Постанова від 31.10.2017 по справі 805/2183/17-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 жовтня 2017 р. Справа № 805/2183/17-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Галатіна О.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства "Красногорівський вогнетривкий завод" до Мар'їнської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про скасування податкових повідомлень-рішень від 12.09.2016 №№ 000014851300, 0014861300, 0014871300 та рішень від 12.09.2016 №№ 321, 322, 323, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Публічне акціонерне товариство "Красногорівський вогнетривкий завод" звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Мар'їнської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області, в якій просив суд скасувати податкові повідомлення-рішення за № 000014851300 від 12.09.2016, № 0014861300 від 12.09.2016, № 0014871300 від 12.09.2016, рішення за № 321 від 12.09.2016 "Про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску", № 322 від 12.09.2016 "Про застосування штрафних санкцій за несплату, неповну або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансовий платежів)", № 323 від 12.09.2016 "Про застосування штрафних санкцій за неподання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", прийняті відповідачем на підставі Акту документальної позапланової виїзної перевірки від 02.09.2016 № 1115/13-0/00191744.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що працівниками Мар'їнської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області було проведено позапланову документальну виїзну перевірку ПАТ "Красногорівський вогнетривкий завод" з питань дотримання вимог трудового законодавства при виплаті заробітної плати за період з 01.01.2014 по 30.06.2016, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2014 по 30.06.2016 та військового збору за період з 01.01.2014 по 30.06.2016. За результати перевірки контролюючим органом прийняті податкові повідомлення - рішення від 12.09.2016 № 000014851300, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок з доходів фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податку у вигляді заробітної плати - за штрафними (фінансовими) санкція (штрафами) в розмірі 510,00 грн.; № 0014861300, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок з доходів фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податку у вигляді заробітної плати на загальну суму 375981,09 грн. з яким 206451,37 грн. за податковим зобов'язанням, 95068,74 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями, 74460,98 грн. пеня; № 0014871300, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем військовий збір на загальну суму 33133,66 грн. з яких 16177,34грн. податкове зобов'язання, 11588,19 грн. за штрафними (штрафними) санкціями, 5368,13 грн. пеня; рішення від 12.09.2016 № 321 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску згідно ч.10 а.2. ч. 11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» нараховані штрафні санкції та пеню в загальному розмірі 101163,19 грн. з яких 50079,62 грн. - штраф у розмірі 10% за період 01.01.2014 до 30.06.2016, 51083,57 грн. пеня 0,1%; рішення від 12.09.2016 № 322 про застосування штрафних санкцій за несплату, неповну або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок згідно п.6 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» нараховані штрафні санкції 10% в розмірі 1228,81 грн; рішення від 12.09.2016 № 323 про застосування штрафних санкцій за неподання, подання не за вставною формою звітності, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» п.7 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» нараховані штрафні санкції 10 % в розмірі 2210,00 грн.

Позивач вважає, що прийняті Мар'їнською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Донецькій області податкові повідомлення-рішення № 000014851300, № 0014861300, № 0014871300 та рішення № 321, № 322, № 322 неправомірними та такими, що підлягають скасуванню оскільки Указом Президента України від 14 квітня 2014 року № 405/2014 введене в дію Рішення РНБО України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо боротьби з терористичною загрозою і збереження територіальної цілісності України". Згідно з статті 10 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення АТО" наявні підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежне виконання) зобов'язань, оскільки позивач знаходиться на території, де здійснюється антитерористична операція, фактично на лінії розмежування, то є звільненим від сплати штрафних санкцій за несвоєчасне виконання податкових зобов'язань на час проведення АТО в розумінні зазначеної норми Закону.

Представник позивача просив суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Представник відповідача надав заперечення до позовної заяви відповідно до яких просив суд відмовити у задоволені позовних вимог.

Враховуючи вищевикладене та з урахуванням вимог ст. 41, ст. 122, ст. 128 КАС України, суд дійшов висновку щодо можливості розгляду справи за наявними в справі матеріалами та доказами.

Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.

Позивач - Публічне акціонерне товариство "Красногорівський вогнетривкий комбінат" зареєстроване в якості юридичної особи, включене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (ЄДРПОУ 00191744), місцезнаходження юридичної особи: 85630, Донецька область, м. Красногорівка , вул. Ахтирського, буд. 4, перебуває на обліку як платник податків у Мар'їнській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області.

Відповідач - Мар'їнська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Донецькій області діє на підставі положення про Державну фіскальну службу України та керується Податковим кодексом України.

Статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності, порядок адміністрування податків та зборів, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю визначені Податковим кодексом України.

Таким чином, відповідач у справі - суб'єкт владних повноважень, на якого чинним законодавством покладені владні управлінські функції стосовно контролю у сфері податкових взаємовідносин.

Як вбачається з матеріалів справи посадовими особами Мар'їнської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області на підставі пп.20.1.4 п.20.1 ст.20, пп..78.1.13 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України, наказу Мар'їнської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області від 22.08.2016 № 201 проведена документальна позапланова виїзна перевірка ПАТ «Красногорівський вогнетривкий завод» з питань дотримання вимог трудового законодавства при виплаті заробітної плати за період з 01.01.2014 по 30.06.2016, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2014 по 30.06.2016 та військового збору за період з 01.01.2014 по 30.06.2016 за наслідком чого складено акт № 1115/13-0/00191744 від 02.09.2016.

Згідно висновків акту перевірки позивачем порушено:

- пп.168.1.2 п. 168.1 ст.168 Податкового кодексу України несвоєчасне, неповне перерахування податку з доходів фізичних осіб у сумі 206451,37 грн.

- пп. 168.1.2 п. 168.1 ст.168 Податкового кодексу України несвоєчасне, неповне перерахування військового збору у сумі 16177,34 грн.

- пп.51.1 ст.51, пп..49.18.2 п.49.18 ст.49, п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України несвоєчасне подання звіту за 3-4 квартал 2014 року та 1 квартал 2015 року про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь податків, суми утриманого з них податку.

- абз.2 ч.8 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» - несплата єдиного внеску в сумі 28804,27 грн.

- пп.1, пп..4 ч.2 с.6, абз. 1 ч.8 ст. 9 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» несплата єдиного внеску в сумі 806397,11 грн.

- п.4 ч.2 ст.6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» - несвоєчасно надано податкову звітність за період з липня 2014 по вересень 2015.

Позивач не погоджуючись з висновками акту перевірки подав до відповідача заперечення від 20.09.2016, які згідно відповіді контролюючого органу залишені без задоволення, а висновки акту перевірки без змін.

За результатами перевірки відповідачем прийнято:

- податкове повідомлення - рішення від 12.09.2016 № 000014851300, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок з доходів фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податку у вигляді заробітної плати - за штрафними (фінансовими) санкція (штрафами) в розмірі 510,00 грн.

- податкове повідомлення - рішення від 12.09.2016 № 0014861300, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок з доходів фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податку у вигляді заробітної плати на загальну суму 375981,09 грн. з яким 206451,37 грн. за податковим зобов'язанням, 95068,74 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями, 74460,98 грн. пеня.

- податкове повідомлення - рішення від 12.09.2016 № 0014871300, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем військовий збір на загальну суму 33133,66 грн. з яких 16177,34грн. податкове зобов'язання, 11588,19 грн. за штрафними (штрафними) санкціями, 5368,13 грн. пеня.

- рішення від 12.09.2016 № 321 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску згідно ч.10 п.2. ч. 11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» нараховані штрафні санкції та пеню в загальному розмірі 101163,19 грн. з яких 50079,62 грн. - штраф у розмірі 10% за період 01.01.2014 до 30.06.2016, 51083,57 грн. пеня 0,1%.

- рішення від 12.09.2016 № 322 про застосування штрафних санкцій за несплату, неповну або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок згідно п.6 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» нараховані штрафні санкції 10% в розмірі 1228,81 грн.

- рішення від 12.09.2016 № 323 про застосування штрафних санкцій за неподання, подання не за вставною формою звітності, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» п.7 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» нараховані штрафні санкції 10 % в розмірі 2210,00 грн.

Позивач не погодившись із податковими повідомленнями-рішеннями від 12.09.2016 №№ 000014851300, 0014861300, 0014871300 та рішеннями від 12.09.2016 №№ 321, 322, 323 Мар'їнської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області звернувся до суду із даним позовом.

У відповідності до приписів ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 року № ETS N 005 кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру.

Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

У відповідності до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено);5) добросовісно;6) розсудливо;7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Суд частково не погоджується із вказаними вище податковими повідомленнями-рішеннями та рішеннями про застосування фінансових санкцій податкового органу виходячи з наступного.

При розгляді даного спору не є спірним питання вчинення порушення строків сплати самостійно визначених податкових зобов'язань, за наслідками якої складено акт від 02.09.2016 №1115/13-0/00191744, спірним є питання саме прийняття контролюючим органом податкових повідомлень-рішень та рішень, якими до позивача застосовані штрафні санкції.

При вирішенні спору суд застосовує норми Податкового кодексу України та Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення АТО", в редакції, що діяла на час виникнення зазначених правовідносин.

Указом Президента України від 14 квітня 2014 року № 405/2014 введене в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо боротьби з терористичною загрозою і збереження територіальної цілісності України" та розпочате проведення Антитерористичної операції на території Донецької і Луганської областей.

Тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення визначає Закон України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" №1669-VІІ.

Абзацом 2 статті 1 зазначеного Закону визначено, що територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014.

Розпорядженням від 02 грудня 2015 року № 1275-р Кабінет Міністрів України затвердив перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, м. Красногорівка Донецької області віднесене до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалась антитерористична операція.

Крім того, станом на момент розгляду справи ситуація щодо неможливості підприємством здійснювати свою господарську діяльність залишається незмінною через розташування міста Краногорівки на лінії зіткнення та триваючі постійні обстріли його території, про що свідчить лист Військово-цивільної адміністрації міста Красногрівки Мар'їнського району від 09.09.2015 року №247.

Статтею 2 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" визначено, що на час проведення антитерористичної операції забороняється нарахування пені та/або штрафів на основну суму заборгованості із зобов'язань за кредитними договорами та договорами позики з 14 квітня 2014 року громадянам України, які зареєстровані та постійно проживають або переселилися у період з 14 квітня 2014 року з населених пунктів, визначених у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, а також юридичним особам та фізичним особам - підприємцям, що провадять (провадили) свою господарську діяльність на території населених пунктів, визначених у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція.

Станом на день розгляду справи антитерористична операція не закінчена.

Відповідно до частини 2-3 статті 11 "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, і втрачає чинність через шість місяців з дня завершення антитерористичної операції, крім пункту 4 статті 11 "Прикінцеві та перехідні положення" цього Закону. Дія цього Закону поширюється на період проведення антитерористичної операції та на шість місяців після дня її завершення. Закони та інші нормативно-правові акти України діють у частині, що не суперечить цьому Закону.

Згідно з абзацом 1 статті 1 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" період проведення антитерористичної операції - час між датою набрання чинності Указом Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.

Відповідно до статті 10 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" протягом терміну дії цього Закону єдиним належним та достатнім документом, що підтверджує настання обставин непереборної сили (форс-мажору), що мали місце на території проведення антитерористичної операції, як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежного виконання) зобов'язань, є сертифікат Торгово-промислової палати України.

Статтею 14-1 Закону України № 1669-VІІ Торгово-промисловій палаті України надано право засвідчувати форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) та видавати сертифікати про такі обставини.

Відповідно до ст. 11 Закону України № 1669-VІІ, внесені відповідні зміни до Закону України "Про торгово-промислові палати в Україні", зокрема даний закон доповнено ст. 14-1, згідно якої форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили) є надзвичайні та невідворотні обставини, що об'єктивно унеможливлюють виконання зобов'язань, передбачених умовами договору (контракту, угоди тощо), обов'язків згідно із законодавчими та іншими нормативними актами, а саме: загроза війни, збройний конфлікт або серйозна погроза такого конфлікту, включаючи але не обмежуючись ворожими атаками, блокадами, військовим ембарго, дії іноземного ворога, загальна військова мобілізація, військові дії, оголошена та неоголошена війна, дії суспільного ворога, збурення, акти тероризму, диверсії, піратства, безлади, вторгнення, блокада, революція, заколот, повстання, масові заворушення, введення комендантської години, експропріація, примусове вилучення, захоплення підприємств, реквізиція, громадська демонстрація, блокада, страйк, аварія, протиправні дії третіх осіб, пожежа, вибух, тривалі перерви в роботі транспорту, регламентовані умовами відповідних рішень та актами державних органів влади, закриття морських проток, ембарго, заборона (обмеження) експорту/імпорту тощо, а також викликані винятковими погодними умовами і стихійним лихом, а саме: епідемія, сильний шторм, циклон, ураган, торнадо, буревій, повінь, нагромадження снігу, ожеледь, град, заморозки, замерзання моря, проток, портів, перевалів, землетрус, блискавка, пожежа, посуха, просідання і зсув ґрунту, інші стихійні лиха тощо.

Відповідачем до матеріалів справи надано сертифікат Торгово-промислової палати України від 05.09.2014р. №/05-4 про настання обставин непереборної сили з 13 липня 2014 року.

Крім того, в матеріалах справи наявний Наказ керівника підприємства про тимчасове припинення діяльності підприємства від 12 липня 2014 року №173 оскільки не має сировини, без якої технологічні процеси неможливі.

Суд зазначає, що антитерористична операція на території Донецької та Луганської областей розпочалася з 14.04.2014, а тому штрафні (фінансові) санкції, які нараховані до 14.04.2014 є обов'язковими до сплати.

Таким чином, враховуючи всі обставини справи та докази, якими вони підтверджуються, суд дійшов висновку, що податкові повідомлення-рішення за № 000014851300 від 12.09.2016, № 0014861300 від 12.09.2016, № 0014871300 від 12.09.2016 підлягають скасуванню у повному обсязі, податкове повідомлення - рішення № 0014861300 від 12.09.2016 підлягає скасуванню в частині 349438,90 грн. Рішення № 322 від 12.09.2016 "Про застосування штрафних санкцій за несплату, неповну або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансовий платежів)", № 323 від 12.09.2016 "Про застосування штрафних санкцій за неподання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", прийняті відповідачем на підставі Акту документальної позапланової виїзної перевірки від 02.09.2016 № 1115/13-0/00191744 підлягають скасуванню, рішення № 321 від 19.06.2016 підлягає скасуванню в частині 98163,19 грн., оскільки на час вирішення справи Кабінетом Міністрів України визначено перелік населених пунктів на території яких триває антитерористична операція і Президентом України Указ про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України не приймався, тобто, проведення АТО триває.

Відповідно до положень ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

За правилами частин 1, 6 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а в разі якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів. Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Статтею 86 КАС України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

На підставі викладеного, зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності та з урахуванням того, що відповідачем в судовому засіданні не доведено, що оскаржувана вимога прийнята законно, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.

Частиною 3 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

Керуючись Конституцією України, ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 45-46, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 160, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Податковим кодексом України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов Публічного акціонерного товариства "Красногорівський вогнетривкий завод" до Мар'їнської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про скасування податкових повідомлень-рішень від 12.09.2016 №№ 000014851300, 0014861300, 0014871300 та рішень від 12.09.2016 №№ 321, 322, 323 - задовольнити частково.

Скасувати податкове повідомлення - рішення за № 000014851300 від 12.09.2016 в частині 349 438,90 грн.

Скасувати податкове повідомлення - рішення № 0014861300 від 12.09.2016.

Скасувати податкове повідомлення - рішення № 0014871300 від 12.09.2016.

Рішення за № 321 від 12.09.2016 "Про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску" в частині 98 163,19 грн.

Скасувати рішення № 322 від 12.09.2016 "Про застосування штрафних санкцій за несплату, неповну або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансовий платежів)".

Скасувати рішення № 323 від 12.09.2016 "Про застосування штрафних санкцій за неподання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

В задоволенні інших позовних вимог - відмовити.

Стягнути на користь Публічного акціонерного товариства "Красногорівський вогнетривкий комбінат" витрати зі сплати судового збору у сумі 7270 (сім тисяч двісті сімдесят) грн. 27 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Мар'їнської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Галатіна О.О.