2-а/754/807/17
Справа № 754/11747/17
Іменем України
17 жовтня 2017 року суддя Деснянського районного суду міста Києва Таран Н.Г., розглянувши матеріали адміністративної позовної заяви ОСОБА_1 до інспектора патрульної поліції старшого сержанта Вижгородського відділу поліції Войтенка Олександра Григоровича, про скасування постанови, -
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Деснянського районного суду міста Києва з адміністративним позовом до інспектора патрульної поліції старшого сержанта Вижгородського відділу поліції Войтенка Олександра Григоровича, про скасування постанови.
Ухвалою суду від 11.09.2017 року вказаний позов залишений без руху та позивачу наданий строк на усунення недоліків.
Цією ж ухвалою вказано на підстави залишення позову без руху, а саме можливість суду вірно вирішити питання щодо підсудності даної справи саме Деснянському районному суду м. Києва, оскільки позивачем до матеріалів позову не надано доказів, які підтверджують його місце реєстрації (перебування), саме за вказаною в позові адресою.
На виконання вимог ухвали суду від 11.09.2017 року позивачем надано до суду клопотання про усунення недоліків, де позивач вказує на те, що перебуває та знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, зареєстрований за іншою адресою у м. Києві, за якою не проживає фактично. Тож, у зв'язку з вищевикладеним позивач має право подавати заяву за місцем свого перебування, знаходження та суд зокрема, з урахуванням вимог ст. 19 ч. 2 КАС України повинен відкрити провадження у вищевказаній справі. Позивач в свою чергу подав належним чином оформлену заяву та дотримався і подав обов'язкові документи передбачені законодавством.
Зважаючи на викладене суд вважає за необхідне повторно залишити без руху вказану позовну заяву у зв'язку з наступним.
Відповідно до положень ст.288 Кодексу України про адміністративні правопорушення постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено - у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Завданням адміністративного судочинства є захист прав свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України).
Визначення поняття «справа адміністративної юрисдикції» наведено у статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, під якою розуміється переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією з сторін є суб'єкт, що здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пункт шостий частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України містить положення, згідно з яким адміністративний позов - це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова особа чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до вимог ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначається: найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; ім'я позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності прийняті уповноваженим на це органами (крім суду) підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам (п.2 ч.1 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч.1 ст.19 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцем знаходження відповідача. За нормою частини другої даної статті передбачено, що адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» місце перебування - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік, а місце проживання - адміністративно - територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців на рік. Реєстрація - внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру про місце проживання або місце перебування особи із зазначенням адреси, за якою з особою може вестися офіційне листування або офіційної кореспонденції. Довідка про реєстрацію місця проживання або місця
перебування - документ, який видається органом реєстрації особі за
її вимогою та підтверджує реєстрацію місця проживання або місця
перебування особи. Документи, до яких вносяться відомості про місце проживання та місце перебування особи, - паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні.
Відповідно до ст 6. Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання. Реєстрація місця
проживання особи здійснюється в день подання особою документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання.
Позивачем в свою чергу при зверненні до суду та усуненні недоліків позову, не долучено докази, які мали б підтвердити його місце реєстрації (місце перебування), в той же час відсутність цих відомостей унеможливлюють вирішити питання щодо підсудності даної справи саме Деснянському районному суду міста Києва, з урахуванням положень ч.2 ст.19 Кодексу адміністративного судочинства України.
За нормою ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи викладене та керуючись ст.106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора патрульної поліції старшого сержанта Вижгородського відділу поліції Войтенка Олександра Григоровича, про скасування постанови - залишити без руху.
Запропонувати позивачу не пізніше двох діб з дня отримання копії ухвали усунути вказані в ухвалі недоліки, шляхом подання їх через канцелярію суду (м. Київ, пр. Маяковського, 5-В), інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Деснянський районний суд міста Києва шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії даної ухвали.
Суддя: Н.Г. Таран