Рішення
02.10.2017 р. Справа № 907/590/17
За позовом Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації “Закарпатгаз'', м. Ужгород
до відповідача 1 ОСОБА_1 управління Державної казначейської служби України у Закарпатській області, м. Ужгород
до відповідача 2 ОСОБА_2 фінансів Закарпатської обласної державної адміністрації, м. Ужгород
до відповідача 3 Товариства з обмеженою відповідальністю "Закарпатгаз Збут", м. Ужгород
до відповідача 4 Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", м. Київ
про зобов'язання виконати вимоги Постанови Кабінету Міністрів України № 20 від 11.01.2005 року шляхом підписання та скріплення печаткою Спільного протокольного рішення про організацію взаєморозрахунків за природний газ та теплопостачання за рахунок коштів загального фонду державного бюджету на суму 8 098 596 грн. 96 коп.,
Суддя господарського суду - Пригара Л.І.
представники:
Позивача - ОСОБА_3, довіреність № Др-8-1216 від 26.12.2016 року
Відповідача ОСОБА_1 управління Державної казначейської служби України у Закарпатській області - ОСОБА_4, довіреність № 12-20/3 від 01.02.2017 року
Відповідача ОСОБА_2 фінансів Закарпатської обласної державної адміністрації - ОСОБА_5, довіреність № 06-07/1973 від 13.09.2017 року
Відповідача ОСОБА_6 "Закарпатгаз Збут" - не з'явився
Відповідача ПАТ "НАК "Нафтогаз України" - ОСОБА_7, довіреність № 14-69
від 14.04.2017 року
СУТЬ СПОРУ: Публічним акціонерним товариством по газопостачанню та газифікації “Закарпатгаз'', м. Ужгород заявлено позов до відповідача 1 ОСОБА_1 управління Державної казначейської служби України у Закарпатській області, м. Ужгород, до відповідача 2 ОСОБА_2 фінансів Закарпатської обласної державної адміністрації, м. Ужгород, до відповідача 3 Товариства з обмеженою відповідальністю "Закарпатгаз Збут", м. Ужгород, до відповідача 4 Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", м. Київ про зобов'язання виконати вимоги Постанови Кабінету Міністрів України № 20 від 11.01.2005 року шляхом підписання та скріплення печаткою Спільного протокольного рішення про організацію взаєморозрахунків за природний газ та теплопостачання за рахунок коштів загального фонду державного бюджету на суму 8 098 596 грн. 96 коп.
Представник позивача в судовому засіданні підтримала позовні вимоги та просить суд зобов'язати відповідачів (крім Товариства з обмеженою відповідальністю "Закарпатгаз Збут", щодо якого подано заяву про припинення провадження у справі в порядку п. 1-1 ч. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України) виконати вимоги Постанови Кабінету Міністрів України № 20 від 11.01.2005 року шляхом підписання та скріплення печаткою Спільного протокольного рішення про організацію взаєморозрахунків за природний газ та теплопостачання за рахунок коштів загального фонду державного бюджету на суму 8 098 596 грн. 96 коп. В обґрунтування заявлених позовних вимог покликається на те, що чинним законодавством України, зокрема, Порядком перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій, затвердженим постановою КМУ № 20 від 11.01.2005 року, та Порядком проведення розрахунків за природний газ, теплопостачання і електроенергію, затвердженим наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та Міністерства фінансів України № 493/688 від 03.08.2015 року, передбачено обов'язок відповідачів, як учасників розрахунків між підприємствами паливно - енергетичного комплексу, підписати з іншими учасниками розрахунків, в тому числі і з позивачем, Спільне протокольне рішення про організацію взаєморозрахунків за природний газ та теплопостачання за рахунок коштів загального фонду Державного бюджету. Наполягає на тому, що оскільки державою передбачено відшкодування витрат, що пов'язані із наданням послуг соціально незахищеним категоріям споживачів, таке відшкодування повинно проводитися також і на витрати, які товариство несе у зв'язку з несвоєчасним фінансуванням фактично наданих населенню послуг. З врахуванням даної позиції, представник позивача стверджує, що штрафні санкції, нараховані Публічним акціонерним товариством "НАК "Нафтогаз України" Публічному акціонерному товариству по газопостачанню та газифікації “Закарпатгаз'' у зв'язку з несвоєчасним виконанням грошових зобов'язань за договором купівлі - продажу природного газу № 13-236-Н від 04.01.2013 року у розмірі 8 098 596 грн. 96 коп. повинні також відшкодовуватися у порядку, передбаченому Порядком перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій, затвердженим постановою КМУ № 20 від 11.01.2005 року, та Порядком проведення розрахунків за природний газ, теплопостачання і електроенергію, затвердженим наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та Міністерства фінансів України № 493/688 від 03.08.2015 року. Проте, сформоване та надане Публічним акціонерним товариством по газопостачанню та газифікації “Закарпатгаз'' для підписання іншим учасникам взаєморозрахунків Спільне протокольне рішення про організацію взаєморозрахунків за природний газ та теплопостачання за рахунок коштів загального фонду державного бюджету на суму 8 098 596 грн. 96 коп., останніми (крім Товариства з обмеженою відповідальністю "Закарпатгаз Збут") не підписано, що має наслідком порушення прав позивача, на захист та відновлення яких заявлено позовні вимоги у даній справі.
Просить суд задоволити подане представником позивача в судовому засіданні 29.08.2017 року клопотанням б/н від 29.08.2017 року про припинення провадження у справі в частині позовних вимог, заявлених до Товариства з обмеженою відповідальністю "Закарпатгаз Збут", оскільки після звернення до суду із позовом у даній справі, останнім підписано Спільне протокольне рішення про організацію взаєморозрахунків за природний газ та теплопостачання за рахунок коштів загального фонду державного бюджету на суму 8 098 596 грн. 96 коп.
Представник відповідача 1 ОСОБА_1 управління Державної казначейської служби України у Закарпатській області в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечив з мотивів, викладених у доданому суду відзиві на позовну заяву № 01.3-12-2/54-2539 від 28.08.2017 року. Зазначає, що Спільне протокольне рішення, вимога про підписання якого заявлена у даній справі, не стосується відшкодування пов'язаних з газопостачанням населення пільг, субсидій та компенсацій, взаєморозрахунки за якими передбачені Порядком, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 20 від 11.01.2005 року, а стосується відшкодування штрафних санкцій, з огляду на що у ОСОБА_1 управління Державної казначейської служби України у Закарпатській області відсутні законні та обґрунтовані підстави для підписання вказаного Спільного протокольного рішення.
Відповідач 2 ОСОБА_2 фінансів Закарпатської обласної державної адміністрації письмовими поясненнями № 03.02-20/1782 від 23.08.2017 року в задоволенні позовних вимог просить відмовити, оскільки протокольне рішення оформлене з порушенням діючих нормативно - правових актів, так як для проведення взаєморозрахунків необхідні не тільки Спільні протокольні рішення, але і акти звіряння за нарахованими пільгами та субсидіями, які в даному випадку відсутні; у тексті Спільного протокольного рішення наявні тільки підписи керівників, а підписи головних бухгалтерів - відсутні. Представник ОСОБА_2 в судовому засіданні додатково зазначила, що Спільне протокольне рішення, вимога про підписання якого заявлена у даній справі, не стосується відшкодування пов'язаних з газопостачанням населення пільг, субсидій та компенсацій, взаєморозрахунки за якими передбачені Порядком, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 20 від 11.01.2005 року, а стосується відшкодування штрафних санкцій, а тому відсутні підстави для підписання такого рішення.
Відповідач 3 ОСОБА_6 "Закарпатгаз Збут" явку уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив. Присутній в судовому засіданні 29.08.2017 року представник ОСОБА_6 "Закарпатгаз Збут" пояснив, що Спільне протокольне рішення, вимога про підписання якого заявлена у даній справі, підписано ОСОБА_6 "Закарпатгаз Збут" після порушення провадження у даній справі, з огляду на що провадження у справі в частині позовних вимог, заявлених до ОСОБА_6 "Закарпатгаз Збут" підлягає припиненню в порядку п. 1-1 ч. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України у зв'язку з відсутністю предмету спору.
Відповідач 4 ПАТ "НАК "Нафтогаз України" згідно поданого суду відзиву на позовну заяву № 14/4-1028 від 12.09.2017 року проти задоволення позовних вимог заперечив, оскільки вважає заявлені позивачем вимоги не обґрунтованими та такими, що суперечать чинному законодавству України. Зокрема, вказує на те, що підписання Спільного протокольного рішення є неможливим, оскільки Законом передбачено можливість погашення за рахунок субвенцій з державного бюджету лише заборгованості за спожитий природний газ. Законом не передбачено можливості погашення штрафних та фінансово-господарських санкцій. Представник відповідача ПАТ "НАК "Нафтогаз України" у судовому засіданні з врахуванням відзиву на позовну заяву № 14/4-1028 від 12.09.2017 року просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог.
Вивчивши та дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін,
суд встановив:
Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації “Закарпатгаз” здійснює на території Закарпатської області господарську діяльність з постачання та розподілу природного газу різним категоріям споживачів.
04.01.2013 року між Публічним акціонерним товариством "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" та Публічним акціонерним товариством по газопостачанню та газифікації “Закарпатгаз” укладено договір № 13-236-Н купівлі - продажу природного газу, за умовами пункту 1.2. якого природний газ, що продається за договором, використовується покупцем виключно для подальшої реалізації населенню.
В порядку забезпечення відшкодування частини витрат підприємств паливно - енергетичного комплексу, пов'язаних із газопостачанням населення, яке використовує житлові субсидії та має пільги з оплати комунальних послуг, а саме, витрат на придбання природного газу, згідно договору від 04.01.2013 року № 13-236-Н у період 2013 - 2015 років між ОСОБА_1 управління Державної казначейської служби України у Закарпатській області, ОСОБА_2 фінансів Закарпатської обласної державної адміністрації, Товариством з обмеженою відповідальністю "Закарпатгаз" та Публічним акціонерним товариством "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" були підписані Спільні протокольні рішення про організацію взаєморозрахунків за природний газ та теплопостачання за рахунок коштів загального фонду державного бюджету в загальній сумі 91 506 822 грн. 14 коп.
Здійснення розрахунків за підписаними Спільними протокольними рішеннями із значним запізненням та в межах наявних бюджетних асигнувань на їх компенсацію, вплинуло на зобов'язання Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації “Закарпатгаз” перед Публічним акціонерним товариством "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" щодо оплати вартості природного газу, придбаного за договором від 04.01.2013 року № 13-236-Н та в подальшому поставленого пільговій категорії споживачів, а саме, мало наслідком нарахування Публічному акціонерному товариству по газопостачанню та газифікації “Закарпатгаз” нарахування санкцій, інфляційних втрат та 3% річних за порушення строків розрахунків.
Зокрема, у справі господарського суду Закарпатської області № 907/327/16 заявлено позов про стягнення з Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації “Закарпатгаз” на користь Публічного акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” суми 12 291 923 грн. 07 грн., в тому числі 8 835 350 грн. 23 коп. пені, 753 079 грн. 89 коп. 3% річних, 2 703 492 грн. 95 коп. інфляційних нарахувань за порушення строків розрахунків за договором від 04.01.2013 року № 13-236-Н.
Публічним акціонерним товариством по газопостачанню та газифікації “Закарпатгаз” проведено контррозрахунок штрафних санкцій, внаслідок чого сума санкцій за даними ПАТ “Закарпатгаз” становить 8 098 596 грн. 96 коп., в тому числі 689 382 грн. 36 коп. 3% річних, 233 031 грн. 29 коп. інфляційних втрат та 7 176 183 грн. 31 коп. пені.
Вважаючи, що відшкодування витрат, понесених Товариством у зв'язку із несвоєчасним фінансуванням фактично наданих населенню послуг повинно проводитися у тому ж порядку, що і відшкодування витрат, пов'язаних із наданням послуг газопостачання соціально незахищеним категоріям споживачів, Публічним акціонерним товариством по газопостачанню та газифікації “Закарпатгаз” на суму 8 098 596 грн. 96 коп. сформовано та підписано відповідне Спільне протокольне рішення про організацію взаєморозрахунків за теплопостачання, природний газ та послуги з постачання, транспортування, розподілу природного газу за рахунок коштів загального фонду державного бюджету, та надано його на підписання всім сторонам взаєморозрахунків.
Проте, решта сторін взаєморозрахунків Спільного протокольного рішення не підписали, що і стало підставою звернення до суду з позовною заявою про зобов'язання відповідачів - сторін взаєморозрахунків виконати вимоги Постанови Кабінету Міністрів України № 20 від 11.01.2005 року шляхом підписання та скріплення печаткою Спільного протокольного рішення на суму 8 098 596 грн. 96 коп.
В процесі розгляду справи, позивач клопотанням б/н від 29.08.2017 року просить суд в порядку п. 1-1 ч. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України припинити провадження у справі в частині позовних вимог, заявлених до Товариства з обмеженою відповідальністю "Закарпатгаз Збут", оскільки після звернення до суду із позовом у даній справі останнім підписано Спільне протокольне рішення про організацію взаєморозрахунків за природний газ та теплопостачання за рахунок коштів загального фонду державного бюджету на суму 8 098 596 грн. 96 коп.
Пунктом 1-1 ч. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що господарський суд припиняє провадження у справі у разі відсутності предмету спору.
Враховуючи заяву представника позивача про припинення провадження у справі у зв'язку з відсутністю предмету спору та подані у його підтвердження докази, а саме, копію підписаного та скріпленого печаткою відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Закарпатгаз Збут" Спільного протокольного рішення на суму 8 098 596 грн. 96 коп., провадження у справі в частині позовних вимог заявлених до Товариства з обмеженою відповідальністю "Закарпатгаз Збут" підлягає припиненню в порядку п. 1-1 ч. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України у зв'язку з відсутністю предмету спору.
Таким чином, предметом позовних вимог у даній справі є вимога про зобов'язання відповідачів - ОСОБА_1 управління Державної казначейської служби України у Закарпатській області, ОСОБА_2 фінансів Закарпатської обласної державної адміністрації, Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" виконати вимоги Постанови Кабінету Міністрів України № 20 від 11.01.2005 року шляхом підписання та скріплення печаткою Спільного протокольного рішення про організацію взаєморозрахунків за природний газ та теплопостачання за рахунок коштів загального фонду державного бюджету на суму 8 098 596 грн. 96 коп.
Відповідно до статті 7 Господарського кодексу України відносини у сфері господарювання регулюються Конституцією України, цим Кодексом, законами України, нормативно - правовими актами Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно - правовими актами інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також іншими нормативними актами.
За положеннями ст. 12 Господарського кодексу України держава для реалізації економічної політики, виконання цільових економічних та інших програм і програм економічного та соціального розвитку застосовує різноманітні засоби і механізми регулювання господарської діяльності. Зокрема, засобами регулюючого впливу держави на діяльність суб'єктів господарювання є регулювання цін і тарифів; надання інвестиційних, податкових та інших пільг; надання дотацій, компенсацій, цільових інновацій та субсидій. Умови, обсяги, сфери та порядок застосування окремих видів засобів державного регулювання господарської діяльності визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами, а також програмами економічного і соціального розвитку. Встановлення та скасування пільг і переваг у господарській діяльності окремих категорій суб'єктів господарювання здійснюються відповідно до цього Кодексу та інших законів.
З огляду на вищевказане, запроваджуючи механізм взаємних розрахунків між підприємствами паливно - енергетичного комплексу, що визначений Порядком перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам та надання пільг, субсидій та компенсацій, затвердженим Постановою Кабінету міністрів України № 20 від 11.01.2005 року, держава забезпечує відшкодування частини витрат підприємств паливно - енергетичного комплексу, пов'язаних з газопостачанням населення, яке використовує субсидії та має пільги з оплати комунальних послуг, а саме, витрат на придбання природного газу, його транспортування магістральними та переміщення розподільчими газопроводами.
Визнаючи неможливість розрахунків у цій частині підприємствами паливно - енергетичного комплексу, держава, приймаючи відповідні нормативно - правові акти, змінює цим самим характер регулювання відповідних правовідносин, що склалися між сторонами на підставі укладених між ними договорів. Тобто, правовідносини щодо проведення розрахунків між сторонами в цій частині зазнають імперативного регулюючого впливу держави, шляхом прийняття, зокрема, Закону України "Про житлово-комунальні послуги", Закону про державний бюджет на відповідний рік, нормами яких передбачено виділення субвенцій на фінансування пільг та субсидій, та інших законодавчих актів, на виконання яких, у свою чергу, було прийнято підзаконні нормативні акти і, зокрема, згадану вище Постанову Кабінету Міністрів України № 20 від 11.01.2005 року.
Отже, незалежно від того, що правовідносини між сторонами виникли на підставі господарського договору, грошові зобов'язання між сторонами договору в частині, яку держава буде компенсувати за рахунок коштів державного бюджету, регулюються відповідними нормами законодавства, зокрема, адміністративного (бюджетного) застосування та чинність яких не залежить від того, чи передбачили сторони у договорі відповідні умови, чи навпаки.
Тому, при визначенні обсягу грошових зобов'язань, до яких слід застосовувати норми того чи іншого законодавства, суд повинен виходити з величини компенсації, яку буде перераховано за рахунок державного бюджету.
Оформлення та підписання документів, зокрема, таких як протоколи взаєморозрахунків, а в даному випадку - Спільного протокольного рішення про організацію взаєморозрахунків, слід вважати лише елементами оформлення розрахунків за рахунок коштів субвенцій з державного бюджету, процедурою реалізації права, дотримання якої є передумовою безпосереднього виділення коштів та фактичних розрахунків за рахунок бюджетних коштів. Дані документи є вторинними та похідними від факту надання відповідних пільг та субсидій певним категоріям юридичних та фізичних осіб, оскільки правовідносини, що регулюються нормами відповідного законодавства, зокрема, адміністративного (бюджетного), виникають саме з моменту надання відповідних пільг та субсидій і з цього ж моменту виникає формальне право на отримання бюджетного відшкодування.
Відповідно до п. п. 7, 8 Порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам та надання пільг, субсидій та компенсацій, розрахунки проводяться на підставі актів звіряння або договорів, які визначають величину щомісячного споживання ресурсів (товарів, послуг), і спільних протокольних рішень, підписаних усіма учасниками таких розрахунків.
Порядок проведення розрахунків за природний газ, теплопостачання і електроенергію визначається Міненерговугіллям, Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" і Мінфіном.
Порядок проведення розрахунків за природний газ, теплопостачання і електроенергію затверджено Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та Міністерства фінансів України № 493/688 від 03.08.2015 року (далі - Порядок № 493/688). Цей порядок визначає взаємовідносини між органами Державної казначейської служби України, департаментами фінансів обласних державних адміністрацій, ОСОБА_2 фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - відповідні департаменти фінансів), Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України", ДП "Енергоринок" та іншими учасниками розрахунків за природний газ, теплопостачання та електроенергію, що проводяться відповідно до Порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2005 року № 20.
Згідно з п.п. 2.4., 2.5. Порядку № 493/688 спільні протокольні рішення про організацію взаєморозрахунків підписуються усіма учасниками розрахунків: відповідним департаментом фінансів, відповідним головним управлінням Казначейства, постачальниками та/або транспортувальниками ресурсів (товарів, послуг), Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України", ДП "Енергоринок", ПАТ "Укргазвидобування", ПАТ "Укртрансгаз", виробниками електроенергії та вугледобувними підприємствами. Спільні протокольні рішення про організацію взаєморозрахунків за електроенергію та за електроенергію та за природний газ додатково погоджуються з Міністерством енергетики та вугільної промисловості України.
Не пізніше наступного дня після підписання останнім учасником розрахунків спільного протокольного рішення (з присвоєнням номера та дати) усі учасники розрахунків, які підписали спільні протокольні рішення, подають до Казначейства України та органів Казначейства, у яких відкрито їх рахунки, платіжні доручення на перерахування коштів відповідно до узгодженого спільного протокольного рішення.
Пунктом 1.5. Порядку № 493/688 визначено, що усі учасники розрахунків зобов'язані забезпечувати підписання спільних протокольних рішень на проведення розрахунків протягом 5 робочих днів з дня отримання таких спільних протокольних рішень.
До розрахунків включаються нараховані суми пільг лише в межах обсягів фактичного використання (споживання) ресурсів (товарів, послуг) відповідно до довідки, що надається постачальниками ресурсів (товарів, послуг).
Таким чином, вищевказаними нормами чинного законодавства передбачено обов'язок підписання Спільного протокольного рішення про організацію взаєморозрахунків за природній газ та теплопостачання для всіх учасників розрахунків на суми відповідних пільг та субсидій, наданих певним категоріям юридичних та фізичних осіб.
При цьому, відсутній законодавчо закріплений обов'язок підписання Спільного протокольного рішення про організацію взаєморозрахунків за природній газ та теплопостачання на витрати, які понесені підприємствами паливно - енергетичного комплексу у зв'язку із несвоєчасним фінансуванням фактично наданих населенню послуг газопостачання (в даному випадку - нарахування штрафних санкцій).
Наведене виключає можливість зобов'язання відповідачів - учасників взаєморозрахунків до підписання Спільного протокольного рішення про організацію взаєморозрахунків за природний газ та теплопостачання за рахунок коштів загального фонду державного бюджету на суму 8 098 596 грн. 96 коп.
В задоволенні позовних вимог належить відмовити.
Згідно ст. 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь - які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
За положеннями статті 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести обставини, на які вона посилається як на підстави своїх вимог чи заперечень.
Позивач належних та допустимих доказів на підтвердження обов'язку відповідачів у даній справі підписати Спільне протокольне рішення про організацію взаєморозрахунків за природний газ та теплопостачання за рахунок коштів загального фонду державного бюджету на суму 8 098 596 грн. 96 коп. санкцій (інфляційні втрати, 3% річних та пеня за порушення строків розрахунків згідно договору № 13-236-Н від 04.01.2013 року), суду не надав.
Судові витрати підлягають віднесенню на позивача у розмірі 1 600 грн. відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст. ст. 32, 33, 34, 43, 44, 49, п. 1-1 ч. 1 ст. 80, 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України,
1. Провадження у справі в частині заявлених позовних вимог до Товариства з обмеженою відповідальністю "Закарпатгаз Збут" припинити.
2. У задоволенні позову відмовити.
3. Судові витрати у розмірі 1 600 грн. покласти на позивача.
4. Рішення набирає законної сили в порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено 09.10.2017 року
Суддя Пригара Л.І.