Ухвала від 09.11.2017 по справі 815/5346/17

Справа № 815/5346/17

УХВАЛА

09 листопада 2017 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Кравченко М.М., вивчивши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Яхт клуб «Одеса-2009» до Державної служби України з безпеки на транспорті, Управління Державної служби України з безпеки на транспорті в Одеській області про визнання дій протиправними та скасування припису від 21.07.2017 року № 31/36-17, -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Яхт клуб «Одеса-2009» до Державної служби України з безпеки на транспорті, Управління Державної служби України з безпеки на транспорті в Одеській області про визнання дій протиправними та скасування припису від 21.07.2017 року № 31/36-17.

В позовній заяві Товариство з обмеженою відповідальністю «Яхт клуб «Одеса-2009» просить суд визнати протиправними дії Управління Державної служби України з безпеки на транспорті в Одеській області з проведення перевірки та скасувати припис від 21.07.2017 року № 31/36-17.

Також, до поданого адміністративного позову позивач додав квитанцію від 12.10.2017 року № ПН5594 про сплату судового збору у сумі 1600,00 грн.

Відповідно до ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Ухвалою суду від 17.10.2017 року адміністративний позов було залишено без руху, а позивача повідомлено про необхідність у п'ятиденний строк з дня отримання ухвали від 17.10.2017 року усунути недоліки у позові та роз'яснено, що в разі не усунення недоліків адміністративний позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачеві.

Підставами для залишення позовної заяви без руху були: необхідність в позовній заяві відповідачів у справі зазначити відповідно до позовних вимог; необхідність сплатити судовий збір відповідно до заявлених позовних вимог.

Позивач копію ухвали суду від 17.10.2017 року отримав 01.11.2017 року, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення.

З урахуванням вищезазначеного, суд вважає, що ухвала від 17.10.2017 року про залишення позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Яхт клуб «Одеса-2009» без руху доставлена позивачеві належним чином.

06.11.2017 року через канцелярію суду від представника позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви на виконання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху з позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Яхт клуб «Одеса-2009» до Управління Державної служби України з безпеки на транспорті в Одеській області про визнання дій протиправними та скасування припису від 21.07.2017 року № 31/36-17.

До поданої заяви представник позивача додав квитанцію від 04.11.2017 року № 0.0.885675258.1 про сплату судового збору у сумі 1600,00 грн.

При цьому, відповідно до наданої квитанції від 04.11.2017 року № 0.0.885675258.1 платником судового збору зазначено ОСОБА_1, а призначення платежу - судовий збір за позовом ОСОБА_1.

Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір».

Згідно з ч.1 ст.1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом.

Відповідно до ч.1 ст.2 Закону України «Про судовий збір» платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Загальні засади функціонування платіжних систем і систем розрахунків в Україні, поняття та загальний порядок проведення переказу коштів у межах України, встановлює відповідальність суб'єктів переказу, а також визначає загальний порядок здійснення нагляду (оверсайта) за платіжними системами визначає Закон України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні».

Згідно з п.1.24 ст.1 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» переказ коштів - рух певної суми коштів з метою її зарахування на рахунок отримувача або видачі йому у готівковій формі. Ініціатор та отримувач можуть бути однією і тією ж особою.

Відповідно до п.20.1 ст.20 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» ініціатором переказу може бути платник, а також отримувач у разі ініціювання переказу за допомогою платіжної вимоги при договірному списанні та в інших випадках, передбачених законодавством, і стягувач, що отримує відповідне право виключно на підставі визначених законом виконавчих документів у випадках, передбачених законом.

Згідно з п.24.7 ст.24 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» банки, агенти банків та учасники платіжних систем, які приймають готівку (у тому числі за допомогою платіжних пристроїв) для подальшого її переказу, зобов'язані, крім іншого, видати після здійснення операції (у тому числі за допомогою платіжного пристрою) касовий документ (квитанцію/чек тощо), який відповідно до вимог нормативно-правових актів Національного банку України з питань ведення касових операцій банками України містить усі обов'язкові реквізити касового документа.

Відповідно до п.1.3 Розділу IV Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні, затвердженої Постановою Правління Національного банку України від 01.06.2011 року № 174, касові документи мають містити такі обов'язкові реквізити: найменування банку, який здійснює касову операцію, дату здійснення операції, зазначення платника та отримувача, суму касової операції, призначення платежу, власноручні підписи або ЕП платника/отримувача та власноручні підписи або ЕЦП працівників банку (філії, відділення), уповноважених здійснювати касову операцію. До обов'язкових реквізитів касових документів, які оформляються для зарахування суми готівки на відповідні рахунки (крім зазначених вище), також належать номер рахунку отримувача та найменування і код банку отримувача. У грошових чеках, заявах на видачу готівки, на підставі яких видається клієнтам готівка, незалежно від суми мають зазначатися дані паспорта громадянина України - отримувача (або іншого документа, що посвідчує особу та відповідно до законодавства України може бути використаним на території України для укладення правочинів), найменування документа, серія (за наявності), номер і дата його видачі, найменування установи, що його видала [для нерезидентів - номер (та за наявності - серія) паспорта (або іншого документа, що посвідчує особу та відповідно до законодавства України може бути використаний на території України для укладення правочинів), дату видачі та орган, що його видав, громадянство]. У прибуткових, видаткових та прибутково-видаткових касових ордерах на приймання та видачу готівки працівникам банку (філії, відділення) зазначаються прізвище, ім'я, по батькові отримувача, найменування та номер документа (посвідчення/перепустки). Крім обов'язкових, касові документи можуть містити й додаткові реквізити, потрібні для здійснення окремих касових операцій, визначених банком. Реквізити в усіх касових документах заповнюються згідно з правилами, зазначеними в додатку 16 до цієї Інструкції.

Згідно з додатком 16 «Правила заповнення реквізитів касових документів» до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні, затвердженої Постановою Правління Національного банку України від 01.06.2011 року № 174, у реквізиті «платник» зазначаються, крім іншого, найменування юридичної особи та прізвище, ім'я, по батькові особи, яка уповноважена діяти від імені юридичної особи, що здійснює переказ готівки. Якщо переказ готівки здійснює фізична особа, то зазначаються її прізвище, ім'я та по батькові та/або реєстраційний номер облікової картки платника податків/номер особового рахунку або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідні органи державної податкової служби і мають відмітку в паспорті); у реквізиті «призначення платежу» зазначаються, крім іншого, вид платежу або джерела його надходження.

Тобто, в графах платіжного документа «платник» та «призначення платежу» повинно бути зазначено Товариство з обмеженою відповідальністю «Яхт клуб «Одеса-2009» (код ЄДРПОУ 30256779).

З огляду на матеріали справи, суд встановив, що ОСОБА_1 є директором Товариства з обмеженою відповідальністю «Яхт клуб «Одеса-2009» та може сплачувати судовий збір від імені та в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «Яхт клуб «Одеса-2009», про що також повинно бути зазначено у відповідній квитанції про сплату судового збору.

Тобто, з урахуванням зазначеного, суд вважає, що надана квитанція про сплату судового збору від 04.11.2017 року № 0.0.885675258.1, в якій платником судового збору зазначено ОСОБА_1, а призначення платежу - судовий збір за позовом ОСОБА_1, - не є належним платіжним документом, що підтверджує сплату судового збору за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Яхт клуб «Одеса-2009».

З урахуванням вищезазначеного, суд вважає, що станом на 06.11.2017 року, тобто у наданий судом п'ятиденний строк, позивач не виконав ухвалу суду від 17.10.2017 року.

Відповідно до п.1 ч.3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

За таких обставин, з урахуванням ст.108 КАС України, суд дійшов висновку визнати адміністративний позов неподаним та повернути позивачеві.

Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення з тотожним позовом.

Керуючись ст.ст.106, 107, 108, 160, 165 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Яхт клуб «Одеса-2009» до Державної служби України з безпеки на транспорті, Управління Державної служби України з безпеки на транспорті в Одеській області про визнання дій протиправними та скасування припису від 21.07.2017 року № 31/36-17 повернути позивачеві.

Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст.185, 186 КАС України.

Ухвала набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст.254 КАС України.

Суддя М.М. Кравченко