Постанова від 12.10.2017 по справі 405/5108/17

Справа № 405/5108/17

3/405/1461/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 жовтня 2017 року суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Бутельська Г.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Управління патрульної поліції в м. Кропивницькому Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКППФО надати не має можливості, оскільки фізичну особу неможливо однозначно ідентифікувати, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючої ФОП «ОСОБА_1А.»

за ч.1 ст. 127-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИЛА:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серія БД № 157499 від 14.09.2017 року ОСОБА_1, будучи ФОП «ОСОБА_1А.», 15.08.2017 року о 11 годині 22 хвилин по вул.. Маланюка, 27, в м. Кропивницькому видала протокол перевірки технічного стану транспортного засобу № 00173-03990-17 серії АК № 070307 на транспортний засіб та причеп марки ГКБ 8350 д.н.з. НОМЕР_1 з порушенням вимог законодавства у сфері здійснення обов'язковго технічного контролю, а саме - не вірно визначено та вказано в протоколі ОТК категорію транспортного засобу, чим порушила постанову КМУ від 31.05.2012 року за № 512 року та постанову КМУ від 30.01.2012 року за № 137, за що передбачена адміністративна відповідальність згідно ч.1 ст. 127-1 КУпАП.

У судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, про час та місце розгляду справи була повідомлена завчасно та належним чином, про що свідчить телефонограма за № 354 від 21.09.2017 року (а.п. 13), причини неявки суду не повідомила, клопотання про відкладення судового засідання від останньої до суду не надходило.

Враховуючи викладене, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності особи, що притягається до адміністративної відповідальності.

Вивчивши матеріали справи та оцінивши докази як кожен окремо, та і в їх сукупності, суд приходить до висновку, про винність ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 14.09.2017 року (а.п.1), копією протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу за № 00178-03990-17 від 15.08.2017 року (а.п. 2, 3), інформацією Регіонального сервісного центру МВС в Кіровоградській області про порушення ФОП ОСОБА_1 порядку проведення перевірки технічного стану транспортного засобу від 18.08.2017 року за № 31/11-3273 (а.п. 4-9), письмовими поясненнями самої ОСОБА_1, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення, відповідно до яких остання визнала, що порушення дійсно мало місце, після виявлення недоліку помилка була виправлена та складено новий протокол, де зазначена правильна категорія транспортного засобу (а.п. 1).

Судом встановлено, що Регіональним сервісним центром МВС в Кіровоградській області уході здійснення моніторингу інформації про результати проведення обов'язкового технічного контролю встановлено, що суб'єкт здійснення ОТК ФОП ОСОБА_1 (м. Кіровоград) (надалі - виконавець), реєстраційний номер 00178, Кіровоградська область, м. Кропивницький, вул. Маланюка, 27, 15.08.2017 року об 11 год. 22 хв. видала протокол перевірки технічного стану транспортного засобу № 00178-03990-17, серії АК № 070307 (надалі - протокол ОТК) на транспортний засіб причіп марки ГКБ 8350 д.н.з. НОМЕР_2, VIN-код: 5525/12000002 з порушенням вимог законодавства у сфері здійснення обов'язкового технічного контролю.

Так, в порушенням вимог підпунктів 4, 112 пункту 2 Порядку суб'єкт ОТК невірно ідентифікувала транспортний засіб, а саме всупереч вимог додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 №1166 «Про єдині вимоги до конструкції та технічного стану колісних транспортних засобів, що експлуатуються», невірно визначила та вказала у протоколі ОТК категорію транспортного засобу - 03 (причепи (напівпричепи) максимальною масою більш як 3,5 тонни, але не більш як 10 тонн), замість категорії 04 (причепи (напівпричепи) максимальною масою більш, як 10 тонн). У реєстраційній картці вказаного транспортного засобу зазначено, що його повна маса становить 11,5 тонн, і відповідно до цього його необхідно визначати як транспортний засіб категорії 04.

У подальшому, невірно ідентифікувавши транспортний засіб, причіп марки ГКБ 8350 д.н.з. НОМЕР_2, суб'єкт ОТК здійснила його перевірку та видала з порушенням вимог пунктів 12, 18 Порядку проведення обов'язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, технічного опису та зразка протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу, затвердженого постановою КМУ від 30.01.2012 року за № 137, на цей транспортний засіб протокол ОТК за № 00178-03990-17, серії АК № 070307.

Так, ідентифікація транспортного засобу - це процес визначення категорії, типу, моделі, марки, призначення, виробника та особливостей конструкції транспортного засобу станом на дату першої реєстрації в Україні згідно з маркуванням, реєстраційними документами, експлуатаційною документацією та інформаційними матеріалами виробника. Протокол перевірки технічного стану - документ, що засвідчує позитивні результати проведення обов'язкового технічного контролю транспортного засобу і містить інформацію, необхідну для його ідентифікації.

Відповідно до п.п. 12, 18 Порядку проведення обов'язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, технічного опису та зразка протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу, затвердженого постановою КМУ від 30.01.2012 року за № 137 обов'язковий технічний контроль транспортного засобу проводиться після здійснення його зовнішнього огляду з метою ідентифікації транспортного засобу, звірки ідентифікаційних номерів та номерних знаків транспортного засобу з даними реєстраційних документів, встановлення комплектності. У разі невідповідності ідентифікаційних номерів та (або) номерних знаків даним реєстраційних документів транспортного засобу обов'язковий технічний контроль не проводиться. Перевірка конструкцій і технічного стану транспортних засобів проводиться згідно з Вимогами до перевірки. У разі позитивного результату після проведення обов'язкового технічного контролю транспортного засобу замовникові видається протокол перевірки технічного стану. У разі негативного результату або невідповідності даних у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу даним ідентифікації транспортного засобу складається акт невідповідності технічного стану транспортного засобу за формою згідно з додатком 4. Обсяги перевірки технічного стану транспортного засобу, коди оцінки невідповідності його технічного стану наведено в додатку 5. У протоколі перевірки технічного стану транспортного засобу виконавець зазначає дату проведення наступного обов'язкового технічного контролю транспортного засобу відповідно до пункту 3 цього Порядку.

Відповідно до п. 13 Порядку формування загальнодержавної бази даних про результати обов'язкового технічного контролю транспортних засобів, доступу до неї та встановлення розміру плати за надання таких послуг, затвердженого постановою КМУ від 31.05.2012 року за № 512 суб'єкти здійснення обов'язкового технічного контролю транспортних засобів та страховики несуть передбачену законом відповідальність за достовірність, повноту та своєчасність внесення інформації, зазначеної у пунктах 3 і 4 цього Порядку.

Таким чином, ОСОБА_1, як суб'єкт здійснення ОТК, видала протокол перевірки технічного стану транспортного засобу з порушенням вимог законодавства у сфері здійснення обов'язкового технічного контролю, зокрема Порядку проведення обов'язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, технічного опису та зразка протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу, затвердженого постановою КМУ від 30.01.2012 року за № 137, Порядку формування загальнодержавної бази даних про результати обов'язкового технічного контролю транспортних засобів, доступу до неї та встановлення розміру плати за надання таких послуг, затвердженого постановою КМУ від 31.05.2012 року за № 512.

Протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 підписала без жодних заперечень та зауважень, з порушенням погодилась.

Оскільки адміністративна відповідальність за ч.1 ст. 127-1 КУпАП настає за видачу документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов'язковому технічному контролю, з порушенням порядку проведення перевірки технічного стану такого транспортного засобу, то в діях ОСОБА_1 є склад даного адміністративного правопорушення.

При накладенні стягнення відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, та вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі санкції статті та відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП стягнути з правопорушника судовий збір.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, 40-1, 127-1 ч. 1, 283, 284, 287 КУпАП, -

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКППФО надати не має можливості, оскільки фізичну особу неможливо однозначно ідентифікувати, визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.127-1 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1360 (одна тисяча триста шістдесят) грн. Штраф вноситься до установи банку України за наступними реквізитами: р/р 31114149700001, отримувач коштів: ГУК у Кіров.обл./Кіров.обл./21081300, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Кіровоградській області, МФО: 823016, ідентифікаційний код: 37918230, код бюджетної класифікації: 21081300.

Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у вказаний строк постанова надсилається для примусового виконання, в порядку якого з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКППФО надати не має можливості, оскільки фізичну особу неможливо однозначно ідентифікувати, на користь держави судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять) грн. за наступними реквізитами: отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783, банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві , код банку отримувача (МФО) - 820019, рахунок отримувача - 31215256700001, код класифікації доходів бюджету - 22030106 , призначення платежу - Судовий збір, адміністративне правопорушення (ОСОБА_1А.), Ленінський районний суд м. Кіровограда.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Кіровоградської області через Ленінський районний суд міста Кіровограда протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Ленінського районного суду

м. Кіровограда ОСОБА_2