Постанова від 09.11.2017 по справі 805/3214/17-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 листопада 2017 р. Справа №805/3214/17-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

час прийняття постанови: 12:40

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Голубової Л.Б.,

за участі секретаря судового засідання Хороша С.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу

за позовом Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» в особі Слов'янського регіонального виробничого управління

до Головного управління Держпраці у Донецькій області

про визнання протиправним та скасування припису від 07 серпня 2017 року № 05-23-3368/0028/0011

за участю:

представника позивача: ОСОБА_1, за дов. від 14.12.2016 року,

представника відповідача: ОСОБА_2, за дов. від 07.07.2017 року

Комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу» в особі Слов'янського регіонального виробничого управління звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Держпраці у Донецькій області про визнання протиправним та скасування припису від 07 серпня 2017 року № 05-23-3368/0028/0011.

В обґрунтування заявлених вимог, з урахуванням додаткових пояснень, позивач зазначає, що відповідно до наказу від 28 липня 2017 року № 1286, направлення на перевірку від 28 липня 2017 року № 04.4/764 та наданого йому повідомлення від 01 серпня 2017 року № 04.4/5017 у період з 01 серпня 2017 року по 07 серпня 2017 року посадовими особами Головного управління Держпраці у Донецькій області проведено позаплановий захід у формі інспекційного відвідування стосовно його структурного підрозділу - Слов'янського регіонального виробничого управління з питань дотримання вимог законодавства про працю в частині нарахування та виплати заробітної плати.

07 серпня 2017 року за результатами позапланового заходу у формі інспекційного відвідування складено припис № 05-23-3368/0028/0011.

Даним приписом встановлено порушення вимог ч. 1, 2, 3 ст. 115 КЗпП, ст. 24 Закону україни «Про оплату праці», ч. 4 ст. 115 КЗпП, ст. 21 Закону України «Про відпустки», ч. 1 ст. 116 КЗпП, ч. 1 ст. 117 КЗпП.

Позивач оскаржив вказаний припис, проте відповідачем його скаргу залишено без задоволення.

Зазначає, що Слов'янське регіональне виробниче управління не є юридичною особою, діє відповідно до Положення № 5, затвердженого 12.11.2015 року та не має права самостійно розпоряджатися своїми коштами (п. 6.4.1). Здійснення фінансових платежів, у тому числі виплата заробітної плати виконуються після отримання погодження з юридичною особою КП «Компанія «Вода Донбасу».

Таким чином, ані в діях управління, ані в діях його посадових осіб немає ознак порушення законодавства про працю.

Крім того, в результаті проведення активних бойових дій, починаючи з 10 червня 2014 року неодноразово зупинялися та зупиняються в результаті пошкоджень основні гідротехнічні і водопровідні споруди, що підтверджується висновком Донецької Торгово-промислової палати від 03.07.2014 року № 2005/12/12-03, експертним висновком № 8-2014 від 22.10.2014 року Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Різкий спад виробництва, зниження фінансової спроможності споживачів послуг позивача в Донецькій області зумовило значне зменшення грошових надходжень, і як наслідок, об'єктивної неможливості своєчасної виплати заробітної плати.

Наголошує, що відповідно до статті 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» позаплановий захід є видом державного нагляду (контролю), який здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом, тому проведення з боку відповідача відповідного заходу регулюється зазначеним законом.

01.01.2017 року набрав чинності Закон України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 03.11.2016 року № 1728-VIII. Згідно зі ст. 1 цього Закону терміни «державний нагляд (контроль)», «заходи державного нагляду (контролю)», «органи державного нагляду (контролю)» вживаються у значеннях, наведених у Законі України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Згідно з ч. 2 ст. 3 вказаного Закону позаплановий захід державного нагляду (контролю) на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб'єктом господарювання її законних прав проводиться органом державного нагляду (контролю) за погодженням Державної регуляторної служби.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» суб'єкт господарювання перед проведенням позапланового заходу державного нагляду (контролю) ознайомлюється з погодженням Державної регуляторної служби на проведення такого заходу з наданням йому копії відповідного документа.

Однак, відповідачем передбачені законодавством приписи не були виконані та не погоджено позаплановий захід з Державною регуляторною службою.

З зазначених причин позивач просить задовольнити позовні вимоги та визнати протиправним та скасувати припис від 07 серпня 2017 року № 05-23-3368/0028/0011.

Представником відповідача в судовому засіданні надано письмові заперечення (119-120). В обґрунтування незгоди з позовними вимогами зазначає, що на підставі п. 1 ст. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. № 295 посадовими особами Головного управління Держпраці у Донецькій області було здійснено інспекційне відвідування структурного підрозділу позивача - Слов'янського регіонального виробничого управління, за результатами якого встановлено порушення законодавства про працю.

Пунктом 3 цього Порядку визначено, що інспекторами праці є посадові особи Держпраці та її територіальних органів, виконавчих органів рад (далі - органи контролю), посадовими обов'язками яких передбачено повноваження щодо здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю (далі - контрольні повноваження).

Контрольні повноваження інспектора праці підтверджується службовим посвідченням встановленої Мінсоцполітики форми, що видається Держпраці.

Згідно до пункту 3 Порядку Державний контроль за додержанням законодавства про працю здійснюється у формі проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань інспекторами праці: Держпраці та її територіальних органів; виконавчих органів міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад (з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин) (далі - виконавчі органи рад).

Таким чином, Головне управління Держпраці у Донецькій області має право відповідно до чинного законодавства проводити перевірки суб'єктів господарювання на предмет дотримання вимог законодавства про працю саме у формі інспекційних відвідувань.

Зазначає, що на адресу Головного управління Держпраці у Донецькій області надійшли скарги працівників Слов'янського регіонального виробничого управління стосовно порушень законодавства про працю, тому було прийнято наказ про проведення інспекційного відвідування з метою перевірки порушень, вказаних у скаргах.

Зауважує, що норми Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» не розповсюджуються на спірні правовідносини щодо оплати праці, оскільки статтею 6 вказаного Закону встановлено, що дія цього Закону не поширюється на відносини, що виникають під час проведення заходів нагляду (контролю) органом державного регулювання діяльності, зокрема, Державною службою України з питань праці та її територіальними органами.

З зазначених причин відповідач вважає позовні вимоги необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, заслухавши представників сторін, суд -

ВСТАНОВИВ:

Комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу» в особі є юридичною особою з кодом 35397869, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (а.с. 85-87).

Позивач має структурний підрозділ - Слов'янське регіональне виробниче управління, про що свідчить Положення № 5, затверджене наказом генерального директора від 12.11.2015 року № 196 (а.с. 88-92).

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року № 96 затверджено Положення про Державну службу України з питань праці (далі - Положення).

Пунктом 1 Положення про Державну службу України з питань праці встановлено, що Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов'язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Згідно пункту 7 Положення Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

На утворені територіальні органи Держпраці може покладати виконання завдань за міжрегіональним принципом.

Наказом Державної служби України з питань праці від 04 лютого 2016 року № 8 затверджено Положення про Головне управління Держпраці у Донецькій області.

Згідно з пунктом 1 Положення про Головне управління Держпраці у Донецькій області, Головне управління Держпраці у Донецькій області (далі - Управління Держпраці) є територіальним органом Державної служби України з питань праці, що їй підпорядковується.

Повноваження Управління Держпраці поширюються на територію Донецької області.

Суд зазначає, що до утворення Державної служби України з питань праці існувало дві окремі служби, зокрема, Держпраці України з територіальними Державним інспекціями з питань праці, яка здійснювала контроль за додержанням законодавства про працю з таких основних питань: про трудовий договір і ведення трудових книжок; про робочий час і час відпочинку; про оплату праці, гарантії і компенсації; про укладання та виконання галузевих і регіональних угод, колективних договорів; про трудові відносини у разі банкрутства та приватизації підприємств; про відшкодування шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, пов'язаним з виконанням ним трудових обов'язків; про працю жінок, молоді, інвалідів та інших категорій громадян, які потребують соціального захисту; про трудову дисципліну і матеріальну відповідальність працівників; про виплату працівникам допомоги з державного соціального страхування та Держгірпромнагляд України з територіальними управліннями Держгірпромнагляду, який забезпечував реалізацію державної політики з промислової безпеки, охорони праці, державного гірничого нагляду, охорони надр та державного регулювання у сфері безпечного поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення.

Виходячи з різних функцій, основним нормативним актом, на підставі якого діяли інспекції з питань праці був Кодекс законів про працю України, а управління Держгірпромнагляду діяли на підставі Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

З дати затвердження Положення про Державну службу України з питань праці, тобто, з 11 лютого 2015 року функції зазначених двох органів фактично об'єднані.

Відповідно до направлення на проведення позапланового заходу у формі інспекційного відвідування Слов'янського регіонального виробничого управління КП «Компанія «Вода Донбасу» від 28 липня 2017 року № 04.4/764, яке складено та підписано начальником Головного управління Держпраці у Донецькій області (а.с. 108-109), виданого на підставі наказу начальника Головного управління Держпраці у Донецькій області від 28 липня 2017 року № 1286 (а.с. 122), посадовим особам Головного управління Держпраці у Донецькій області доручено з 01 серпня 2017 року по 07 серпня 2017 року провести позаплановий захід у формі інспекційного відвідування дотримання вимог законодавства про працю.

Підприємству вручено повідомлення про проведення позапланового заходу у формі інспекційного відвідування від 01 серпня 2017 року № 04.4/5017 (а.с. 124).

Суд зазначає, що підставою наказу на проведення інспекційного відвідування вказано скарги працівників щодо порушення стосовно них законодавства про працю в частині невиплати (несвоєчасної виплати) заробітної плати.

На підтвердження вищенаведеного представником відповідача надано скарги ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 стосовно несвоєчасної на не в повному обсязі виплати їм зарплати КП «Компанія «Вода Донбасу», надіслані ними на урядову гарячу лінію 1545 (а.с. 154-160).

В судовому засіданні представник позивача пояснив, що тільки ОСОБА_3 працює на структурному підрозділі Слов'янське регіональне виробниче управління, а інші працівники, можливо, працюють на других структурних підрозділах позивача. При цьому, діюче законодавство не встановлює кількість працівників, що звернулися зі скаргами, для наявності підстав щодо проведення інспекційного відвідування, тобто, достатньо однієї скарги.

Правовою підставою у наказі № 1286 від 28 липня 2017 року вказано пп. 1. п. 5 постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 року № 295.

07 серпня 2017 року головним державним інспектором відділу контролю східного напрямку управління з питань праці ОСОБА_10 складено акт № 05-23-3368/0028 перевірки додержання суб'єктами господарювання законодавства про працю та загальнообов'язкове державне соціальне страхування стосовно Слов'янського регіонального виробничого управління КП «Компанія «Вода Донбасу» на предмет дотримання вимог з питань дотримання вимог законодавства про оплату праці (а.с. 135-151).

07 серпня 2017 року головним державним інспектором відділу контролю східного напрямку управління з питань праці ОСОБА_10 складено припис № 05-23-3368/0028-0011 на предмет дотримання вимог з питань дотримання вимог законодавства про оплату праці (а.с. 8). Даним приписом встановлено порушення вимог ч. 1, 2, 3 ст. 115 КЗпП, ст. 24 Закону України «Про оплату праці», ч. 4 ст. 115 КЗпП, ст. 21 Закону України «Про відпустки», ч. 1 ст. 116 КЗпП, ч. 1 ст. 117 КЗпП.

В оскаржуваному приписі встановлено, що виплата заробітної плати працівникам Слов'янського регіонального виробничого управління КП «Компанія «Вода Донбасу» проводилась несвоєчасно, частинами. На дату перевірки заборгованість із заробітної плати складає 2369,6 тис. грн. за травень-червень 2017 року перед 394 працівниками та 17,9 тис. грн. за липень 2017 року перед 3 звільненими працівниками.

Крім того, в порушення Закону України «Про відпустки» заробітна плата працівникам за весь час щорічної відпустки не виплачується не пізніше ніж за три дні до початку відпустки.

Фактично, позивач не заперечує проти встановлених у приписі порушень, але заперечує про право відповідача за здійснення позапланових заходів без погодження з Державною регуляторною службою.

Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» визначає правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю).

Заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом (стаття 1 зазначеного Закону).

Згідно частини 1 статті 4 цього Закону державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.

Статтею 6 цього Закону встановлено підстави для проведення позапланових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю).

Підставами для здійснення позапланових заходів є:

- подання суб'єктом господарювання письмової заяви до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням;

- виявлення та підтвердження недостовірності даних, заявлених суб'єктом господарювання у документах обов'язкової звітності, поданих суб'єктом господарювання;

- перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу органом державного нагляду (контролю);

- звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, життю чи здоров'ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з доданням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності) Позаплановий захід у такому разі здійснюється виключно за погодженням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у відповідній сфері державного нагляду (контролю), або відповідного державного колегіального органу;

- неподання суб'єктом господарювання документів обов'язкової звітності за два звітні періоди підряд без поважних причин або без надання письмових пояснень про причини, що перешкоджали поданню таких документів;

- доручення Прем'єр-міністра України про перевірку суб'єктів господарювання у відповідній сфері у зв'язку з виявленими системними порушеннями та/або настанням події, що має значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров'я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави;

- настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання, що було пов'язано з діяльністю суб'єкта господарювання.

Під час проведення позапланового заходу з'ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу, з обов'язковим зазначенням цих питань у посвідченні (направленні) на проведення заходу державного нагляду (контролю).

Проведення позапланових заходів з інших підстав, крім передбачених цією статтею, забороняється, крім позапланових заходів, передбачених частиною четвертою статті 2 цього Закону.

Суб'єкт господарювання повинен ознайомитися з підставою проведення позапланового заходу з наданням йому копії відповідного посвідчення (направлення) на проведення заходу державного нагляду (контролю).

Строк здійснення позапланового заходу не може перевищувати десяти робочих днів, а щодо суб'єктів малого підприємництва - двох робочих днів.

Продовження строку здійснення позапланового заходу не допускається.

Статтею 38 Закону України «Про охорону праці» передбачено, що державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно - правових актів про охорону праці здійснюють, зокрема, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Виходячи з приписів даного закону, як зазначено судом вище, він застосовується щодо правовідносин, зокрема, з безпеки праці. До того ж, Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» прийнятий раніше, ніж створений відповідач.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону № 2694 охорона праці - це система правових, соціально - економічних, організаційно - технічних, санітарно - гігієнічних і лікувально - профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.

Згідно з ч. 1 ст. 6 цього Закону умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно - побутові умови повинні відповідати вимогам законодавства.

При цьому, нормативно - правові акти з охорони праці - це правила, норми, регламенти, положення, стандарти, інструкції та інші документи, обов'язкові для виконання (ст. 27 Закону № 2694).

Як зазначено вище, головним управлінням Держпраці у Донецькій області перевірялися питання, передбачені, зокрема, Кодексом законів про працю України, законами «Про оплату праці» та «Про відпустки», про що зазначено у додатку до акту перевірки (а.с. 152-153).

Відповідно до частини першої статті 259 Кодексу законів про працю України Кабінетом Міністрів України 26 квітня 2017 року прийнято постанову № 295 «ОСОБА_9 питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Зокрема, затверджено:

Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю;

Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю.

Відповідно до пунктів 1-2 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю цей Порядок визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю юридичними особами (включаючи їх структурні та відокремлені підрозділи, які не є юридичними особами) та фізичними особами, які використовують найману працю (далі - об'єкт відвідування).

Державний контроль за додержанням законодавства про працю здійснюється у формі проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань інспекторами праці:

Держпраці та її територіальних органів;

виконавчих органів міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад (з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин) (далі - виконавчі органи рад).

Згідно до припісів підпунктів 1-2 пункту 5 цього Порядку інспекційні відвідування проводяться:

1) за зверненням працівника про порушення стосовно нього законодавства про працю;

2) за зверненням фізичної особи, стосовно якої порушено правила оформлення трудових відносин.

Рішення про доцільність проведення відповідних заходів з підстав, визначених підпунктами 5-7 цього пункту та пунктом 31 цього Порядку, приймає керівник органу контролю, його заступник.

Відтак, проведення відповідачем перевірок у вигляді інспекційних відвідувань з питань додержання вимог законодавства про працю здійснюється на підставі спеціального законодавства, а саме: постанови Кабінету міністрів України від 26 квітня 2017 року № 295 «ОСОБА_9 питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Інспекційні відвідування з питань додержання суб'єктами господарювання приписів КЗпП України та інших законів про працю та соціальне страхування не віднесено ні до планових, ні до позапланових заходів.

Судом встановлено, що під час перевірки відповідачем виявлено порушення нормативно - правових актів не з охорони праці, а з питань законодавства про працю та загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а тому висновки позивача щодо обов'язкового погодження інспекційних відвідувань з Державною регуляторною службою не ґрунтуються на нормах чинного законодавства і є помилковими.

Представник відповідача пояснив, що працівниками Головного управління Держпраці у Донецькій області помилково вказано словосполучення «позаплановий захід у вигляді інспекційного відвідування» у наказі від 28 липня 2017 року № 1286, направленні на перевірку, повідомленні від цієї ж дати та акті перевірки від 07 липня 2017 року. Тобто, таке є суто технічною помилкою з боку працівників відповідача і не спростовує висновків, викладених в акті перевірки.

Порушення, встановлені актом перевірки позивачем не спростовуються, а невиплата заробітної плати працівникам у зв'язку з форс-мажорними обставинами підприємства не передбачена жодним нормативним актом.

На підставі вищенаведеного суд зазначає, що частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Судом не встановлено порушень з боку відповідача при здійсненні ним функцій суб'єкта владних повноважень.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про визнання протиправним та скасування припису від 07 серпня 2017 року № 05-23-3368/0028/0011 задоволенню не підлягають.

Враховуючи наведене та керуючись статтями 2, 7-12, 69-72, 87-98, 122-163, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» в особі Слов'янського регіонального виробничого управління до Головного управління Держпраці у Донецькій області про визнання протиправним та скасування припису від 07 серпня 2017 року № 05-23-3368/0028/0011- відмовити.

Постанова прийнята в нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини в присутності представників сторін 09 листопада 2017 року.

Повний текст постанови виготовлений 09 листопада 2017 року.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Голубова Л.Б.