Справа №766/17329/17
Пров. №3/766/10233/17
25.10.2017 року суддя Херсонського міського суду Херсонської області Смирнов Г.С.,
за участю секретаря - Балихіної В.В.
прокурора - Холоши Х.Ю.
особи, яка притягається до адмінвідповідальності - ОСОБА_1
розглянувши адміністративні матеріали, направлені Департаментом захисту економіки УЗЕ в Херсонській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, 13.12.1993р.н., уродженку ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянку України, працюючу головним спеціалістом із забезпечення договірної та позовної роботи ТУ ДСА України в Херсонській області, проживаючу за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН судом встановлено не було, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП,-
встановив:
16.10.2015 відповідно до наказу начальника ТУ ДСА в Херсонській області № 02-05/85, ОСОБА_1 тимчасово призначено на період відпустки у зв'язку із вагітністю та пологами ОСОБА_2 на посаду головного спеціаліста з забезпечення договірної та позовної роботи ТУ ДСАУ в Херсонській області та присвоєно 11 ранг у межах 6 категорії державної служби до фактичного виходу ОСОБА_2 на роботу.
Згідно із наказом начальника ТУ ДСА в Херсонській області від 04.05.2016 № 02-05/40, головному спеціалісту з забезпечення договірної та позовної роботи територіального управління Державної судової адміністрації України в Херсонській області ОСОБА_1 присвоєно 9 ранг державного службовця.
Згідно п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону.
Відповідно до п.п. 1 п. 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.
Так, до другого етапу - 01.01.2017 00:00год. для декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування, які передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (зобов'язанні щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» розділ ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 5-1, відповідно до якого продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.
Таким чином, головний спеціаліст з забезпечення договірної та позовної роботи територіального управління Державної судової адміністрації України в Херсонській області ОСОБА_1 була зобов'язана подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік до 00:00 год. 01.05.2017.
Однак, відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік лише 03.05.2017 о 10:01 год., тобто несвоєчасно.
Поважні причини щодо несвоєчасного подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік у ОСОБА_1 відсутні.
Відповідно до листа ТУ ДСАУ в Херсонській області від 22.08.2017 № 1145 встановлено, що головний спеціаліст з забезпечення договірної та позовної роботи ТУ ДСАУ в Херсонській області ОСОБА_1 забезпечена робочим місцем та має персональний комп'ютер з вільним доступом до мережі Інтернет. У період з 12.01.2017 по 10.02.2017 ОСОБА_1 перебувала у додатковій відпустці у зв'язку із навчанням, а з 13.02.2017 по 17.02.2017 остання перебувала у щорічній основній відпустці.
23.10.2015 ОСОБА_1 під особистий підпис була ознайомлена з вимогами Закону України «Про запобігання корупції». Згідно з п. 2.5 - 2.8 посадової інструкції, затвердженої наказом ТУ ДСА України в Херсонській області № 02-05/43 від 09.06.2016, головний спеціаліст з забезпечення договірної та позовної роботи ТУ ДСАУ в Херсонській області ОСОБА_1 (ознайомлена 01.07.2016) регулярно ознайомлює працівників територіального управління з поточним законодавством, організує через ЗМІ інформування населення з питань держави і права, захисту прав і основних свобод людини, чинного законодавства тощо.
Відповідно до листа Національного агентства з питань запобігання корупції від 08.09.2017 № 93-05/31658/17 встановлено, що ОСОБА_1 зареєструвалася в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, (далі - ІТС Реєстр) 22.03.2017 о 14:04 год., працювала до 15:42год., потім продовжила працювати над декларацією 24.04.2017, 27.04.2017, а щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, подала до ІТС Реєстру 03.05.2017 о 10:01 год.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік вона подала шляхом заповнення її на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції 03.05.2017. Електронний ключ з паролем для входу в Реєстр декларування вона оформила в ДПІ м.Херсона ГУ ДФС в Херсонській області та отримала його в грудні 2016 року. Вхід в Реєстр декларацій та заповнення деклараційї вона здійснювала з персонального комп'ютера, який знаходився за місцем її роботи за адресою: м.Херсон, вул. Преображенська, 30. Вона не подала декларацію вчасно у встановлений законом строк, тому що Єдиний державний реєстр не завжди працював, а також її цифровий підпис не завжди сприймався. Конкретні дати, коли не сприймався її електронний підпис вона не пам'ятає. Зараз вона усвідомлює свій обов'язок щодо виконання вимог фінансового контролю та необхідності щорічного декларування своїх статків за попередній 2016 рік, а також відповідальність за невиконання цього обов'язку.
Прокурор підтримала протокол на підставах у ньому викладених.
Оцінивши докази у їх сукупності, з урахуванням пояснень прокурора та ОСОБА_1, вважаю, що дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковано за ст.172-6 ч.1 КУпАП, які несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У ст.22 КУпАП зазначається, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення суд може звільнити порушника від адміністративної відповідальності та обмежитися усним зауваженням. При цьому, в кожному конкретному випадку суд має вирішувати питання про визнання діяння малозначним, виходячи з того, що його наслідки не представляють суспільної небезпеки, не завдали або не здатні завдати значної шкоди суспільним або державним інтересам, правам та свободам інших осіб.
Враховуючи обставини справи, особу порушника ОСОБА_1 яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась, наслідки даного порушення не представляють суспільної небезпеки, не завдали значної шкоди державним чи суспільним інтересам, а також зважаючи на вид та розмір передбаченого покарання, мету призначення покарання та співрозмірність можливого покарання вчиненому правопорушенню, тобто принципу розумності призначення покарання, вважаю за можливе обмежитись усним зауваженням.
Вважаю, що застосування такого виховного заходу, як усне зауваження буде достатнім для досягнення визначеної ст. 23 КУпАП мети - виховного впливу та запобіганню вчинення нових правопорушень.
Вважаю за можливе відповідно до ст.22 КУпАП звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності передбаченої ч.1 ст.172-6 КУпАП та обмежитись усним зауваженням.
Керуючись ст.ст.22, 252,280,283-285 КУпАП,-
постановив:
Визнати ОСОБА_1 винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченогоч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до ст.22 КУпАП звільнити ОСОБА_1від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Херсонської області через Херсонський міський суд Херсонської області протягом 10 днів з дня її проголошення.
СуддяОСОБА_3