Постанова від 23.10.2017 по справі 353/989/17

Справа № 353/989/17

Провадження № 3/353/319/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 жовтня 2017 року м.Тлумач

Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Лущак Н.І. ознайомившись з матеріалами справи, які надійшли від Головного управління Державної Фіскальної Служби України в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_1, головного бухгалтера ДП «Івано-Франківський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», гр. України, за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП,-

ВСТАНОВИЛА:

18.10.2017 року головним державним ревізором-інспектором відділу камеральних перевірок податкової звітності ДПІ в м. Івано-Франківську ГУ ДФС в Івано-Франківській області ОСОБА_2 відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення №975 за ч.1 ст.163-2 КУпАП, а саме, про те, що він «будучи головним бухгалтером ДП «Івано-Франківський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», що знаходиться по вул. Петрушевича, 1 в м. Івано-Франківськ, несвоєчасно подавплатіжні доручення на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів): з орендної плати з юридичних осіб за липень 2017 року по терміну сплати 30.08.2017 року, чим порушив п. 287.3 ст.287 Податкового кодексу України».

Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.

Відповідно до ст. 278 КУпАП, суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.

Згідно ч.1 ст.276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, як документ, що засвідчує факти неправомірних дій є основним джерелом доказів, складається по встановленій формі і повинен містити дані, необхідні для розгляду справи по суті, а саме: дату і місце його складення, посаду, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення в порядку п. 2 ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення з'ясовано, що протокол про адіністративне правопорушення № 975 складений з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, оскільки у протоколі про адміністративне правопорушення не вказано дату, час і місце вчинення адміністративного правопорушення; відсутня дата народження особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення; не зазначено прізвища, адреси свідків адміністративного правопорушення, не вказано причин їх відсутності, та не відібрано у них письмових пояснень; не долучено жодних даних на підтвердження того, що саме ОСОБА_1М перебуває на посаді головного бухгалтера ДП «Івано-Франківський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», та до його повноважень входять обов'язки, зазначені в даному протоколі.

Крім того, у вказаному протоколі зазначено, що він 18.10.2017 року був складений в м. Тлумач, акт камеральної перевірки податкової звітності з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення ДП «Івано-Франківський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» №9258/09-19-12-08/31790584 від 05.10.2017 року, акт камеральної перевірки податкової звітності з земельного податку з юридичних осіб ДП «Івано-Франківський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»№9260/09-19-12-08/31790584 від 05.10.2017 року та акт камеральної перевірки податкової звітності з орендної плати з юридичних осіб ДП «Івано-Франківський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»№9259/09-19-12-08/31790584 від 05.10.2017 року складені в м. Івано-Франківську, місце проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності зазначено вул. Паризької Комуни, 2/14, м. Івано-Франківськ,місцезнаходження ДП «Івано-Франківський облавтодор» - вул. Петрушевича, 1 м. Івано-Франківськ, тоді як протокол про адміністративне правопорушення так і акти камеральних перевірок не містять жодних доказів вчинення даного адміністративного правопорушення саме в м. Тлумачі Івано-Франківської області, у зв'язку з чим суд не в змозі повно та об'єктивно провести розгляд зазначеної справи.

Відсутність у протоколі обов'язкових реквізитів, не тільки обмежує права особи, відносно якої складається протокол, регламентовані ст.268 КУпАП, а й унеможливлює розгляд справи.

Таким чином протокол не може розглядатись суддею без усунення порушень, допущених при його складенні, оскільки неповнота передбачених законом даних унеможливлює надання належної правової оцінки викладеним у протоколі обставинам. За наслідками таких встановлених недоліків у суду немає можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу,а тому матеріали справи про адміністративне правопорушення слід повернути на доопрацювання для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині.

Звертаю увагу на необхідність усунути зазначені недоліки в максимально стислі строки, оскільки відповідно до ст. 38 КУпАП строк притягнення до адміністративної відповідальності за вказане правопорушення складає три місяці з моменту його вчинення.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.245, 251, 252, 256, 266, 278 КУпАП, -

ПОСТАНОВИЛА:

Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-2 КУпАП направити Головному управлінню Державної Фіскальної Служби України в Івано-Франківській області на доопрацювання для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині постанови. Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.

Суддя Лущак Н.І.