Рішення від 20.10.2017 по справі 717/1200/17

20.10.2017

Справа № 717/1200/17

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 жовтня 2017 року Кельменецький районний суд Чернівецької області в складі:

головуючого - судді Телешмана О.В.,

з участю секретаря Дєдової В.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Кельменці Чернівецької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому просить розірвати шлюб між нею та ОСОБА_2, який був зареєстрований 22 липня 2001 року у виконавчому комітеті Вартиковецької сільської ради Кельменецького району Чернівецької області, актовий запис №07. Стягнути з відповідача ОСОБА_2 на користь позивачки ОСОБА_1 витрати пов'язані з розглядом справи.

Позивач ОСОБА_1 подала до суду заяву, в якій просить розглядати справу в її відсутності, позовні вимоги підтримує повністю.

Відповідач ОСОБА_2 викликався до суду в порядку, встановленому ЦПК України.

В ході судового засідання судом були досліджені такі докази: свідоцтво про одруження між ОСОБА_2 та ОСОБА_3, серії 1-МИ № 045114 від 22.07.2001 року, копія свідоцтва про народження ОСОБА_4, серії 1-МИ №113670 від 18.11.2002 року, довідка № 1693, видана 20 вересня 2017 року виконавчим комітетом Ленковецької сільської ради Кельменецького району Чернівецької області.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 та відповідач ОСОБА_2 зареєстрували шлюб 22 липня 2001 року в Вартиковецькій сільській раді Кельменецького району Чернівецької області, про що було зроблено актовий запис № 07. Подружжя має неповнолітню дитину - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Шлюбні відносини сторони не підтримують. У подружжя відсутність взаєморозуміння. Позивач категорично проти збереження шлюбу.

Суд вважає, що подальше збереження шлюбу порушує передбачене ст.56 Сімейного кодексу України право дружини та чоловіка на особисту свободу. Згідно ч.3, ч.4 ст.56 Сімейного кодексу України кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини. Примушування до припинення шлюбних відносин, примушування до їх збереження, в тому числі примушування до статевого зв'язку за допомогою фізичного або психічного насильства, є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканність і може мати наслідки, встановлені законом. Згідно ст.24 Сімейного кодексу України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка.

Відповідно до ч.1, ч.2 та ч.3 ст.55 Сімейного кодексу України дружина та чоловік зобов'язані спільно піклуватися про побудову сімейних відносин між собою та іншими членами сім'ї на почуттях взаємної любові, поваги, дружби, взаємодопомоги. Чоловік зобов'язаний утверджувати в сім'ї повагу до матері. Дружина зобов'язана утверджувати в сім'ї повагу до батька. Дружина та чоловік відповідальні один перед одним, перед іншими членами сім'ї за свою поведінку в ній.

Враховуючи наведене, зважаючи на те, що позивачка категорично заперечує проти збереження шлюбу, суд вважає, що збереження шлюбу суперечить інтересам позивача, а тому позовні вимоги ОСОБА_1 слід задовольнити зі стягненням з відповідача на користь позивачки судових витрат по справі.

На підставі п. 4 ч.2 ст.18, ст.ст. 24,55, 56, 105, 110, 112 СК України, керуючись ст.ст.3,8,10,11,15,60, 79,88,213,214,215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, який був зареєстрований 22 липня 2001 року у Вартиковецькій сільській раді Кельменецького району Чернівецької області, про що зроблено актовий запис за № 07 - розірвати.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 640 (шістсот сорок) гривень судових витрат понесених на сплату судового збору.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Чернівецької області через Кельменецький районний суд. Особи які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя

Попередній документ
69663651
Наступний документ
69663653
Інформація про рішення:
№ рішення: 69663652
№ справи: 717/1200/17
Дата рішення: 20.10.2017
Дата публікації: 24.10.2017
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Кельменецький районний суд Чернівецької області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із сімейних правовідносин; Спори, що виникають із сімейних правовідносин про розірвання шлюбу