Ухвала від 03.11.2017 по справі 710/1059/17

Справа №710/1059/17

Номер провадження 2-а/710/46/2017

УХВАЛА

про повернення заяви

03.11.2017 м. Шпола

Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Побережна Н. П, розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Шполянського РВ ДРАЦС ГТУЮ у Черкаській області про оскарження бездіяльності суб'єкта владних повноважень щодо відмови внесення змін в актові записи про народження і укладення шлюбу та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

09.10.2017 позивач ОСОБА_1 подала до Шполянського районного суду Черкаської області даний позов і просить визнати бездіяльність Шполянського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Черкаській області незаконною, зобов'язати Шполянський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Черкаській області внести виправлення у актовий запис про одруження №21 від 19 вересня 1981 року ОСОБА_2 та ОСОБА_3, вчинений виконавчим комітетом Капустинської сільської ради Шполянського району Черкаської області, а саме: у розділі відомості про дружину, у графі прізвище до державної реєстрації шлюбу «Пінцак» змінити на «Пенцак», внести зміни у актовий запис про народження ОСОБА_4 за № 64 від 10 листопада 1961 року, вчинений виконавчим комітетом Капустинської сільської ради Шполянського району Черкаської області, а саме: внести дані у графу по-батькові «Петрівна», місце народження: «село Капустине, Шполянський район Черкаська область».

В позовній заяві позивач вказує, що Шполянський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Черкаській області відмовив позивачеві у внесенні виправлень у вказані актові записи, тому позивач вимушений звернутися до суду з даним позовом.

Згідно з ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:

1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;

2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);

3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;

4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;

5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);

6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно з п.6 ч.3 п ст. 108 КАС України позовна заява повертається, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Суддя вважає, що позивачем порушена предметна підсудність з наступних підстав.

Відповідно до п.1 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 липня 2014 р. № 228, Міністерство юстиції України (Мін'юст) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п. 1 Положення про Головні територіальні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженим Наказом Міністерства юстиції України від 23.06.2011 № 1707/5 Головні територіальні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі (далі - Головне територіальне управління юстиції) підпорядковуються Міністерству юстиції України та є його територіальними органами.

Таким чином, Шполянський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Черкаській області є відділом Головного територіального управління юстиції у Черкаській області, який є територіальним органом Міністерства юстиції України, яке в свою чергу є центральним органом виконавчої влади.

Положеннями п.1. ч.2 ст.18 КАС України визначено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Отже, оскільки відповідач є відділом територіального органу виконавчої влади, то суд приходить до висновку, що даний адміністративний спір предметно підсудний окружному адміністративному суду відповідно до положень п.1 ч.2 ст.18 КАС України.

Відповідно до ч.2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно з п. 2 ч.1 ст.7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила, за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.

Керуючись ст.18, 87, 107, 108, 185, 186 КАС України,

суд

УХВАЛИВ:

Повернути позовну заяву ОСОБА_1 до Шполянського РВ ДРАЦС ГТУЮ у Черкаській області про оскарження бездіяльності суб'єкта владних повноважень щодо відмови внесення змін в актові записи про народження і укладення шлюбу та зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвала може бути оскаржена до Київського Апеляційного адміністративного суду через Шполянський районний суд Черкаської області протягом 5 днів з дня отримання її копії.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Н.П. Побережна