Справа № 3-2793/09
24 червня 2009 року м. Донецьк
Суддя Ворошиловського районного суду м. Донецьк Кут'я С.Д., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління СБ України в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уроженця Добро польського району Донецької області, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_2, одружений, працює Голова Добропільської районної державної адміністрації, мешкає за адресою: Добро польський район, с. Октябрьске, вул. Советська, 20,
за ст.. 212-2 ч.1 п. 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
9 червня 2009року об 11 годині, під час проведення контрольної перевірки стану охорони державної таємниці в Добропільській районній державній адміністрації виявлено факти порушення вимог ст.ст. 5, 37 Закону України "Про державну таємницю" та п.п. З, 702, 710 "Порядку організації та забезпечення режиму секретності в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях ", затвердженого постановою KM України від 2 жовтня 2003 року № 1561-12 (далі-Порядок-1561), що виразилося в наступному. :
Так, висновки Управління СБ України в Донецькій області щодо усунення порушень режиму секретності, викладені в акті попередньої перевірки (акт спеціальної експертизи наявності умов, необхідних для провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею, вн. №200 дск від 20.03.2009 року ) не виконано.
А саме: в порушення вимог п. 42 Порядку-1561 навчання з працівниками Добропільської райдержадміністрації, які мають допуск до державної таємниці, а також перевірку знань ними вимог нормативних документів з питань охорони державної таємниці не проведено. В порушення вимог п.п. 211, 212 Порядку-1561 пакетно-контрольний журнал (форма ЗО) та журнал обліку вхідних та підготовлених секретних документів (форма 27), які заведено у 2007 році не обліковано в РСО та не оформлено у відповідному порядку. Завершені провадженням журнал обліку вхідних та підготовлених документів (обл. №7), пакетно-контрольний журнал (обл. №8) не закрито у встановленому порядку. В порушення вимог п. 205 Порядку-1561 в журналах обліку секретної документації не проставлено відмітки про отримання, повернення документів, долучення документів до справ, взяття на інвентарний облік. В порушення вимог п.п. 323, 262 Порядку-1561 секретні додатки до вхідного секретного документу (вхід. №7-т від 27.12.2007 року) не долучено у відповідні номенклатурні справи (не поставлено на інвентарний облік). В порушення вимог п. 211 Порядку-1561 в журналі обліку журналів та завершених провадженням справ (інв. №1) занесені лише назви журналів та справ, однак інші графи вказаного журналу не заповнені (відсутні дати заведення, закінчення, П.1.Б. особи відповідальної за зберігання, кількість аркушів). В порушення вимог п.п. 309, 312 Порядку-1561 секретні справи, які передбачені номенклатурою справ на 2004-2008 роки не завершено провадженням, хоча термін дії номенклатури завершено. Крім того, в номенклатурі справ зроблено підсумкові записи про кількість справ постійного і тимчасового зберігання, заведених (не заведених). В порушення вимог п. 394, 395 Порядку-1561 не проведено перевірку наявності документів і справ з грифом «таємно» незалежно від того, де і в кого вони знаходяться, часу їх надходження чи виготовлення.
Виявлені факти унеможливлюють контроль за обігом секретних документів в райдержадміністрації та створюють реальні передумови до розголошення державної таємниці та втрати її матеріальних носіїв.
Таким чином, було виявлено невжиття заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та незабезпечення контролю за охороною державної таємниці.
ОСОБА_1 до суду не з'явився, про дату та час розгляду матеріалу про адміністративне правопорушення був повідомлен, суду була надана заява з проханням про розгляд справи у його відсутність, винним себе у скоєнні вказаного правопорушення визнає, у зв'язку з чим суд розглядає справу про адміністративне правопорушення без участі правопорушника.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого п.6 ч.1 ст.212-2 КУпАП підтверджується його письмовим поясненням, протоколом про адміністративне правопорушення та матеріалами перевірки.
Беручи до уваги вищевикладене, згідно з вимогами п.6 ч.1 ст.212-2 КУпАП, беручи до уваги особистість правопорушника, керуючись ст.ст. 283-284 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого п.6 ч.1 ст.212-2 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь державі у розмірі 51 гривня.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя С.Д.Кутья