Постанова від 10.10.2017 по справі 802/1351/17-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

10 жовтня 2017 р. Справа № 802/1351/17-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Крапівницької Н.Л.,

секретаря судового засідання: Кулика В.В.,

за участю представників сторін:

позивача: Захарчука М.В.,

відповідача: Кононова В.Д., Волкотруб І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Вінниці адміністративну справу за позовом

товариства з обмеженою відповідальністю "Балтекс"

до Головного управління державної фіскальної служби у Вінницькій області

про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень

ВСТАНОВИВ:

В проваджені Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Балтекс" до Головного управління державної фіскальної служби у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень.

Головним управлінням ДФС у Вінницькій області проведено позапланову виїзну документальну перевірку товариства з обмеженою відповідальністю "Балтекс" з питань дотримання вимог валютного законодавства України при проведенні розрахунків по контракту №03/12 від 15.12.2015 укладеного із фірмою "OU Ires Account", Естонія за період з 15.12.2015 по 28.02.2017 та по контракту №02/06 від 05.06.2015 укладеного із OU "Monoloog", Естонія за період з 05.06.2015 по 28.02.2017.

За результатами проведеної перевірки податковим органом 24.03.2017 року складено акт №129/1402/25495072 (а. с. 13-29) про результати позапланової документальної перевірки питань дотримання вимог валютного законодавства України при проведенні розрахунків по контракту №03/12 від 15.12.2015 укладеного із фірмою "OU Ires Account", Естонія за період з 15.12.2015 по 28.02.2017 та по контракту №02/06 від 05.06.2015 укладеного із OU "Monoloog", Естонія за період з 05.06.2015 по 28.02.2017.

Згідно даного акту встановлено порушення позивачем вимог ст. 1 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" в частині недотримання нормативних строків розрахунків за експортними операціями по контрактам та п.1 постанови Правління Національного банку України від 03.06.2015 року №354 "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України". Встановлено порушення ст. 1 Указу Президента України від 18.06.1994 №319/94 "Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами (зі змінами та доповненнями), п. 1 ст. 9 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.1993 №15-93 та п.2, п.3 Наказу МФУ від 25.12.1995 №207 в частині невиконання вимог щодо строків декларування валютних цінностей станом на 01.10.2015, 01.01.2017 р.

На підставі акту перевірки від 24.03.2017 року №129/1402/25495072 ГУДФС у Вінницькій області прийнято податкові повідомлення-рішення від 19.04.2017 року №0002761404, №0002771404, якими до позивача за порушення ст. 1 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" та на підставі пп.54.2.2 п.54.3 ст.54 Податкового кодексу України, п.1 ст. 9 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.1993 №15-93 та п.2, п.3 Наказу МФУ від 25.12.1995 №207,а також згідно з ч.1 ст.4 "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" застосовано штрафні санкції у вигляді пені за порушення строків розрахунків у сфері ЗЕД в розмірі 1096953,06 грн., та застосовано штрафні санкції в розмірі 340 грн. за порушення вимог валютного законодавства.

Представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити.

Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечувала та просила відмовити у їх задоволенні.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши докази у справі, суд встановив наступне.

На підставі направлення від 13.03.2017 № 411 виданого Головним управлінням ДФС у Вінницькій області, завідувачем сектору перевірок фінансових операцій управління аудиту Вінницької ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області Корніловою - Мак Іриною Юріївною на підставі п.п. 191.1.4 п. 19 .1 ст. 191, п.п. 20.1.4. п. 20.1 ст. 20, п.п. 78.1.1. п. 78.1 ст. 78 та п. 82.2 ст. 82 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами та доповненнями), відповідно до наказу ГУ ДФС у Вінницькій області від 13.03.2017 № 298, на підставі інформації, наданої уповноваженим банком - ПАТ "УкрСиббанк" щодо порушень законодавчо встановлених строків розрахунків, проведена позапланова виїзна документальна перевірка товариства з обмеженою відповідальністю ТОВ "Балтекс" (код ЄДРПОУ - 25495072) з питань дотримання вимог валютного законодавства України при проведенні розрахунків по контракту № 03/12 від 15.12.2015, укладеному із фірмою із фірмою "OU Ires Account", Естонія за період з 15.12.2015 по 28.02.2017 та по контракту №02/06 від 05.06.2015 укладеного із OU "Monoloog", Естонія за період з 05.06.2015 по 28.02.2017.

За результатами проведеної перевірки податковим органом 24.03.2017 року складено акт №129/1402/25495072 (а. с. 13-29) про результати позапланової документальної перевірки питань дотримання вимог валютного законодавства України при проведенні розрахунків по контракту №03/12 від 15.12.2015 укладеного із фірмою "OU Ires Account", Естонія за період з 15.12.2015 по 28.02.2017 та по контракту №02/06 від 05.06.2015 укладеного із OU "Monoloog", Естонія за період з 05.06.2015 по 28.02.2017.

За порушення законодавчо встановлених строків надходження валютної виручки ТОВ "Балтекс" нараховано пеню в сумі 1096953,06 грн. За невиконання вимог щодо строків декларування валютних цінностей станом на 01.10.2015, 01.01.2017 ТОВ "Балтекс" нараховано штрафні (фінансові) санкції у сумі 340 грн.

Перевіркою проведення розрахунків у грошовій формі при здійсненні зовнішньоекономічних операцій за контрактом № 02/06 від 05.06.2015 за період з 05.06.2015 по 28.02.2017 встановлено наступні обставини.

Товариством з обмеженою відповідальністю "Балтекс" ("Постачальник") був укладений контракт №02/06 від 05.06.2015 із нерезидентом - OU "Monoloog", Естонія ("Покупець").

Предмет контракту - Постачальник зобов'язується поставити у власність Покупця товар - склопродукцію, а Покупець прийняти та своєчасно здійснити оплату товару в асортименті та кількості, вказаних в специфікаціях, які є невід'ємною частиною контракту. Сума контракту - 500000 євро. Умови поставки - DAP-кордон України - залізничним транспортом; FCA - смт. Малинівка Чугуєвський район Харківської обл. - автомобільним транспортом. Відправник та виробник товару - ТОВ "Малинівський склозавод" (Харківської область, Чугуєвський район, смт.Малинівка вул.Володимирівська буд.10 ).

Реквізити нерезидента: OU "Monoloog", Естонія, Nisu 2, 10317 Tallinn, Estonia. Reg.nr. 12157043. VAT nr. EE101487742. Директор - ОСОБА_5. Банківські реквізити нерезидента - AS SEB bank, НОМЕР_2

Всього за період дії контракту з 05.06.2015 по 28.02.2017 ТОВ "Балтекс" відвантажило на користь нерезидента товар на загальну суму 9297.60 євро/216792.83 грн. валютну виручку від нерезидента отримано на загальну суму 9297.60 євро/241008.77 грн.

В ході проведеної перевірки відповідачем досліджено такі документи: оборотно-сальдові відомості по рахунках: 312 "Поточні рахунки в іноземній Валюті", 362 "Розрахунки з іноземними покупцями", банківських виписок про рух коштів по поточному валютному та розподільчому рахунках, CWIFT - повідомлень, митних декларацій, товаро-супровідних документів, картки рахунку 362 по контрагенту OU "Monoloog", Естонія за період з 05.06.2015 по 28.02.2017 при проведенні розрахунків по контракту №02/06 від. 05.06.2015 встановлено порушення законодавчо встановлених строків надходження валютної виручки. Товариством з обмеженою відповідальністю "Балтекс" відвантажило на користь нерезидента товар (склопродукція: пляшка "європейка" для харчових напоїв, код товару - 7010904300) згідно МД №807100000/2015/021939 від 02.07.2015 на суму 4648,80 євро/108396,41 грн.

Граничний строк надходження валютної виручки за вказаною операцією - 30.09.2015.

Виручка від нерезидента в рахунок оплати за отриманий товар по контракту №02/06 від 05.06.2015 в законодавчо встановлений строк не надійшла.

Станом на 01.10.2015 за розрахунками по контракту за операціями, здійсненими 02.07.2015 утворилась прострочена дебіторська заборгованість в сумі 9297,6 євро, граничний строк погашення якої минув 30.09.2015.

Вказана сума простроченої дебіторської заборгованості закрилась в повному обсязі, шляхом надходження валютної виручки від нерезидента в загальній сумі 9297,60 євро євро.

Гривневий еквівалент від сум суми обов'язкового продажу на МВРУ (104,1 євро) у розмірі 2683,4 грн. надійшов 16.12.2015 на поточний рахунок ТОВ "Балтекс" в уповноваженому банку - АТ "УкрCиббанк" №26004035506002.

Надходження валютних коштів обліковано 15.12.2015, 16.12.2015 по бухгалтерському обліку підприємства за кореспонденцією рахунків: Д-т 312 "Поточні рахунки в іноземній валюті", К-т 362 "Розрахунки з іноземними покупцями".

Предметом спору, зокрема, в цій справі є правомірність нарахування позивачу пені за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньо-економічної діяльності та застосування штрафних (фінансових) санкцій.

Визначаючись стосовно позовних вимог, суд виходив з наступного.

Пунктом 15.1 статті 15 Податкового кодексу України передбачено, що платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Згідно з підпунктом 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Підпунктом 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України встановлено, що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.

Відповідно до пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Відповідно до пункту 58.1 статті 58 Податкового кодексу України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

Згідно із пунктом 58.2 статті 58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до пункту 58.3 статті 58 Податкового кодексу України, Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України передбачено, що сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання набуває статусу податкового боргу.

Пунктами 59.1 та 59.5 статті 59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Відповідно до підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно із пунктом 95.2 статті 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до статті 1. Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті", виручка резидентів у іноземній валюті від експорту продукції підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках у строки виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 180 календарних днів з дати митного оформлення (виписки вивізної вантажної митної декларації (z0374-12)) такої продукції, що експортується, а в разі експорту робіт, транспортних послуг - з моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання транспортних послуг. Перевищення зазначеного строку потребує висновку центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку. Виручка резидента за експортним зовнішньоекономічним договором (контрактом) вважається перерахованою на його банківський рахунок за заявою резидента, якщо належна сума врегульована Експортно-кредитним агентством. Вимоги частини першої цієї статті не поширюються на експорт послуг (крім транспортних і страхових), прав інтелектуальної власності, авторських та суміжних прав. Банки мають право вимагати від резидентів перекладу на українську мову складених іноземною мовою документів, у тому числі рахунка (інвойсу), крім викладених англійською мовою, а також викладених іноземною мовою з одночасним викладенням українською (англійською) мовою. При поміщенні товарів у митний режим переробки за межами митної території строк повернення цих товарів або продуктів їх переробки на митну територію України у митному режимі імпорту визначається відповідно до Митного кодексу України ( 4495-17 ). Національний банк України має право запроваджувати на строк до шести місяців інші строки розрахунків, ніж ті, що визначені частиною першою цієї статті.

Стаття 2 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" зазначає, що імпортні операції резидентів, які здійснюються на умовах відстрочення поставки, в разі, коли таке відстрочення перевищує 180 календарних днів з моменту здійснення авансового платежу або виставлення векселя на користь постачальника продукції (робіт, послуг), що імпортується, потребують висновку центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку. При застосуванні розрахунків щодо імпортних операцій резидентів у формі документарного акредитиву строк, передбачений частиною першою цієї статті, діє з моменту здійснення уповноваженим банком платежу на користь нерезидента. Строк та умови завершення імпортної операції без увезення товару на територію України визначаються у порядку ( 1392-2007-п ), встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням з Національним банком України. Національний банк України має право запроваджувати на строк до шести місяців інші строки розрахунків, ніж ті, що визначені частиною першою цієї статті.

Відповідно до абзацу 1 статті 4 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті", порушення резидентами, крім суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції на період її проведення, строків, передбачених статтями 1 і 2 цього Закону або встановлених Національним банком України відповідно до статей 1 і 2 цього Закону, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 відсотка суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару).

На підставі Закону України від 06.11.2012 №5480-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення інструментів впливу на грошово-кредитний ринок", Національний банк України має право запроваджувати на строк до шести місяців інші строки розрахунків, ніж ті, що визначені частиною першою ст.1 Закону України від 23.09.1994р. №185/94-ВР "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті".

Відповідно до вимог п.1 постанови правління Національного банку України від 03.06.2015 року №354 "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України", розрахунки за операціями з імпорту товарів, передбачені в ст.1 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті", повинні здійснюватися у строк, що не перевищує 90 календарних днів. Вказана постанова набрала чинності 04.06.2015 та діяла до 03.09.2015 включно, тобто, строк розрахунків за операціями, здійсненими 02.07.2015 по контракту №02/06 від 05.06.2015 регламентований п.1 постанови правління Національного банку України від 03.06.2015 року №354 "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України".

Під час проведення перевірки висновок центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку для продовження строків розрахунків за операцією, здійсненими 02.07.2015 по контракту № 02/06 від 05.06.2015р. (можливість надання якого передбачено статтею 1 Закону України від 23.09.1994 року №185/94-ВР "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" із змінами та доповненнями) позивачем не надавався.

Жодних доказів стягнення боргу по контракту №02/06 від 05.06.2015 укладеного із OU "Monoloog" в судовому порядку представниками позивача до перевірки не надавалось.

З урахуванням вказаних обставин, податковим органом застосовано пеню у розмірі 0,3 відсотка суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості.

Що стосується виконання вимог по контракту №03/12 від 15.12.2015 укладеного із фірмою "OU Ires Account", суд зазначає, що відповідно до вимог п.1 постанови правління Національного банку України від 14.12.2015 року №863 "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України", розрахунки за операціями з імпорту товарів, передбачені в ст.1 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті", повинні здійснюватися у строк, що не перевищує 90 календарних днів. Вказана постанова набрала чинності 05.12.2015 та діяла до 04.03.2016 включно, тобто строк розрахунків за операціями, здійсненими 13.01.2016 та 15.01.2016 по контракту №03/12 від 15.12.2015 регламентований п.1 постанови правління Національного банку України від 14.12.2015 року №863 "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України".

Жодних доказів стягнення боргу по контракту №03/12 від 15.12.2015 укладеного із фірмою "OU Ires Account", в судовому порядку, чи ведення претензійної роботи представниками позивача до перевірки не надавалось.

З урахуванням вказаних обставин, представниками податкового органу застосовано пеню у розмірі 0,3 відсотка суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості.

Повноваження в сфері валютного регулювання та контролю визначені статтею 44 Закону України "Про Національний банк України" №679-XIV від 20.05.1999р. (далі - Закон №679-XIV). Національний банк діє як уповноважена державна установа при застосуванні законодавства України про валютне регулювання і валютний контроль. До компетенції Національного банку у сфері валютного регулювання та контролю належать, зокрема, видання нормативно-правових актів щодо ведення валютних операцій.

За товариством з обмеженою відповідальністю "Балтекс" по бухгалтерському обліку підприємства на рахунку 362 "розрахунки з покупцями" станом на 28.02.2017 рахується дебіторська заборгованість в сумі 37500 євро.

Таким чином, проаналізувавши наявні в матеріалах справи докази, заслухавши пояснення представників сторін, проаналізувавши норми чинного законодавства, суд дійшов висновку про наявність порушень товариством з обмеженою відповідальністю "Балтекс" термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно з ч. 2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно статті 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 86 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З урахуванням встановлених обставин суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд, -

ПО С Т А Н О В И В:

В задоволенні позовних вимог товариства з обмеженою відповідальністю "Балтекс" про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області від 19.04.2017 року №0002761404 та №0002771404 - відмовити.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя підпис Крапівницька Н. Л.

Згідно з оригіналом Суддя

Секретар