"25" вересня 2017 р.Справа № 916/1477/17
За позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Росава";
3-тя особа позивача: Балтська районна державна адміністрація Одеської області;
до відповідача Балтська міська рада Одеської області
3-тя особа відповідача: Фізична особа-підприємець ОСОБА_2;
про визнання недійсним та скасування рішення
Суддя Гуляк Г.І.
Представники:
Від позивача: Семеній О.М. - за дорученням;
Від третьої особи позивача: не з'явився;
Від відповідача: Солов'ян В.М. - за дорученням;
Від третьої особи відповідача: ОСОБА_5 - за дорученням;
Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальність «Агрофірма Росава» (далі Позивач) звернувся до Господарського суду Одеської області з позовом до відповідача Балтської міської ради Одеської області (далі Відповідач) про визнання недійсними та скасування рішень Балтської міської ради Одеської області від 09.06.2017 р. № 541-VII «Про надання в оренду нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території колишньої Коритненської сільської ради» і від 09.06.2017 р. № 559-VII «Про надання в оренду окремих масивів нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території колишньої Коритненської сільської ради».
Ухвалою суду від 23 червня 2017 року порушено провадження у справі №916/1477/17 та призначено до розгляду на 10.07.2017р.
Ухвалою суду від 10 липня 2017 року залучено до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Фізичну особу-підприємця ОСОБА_2 (далі ФОП ОСОБА_2).
Ухвалою суду від 21 серпня 2017 року залучено до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Балтську районну державну адміністрацію Одеської області (далі Балтська райдержадміністрація).
За клопотаннями сторін ухвалами суду від 21 серпня 2017 року та від 04 вересня 2017 року строк розгляду справи продовжувався до 08 вересня 2017 року і 24 вересня 2017 року відповідно.
В позовній заяві Позивач просить скасувати рішення Відповідача від 09.06.2017 р. № 541-VII «Про надання в оренду нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території колишньої Коритненської сільської ради» і від 09.06.2017 р. № 559-VII «Про надання в оренду окремих масивів нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території колишньої Коритненської сільської ради» мотивуючи це тим, що відповідно до ст. ст. 5, 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) від 05.06.2003 р. № 899-VI (із змінами та доповненнями) (далі ЗУ № 899-VI) районні державні адміністрації надають в оренду нерозподілені (невитребувані) земельні ділянки за межами населених пунктів, міська рада порушила власне Положення про надання в оренду нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва» та оскаржувані рішення суперечать Указу Указ Президента України від 08.08.1995 р. № 720/95 «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям».
Відповідач позов заперечує та просить відмовити в його задоволенні повністю, вважає, що оскаржувані рішення прийнято законно з дотриманням норм чинного законодавства, оскільки згідно ст. 13 ЗУ № 899-VI нерозподілені (невитребувані) земельні ділянки можуть передаватися в оренду за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації. Згідно постанови ВР України від 04.02.2016 р. № 985-VIII місто Балта віднесено до категорії міст обласного значення, тому Балтська районна державна адміністрація Одеської області не має повноважень передавати в оренду нерозподілені (невитребувані) земельні ділянки в межах Балтської об'єднаної територіальної громади. Позивач не подав необхідний перелік документів для надання йому в оренду нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв).
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 проти задоволення позовних вимог Позивача заперечує, вважає рішення Відповідача правомірними та законними.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Балтська районна державна адміністрація Одеської області в письмових поясненнях зазначила, що вважає оскаржувані рішення Балтської міської ради Одеської області від 09.06.2017 р. № 541-VII та від 09.06.2017 р. № 559-VII такими, що відповідають нормам діючого законодавства і підстави для їх скасування відсутні.
Заслухавши пояснення сторін та третьої особи, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив:
Рішеннями Балтської міськради від 04 08 2015 р. № 1087-VI та Одеської обласної ради від 12.08.2015 р. № 1417-VI утворено Балтську об'єднану територіальну громаду і Балтська міська рада Одеської області, яка є представницьким органом об'єднаної територіальної громади, є правонаступником 16 сільських та 1 міської ради які увійшли до її складу.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 4 ЗУ «Про добровільне об'єднання територіальних громад» межі об'єднаної територіальної громади визначаються по зовнішніх межах юрисдикції рад територіальних громад, що об'єдналися та згідно абз. 2 ч. 4 ЗУ «Про добровільне об'єднання територіальних громад» юридична особа - сільська, селищна, міська рада, розміщена в адміністративному центрі об'єднаної територіальної громади, є, правонаступником прав та обов'язків всіх юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад, обраних територіальними громадами, що об'єдналися, з дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною об'єднаною територіальною громадою.
Таким чином юрисдикція Балтської міської ради Одеської області поширюється в тому числі на територію колишньої Коритненської сільської ради Балтського району Одеської області.
Згідно постанови ВР України від 04.02.2016 р. № 985-УШ місто Балта віднесено до категорії міст обласного значення. У зв'язку із цим, з дня набрання чинності цієї постанови м. Балта та Балтська міська територіальна громада не входить до складу Балтського району Одеської області, а відтак компетенція відповідної райдержадміністрації на її територію не поширюється.
Рішенням Балтської міської ради Одеської області від 01.02.2017 р. № 405-VII затверджено Положення про надання в оренду нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва» (далі Положення), яке регулює порядок надання Балтською міськрадою в межах Балтської об'єднаної територіальної громади нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) в оренду.
Відповідно до п. 1 розділу 2 Положення передача в оренду нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) (далі - земельних часток (паїв)) за договорами оренди нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (далі - договір оренди земельних часток (паїв)) здійснюється на підставі рішення сесії Балтської міської ради Одеської області.
Згідно п. 4 розділу 2 Положення Балтська міська рада Одеської області, у межах своїх повноважень, своїм рішенням визначає земельні частки (паї), як нерозподілені (невитребувані), і укладає договори оренди земельних часток (паїв) згідно заяв суб'єктів господарювання про укладення договорів оренди земельних часток (паїв) або за результатами конкурсу у випадках передбачених цим Положенням, строком на сім сільськогосподарських років (за заявою орендаря строк оренди продовжується до завершення збирання урожаю останнім), але не більше ніж до моменту оформлення у встановленому чинним законодавством порядку права власності на землю власниками земельних часток (паїв) чи їх спадкоємцями або прийняття Балтською міською радою Одеської області в комунальну власність територіальної громади земельних часток (паїв), які будуть визнані відумерлою спадщиною.
Пунктом 7 розділу 2 Положення передбачено, що першочергове право оренди земельних часток (паїв) належить особам, що добросовісно заволоділи земельними (частками) паями, на момент подачі заяви про оренду земельної частки (паю) обробляли дані земельні частки (паї) та сплачували за них своєчасно і в повному обсязі відповідну плату. Факт обробітку земельної частки (паю) та своєчасної і повної оплати за неї має підтверджуватись відповідними документальними (письмовими) доказами.
Відповідно до п. 8 розділу 2 Положення для отримання в оренду земельних часток (паїв) особи, що мають намір взяти земельні (частки) паї в оренду подають до Балтської міської ради Одеської області на розгляд Комісії такі матеріали:
заяву про надання в оренду земельних часток (паїв) в довільній формі;
довідку про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів;
кадастрову зйомку відповідних земельних часток (паїв);
належним чином завірені копії документів, що підтверджують наявність у заявника першочергового права оренди згідно п. 7 розділу 2 Положення (за наявності);
документи, що посвідчують повноваження представника юридичної особи або фізичної особи - підприємця, якщо документи подаються представником.
У разі відповідності заявника вимогам Положення та надання ним всіх необхідних документів, Комісія направляє Балтській міській раді Одеської області звернення щодо розгляду на сесії питання про надання в оренду заявнику земельної частки (паю).
Рішенням Балтської міської ради Одеської області від 23.02.2017 р. № 430-VII було затверджено перелік нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) (масивів нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв)), що надаватимуться в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (далі Перелік). Даним Переліком по колишній Коритненській сільській раді Балтського району Одеської області визначено 33 масиви нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) загальною площею 272,3137 га.
Вищезазначені рішення Балтської міської ради Одеської області від 01.02.2017 р. № 405-VII та від 23.02.2017 р. № 430-VII не оскаржувались та є чинними і діють на теперішній час.
30.05.2017 р. о 09 год. 00 хв. відбулося засідання комісії з надання в оренду нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (далі - Комісія) на якому розглядалась в т.ч. заява ФОП ОСОБА_2 від 29.05.2017 р. щодо надання в оренду строком на 7 років нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) на території колишньої Коритненської сільської ради Одеської області загальною площею 221,9039 га, яка включала в себе 24 масиви нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) загальною площею 169,2135 га, а також масив не включений до Переліку площею 52,6904 га. Враховуючи, що заявником подано повний пакет документів і на момент розгляду даної заяви ФОП ОСОБА_2 о 09 год. 00 хв. 30.05.2017 р. інших заяв на зазначені масиви не надходило Комісія вирішила запропонувати Балтській міськраді включені до заяви масиви нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) на території колишньої Коритненської сільської ради Одеської області загальною площею 221,9039 га надати в оренду ФОП ОСОБА_2
30.05.2017 р. о 16 год. 40 хв. до Балтської міськради надійшли заяви ТОВ «Агрофірма Росава», а саме:
від 30.05.2017 р. № 72 про надання в оренду нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) загальною площею 169,2135 га, яка включала в себе 24 масиви наявні в Переліку та які було вирішено Комісією запропонувати надати в оренду ФОП ОСОБА_2;
від 30.05.2017 р. № 73 про надання в оренду нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) загальною площею 63,1076 га. При цьому кадастрової зйомки масивів до заяви від 30.05.2017 р. № 73 на 63,01076 га до Балтської міськради не надавалось.
02.06.2017 р. відбулося засідання Комісії на якому було розглянуто заяви ТОВ «Агрофірма Росава» від 30.05.2017 р. № 72 та № 73. За результатами засідання Комісією з урахуванням того, що заявником не надано кадастрових зйомок на 63,1076 га, не надано жодних доказів, що вони мають першочергове право на оренду зазначених масивів та враховуючи, думку мешканців с. Коритне, які категорично виступають проти надання земельних ділянок ТОВ «Агрофірма Росава» - рішення про звернення до Балтської міської ради Одеської області щодо наднання в оренду Позивачу масивів нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) загальною площею 232,3211 га згідно заяв від 30.05.2017 р. № 72 та № 73 не прийнято (0 голосів за, 6 голосів проти, 1 утримався); рішення щодо звернення про оголошення конкурсу на оренду вищезазначених масивів нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) також не прийнято (2 голоси за, 4 голоси проти, 1 утримався).
09.06.2017 р. на черговій сесії Балтської міськради, після виступів представника Позивача та депутатів пропозиція, щодо надання ТОВ «Агрофірма Росава» в оренду окремих масивів нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території колишньої Коритненської сільської ради Балтського району Одеської області площею 232,3211 га не була підтримана та прийнята депутатами (1 голос за, проти 25, утримались 2, не голосували 3).
Відповідачем прийнято рішення від 09.06.2017 р. № 559-VII «Про надання в оренду окремих масивів нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території колишньої Коритненської сільської ради» яким вирішено надати в оренду ФОП ОСОБА_2 строком на 7 років 25 масивів нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території колишньої Коритненської сільської ради загальною площею 221,9039 га (25 голосів за, проти 0, утримались 2, не голосували 4).
Решта нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) загальною площею 10,4172 га, які не включались до Переліку, в оренду не надані.
Таким чином саме рішенням Відповідача від 09.06.2017 р. № 559-VII «Про надання в оренду окремих масивів нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території колишньої Коритненської сільської ради» нерозподілені (невитребувані) земельні частки (паї) на які претендував Позивач передані в оренду ФОП ОСОБА_2
Рішенням Балтської міської ради Одеської області від 09.06.2017 р. № 541-VII «Про надання в оренду нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території колишньої Коритненської сільської ради» в оренду нерозподілені (невитребувані) земельні частки (паї), надання яких оскаржує ТОВ «Агрофірма Росава», не передавались. Позивач належним чином не довів яким чином дане рішення впливає та порушує його права і інтереси.
Відповідно до ч. 1 ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Частиною 1 ст. 1 ГПК України встановлено, що підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності, мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням. Виходячи зі змісту зазначеної норми, порушення права чи законного інтересу або спір щодо них повинні існувати на момент звернення до суду. Позивачами в силу ст. 21 ГПК України є підприємства та організації, що подали позов про захист порушеного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу.
Рішення Балтської міської ради Одеської області від 09.06.2017 р. № 541-VII «Про надання в оренду нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території колишньої Коритненської сільської ради» не порушує прав та законних інтересів ТОВ «Агрофірма Росава», а відтак у нього відсутнє право вимагати визнання недійсним та скасування зазначеного рішення.
Згідно ч. 1 і 2 ст. 43 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами. Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Позивач не надав жодних доказів того, що він 30.05.2017 р. подав до Відповідача заяви з усіма необхідними згідно Положення документами. Навпаки в заявах Позивача від 30.05.2017 р. про надання в оренду окремих масивів нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території колишньої Коритненської сільської ради в пункті 2 додатків кількість доданих кадастрових зйомок не вказана. Окрім цього в судовому засіданні представник Позивача зазначив, що заяви Відповідачу подавав технічний працівник, але згідно п. 8 Положення, якщо документи подаються представником то до матеріалів додаються документи, що посвідчують повноваження представника юридичної особи або фізичної особи - підприємця. Доказів, які підтверджують, що Позивачем до своїх заяв додавався документ, який посвідчує повноваження представника юридичної особи до суду не надано. Також Позивач до заяв не додавав документів які б підтверджували його першочергове право на оренду нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв), що він не заперечує.
Твердження Відповідача, що Позивач не надав всіх необхідних матеріалів відповідно до п. 8 Положення підтверджуються також протоколом Комісії від 02.06.2017 р. № 39 та листом Комісії Балтському міському голові Мазуру С.С. від 06.06.2017 р.
Положення не містить приписів, що у разі надання заявником заяви з не всіма необхідними матеріалами, така заява не приймається, повертається, не розглядається Комісією, або що Комісія зобов'язана направити в такому випадку заявнику повідомлення про це чи, що така заява не може бути розглянута на сесії Балтської міської ради Одеської області.
Комісія відповідно до вимог Положення розглянула заяви Позивача, але у зв'язку із неповнотою наданих документів не прийняла рішення щодо звернення до Балтської міської ради Одеської області про надання Позивачу в оренду нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території колишньої Коритненської сільської ради або про оголошення конкурсу на них.
Таким чином 09.06.2017 р. на сесії Відповідач, у зв'язку із неповнотою доданих до заяв Позивача матеріалів, відмовив йому у наданні в оренду нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території колишньої Коритненської сільської ради загальною площею 232,3211 га, згідно витягу з протоколу пленарного засідання 22 чергової сесії від 09.06.2017 р. за проголосував - 1, проти - 25, утримались 2, не голосували - 3 та прийняв рішення від 09.06.2017 р. № 559-VII «Про надання в оренду окремих масивів нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території колишньої Коритненської сільської ради» яким частину нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) площею 221,9039 га на які претендував Позивач передав в оренду ФОП ОСОБА_2, за проголосувало - 25, проти - 0, утримались - 2, не голосували - 4.
Відповідно до ч. 2 ст. 59 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 р. № 280/97-ВР (із змінами та доповненнями) рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос.
Щодо посилання Позивача на Указ Президента України від 08.08.1995 р. № 720/95 «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям» то слід зазначити, що даний наказ регулює саме порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям і ним не здійснюється регулювання порядку надання в оренду нерозподілених (невитребуваних) земельних ділянок. Не містить він і вимог щодо наявності назв колективних сільськогосподарських підприємств, сільськогосподарських кооперативів, сільськогосподарських акціонерних товариств та визначення площі в умовних кадастрових гектарах при наданні в оренду нерозподілених (невитребуваних) земельних ділянок.
Також суд приймає до уваги, що хоча ст. 13 ЗУ № 899-VI визначає обов'язок повідомити власників земельних часток (паїв) чи їх спадкоємців, які не взяли участь у розподілі земельних ділянок, про результати проведеного розподілу земельних ділянок у письмовій формі, у разі якщо відоме їх місцезнаходження, але дана стаття строків такого повідомлення не встановлює. При цьому рішення про надання в оренду оскаржуються та ще не були реалізовані, оскільки договори оренди нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) на території колишньої Коритненської сільської ради Балтського району Одеської не були укладені.
Щодо неправомірності, на думку Позивача, надання Відповідачем нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) за межами населеного пункту суд зазначає таке.
Рішення Балтської міської ради Одеської області від 01.02.2017 р. № 405-VII та від 23.02.2017 р. № 430-VII, яким затверджене Положення та Перелік ніким, в тому числі Позивачем, не оскаржені та є чинними.
Відповідно до ст. 13 ЗУ № 899-VI нерозподілені (невитребувані) земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до моменту отримання їх власниками державних актів на право власності на земельну ділянку, про що зазначається у договорі оренди земельної ділянки, а власники земельних часток (паїв) чи їх спадкоємці, які не взяли участь у розподілі земельних ділянок, повідомляються про результати проведеного розподілу земельних ділянок у письмовій формі, у разі якщо відоме їх місцезнаходження.
Так само і п. 12 Порядку організації робіт та методики розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв), затвердженого Постановою КМ України від 04.02.2004 № 122 передбачено, що нерозподілені (невитребувані) земельні ділянки передаються в розпорядження сільських, селищних, міських рад чи райдержадміністрацій з метою надання їх в оренду.
Відповідно до ст. 7 та ст. 8 Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» 12.08.2015 р. № 157-VIII рішенням Одеської обласної ради № 1417-VI утворено Балтську об'єднану територіальну громаду до складу якої увійшли 16 сільських територіальних громад та відповідних сільських рад, в тому числі Коритненська сільська рада Балтського району Одеської області.
Відповідно до ч. 2 ст. 8 вищевказаного Закону повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, що об'єдналися, завершуються в день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною об'єднаною територіальною громадою.
Абз. 2 ч. 4 Закону юридична особа - сільська, селищна, міська рада, розміщена в адміністративному центрі об'єднаної територіальної громади, є правонаступником прав та обов'язків всіх юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад, обраних територіальними громадами, що об'єдналися, з дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною об'єднаною територіальною громадою.
Балтська міська рада Одеської області обрана Балтською об'єднаною територіальною громадою набрала повноважень на першій сесії - 17.11.2015 р.
Таким чином Балтська міська рада Одеської області, яка є представницьким органом Балтської об'єднаної територіальної громади, є правонаступником Коритненської сільської ради Балтського району Одеської області
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 4 ЗУ «Про добровільне об'єднання територіальних громад» межі об'єднаної територіальної громади визначаються по зовнішніх межах юрисдикції рад територіальних громад, що об'єдналися.
Таким чином юрисдикція Балтської міської ради Одеської області поширюється в тому числі на територію колишньої Коритненської сільської ради Балтського району Одеської області.
Згідно постанови ВР України від 04.02.2016 р. № 985-VIII місто Балта віднесено до категорії міст обласного значення. зв'язку із цим, з дня набрання чинності цієї постанови м. Балта та Балтська міська територіальна громада не входить до складу Балтського району Одеської області, що підтверджується листом Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України від 17.02.2017 р. № 04-14/11-639 та інформацією в довіднику «Україна. Адміністративно-територіальний устрій», який розміщено на офіційному веб-сайті ВР України і який є єдиним загальнодоступним офіційним джерелом з адміністративно-територіального устрою України.
Відповідно до ч. 3 ст. 1 ЗУ «Про місцеві державні адміністрації» від 09.04.1999 р. № 586-XIV (із змінами та доповненнями) місцева державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також реалізує повноваження, делеговані їй відповідною радою. А ч. 3 ст. 4 цього Закону передбачено, що найменування місцевих державних адміністрацій є похідними від назв відповідних адміністративно-територіальних одиниць.
На території Балтського району Одеської області діє Балтська районна державна адміністрація Одеської області, яка відповідно до Конституції України та Закону України «Про місцеві державні адміністрації» є місцевим органом виконавчої влади, входить до системи органів виконавчої влади і в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території району, а також реалізує повноваження, делеговані їй Балтською районною радою.
Таким чином Балтська районна державна адміністрація не поширює свою юрисдикцію на територію Балтської об'єднаної територіальної громади, тому, що остання не входить до складу Балтського району.
Пунктом 34 ч. 1 ст. 26 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 р. № 280/97-ВР (із змінами та доповненнями) визначено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання щодо регулювання земельних відносин.
Враховуючи вищезазначене Позивач під час судового розгляду справи не довів належними та допустимими доказами обґрунтованість свого позову та наявність підстав для його задоволення і скасування рішення Балтської міської ради Одеської області від 09.06.2017 р. № 541-VII «Про надання в оренду нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території колишньої Коритненської сільської ради» та від 09.06.2017 р. № 559-VII «Про надання в оренду окремих масивів нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території колишньої Коритненської сільської ради».
Керуючись ст.ст. 1, 4, 4-3, 22, 32, 33, 34, 43, 44, 49, 82, 82-1, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
У задоволені позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Росава" відмовити повністю.
Рішення господарського суду набирає законної сили в порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України і може бути оскаржено у встановленому законом порядку.
Повне рішення складено 29 вересня 2017 р.
Суддя Г.І. Гуляк