06 листопада 2017 року № 912/1202/17
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Бестаченко О.Л., розглянувши справу від 05.05.2017 № 912/1202/17,
за заявою Державного підприємства "Одеський морський торговельний порт", 65026, м. Одеса, пл. Митна, 1,
до Дочірнього підприємства "Чабанка", 25006, АДРЕСА_1,
про банкрутство,
за участю представників сторін:
від кредитора - ПАТ "УКРТРАНСГАЗ" в особі філії УМГ "Прикарпаттрансгаз" - ОСОБА_1, довіреність від 28.12.16 № 2-511;
від банкрута - участі не брали;
Ухвалою від 05.05.2017 господарський суд порушив провадження у справі про банкрутство Дочірнього підприємства "Чабанка" (код ЄДРПОУ 33568185).
Постановою від 14.08.2017 суд визнав Дочірнє підприємство "Чабанка" (далі - ДП "Чабанка") банкрутом, відкрив ліквідаційну процедуру щодо банкрута, призначив ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_2, зобов'язав ліквідатора арбітражного керуючого ОСОБА_2 не пізніше 14.08.2018 подати господарському суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, що відповідають вимогам ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон).
15.08.2017 (номер публікації: 45256, дата публікації на сайті ВГСУ: 15.08.2017 11:41) на веб-сайті Вищого господарського суду України офіційно оприлюднене повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури ДП "Чабанка". Граничний строк на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника визначено протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
17.10.2017 до господарського суду надійшла заява Публічного акціонерного товариства "Укртрансгаз" в особі філії УМГ "Прикарпаттрансгаз" від 13.10.2017 № 2601ВИХ-17-716 про визнання грошових вимог до банкрута на загальну суму 38 752,73 грн, а також судового збору в сумі 3 200,00 грн за подання вказаної заяви.
Відповідно до ч. 1 ст. 38 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі - Закон) з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Розгляд грошових вимог кредиторів у ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону. За результатами розгляду грошових вимог кредиторів господарський суд заново затверджує реєстр вимог кредиторів (з урахуванням визнаних конкурсних вимог) та зобов'язує ліквідатора сформувати представницькі органи кредиторів (збори кредиторів та комітет кредиторів) у порядку, передбаченому статтею 26 Закону. Подальший рух справи в ліквідаційній процедурі має відбуватися тільки за участю новостворених представницьких органів кредиторів. Зокрема, це стосується переходу з ліквідаційної процедури до процедури санації або затвердження мирової угоди, прийняття рішення щодо реалізації активів банкрута, надання оцінки діяльності ліквідатора, затвердження звіту ліквідатора (п. 29 Інформаційного лист ВГСУ від 28.03.2013 № 01-06/606/2013 "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212- VІ)".
Господарський суд ухвалою від 18.10.2017 прийняв заяву Публічного акціонерного товариства "Укртрансгаз" в особі філії УМГ "Прикарпаттрансгаз" від 13.10.2017 № 2601ВИХ-17-716 про визнання грошових вимог до банкрута на загальну суму 38 752,73 грн, а також судового збору в сумі 3 200,00 грн за подання вказаної заяви, розгляд заяви кредитора призначив на 06.11.2017 о 12:00 год та витребував необхідні документи.
Ліквідатор арбітражний керуючий ОСОБА_2 в повідомленні від 19.10.2017 № 02-05/312 заявлені вимоги кредитора визнав з внесенням їх до реєстру вимог кредиторів на суму 38752,73 грн до шостої черги задоволення та судового збору в сумі 3200,00 грн до першої черги задоволення.
Позиція ліквідатора обґрунтована тим, що грошові вимоги ПАТ "Укртрансгаз" в особі філії УМГ "Прикарпаттрансгаз" в сумі 38 752,73 грн виникли в 2015 році, тобто до порушення провадження у справі про банкрутство ДП "Чабанка", та заявлені з пропуском встановленого тридцятиденного строку після публікації оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство ДП "Чабанка".
Розглядаючи заяву по суті, суд виходить із наступного.
30.11.2012 між ДК "Укртрансгаз" в особі філії УМГ "Прикарпаттрансгаз" та ДП "Чабанка" укладено договір № НОМЕР_1 на транспортування природного газу магістральними трубопроводами. Додатковою угодою до Договору від 30.01.2013 № 1 внесено відповідні зміни до реквізитів та найменувань сторін у зв'язку із реорганізацією ДК "Укртрансгаз" в ПАТ "Укртрансгаз".
Рішенням Господарського суду Одеської області від 05.08.2015 У справі № 916/2109/15 стягнуто з ДП "Чабанка" на користь ПАТ "Укртрансгаз" в особі Філії УМГ "Прикарпаттрансгаз" заборгованість у сумі 28 193,16 грн, інфляційні витрати у сумі 4 699,80 грн, 3% річних у сумі 231,72 грн, пеню у сумі 3 801,05 грн, судовий збір у сумі 1 827,00 грн, а всього - 38 752,73 грн.
Рішення набрало законної сили, господарським судом видано судовий наказ про примусове стягнення вказаних сум з ДП "Чабанка", однак сума заборгованості стягнута не була (а.с.141-145 т. 3).
Відповідно до ст. 35 Господарського процесуального кодексу України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, крім встановлених рішенням третейського суду, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
В свою чергу, відповідно до ч. 4 ст. 23 Закону особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
Відповідне правило не поширюється на вимоги кредиторів щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування і на вимоги Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" та/або її дочірнього підприємства, що здійснювало постачання природного газу на підставі ліцензії, щодо сплати заборгованості (у тому числі неустойки, 3 відсотків річних та інфляційних втрат) за поставлений/спожитий природний газ, що утворилася станом на 1 травня 2015 року.
Господарський судом встановлено, що заявлені грошові вимоги ПАТ "Укртрансгаз" в особі філії УМГ "Прикарпаттрансгаз" не підпадають під дію ч. 4 ст. 23 Закону.
Враховуючи вищевикладене, період виникнення заявленої заборгованості, дату звернення з заявою до суду, господарський суд вважає за необхідне визнати обґрунтовані та підтверджені відповідними документами грошові вимоги ПАТ "Укртрансгаз" в особі філії УМГ "Прикарпаттрансгаз" до банкрута на суму 38 752,73 грн, з включенням 38 752,73 грн до реєстру вимог кредиторів у шосту чергу задоволення відповідно до вимог ст. 45 Закону.
Витрати кредитора на оплату судового збору в сумі 3 200, 00 грн підлягають погашенню в першу чергу.
Керуючись ст.ст. 23, 38, 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 4-1, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
1. Заяву Публічного акціонерного товариства "Укртрансгаз" в особі філії УМГ "Прикарпаттрансгаз" від 13.10.2017 № 2601ВИХ-17-716 про визнання грошових вимог до банкрута задовольнити повністю.
2. Визнати грошові вимоги Публічного акціонерного товариства "Укртрансгаз" в особі філії УМГ "Прикарпаттрансгаз" (76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 48, ідентифікаційний код юридичної особи 00153133) до Дочірнього підприємства "Чабанка" (25006, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код юридичної особи 33568185) в сумі 38 752,73 грн з включенням до реєстру вимог кредиторів до 6 черги, а також 3 200,00 грн судового збору з включенням до 1 черги задоволення вимог кредиторів.
3. Ухвала суду набирає законної сили 06.11.2017.
4. Ухвалу суду може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного господарського суду в установленому законом порядку.
5. Примірники ухвали надіслати кредиторам (п. 1 ухвали від 06.07.2017), банкруту, ліквідатору арбітражному керуючому ОСОБА_2 (вул. Сумгаїтська, 7, м. Черкаси, 18029), сектору з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області, ПАТ "Укртрансгаз" в особі філії УМГ "Прикарпаттрансгаз" (76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 48; 65085, м. Одеса, вул. Тираспольське шосе, 1).
Суддя О.Л. Бестаченко