Справа № 219/10643/17
Провадження № 3/219/2601/2017
Іменем України
28.09.2017 року м. Бахмут
Суддя Артемівського міськрайонного суду Донецької області Давидовська Т.В., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від В.о. заступника начальника управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області ОСОБА_1, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, (ІНН - не відомо), паспорт серії ВС №112864, зареєстрований: ІНФОРМАЦІЯ_2, площа Леніна 1/44 та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, за ч.1 ст. 204-3 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
встановила:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №0463, 09.09.2017 року о 17 годині 00 хвилин ОСОБА_2 рухаючись з міста Бахмут до м. Горлівка на автомобілі RENAULT TRAFIC 2006 р.в., д.н.з. НОМЕР_1 був зупинений на КПВВ «Майорське» з вантажем, а саме: штанги та гантелі, вага 130 кг, вартістю 4200 грн.; медогонка та комплектуючі до неї згідно накладної, вага 50 кг, вартістю 8196 грн., всього на загальну суму 12396 грн. та вагою 180 кг. на територію на якій органи влади України тимчасово не здійснюють своїх повноважень, яка знаходиться за лінією зіткнення в межах Донецької області, чим порушив п.4 Наказу Міністерства з питань тимчасово-окупованих територій та внутрішнього переміщення осіб України від 24 березня 2017 року №39, п. 9 Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, затвердженого постановою КМУ від 01.03.2017 року №99», чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст. 204-3 ч. 1 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_2 свою провину у вчиненому правопорушенні не визнав. Також пояснив, що спортивне знаряджання, медогонку та комплектуючі до неї перевозив для особистого використання. Замовником даного товару є його дружина на яку був виписаний рахунок.
Постановою Кабінету Міністрів України від 01 березня 2017 року за № 99 затверджено «Порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції», і у пункті 9 вищевказаного порядку зазначено, що фізичні особи здійснюють переміщення товарів у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), що затверджуються МТОТ.
Пунктом 4 наказу Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України від 24 березня 2017 року № 39 встановлено такі обсяги товарів (крім особистих речей та підакцизних товарів), що переміщуються фізичними особами: через лінію зіткнення з неконтрольованої території на контрольовану територію та у зворотному напрямку - товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10 000 гривень та сумарна вага яких не перевищує 75 кг на одну особу.
Крім того, Переліком товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення, затвердженим Наказом Міністерства з питань тимчасово окупованих територіях та внутрішнього переміщення осіб України від 24 березня 2017 року №39, передбачено, що до товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей громадян, на які не поширюється п.4 Наказу Міністерства з питань тимчасово окупованих територіях та внутрішнього переміщення осіб України «Про затвердження Переліку та обсягів товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення» від 24 березня 2017 року №39, включено спортивне спорядження - велосипед, вудка рибальська, комплект лиж, комплект тенісних ракеток, інше аналогічне спорядження, призначене для використання однією особою.
З огляду на зазначене, штанги та гантелі, вага 130 кг, вартістю 4200 грн., може бути віднесений до особистих речей громадян , а саме до спортивного спорядження, призначеного для використання однією особою.
Водночас вартість іншого товару - медогонка та комплектуючі до неї згідно накладної, вага 50 кг (8196 грн. згідно накладної) є нижчої ніж 10 00грн. згідно п. 4 наказу Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України від 24 березня 2017 року № 39.
Таким чином, у діях ОСОБА_2 відсутні ознаки складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки відсутні докази порушенням ним п.4 Наказу Міністерства з питань тимчасово окупованих територіях та внутрішнього переміщення осіб України «Про затвердження Переліку та обсягів товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення» від 24 березня 2017 року №39 та п.9 Порядку переміщення товарів до району, або з району проведення антитерористичної операції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2017 року за №99, як зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення.
З огляду на викладене на підставі п.1 ч.1 ст.247, п.3 ч.3 ст. 284 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 247, 284 КУпАП,
постановила:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ч.1 ст.204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає чинності після закінчення десятиденного терміну з моменту її винесення, якщо її не було оскаржено в цей термін через Артемівський міськрайонний суд Донецької області до апеляційного суду Донецької області.
Суддя Т. В.Давидовська