Ухвала від 06.11.2017 по справі 758/13451/16-а

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

06 листопада 2017 року м. Київ К/800/36157/17

Суддя Вищого адміністративного суду України Пасічник С.С., перевіривши дотримання ст.ст.17, 20, 210, 211, 212 КАС України та відповідність вимогам ст.213 КАС України касаційної скарги Головного управління Національної поліції в Київській області на постанову Подільського районного суду м. Києва від 27 квітня 2017 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 12 жовтня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління Національної поліції в Київській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИЛА:

Головне управління Національної поліції в Київській області звернулося до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою на вказані судові рішення, в результаті вивчення якої встановлено її невідповідність вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини 5 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги додається, зокрема, документ про сплату судового збору.

У порушення наведених вимог, відповідач не додав до касаційної скарги документа про сплату судового збору, при цьому в касаційній скарзі зазначив про відсутність у нього обов'язку зі сплати судового збору, оскільки, з огляду на приписи статті 5 Закону України "Про судовий збір", позивач був звільнений від сплати судового збору, а тому ставка судового збору за подання даної касаційної скарги становить нуль.

Відповідно до статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Таким спеціальним законом є Закон України від 8 липня 2011 року №3674-VI "Про судовий збір".

За статтями 1, 2 цього Закону судовий збір справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом, і включається до складу судових витрат.

Зазначеним Законом передбачено справляння судового збору у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (частина 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір").

Частиною другою статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено розміри ставок судового збору залежно від документа і дії, за яку він справляється, й платника судового збору, а також диференційовано за характером спору (майновий/немайновий) та правовим статусом його платника судового збору (фізична особа/фізична особа-підприємець/юридична особа/суб'єкт владних повноважень).

Так, відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, розмір судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати (станом на 1 січня 2016 року розмір мінімальної заробітної плати складав 1 378 грн.).

Статтею 5 Закону України "Про судовий збір" передбачено пільги зі сплати судового збору й, зокрема, відповідно до пункту 9 частини 1 зазначеної статті від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються інваліди I та II груп.

Отже, виходячи зі змісту зазначеної норми, вказане законодавче положення щодо звільнення від сплати судового збору поширюється лише на позивачів, застережень щодо відсутності обов'язку зі сплати судового збору при зверненні до суду інших осіб (відповідачів) у справах, де ці особи не є суб'єктами, які у розумінні статті 5 Закону України "Про судовий збір" звільняються від сплати судового збору, вказана стаття не містить.

Таким чином, незважаючи на звільнення позивача від сплати судового збору в даній категорії справ, цей збір сплачується відповідачем.

Наявність пільги у вигляді звільнення від сплати судового збору, передбаченої статтею 5 Закону України "Про судовий збір", не вважається нульовою ставкою судового збору; у контексті визначення розміру судового збору за подання касаційної скарги "ставка, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви" має визначатися за розмірами ставок, встановленими статтею 4 Закону України "Про судовий збір" на момент пред'явлення відповідного позову, без пільг, визначених статтею 5 цього Закону.

Судовий збір необхідно сплатити за реквізитами: Отримувач коштів: УДКСУ у Печерському районі, рахунок отримувача: 31210255700007, код ЄДРПОУ: 38004897, Код банку отримувача: 820019, Банк отримувач ГУ ДКСУ у м. Києві, Код класифікації доходу бюджету: 22030105 "Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075), символ звітності: 255".

Відповідно до частини 3 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу, яка передбачає, у такому випадку, залишення останньої без руху з наданням строку для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст.108, 213, 214 КАС України,

УХВАЛИЛА:

Касаційну скаргу Головного управління Національної поліції в Київській області на постанову Подільського районного суду м. Києва від 27 квітня 2017 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 12 жовтня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління Національної поліції в Київській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії залишити без руху.

Протягом тридцяти днів з моменту отримання даної ухвали усунути зазначені недоліки.

У разі невиконання вимог суду касаційна скарга буде визнана неподаною та повернута особі, яка її подала.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

Вищого адміністративного суду України Пасічник С.С.