Ухвала від 09.11.2017 по справі 822/3094/17

Копія

Справа № 822/3094/17

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

09 листопада 2017 рокум. Хмельницький

Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Тарновецький І.І., ознайомившись з позовною заявою Селянського (фермерського) господарства "Десна" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Державної фіскальної служби України, в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення № 128686/31347746 від 31.08.2017 року Державної фіскальної служби України про відмову Селянському (фермерському) господарству "Десна" у реєстрації податкової накладної № 5 від 17.08.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- визнати протиправним та скасувати рішення № 128687/31347746 від 31.08.2017 року Державної фіскальної служби України про відмову Селянському (фермерському) господарству "Десна" у реєстрації податкової накладної № 1 від 16.08.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- визнати протиправним та скасувати рішення № 128688/31347746 від 31.08.2017 року Державної фіскальної служби України про відмову Селянському (фермерському) господарству "Десна" у реєстрації податкової накладної № 12 від 16.08.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- визнати протиправним та скасувати рішення № 138953/31347746 від 05.09.2017 року Державної фіскальної служби України про відмову Селянському (фермерському) господарству "Десна" у реєстрації податкової накладної № 15 від 17.08.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні № 15 від 17.08.2017 року, № 12 від 16.08.2017 року, № 1 від 16.08.2017 року, № 5 від 17.08.2017 року, подані Селянським (фермерським) господарством "Десна".

Положеннями статті 2 КАС України встановлено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Пунктом 4 статті 105 КАС України передбачено, що адміністративний позов може містити вимоги, зокрема, про скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень.

Вимоги до позовної заяви визначені статтею 106 КАС України.

Відповідно до частини 1 статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються, зокрема, ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами 4 і 5 статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Суд ознайомившись із матеріалами адміністративного позову встановив, що позивач у позовній заяві просить суд визнати протиправними та скасувати рішення Державної фіскальної служби України про відмову Селянському (фермерському) господарству "Десна" у реєстрації податкових накладних, а також зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні подані Селянським (фермерським) господарством "Десна".

Однак досліджуючи оскаржувані рішення вбачається, що останні фактично прийнятті комісією Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, що наділена повноваженнями на прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.

Відповідно до підпункту 201.16.3 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Постановою "Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації" Кабінет Міністрів України відповідно до підпункту 201.16.3 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України Кабінет Міністрів України установив, що комісія Державної фіскальної служби приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації на підставі отриманих від платника податку на додану вартість відповідно до підпункту "в" підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України письмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, та/або копій документів, які платник податку має право подати до органу Державної фіскальної служби протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування.

Таким чином, комісія Державної фіскальної служби України самостійно приймає рішення про відмову у реєстрації податкової накладної, яке може бути оскаржене у встановленому законом порядку.

Отже, всупереч зазначеним нормам чинного законодавства України, позивач не вказав які рішення Державної фіскальної служби України він просить скасувати чи визнати нечинними, оскільки рішення які він зазначив у позовній заяві для скасування, прийнятті органом, що не визначений Селянським (фермерським) господарством "Десна" відповідачем по справі.

Пунктом 9 статті 3 КАС України визначено, що відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Окрім того, згідно з частиною 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-VI за подання суб'єктом владних повноважень та юридичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" з 01.01.2017 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1600 гривень.

Предметом даного позову є п'ять вимог немайнового характеру, ставка судового збору за які становить 8000,00 грн. (1600*5)

Однак, всупереч вимог Закону України "Про судовий збір", позивач надав документ про сплату судового збору на суму 3200,00 грн.

Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

За таких обставин, адміністративний позов необхідно залишити без руху та запропонувати позивачу усунути недоліки позовної заяви шляхом:

- надання суду позовної заяви, оформленої у відповідності до статті 106 КАС України та визначення відповідача відповідно до вимог КАС України;

- подання до суду документу про доплату судового збору в розмірі 4800 грн. 00 коп.

Керуючись ст. 106, 108 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Селянського (фермерського) господарства "Десна" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, залишити без руху.

Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 24 листопада 2017 року.

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя/підпис/ОСОБА_1

"Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_1