Постанова від 27.09.2017 по справі 641/5969/17

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Провадження № 2-а/641/185/2017 Справа №641/5969/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 вересня 2017 року

Комінтернівський районний суд м. Харкова у складі:

Головуючого - судді Чайка І.В.,

за участю секретаря - Алієвої І.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративний позовов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Слобідського району м. Харкова про поновлення порушеного права на отримання житлової субсидії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Комінтернівського районного суду м. Харкова з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Слобідського району м. Харкова, в якому просить визнати дії відповідача протиправними та зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Слобідського району м. Харкова призначити житлову субсидію.

В обґрунтування свого позову позивач зазначив, що відповідач відмовив йому у призначені житлової субсидії, з причин наявності у нього заборгованості в сумі 4393, 26 грн. по сплаті послуг наданих КП « Харківські теплові мережі» . Позивач вважає такі дії відповідача протиправними, оскільки у відповідача відсутні повноваження , щодо визначення у нього наявності заборгованості.

Позивач в судове засідання не з»явився, про день та час слухання справи повідомлявся належним чином, про причини своєї неявки суду не повідомив.

В своїх позовних вимогах , позивач зазначив про розгляд справи за його відсутністю .

Представником відповідача до суду подана заява про розгляд справи без його участі.

Крім того, представником відповідача до суду подані письмові заперечення проти позову, в яких представник просить відмовити в задоволенні позову, посилаючись на його необгрутованість.

Суд, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши наявні у справі докази, з'ясувавши обставини, на які посилався позивач, як на підставу своїх вимог та вивчивши письмові заперечення відповідача, оцінивши докази в сукупності, визнає позов таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_2 з березня 2014 року перебуває на обліку в УПФУ в Комінтернівському району м. Харкова, яке у зв»язку з реорганізацією було перейменовано на Слобожанське ОУПФУ м. Харкова, та отримує пенсію державного службовця відповідно до ЗУ«Про державну службу».

Положеннями частини 1 статті 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до вимог статті 9 КАС України при вирішенні спору суд керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.

Частина 1 статті 11 КАС України передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Судом встановлено, що на звернення позивача від 05.07.2017 року , листом Управління праці та соціального захисту населення Слобідського району м. Харкова від 17.07.2017 року № А-0169/426/5/17 позивачу було відмовлено у призначені йому пенсії у зв'язку з наявністю у нього простроченої заборгованості понад двох місяців з оплати послуг станом на 01.05.2017 року наданих КП « Харківські теплові мережі». Крім того, вказаним листом позивачу роз'яснено, що субсидія йому може бути призначена на наступний термін після сплати боргу та надання копії квитанції або копію договору про реструктуризацію боргу. ( а.с.5)

Відповідно до листа позивача від 16.08.2017 року, адресованого УПСЗН та Слобідського району м. Харкова, в якій ОСОБА_1 повідомив про відсутність у нього заборгованості перед КП « Харківські теплові мережі» ( а.с.6)

Як вбачається з письмових заперечень відповідача, ОСОБА_1 зареєстрований за адресою : АДРЕСА_1, перебуває на обліку в Управлінні , як отримувач житлової субсидії з квітня 2015 року - пенсіонер з 27.02.2015 року, не працює та відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, а також заяви позивача , останньому була призначена субсидія з квітня 2015 року по березень 2016 року, з урахуванням доходу за 2014 рік непрацюючої працездатної особи.

Згідно заяви позивача від 24.09.2015 року, останньому була призначена субсидія з вересня 2015 року по серпень 2016 року , як непрацездатній особі. Субсидія позивачу за вказаний період була перепризначена за новим зверненням , у зв'язку зі зміною законодавства. А вже на наступний термін субсидія була призначена за період вересня 2016 року по квітень 2017 року без додаткового звернення особи.

Відповідно до п. 13 «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.95 року №848 із внесеними змінами та дповненнями ( Далі - Положення), для нарахування субсидії можуть використовуватися відомості про доходи та розміри платежів у вигляді списків, довідок, даних на електронних носіях інформації,одержаних від ДФС, Пенсійного фонду України, центрів зайнятості, фондів соціального страхування, виконавчої служби, житлово-експлуатаційних організацій, житлово-будівельних (житлових) кооперативів, об'єднань співвласників багатоквартирного будинку, організацій, що надають житлово-комунальні послуги та здійснюють нарахування плати за житлово-комунальні послуги за договорами з підприємствами (інформаційно-обчислювальні центри, розрахункові центри, центри нарахування плати за житлово-комунальні послуги тощо.

Згідно п. 14 вищевказаного Положення , Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, і розраховується:

- на неопалювальний сезон - з 1 травня по 30 вересня;

- на опалювальний сезон - з 1 жовтня по 30 квітня.

При цьому розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ/електричну енергію для індивідуального опалення, розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Також , п.14 вказаного Положенням передбачено, що після закінчення строку отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді (крім орендарів житлового приміщення, осіб, яким субсидія була призначена за зареєстрованим місцем перебування, та осіб, які звертаються за субсидією на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива). Для цього структурні підрозділи з питань соціального захисту населення збирають необхідну інформацію у порядку, передбаченому пунктом 13 цього Положення, без звернення громадян і протягом десяти днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення (непризначення) субсидії та інформують про прийняте рішення громадян. У разі отримання інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг, загальна сума якої перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, субсидія на наступний строк не призначається, про що структурний підрозділ з питань соціального захисту населення інформує особу.

Якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний строк громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку - з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Зазначений строк може бути продовжений на підставі рішення районної, районної у містах Києві і Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її створення) ради або комісії, яка ними утворюється, за наявності поважних причин.

З довідки КП « Харківські теплові мережі» від 22.09.2017 року № 3812, яка була долучена до письмових заперечень відповідача в якості доказів по справі, вбачається , що за адресою : АДРЕСА_1 станом на 01.05.2017 року мається прострочена понад двох місяців заборгованість з оплати послуг опалення в сумі 4393,26 грн.

Статтею 6 Конституції України передбачено, що органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.

Згідно ст. 19 Конституції України, Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, суд вважає відмову відповідача у призначенні позивачу субсидії законною та обґрунтованою, оскільки враховуючи зміни , які були внесені постановою КМУ від 26.04.2017 року № 300 до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, якими передбачено, що у разі отримання інформації від підприємств - надавачів житлово- комунальних послуг про прострочену понад два місяці заборгованості з оплати послуг, на наступний строк субсидія не призначається.

Враховуючи вищевикладені обставини, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1

На підставі викладеного та керуючись статями 2, 9, 10,11,17,18,23,69-71,87,94,122,158-163,167 КАС України, -

П ОС Т А Н О В И В :

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Слобідського району м. Харкова про поновлення порушеного права на отримання житлової субсидії - відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-ти денний строк з дня отримання копії постанови.

Мотивоване рішення виготовлено 02 жовтня 2017 року.

Суддя - І. В. Чайка