача у судове засідання не з'явився та не подав відзив на позов та інші витребувані судом документи без поважних причин, у зв'язку з чим суд вважає за можливе розглянути справу в даному судовому засіданні без участі повноважного представника відповідача за наявними в ній матеріалами.
Повноважний представник третьої особи у судовому засіданні не заперечував проти задоволення позовних вимог.
У судовому засіданні 09.11.2017 оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши доводи повноважних представників сторін, господарський суд, -
В обгрунтування позовних вимог позивач вказує, що Східним офісом Державної аудиторської служби України відповідно до п.2.17 Плану контрольно-ревізійної роботи Державної аудиторської служби України на І квартал 2017, п.1.1.2.2 Плану контрольно-ревізійної роботи Східного офісу Державної аудиторської служби України на І квартал 2017 проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за період з 01.01.2014 по 31.03.2017.
На підставі п. 1 ч. 1 ст. 8, п. 7 ст. 10, ч. 2 ст. 15 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», п. п. 46, 49, 50, 52 Порядку проведення інспектування Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 №550 із змінами, Східним офісом Державної аудиторської служби листом від 12.06.2017 №04-04-25/4937 позивачем висунуто вимогу щодо усунення виявлених порушень в установленому законом порядку.
Даною ревізією встановлено факт незаконного використання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності страхувальниками внаслідок неправомірного призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, які розцінюються як матеріальна шкода (збитки), нанесені Фонду.
Встановлені Східним офісом Державної аудиторської служби факти незаконного використання коштів Фонду ґрунтуються на результатах зустрічних звірок, проведених в лікувальних закладах, в тому числі у відповідача, з метою документального та фактичного підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків для з'ясування їх реальності, повноти відображення в обліку позивача за період з 01.01.2014 по 28.02.2017, що підтверджується довідкою від 22.03.2017.
Згідно довідки, звіркою встановлено, що закладом надавалися лікарняні листки за хворобами, які є наслідком алкогольного сп'яніння або супутнім станом на фоні гострих та хронічних захворювань. Дана довідка підписана посадовими особами відповідача без заперечень.
Порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, регламентовано Інструкцією, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13.11.2001 № 455, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 04.12.2001 за №1005/6196 (далі - Інструкція №455).
Відповідно до пункту 2.10 Інструкції №455 у разі тимчасової непрацездатності, зумовленої захворюванням або травмою, внаслідок алкогольного, токсичного сп'яніння чи дії наркотиків, що визначається ЛКК у порядку, встановленому спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства юстиції України від 24.02.95 № 114/38/15-36-18 "Про затвердження Інструкції про порядок направлення громадян для огляду на стан сп'яніння в заклади охорони здоров'я та проведення огляду з використанням технічних засобів", зареєстрованим Міністерством юстиції України 07.03.95 за № 55/591, видається листок непрацездатності з обов'язковою позначкою про це в ньому та в медичній карті амбулаторного чи стаціонарного хворого.
За умовами пункту 4.2 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406 (далі -Інструкція № 532) у правому нижньому полі листка непрацездатності у графі «Примітка» лікарем у разі тимчасової непрацездатності у зв'язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння або дій, пов'язаних з ним, робиться позначка про таке сп'яніння.
В порушення вимог Інструкції №455 та Інструкції №532 лікарями КЗ «ДМБКЛ №4» ДОР» видано первинні листки непрацездатності серії:
- АГН №751444 від 24.03.2014 за період з 14.03.2014 по 24.03.2014, виданий працівнику ДП ВО «ПМЗ ім. О.М.Макарова» ОСОБА_3;
- АГС №739198 від 05.06.2015 за період з 26.05.2015 по 05.06.2015, виданий працівнику МКП «Дніпропетровський електротранспорт» ОСОБА_4;
- АГІ №248421 від 25.06.2014 за період з 18.06.2014 по 23.06.2014, виданий працівнику ПАТ «ЄВРАЗ-ДМЗ ім. Петровського» ОСОБА_5.
Згідно вказаних листків непрацездатності, всі застраховані особи перебували на стаціонарному режимі лікування.
Пунктом 2.9 Інструкції №455 визначено, що у разі лікування в стаціонарі листок непрацездатності видається лікуючим лікарем спільно з завідувачем відділення за весь період стаціонарного лікування.
Листок непрацездатності АГН №751444 за період з 14.03.2014 по 24.03.2014, виданий працівнику ДП ВО «ПМЗ ім. О.М.Макарова» ОСОБА_3 лікарем-токсикологом ОСОБА_6 та завідувачем відділення ОСОБА_7, що підтверджується їх особистими підписами. В медичній карті стаціонарного хворого ОСОБА_3 № 4797 (пункти 9, 10, 11) зазначений діагноз: «Гостре отруєння алкоголем важкого ступеню», крім того алкогольне сп'яніння ОСОБА_3 підтверджено аналізом токсикологічної лабораторії від 14.03.2014, згідно з яким зміст алкоголю в крові дорівнює 3,59 %о проміле.
Незважаючи на наявні відомості про алкогольне сп'яніння стаціонарного хворого, в порушення пункту 2.10 Інструкції №455 та пункту 4.2 Інструкції № 532 листок непрацездатності АГН №751444 ОСОБА_3 лікарями КЗ «ДМБКЛ №4» ДОР» видано без позначки про алкогольне сп'яніння.
Лікар-токсиколог ОСОБА_6 в пояснювальній записці від 16.05.2017 підтверджує факт алкогольного сп'яніння стаціонарного хворого ОСОБА_3 та не заперечує свою вину.
Сума допомоги по тимчасовій непрацездатності за рахунок Фонду по листку непрацездатності АГН №751444 за період з 14.03.2014 по 24.03.2014, виданому працівнику ДП ВО «ПМЗ ім. О.М.Макарова» ОСОБА_3 складає 692,40 грн.
Листок непрацездатності АГС №739198 за період з 26.05.2015 по 05.06.2015, виданий працівнику МКП «Дніпропетровський електротранспорт» ОСОБА_4 лікарем-токсикологом ОСОБА_6 та завідувачем відділення ОСОБА_7, що підтверджується їх особистими підписами. В медичній карті стаціонарного хворого ОСОБА_4 № 9977 зазначений діагноз: «Гостре отруєння речовиною припікаючої дії (електролітом), хімічний опік ротоглотки, шлунку» на зворотньому боці медичної карти зазначено: «Алкогольне сп'яніння». Згідно аналізу токсикологічної лабораторії зміст алкоголю в крові дорівнює 2,36 %о проміле.
Не зважаючи на наявні відомості про алкогольне сп'яніння стаціонарного хворого, в порушення пункту 2.10 Інструкції №455 та пункту 4.2 Інструкції № 532 листок непрацездатності АГС №739198 ОСОБА_4 лікарями КЗ «ДМБКЛ №4» ДОР» видано без позначки про алкогольне сп'яніння.
Лікар-токсиколог ОСОБА_6 в пояснювальній записці від 29.06.2017 підтверджує факт алкогольного сп'яніння стаціонарного хворого ОСОБА_4 із зазначенням, що в історії хвороби усі обстеження, аналізи зафіксовані.
За результатами проведеної фахівцем Позивача перевірки порядку заповнення листка непрацездатності АГС №739198 ОСОБА_4 лікарями КЗ «ДМБКЛ №4» ДОР» встановлено, що заповнення бланку листка непрацездатності АГС №739198 за період з 26.05.2015 по 05.06.2015 проведено з порушеннями пункту 4.2 Інструкції №532 (не вказано в діагнозі стан алкогольного сп'яніння або наявність проміле алкоголю в крові пацієнта), які підтверджують, що тимчасова непрацездатність ОСОБА_4 пов'язана із вживанням алкоголю. Про це зазначено у висновку довідки від 29.06.2017, яка підписана посадовими особами КЗ «ДМБКЛ №4» ДОР» без заперечень.
Сума допомоги по тимчасовій непрацездатності за рахунок Фонду по листку непрацездатності АГС №739198 за період з 26.05.2015 по 05.06.2015, виданому працівнику МКП «Дніпропетровський електротранспорт» ОСОБА_4 складає 1295,91 грн.
Листок непрацездатності АГІ №248421 за період з 18.06.2014 по 23.06.2014, виданий працівнику ПАТ «Євраз ДМЗ ім. Петровського» ОСОБА_5 лікарем ОСОБА_8 та завідувачем відділення ОСОБА_9, що підтверджується їх особистими підписами. В медичній карті стаціонарного хворого ОСОБА_5 № 11219 зазначений діагноз: «Токсичний гепатит», крім того аналізом токсикологічної лабораторії від 18.06.2014 підтверджено зміст етилового спирту в крові 3,24 %о проміле та в сечі 4,39 %о проміле.
Не зважаючи на наявні відомості про наявність етилового спирту в біоридинах ОСОБА_5, в порушення пункту 2.10 Інструкції №455 та пункту 4.2 Інструкції № 532, листок непрацездатності АГІ №248421 видано лікарями КЗ «ДМБКЛ №4» ДОР» без позначки, що захворювання зумовлено внаслідок вживання хворим алкоголю.
За результатами проведеної фахівцем Позивача перевірки порядку заповнення листків непрацездатності деяким застрахованим особам, в тому числі: листка непрацездатності АГІ №248421 за період з 18.06.2014 по 23.06.2014, виданому ОСОБА_5 та АГН №751444 за період з 14.03.2014 по 24.03.2014, виданому ОСОБА_3, встановлено, що заповнення бланків зазначених листків непрацездатності проведено з порушеннями вимог пункту 4.2 Інструкції №532 (не вказано в діагнозі стан алкогольного сп'яніння або наявність проміле алкоголю в крові пацієнтів). Вказаний висновок зазначено в довідці №37/04-14 від 16.05.2017, що підписана посадовими особами КЗ «ДМБКЛ №4» ДОР» без заперечень.
Сума допомоги по тимчасовій непрацездатності за рахунок Фонду по листку непрацездатності АГІ №248421 за період з 18.06.2014 по 23.06.2014, виданому працівнику ПАТ «Євраз ДМЗ ім. Петровського» ОСОБА_5 складає 984,71 грн.
З матеріалів справи вбачається, що листки непрацездатності видані лікарями у 2014, 2015 роках.
Відносини у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, до 01 січня 2015 року врегульовано №2240, після 1 січня 2015 року - Законом №1105.
Відповідно до частини 1 статті 35 Закону №2240 та частини 1 статті 22 Закону №1105 у разі настання страхового випадку - тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, застрахованій особі надається допомога по тимчасовій непрацездатності у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу).
Згідно з частиною 2 статті 35 Закону №2240 та частини 2 статті 22 Закону №1105 допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією (далі - МСЕК) інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності), незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності у порядку та розмірах, встановлених законодавством.
Згідно з частиною 1 статті 51 Закону №2240 та з частиною 1 статті 31 Закону №1105 підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.
Згідно з пунктом 5 частини 1 статті 36 Закону №2240 та з пунктом 5 частини 1 статті 23 Закону №1105 у разі тимчасової непрацездатності у зв'язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння або дій, пов'язаних з таким сп'янінням допомога по тимчасовій непрацездатності не надається.
Видача лікарями КЗ «ДМБКЛ №4» ДОР» листків непрацездатності серії АГН Л9751444 від 24.03.2014 за період з 14.03.2014 по 24.03.2014 - працівнику ДП ВО «ПМЗ ім. О.М.Макарова» ОСОБА_3; АГС №739198 від 05.06.2015 за період з 26.05.2015 по 05.06.2015, - працівнику МКП «Дніпропетровський електротранспорт» ОСОБА_4 та АГІ №248421 від 25.06.2014 за період ЗІ8.06.2014 по 23.06.2014 - працівнику ПАТ «ЄВРАЗ-ДМЗ ім. Петровського» ОСОБА_5, без позначки про алкогольне сп'яніння, спричинила неправомірну виплату матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в загальній сумі 2973,02 грн., в тому числі:
- 692,40 грн працівнику ДП ВО «ПМЗ ім. О.М.Макарова» ОСОБА_3;
- 1295,91 грн працівнику МКП «Дніпропетровський електротранспорт» ОСОБА_4;
- 984,71 грн працівнику ПАТ «Євраз ДМЗ ім. Петровського» ОСОБА_5
Таким чином, загальна сума збитків, нанесених Фонду, виплаченим матеріальним забезпеченням по виданих, не в установленому порядку лікарями КЗ «ДМБКЛ №4» ДОР», листках непрацездатності склала 2973,02 грн., яку позивач просить стягнути з відповідача.
Відповідач наданим йому правом на судовий захист не скористався, відзив на позов не надав.
Повноважний представник третьої особи не заперечував проти задоволення позову.
Дослідивши наявні матеріали справи, заслухавши пояснення повноважних представників сторін, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають, виходячи з наступного.
Предметом судового розгляду у даній справі є вимога про стягнення з Комунального закладу "Дніпропетровська міська багатопрофільна клінічна лікарня №4" Дніпропетровської обласної ради матеріальної шкоди.
Відповідно до частин 1 та 2 статті 22 Цивільного кодексу України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування; збитками є: втрати, яких особа зазнала у зв'язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки); доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).
Згідно з частиною першою статті 1166 вказаного Кодексу майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Для застосування такого заходу відповідальності, як відшкодування шкоди, потрібна наявність усіх елементів складу цивільного правопорушення: протиправної поведінки; шкоди та її розміру; причинного зв'язку між протиправною поведінкою заподіювача та шкодою, вини. За відсутності хоча б одного з цих елементів цивільна відповідальність не настає. При цьому, виходячи із загальних правових норм, протиправність (неправомірність) поведінки означає порушення чужого суб'єктивного права. Під шкодою розуміється матеріальна шкода, яка виражається у зменшенні майна потерпілого в результаті порушення належного йому матеріального права та (або) зменшення нематеріального блага Важливим елементом доказування наявності шкоди є встановлення причинного зв'язку між протиправною поведінкою заподіювача та шкодою потерпілої сторони. Слід довести, що протиправна дія чи бездіяльність заподіювача є причиною, а шкода, яка завдана особі, - наслідком такої протиправної поведінки.
Заявлені позивачем збитки пов'язуються зі сплатою застрахованим особам допомоги по тимчасовій непрацездатності, що фінансується страховиком - Фондом соціального страхування України за рахунок внесків страхувальників - роботодавців.
Зазначені правовідносини до 01.01.2015 регулювались Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", з 01.01.2015 регулюються Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування", іншими підзаконними актами, та положеннями Цивільного кодексу України щодо страхування (статті 979 - 999).
Відповідно до статті 979 Цивільного кодексу України за договором страхування одна сторона (страховик) зобов'язується у разі настання певної події (страхового випадку) виплатити другій стороні (страхувальникові) або іншій особі, визначеній у договорі, грошову суму (страхову виплату), а страхувальник зобов'язується сплачувати страхові платежі та виконувати інші умови договору. Законом може бути встановлений обов'язок фізичної або юридичної особи бути страхувальником життя, здоров'я, майна або відповідальності перед іншими особами за свій рахунок чи за рахунок заінтересованої особи (обов'язкове страхування). До відносин, що випливають із обов'язкового страхування, застосовуються положення цього Кодексу, якщо інше не встановлено актами цивільного законодавства (стаття 999 вказаного Кодексу).
Статтями 30, 32 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" до 01.01.2015 була передбачена відповідальність страхувальників, інших отримувачів страхових коштів у разі порушення порядку використання страхових коштів, відповідальність застрахованої особи, у тому числі у випадку одержання з її вини (підроблення, виправлення в документах, подання недостовірних відомостей тощо) матеріального забезпечення та соціальних послуг за цим Законом.
Статтями 15 та 16 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" з 01.01.2015 також передбачена певна відповідальність роботодавця як страхувальника та застрахованих осіб.
Відповідно до частини 1 статті 31 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом - копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи. Порядок і умови видачі, продовження та обліку листків непрацездатності, здійснення контролю за правильністю їх видачі встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, за погодженням з Фондом.
Порядок видачі листків непрацездатності визначено Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13.11.2001 № 455.
Пунктами 8.1.-8.3, 8.5. цієї Інструкції встановлено, що контроль за виконанням цієї Інструкції закладами охорони здоров'я усіх відомств здійснюють у межах своєї компетенції Міністерство охорони здоров'я України, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, профспілки та їх об'єднання. Відповідальність за стан організації та якості експертизи тимчасової непрацездатності, зберігання та облік документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, несе керівник закладу охорони здоров'я. За порушення порядку видачі та заповнення документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, лікарі несуть відповідальність згідно з законодавством України. У разі виявлення порушень правил видачі, зберігання, обліку документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, незадовільного стану експертизи тимчасової непрацездатності лікувально-профілактичний заклад може бути позбавлений права видавати документи, що засвідчують тимчасову непрацездатність, у встановленому порядку.
З наведених норм права, а також системного аналізу зазначених законів не вбачається, що повернення страхових платежів до Фонду соціального страхування у випадку їх безпідставного отримання може бути зроблено за рахунок закладів охорони здоров'я, які видають листки непрацездатності, що є підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності. В даному випадку заклад охорони здоров'я не є стороною страхових правовідносин, яка має права, обов'язки та несе відповідальність в цих правовідносинах. Заклади охорони здоров'я (конкретно їх робітники) видають листки непрацездатності, які є підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, але у випадку порушення правил видачі, зберігання, обліку документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, відповідальність цих закладів передбачена лише у вигляді позбавлення права видавати документи, що засвідчують тимчасову непрацездатність, а також персональної відповідальності лікарів.
Отже, у зв'язку з наведеними обставинами суд вважає, що наявність збитків Фонду не доведено матеріалами справи, оскільки відсутність страхових випадків у вигляді фактичної тимчасової непрацездатності не встановлено; у спірних правовідносинах на заклад охорони здоров'я не може бути покладена майнова відповідальність за сплачену допомогу, оскільки цей заклад не є стороною вказаних правовідносин, а отже, у справі відсутній причинний зв'язок між заявленою позивачем шкодою та протиправною поведінкою відповідача.
Враховуючи те, що здійснювані й відшкодовані Фондом соціальні виплати є його обов'язком у разі настання страхового випадку, а тому здійснення ним таких виплат застрахованій особі не є заподіяною Фонду шкодою в розумінні статті 1166 та частини першої статті 1172 Цивільного кодексу України.
Крім того, господарський суд вважає, що матеріали справи не містять відповідних документів на підтвердження наявності підстав для застосування до юридичної особи відповідальності у вигляді відшкодування шкоди, оскільки довідка про результати перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності відповідачем не може вважатися належним та допустимим доказом, тому що вона не встановлює факт протиправної поведінки, вини особи.
Аналогічна позиція викладена в постановах Вищого господарського суду України від 13.07.2017 у справі № 917/1917/16, від 20.07.2017 у справі № 917/2105/16.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову.
Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на позивача.
Керуючись статтями 1, 33, 34, 43, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
У задоволенні позову відмовити.
Судові витрати по справі покласти на позивача.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання і може бути оскарженим протягом цього строку до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.
Повне рішення складено 14.11.2017
Суддя ОСОБА_10