Постанова від 23.10.2017 по справі 378/834/17

Єдиний унікальний номер: 378/834/17

Провадження № 3/378/251/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.10.2017 року смт. Ставище

Суддя Ставищенського районного суду Київської області Скороход Т. Н., розглянувши матеріали, які надійшли від заступника начальника Ставищенського ВП Сквирського ВП ГУНП в Київській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого трактористом в ТОВ „Інтерагроінвест”, раніше до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП не притягувався, за ч. 1 ст.130 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

За протоколом про адміністративне правопорушення серії БД № 007067 від 7 жовтня 2017 року ОСОБА_1, 7 жовтня 2017 року, близько 16 години 30 хвилин, по вул. Крамнична в с. Любча, керував трактором МТЗ - 80, державний номерний знак НОМЕР_1, в стані алкогольного сп'яніння, нечітка хода, запах алкоголю з ротової порожнини, нечітка мова, від огляду на стан сп'яніння в установленому порядку відмовився в присутності двох свідків, чим порушив п. 2.9 а Правил дорожнього руху України.

В суді ОСОБА_1 вину свою в скоєнні адміністративного правопорушення не визнав, суду показав, що 7 жовтня 2017 року, близько 16 години 30 хвилин, в с. Любча він не керував трактором, а їхав велосипедом.

Відповідно до ч. 1 ст. 130 КУпАП керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції - тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно із ст. 278 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення серед інших питань суд має вирішити питання про правильність складання протоколу, який є одним з основних джерел доказів та інших матеріалів справи.

У відповідності до ст. 256 КпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Із матеріалів справи встановлено, що в порушення вимог вищевказаних норм КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення від 7 жовтня 2017 року відносно ОСОБА_1, - в графі „підпис поліцейського, який склав протокол” не зазначено прізвище, ім'я та по-батькові такої службової особи, відсутні дані про роз'яснення ОСОБА_1 прав та обов'язків, передбачених ст. Конституції України та ст. 268 КУпАП, не зазначено кому належить транспортний запис. В письмових поясненнях ОСОБА_1, доданих до матеріалів справи відсутні підтверджуючі дані, що саме ОСОБА_1 давав вищевказані пояснення, з якими ознайомився і підтвердив правдивість їх своїм підписом. Також, всупереч вимогам ст. 256 КУпАП України не вказані належні пункти ПДР України, які порушив ОСОБА_1 (враховуючи, що в вищевказаному протоколі зазначено, що він керував транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння та від огляду на стан сп'яніння в установленому порядку відмовився).

Всупереч п. 6 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, затвердженої спільним наказом МВС України та МОЗ України № 1452/735 від 09 листопада 2015 року в матеріалах справи відсутні дані про те, яким чином було встановлено, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння.

Відповідно до ч. 2 ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Проте, в матеріалах справи відсутні відомості про те, що другий екземпляр вищевказаного протоколу було направлено (вручено) ОСОБА_1, в той же час він відсутній в матеріалах провадження.

Крім того, до вказаних матеріалів не додано документи, що характеризують особу ОСОБА_1, що унеможливлює розгляд вказаних матеріалів.

Враховуючи, що направлені матеріали справи не відповідають вищевказаним вимогам, вважаю, що справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, відносно ОСОБА_1 необхідно повернути Ставищенському ВП Сквирського ВП ГУ НП в Київській області для належного оформлення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 251, 254, 256, 278, 280 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП відносно ОСОБА_1 повернути Ставищенському ВП Сквирського ВП ГУ НП в Київській області для належного оформлення.

Суддя Т. Н. Скороход