Рішення від 10.08.2017 по справі 589/3640/16-ц

Справа № 589/3640/16-ц

Провадження № 2/589/87/17

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 серпня 2017 р. м.Шостка

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області у складі:

головуючого судді Литвинко Т.В.,

з участю секретаря судового засідання Антошко Т.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Шостка Сумської області цивільну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення суми сплаченої щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг,-

ВСТАНОВИВ:

Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманих сум щомісячної адресної допомоги.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Постановою КМУ від 1 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» затверджено Порядок здійснення виплати адресної допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (далі Порядок).

17 жовтня 2014 року ОСОБА_1 звернулася до Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради із заявою про призначення адресної допомоги та надала передбачені порядком документи. На питання працівників управління щодо місця знаходження чоловіка відповідач відповіла, що той перебуває на тимчасово окупованій території. Рішенням про призначення допомоги переміщеним особам на проживання від 23 жовтня 2014 року ОСОБА_1 було призначено допомогу на період з 17 жовтня 2014 року по 16 квітня 2015 року.

Згідно п.6 ч.2 зазначеного Порядку адресна допомога не призначається у разі, коли у володінні сім*ї є два або більше транспортних (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції. В заяві на призначення допомоги відповідач не зазначила, що її чоловік ОСОБА_2 володіє транспортними засобами, однак при перевірці достовірності даних було виявлено, що відповідач приховала інформацію про транспортні засоби. Таким чином заявниця не мала права на призначення допомоги і відповідно до п.11 постанови суми грошової допомоги, виплачені внаслідок подання документів з недостовірними відомостями в сумі 6657,44 грн. підлягають поверненню.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав заяву, в якій підтримав позовні вимоги, мотивував викладеними в заяви обставинами, проти ухвалення заочного рішення не заперечував.

Відповідачка в судове засідання не з'явилася, про час і місце розгляду справи повідомлена належним чином, від якої не надійшло заяви про розгляд справи за її відсутності, у зв'язку з чим по справі ухвалено заочне рішення на підставі наявних у ній доказів відповідно до ст. 224 ЦПК України.

Дослідивши письмові докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлені такі обставини та відповідно до них про відносини.

17 жовтня 2014 року ОСОБА_1 звернулась до Управління із заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особі, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг /а.с. 5/.

Рішенням Управління від 23 жовтня 2014 року ОСОБА_1 була призначена допомога переміщеній особі на проживання, як працездатній особі в розмірі 442 грн. та допомогу на дитину до 18 років в розмірі 884 грн., всього на загальну суму 1326 грн. Допомога призначена на період з 17 жовтня 2014 року по 16 квітня 2015 року /а.с. 7/.

30 квітня 2015 року ОСОБА_1 звернулась до Управління із заявою про продовження виплати щомісячної адресної допомоги особі, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або районів проведення антитерористичної операції для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. /а.с.8/

Відповідно до п.1 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року №505, визначено механізм надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Відповідно до пунктів 2, 3 та 6 цього Порядку грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців. Грошова допомога особам, які переміщуються, призначається на сімє*ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів сім*ї. Грошова допомога не призначається у разі, коли будь-хто з членів сім*ї має два або більше транспортних (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції.

Згідно Інформаційних довідок Центру надання послуг пов'язаних з використанням автотранспортних засобів, з обслуговування м.Шостка, Шосткинського, Середино-Будського та Ямпільського районів, підпорядкованого УДАІ УМВС України в Сумській області за чоловіком відповідача ОСОБА_2 значаться зареєстровані автомобіль марки ЗАЗ 110307, номерний знак НОМЕР_1, причіп марки ПФ 01 Фермер, номерний знак НОМЕР_2, причіп марки ПГА-1, номерний знак НОМЕР_3, автомобіль марки BMW X6 2996, номерний знак ВВ1888ВЄ /а.с.10-11/.

Згідно проведеного Управлінням розрахунку переплата щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг ОСОБА_1 за період 17 жовтня 2014 року по 16 квітня 2015 року становить 6657,44 грн. /а.с. 9,12/.

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»внутрішньо переміщена особа зобовязана у разі виявлення подання внутрішньо переміщеною особою завідомо неправдивих відомостей для отримання довідки про взяття на облік, то остання зобовязана відшкодувати фактичні витрати, понесені за рахунок державного та місцевих бюджетів у результаті реалізації прав, передбачених цим Законом.

Враховуючи, що відповідачка добровільно не відшкодувала фактичні витрати, понесені переплатою щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, суд приходить до висновку про необхідність стягнення з неї на користь позивача вказаних коштів в сумі 6657, 44 грн.

Згідно ст. 88 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягають стягненню понесені ним та документально підтверджені судові витрати.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», пунктів 1-3,6 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 505, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88,213-215, 224 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов Управління соціального захисту населення Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради незаконно отримані грошові кошти щомісячної адресної допомоги особі, яка переміщується тимчасово окупованої території України або районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг за період з 17 жовтня 2014 року по 16 квітня 2015 року в сумі 6657 гривень 44 копійки.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради суму сплаченого при подачі позову судового збору в розмірі 1378 гривень 00 копійок.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Сумської області через Шосткинський міськрайонний суд Сумської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідачки поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя Шосткинського міськрайонного суду

Сумської області ОСОБА_3