Постанова від 20.10.2017 по справі 712/10557/17

ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

20 жовтня 2017 рокуСправа №: 712/10557/17

Номер провадження 3/695/1438/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 жовтня 2017 рокум. Золотоноша

Суддя Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області Середа Л.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, що проживає за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2

за вчинення правопорушення передбаченого ч. 5 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АА №196882 від 19.08.2017 року, ОСОБА_1 19.08.2017 року о 19 год. 55 хв. на адміністративній межі Коробівського мисливського угіддя керував маломірним судном «Казанка - 1» з увімкненим мотором Suzuki DT 15 №0150423481, в стані алкогольного сп'яніння, огляд на стан сп'яніння проводився в установленому порядку за допомогою спеціального технічного засобу «Драгер». Результат тесту №129 склав 0,37 % проміле.

Під час розгляду матеріалів справи ОСОБА_1 свою вину та обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення не визнав та наполягав, що він 19.08.2017 року алкогольні напої не вживав та знаходився в тверезому стані, а тому і погодився пройти огляд на стан сп'яніння за допомогою спеціального технічного засобу. Огляд на стан сп'яніння проводили працівники поліції, хоча свідки під час такого огляду були відсутні. Коли працівники поліції повідомили його про результати проходження вказаного огляду на стан сп'яніння, він не погодившись із їх результатами, того ж дня пройшов огляд у медичному закладі, згідно висновку якого знаходився в тверезому стані.

Суддя вивчивши матеріали справи приходить до наступного висновку.

Згідно з вимогами ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Із норм вказаної вище статті вбачається, що в протоколі про адміністративне правопорушення мають бути зазначені, окрім обставин справи, свідки, які залучаються до справи. Окрім того такі свідки мають підписати такий протокол про адміністративне правопорушення.

Суддею встановлено, що вказаний протокол про адміністративне правопорушення складений працівником поліції.

Так, згідно з вимогами ч. 2 ст. 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.

Таку ж вимогу зазначено і у п. 6 розділу ІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 11 листопада 2015 року №1452/735, де зазначено, що огляд на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків. Не можуть бути залучені як свідки поліцейські або особи, щодо неупередженості яких є сумніви.

Із матеріалів вказаної справи вбачається, що під час огляду ОСОБА_1 на стан сп'яніння свідки не залучалися, що також стверджується відповідною відміткою в протоколі про адміністративне правопорушення.

Також суддя враховує, що згідно з п. 10 розділу ІІ вказаної вище Інструкції результати огляду на стан сп'яніння водія транспортного засобу, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів (додаток 2) (далі - акт огляду). У випадку установлення стану сп'яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду.

Акт огляду складається у двох примірниках, один з яких вручається водію, а другий залишається у поліцейського та/або долучається до протоколу про адміністративне правопорушення у разі встановлення стану сп'яніння.

Однак вказаний акт в матеріалах справи відсутній так само як і відсутні будь-які відомості стосовно того чи складався він взагалі під час оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ч. 5 ст. 266 КУпАП огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.

Таким чином суддею встановлено, що огляд ОСОБА_1 на стан сп'яніння був проведений з порушеннями вимог чинного законодавства, а тому його результати не можуть бути визнані законними.

Згідно з протоколом №236 медичного огляду для встановлення факту вживання психоактивної речовини та стану сп'яніння від 19.08.2017 року, ОСОБА_2 19.08.2017 року о 21 год. 20 хв. знаходився в тверезому стані. Суддя сприймає дані висновки, оскільки вони зроблені сторонніми організаціями і сумнівів у собі не викликають.

Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Нормими ст. 23 КУпАП визначено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Суддя враховує, що відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Враховуючи наявність численних порушень вимог чинного законодавства при проведенні огляду на стан сп'яніння ОСОБА_2 та враховуючи положення ст. 62 Конституції України, відповідно до якої усі сумніви щодо доведення вини особи тлумачаться на її користь, суддя приходить до висновку, що в діях ОСОБА_2 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 с.130 КУпАП, а тому адміністративна справа відносно нього підлягає закриттю за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст.130 КУпАП..

На підставі зазначеного та керуючись

ст., ст. 283, 284, 247 п.1 КУпАП, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 130 КУпАП провадженням закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 130 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області через Золотоніський міськрайонний суд протягом 10 днів.

Суддя Середа Л.В.