Справа № 450/2578/17 Провадження № 2-а/450/171/17
06 жовтня 2017 року Пустомитівський районний суд Львівської області у складі:
головуючого - судді Данилів Є.О.
при секретарі Курпіта П.І.
з участю: позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2 об'єднаного управління ОСОБА_3 фонду України м. Львова ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Пустомити адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 об'єднаного управління ОСОБА_3 фонду України м. Львова про визнання дій протиправними, скасування Рішення № Н-21/Пс від 18.09. 2017 року, зобов'язання до вчинення дій,-
встановив:
25.09. 2017 року до Пустомитівського районного суду Львівської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 об'єднаного управління ОСОБА_3 фонду України м. Львова про визнання дій протиправними, скасування Рішення № Н-21/Пс від 18.09. 2017 року, зобов'язання до вчинення дій. У позовній заяві позивач просив суд: визнати неправомірними дії ОСОБА_2 об'єднаного управління ОСОБА_3 фонду України м. Львова щодо винесення Рішення № Н-21/Пс від 18.09. 2017 року про відмову у перерахунку пенсії ОСОБА_1; скасувати Рішенням ОСОБА_2 об'єднаного управління ОСОБА_3 фонду України м. Львова № Н-21/Пс від 18.09. 2017 року про відмову у перерахунку пенсії ОСОБА_1; зобов'язати Галицьке об'єднане управління ОСОБА_3 фонду України м. Львова здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 19.02. ІНФОРМАЦІЯ_1 на підставі ст. 37 -1 Закону України від 16 грудня 1993 року N 3723-XII «Про державну службу» з 18.09. 2017 року у зв'язку із підвищення розміру заробітної плати відповідно до Довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено пенсію № 66 від 12.09. 2017 року, видана Пустомитівською районною радою Львівської області із процентом розрахунку пенсії від заробітку - 90 %, без обмеження розміру пенсії встановленого п. 3 ст. 27 та ст. 28 Закону України від 09.07.2003 р. № 1058-XIV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст. 7 ЗУ «Про бюджет України на 2017 рік».
Позивач у позовній заяві як на підстави для задоволення заявлених позовних вимог покликається на такі обставини:
позивач, має право на здійснення йому перерахунку пенсії у зв'язку із збільшенням заробітної плати, відповідно до Довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено пенсію № 66 від 12.09. 2017 року, видана Пустомитівською районною радою Львівської області. Проте, оскаржуваним рішенням відповідач відмовив позивачеві у перерахунку пенсії, у зв'язку із прийняття ЗУ «Про державну службу» від 10.12. 2015 року. Позивач вважає, що відносин з приводу перерахунку йому пенсії слід застосувати ЗУ «Про державну службу» від 16.12. 1993 року.
На підставі наведеного позивач у позовній заяві просив суд позов задоволити.
Позивач ОСОБА_1 у судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримав, пояснення дав аналогічні викладеним у позовній заяві, позов просив задоволити.
Представник відповідача ОСОБА_2 об'єднаного управління ОСОБА_3 фонду України м. Львова ОСОБА_4 у судовому засіданні заявлені позивачем позовні вимоги заперечив, пояснення надав аналогічні викладеним у письмових поясненнях проти позову, що надані суду. У задоволенні позовних вимог просив суд відмовити.
Заслухавши пояснення сторін, проаналізувавши матеріали адміністративної справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, судом встановлено наступні обставини, що мають значення для правильного вирішення справи:
сторонами визнана та обставина, що позивач отримує пенсію по інвалідності другої групи загального захворювання з 04.05.2006 р., призначену відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12. 1993р. № 3723-ХІІ.
18.09. 2017 року ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії на підставі на підставі ст. 37 -1 Закону України від 16 грудня 1993 року N 3723-XII "Про державну службу".
Рішенням № Н-21/Пс від 18.09. 2017 року позивачеві у здійсненні перерахунку пенсії відповідно до ст. 37-1 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» відмовлено. Із оскаржуваного рішення відповідача слідує, що 18 вересня 2017 року позивач звернувся до управління Фонду із заявою (в порядку, передбаченому Законом України “Про звернення громадян”) щодо проведення перерахунку пенсії за віком відповідно до Закону України “Про державну службу”. До заяви про перерахунок пенсії долучено довідку про заробітну плату за посадою голови Пустомитівської районної ради Львівської області станом на 01.09.2017 (№ 66 від 12.09.2017). Галицьке об'єднане управління ОСОБА_3 фонду України м. Львова звертає увагу на той факт, що Міністерство соціальної політики України 1 листопада 2016 на своєму офіційному сайті надало роз'яснення щодо відсутності підстав для видачі підприємствами, установами, організаціями довідок про заробітну плату для перерахунку пенсій непрацюючим державним службовцям. У цьому роз'ясненні зазначається, що норма щодо перерахунку призначених пенсій державним службовцям містилась у ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 р. № 3723-ХІІ. Відповідно до зазначеної статті, умови та порядок проведення таких перерахунків визначалися Кабінетом Міністрів України. Законом України від 02.03.2015 № 213 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» з 1 червня 2015 скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначалися відповідно до Закону України «Про державну службу». Водночас, постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2015 № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» скасовано п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 р. № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії». За постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 № 622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб» постанова Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 № 865 втратила чинність. Крім цього, форми довідок про заробітну плату (затверджені постановою правління ОСОБА_3 фонду України від 4 вересня 2013 р. № 15-1), які надавалися для проведення перерахунку пенсії, виключені постановою правління ОСОБА_3 фонду України від 4 липня 2016 р. № 15-2. З огляду на наведене Міністерство соціальної політики України зазначає, що підстав для видачі довідки про заробітну плату для перерахунку пенсій відповідно до норм законодавства немає. Законом України від 10 грудня 2015 р. № 889- VIII «Про державну службу», який набрав чинності з 1 травня 2016, не передбачено проведення перерахунків раніше призначених пенсій державним службовцям. З набранням чинності Закону № 889-VІІІ ст. 37-1 Закону № 3723-ХІІ втратила чинність, за виключенням ст. 37 цього Закону щодо призначення пенсій окремим категоріям осіб. Відповідно до ст. 90 Закону № 889- VІІІ пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється за нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Статтею 3 Закону № 889- VІІІ, якою визначено сферу дії цього Закону, передбачено, що дія цього Закону не поширюється на посадових осіб органів місцевого самоврядування. Відтак, в органів ОСОБА_3 фонду відсутні правові підстави для проведення перерахунку пенсії відповідно до статті 37-1 Закону України “Про державну службу”.
Згідно Довідки № 66 від 12.09. 2017 року, видана Пустомитівською районною радою Львівської області слідує, що ОСОБА_1 працював у Пустомитівській районній раді Львівської області на посаді голови Пустомитівської районної ради з 15.04.1998 по 26.04.2006 роки. Стаж роботи позивача 23 роки 1 місяць 1 день на зазначеній вище посаді підтверджений Трудовою книжкою виданою ОСОБА_1 від 02.10. 1967 року. ОСОБА_3 посвідчення серії ААА № 576583 видане 16.05. 2006 року слідує, що позивач з 2006 року отримує пенсію. На пенсію позивач виходив з посади Голови Пустомитівської районної ради Львівської області.
На час призначення позивачеві пенсії за віком як державному службовцю діяли норми Закону України № 3723-ІІ від 16.12.1993р. «Про державну службу»; приписами ст.37-1 цього Закону було передбачено, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Відповідно до п.4 постанови КМ України № 865 від 31.05.2000р. «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» (у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України (для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинності Законом України від 16.01.2003р. № 432-IV «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України «Про державну службу», визначається в такому порядку:
1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку;
2) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. При цьому:
посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України (для службовців Національного банку України у розмірах, установлених його Правлінням) на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенсії;
надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, за почесне звання «заслужений», за роботу з таємними документами залежно від ступеня таємності інформації, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;
премія, крім премій, зазначених у другому реченні цього абзацу, та інші надбавки враховуються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. Премія до державних, професійних свят та ювілейних дат, виплачена у місяці підвищення заробітної плати, враховується в розмірі 1/ 12 середнього розміру цієї премії (премій), визначеного за відповідною посадою (посадами), з якої призначено (перераховано) пенсію.
За бажанням осіб, під час перерахунку пенсій виплати, отримані на час призначення (перерахунку) пенсії (крім посадових окладів, надбавок за ранг, вислугу років), визначаються у порядку, передбаченому абзацами першим і другим пункту 1 та пунктом 2 цієї постанови.
На час звернення позивача до пенсійного органу із заявою про перерахунок пенсії норми наведених нормативно-правових актів зазнали змін.
Зокрема, відповідно до п.5 Прикінцевих положень Закону України № 213-VIII від 02.03.2015р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів» та ін.
Відповідно до п.2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України № 889-VIII від 10.12.2015р. «Про державну службу» визнано такими, що втратив чинність, Закон України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993р., № 52, ст.490 із наступними змінами), крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.
Також ст.90 цього Закону передбачено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Згідно постанови КМ України № 1013 від 09.12.2015р. «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» виключено п.4 постанови КМ України № 865 від 31.05.2000р. «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії».
Разом з тим, постанова КМ України № 865 від 31.05.2000р. втратила чинність у зв'язку з прийняттям постанови КМ України № 622 від 14.09.2016р., якою не передбачено проведення перерахунку пенсій державним службовцям.
Відповідно до рішення ОСОБА_5 Суду України № 8-рп/2005 від 11.10.2005р. згідно зі статтею 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Зміст прав і свобод людини - це умови і засоби, які визначають матеріальні та духовні можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування і розвитку. Обсяг прав людини - це кількісні показники відповідних можливостей, які характеризують його множинність, величину, інтенсивність і ступінь прояву та виражені у певних одиницях виміру.
Право на пенсійне забезпечення є складовою конституційного права на соціальний захист. Згідно зі статтею 46 Конституції України це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення.
Зміст та обсяг права громадян на пенсійне забезпечення полягає у їх матеріальному забезпеченні шляхом надання трудових і соціальних пенсій, тобто щомісячних пенсійних виплат відповідного розміру, в разі досягнення особою передбаченого законом віку чи визнання її інвалідом або отримання членами її сім'ї цих виплат у визначених законом випадках.
Встановивши в законі правові підстави призначення пенсій, їх розміри, порядок обчислення і виплати, законодавець може визначати як загальні умови їх призначення, так і особливості набуття права на пенсію, включаючи для окремих категорій громадян пільгові умови призначення пенсії залежно від ряду об'єктивно значущих обставин, що характеризують трудову діяльність (особливості умов праці, професія, виконувані функції, кваліфікаційні вимоги, обмеження, ступінь відповідальності тощо). Законодавець повинен робити це з дотриманням вимог Конституції України, в тому числі принципів рівності та справедливості.
Зі змісту ч. 3 ст. 23 Загальної Декларації прав людини, п. 4 ч. 1 Європейської Соціальної хартії та ч. 3 ст. 46 Конституції України випливає, що кожна особа похилого віку має право на справедливу і задовільну винагороду, соціальний захист, за роки важкої праці та шкідливих робіт, - яка є основним джерелом існування для них самих та їхніх сімей. Згідно статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
На думку суду, нормативно правові акти Закону України № 889-VIII від 10.12.2015р., постанови КМ України № 1013 від 09.12.2015р. звузили права позивача, ніж ті, що визначалися Закону України № 3723-ІІ від 16.12.1993р. «Про державну службу», п. 4 постанови КМ України № 865 від 31.05.2000р., оскільки позбавили його право на здійснення перерахунку, що передбачався останніми.
Твердження, що на момент звернення позивача до пенсійного органу із заявою про перерахунок пенсії законодавцем скасовані норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до Закону України «Про державну службу» та пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»; що правовідносини по пенсійному забезпеченню (у розгляду випадку - щодо перерахунку пенсії) виникають не в момент призначення пенсії, а в момент виникнення права на проведення такого перерахунку не відповідають конституційним гарантія визначеним ст. 22 Конституції України, і це є «гарантією стабільності суспільних відносин». В Конституції України закріплено принцип, за яким права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, яка відповідає перед людиною за свою діяльність (стаття 3).
У 2017 рокі розмір заробітної плати був змінений, що підтверджується Довідкою про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено пенсію № 66 від 12.09. 2017 року, видана Пустомитівською районною радою Львівської області ОСОБА_1. Із зазначеної довідки слідує, що заробітна плата за посадою голови Пустомитівської районної ради, з якої призначено пенсію, для її перерахунку станом на 01.09. 2017 року становить: посадовий оклад 7 900, 00 грн.; надбавка за п'ятий ранг 130, 00 грн.; надбавка за вислугу років (30 %) (за стаж державної служби понад 20 років 2007, 50 грн.; надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи (50 %) 5018,75 грн.; премія (85 %) 6 715,00 грн.; інші виплати (винагорода за вислугу років, матеріальна допомога на оздоровлення 1 / 12 від середнього розміру заробітної плати ) 1 814, 27 грн. Довідка про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено пенсію № 66 від 12.09. 2017 року, видана Пустомитівською районною радою Львівської області є дійсною (чинною).
Згідно ч. 2 ст. 33 Закону N 3723-XII заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранг, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Частина 7 ст. 33 Закону N 3723-XII встановлює, що умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, позивач, згідно зазначених вище норм закону, має право на здійснення йому перерахунку пенсії у зв'язку із збільшенням заробітної плати, відповідно до Довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено пенсію № 66 від 12.09. 2017 року, видана Пустомитівською районною радою Львівської області.
Суд вважає необґрунтованою позицію відповідача виходячи, крім іншого, із такого:
ОСОБА_5 Суд України у своїх рішеннях під різним кутом розглядав питання, пов'язані з приписом частини третьої статті 22 Конституції України, відповідно до якої при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, тобто тих прав і свобод, які людина і громадянин мали на підставі раніше чинних законів (рішення від 6 липня 1999 року № 8-рп/99, 20 березня 2002 року № 5-рп/2002, 17 березня 2004 року № 7-рп/2004, 1 грудня 2004 року № 20-рп/2004, 22 вересня 2005 року № 5-рп/2005, 11 жовтня 2005 року № 8-рп/2005, 18 червня 2007 року № 4-рп/2007, 28 квітня 2009 року № 9-рп/2009, 9 вересня 2010 року № 19-рп/2010, 6 жовтня 2010 року № 21-рп/2010 тощо). Склалася правова позиція ОСОБА_5 Суду України, за якою "звуження змісту прав і свобод означає зменшення ознак, змістовних характеристик можливостей людини, які відображаються відповідними правами та свободами, тобто якісних характеристик права.
ОСОБА_5 Суд України у своєму Рішенні від 09 лютого 1999 року №1-рп/99 у справі за конституційним зверненням Національного банку України щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 58 Конституції України (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначив, що за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першій статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. У рішенні від 22 травня 2008 року №10-рп/2008 ОСОБА_5 Судом України зазначено, що однією з конституційних гарантій прав і свобод людини і громадянина є недопущення їх скасування чи звуження їх змісту та обсягу при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів. Рішенням ОСОБА_5 Суду України від 22 вересня 2005 року N 5-рп/2005 наведено тлумачення поняття «звуження змісту та обсягу прав і свобод людини і громадянина», що міститься в ч.3 ст.22 Конституції України, згідно з яким конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані; при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Скасування конституційних прав і свобод - це їх офіційна (юридична або фактична) ліквідація. Звуження змісту та обсягу прав і свобод є їх обмеженням. У традиційному розумінні, визначальними поняття змісту прав людини є умови і засоби, які становлять можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування та розвитку. Обсяг прав людини - це їх сутнісна властивість, виражена кількісними показниками можливостей людини, які відображені відповідними правами, що не є однорідними і загальними. ОСОБА_5 Суд України також підкреслив, що загальновизнаним є правило, згідно з яким сутність змісту основного права в жодному разі не може бути порушена.
В постанові Пленуму Верховного Суду України «Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя» від 01 листопада 1996 року №9 зазначено, що відповідно до ст.8 Конституції в Україні визнається і діє принцип верховенства права. ОСОБА_5 права та свободи людини і громадянина є безпосередньо діючими. Вони визначають цілі і зміст законів та інших нормативно-правових актів, зміст і спрямованість діяльності органів законодавчої та виконавчої влади, органів місцевого самоврядування і забезпечуються захистом правосуддя.
Крім того, відповідно до статей 22 та 64 Конституції України, право на пенсійне забезпечення відповідних категорій громадян, встановлене законами України є таким, що не підлягає звуженню та обмеженню.
Таким чином, визнання Законом правових актів такими, що втратили чинність, зупинення їх дії, внесення до них змін і доповнень стосовно закріплених в них прав і свобод людини і громадянина ОСОБА_5 Суд України вважає скасуванням або обмеженням цих прав і свобод.
Виходячи з висловленого у рішеннях ОСОБА_5 Суду України розуміння сутності соціальних гарантій зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.
Відповідно до пункту 4 статті 13 Закону України від 16 жовтня 1996 року № 422/96-ВР «Про ОСОБА_5 Суд України» ОСОБА_5 Суд України приймає рішення та дає висновки у справах щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України.
Згідно зі статтею 69 цього Закону рішення і висновки ОСОБА_5 Суду України рівною мірою є обов'язковими до виконання.
Таким чином, до правовідносин, що виникли між сторонами з приводу перерахунку пенсії позивачеві підлягають застосуванню норми закону, що діяли на час призначення пенсії позивачеві, тобто норми закону Закону України від 16 грудня 1993 року N 3723-XII "Про державну службу".
Обмеження розміру пенсії встановленого п. 3 ст. 27 та ст. 28 Закону України від 09.07.2003 р. N 1058-XIV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст. 7 ЗУ «Про бюджет України на 2017 рік» до цих правовідносин застосуванню не підлягають, оскільки: позивач вийшов на пенсію у 2006 році, дію частини третьої статті 27 Закону України від 09.07.2003 р. N 1058-XIV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» зупинено на 2006 рік згідно із Законом України від 20.12.2005 р. N 3235-IV, на 2007 рік - згідно із Законом України від 19.12.2006 р. N 489-V).
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 8 - 12, 17, 69 - 71, 94, 159 - 163, 167 КАС України, суд,-
постановив:
позовні вимоги ОСОБА_1, - задоволити.
Визнати неправомірними дії ОСОБА_2 об'єднаного управління ОСОБА_3 фонду України м. Львова щодо винесення Рішення № Н-21/Пс від 18.09. 2017 року про відмову у перерахунку пенсії ОСОБА_1.
Скасувати Рішенням ОСОБА_2 об'єднаного управління ОСОБА_3 фонду України м. Львова № Н-21/Пс від 18.09. 2017 року про відмову у перерахунку пенсії ОСОБА_1.
Зобов'язати Галицьке об'єднане управління ОСОБА_3 фонду України м. Львова здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 19.02. ІНФОРМАЦІЯ_1 на підставі ст. 37 -1 Закону України від 16 грудня 1993 року N 3723-XII «Про державну службу» з 18.09. 2017 року у зв'язку із підвищення розміру заробітної плати відповідно до Довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено пенсію № 66 від 12.09. 2017 року, видана Пустомитівською районною радою Львівської області із процентом розрахунку пенсії від заробітку - 90 %, без обмеження розміру пенсії встановленого п. 3 ст. 27 та ст. 28 Закону України від 09.07.2003 р. № 1058-XIV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст. 7 ЗУ «Про бюджет України на 2017 рік».
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського адміністративного апеляційного суду. Якщо постанову було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
СуддяОСОБА_6