13.09.2017 Справа № 907/518/17
Господарський суд Закарпатської області у складі головуючого судді Ушак І.Г. у відкритому судовому засіданні розглянув справу за позовом Коритнянської сільської ради Ужгородського району, с. Коритняни, Ужгородський район до товариства з обмеженою відповідальністю «ВІСТ», с. Кінчеш, Ужгородський район про визнання укладеним договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту
представники сторін:
позивача - ОСОБА_1, представник по довіреності;
відповідача - не з'явився
Позивач звернувся до господарського суду з наведеними вимогами, оскільки відповідач як замовник будівництва на території Коритнянської сільської ради всупереч приписів Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» не уклав договір про пайову участь (внесок) замовників (юридичною, фізичною особою) у створенні розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів Коритнянської сільської ради.
Відповідач участі уповноваженого представника у судовому розгляді справи не забезпечив, надісланим суду письмовим відзивом проти позову заперечує, вважаючи, що об'єкт, замовником будівництва якого він є на території Коритнянської сільської ради, - громадська вбиральня (свідоцтво про право власності від 23.07.14) - є об'єктом соціальної інфраструктури і тому за приписами п. 6 ч. 4 ст. 40 зазначеного закону замовник до пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не залучається. Крім того, відповідач вважає, що оскільки зазначений об'єкт будівництва зданий в експлуатацію 4.04.14р., вимоги позивача про зобов'язання в 2017р. укласти договір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту безпідставні, так як сільською радою пропущено строк вимоги щодо спонукання відповідача до укладення зазначеного договору з огляду на приписи п. 3 ст. 40 вищенаведеного Закону та пропущено строк трьохрічної позовної давності, на застосуванні якої наполягає.
Представник позивача у ході судового розгляду наполягає на задоволенні позовних вимог, посилаючись на їх обґрунтованість матеріалами справи та на приписи чинного законодавства, яке регулює спірні відносини. Заперечує проти статусу об'єкта будівництва як об'єкта соціальної інфраструктури, оскільки такий перебуває, як вбачається із свідоцтва про право власності наданого відповідачем, у приватній власності останнього та використовується ним у комерційних цілях і споруджений на землях, переданих в оренду відповідачеві для комерційного призначення - розміщення авторечового ринку. Заперечує також застосування позовної давності у спірних відносинах, наполягаючи про те, що йому стало відомо про реєстрацію інспекцією ДАБК у Закарпатській області 4.04.14 поданої відповідачем декларації про готовність об'єкта до експлуатації 31.03.17 після здійснення Управлінням західного офісу держаудитслужби в Закарпатській області ревізії сільського бюджету та зустрічних перевірок і раніше не могло бути відомо з огляду на встановлений порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом обєктів.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача у ході судового розгляду,
суд встановив:
Спірні відносини сторін виникли щодо пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту замовників забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, що врегульовано приписами ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі Закон).
Так, згідно наведеної норми, порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону. Замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті, зокрема, у разі будівництва об'єктів будівництва за умови спорудження на цій земельній ділянці об'єктів соціальної інфраструктури (п. 6 ч. 4 ст. 40 Закону).
Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.
Величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта.
Встановлений органом місцевого самоврядування для замовника розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не може перевищувати граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.
Розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації органом місцевого самоврядування звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об'єкта, з техніко-економічними показниками.
Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.
Істотними умовами договору є: розмір пайової участі; строк (графік) сплати пайової участі; відповідальність сторін.
Невід'ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту. Кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту сплачуються в повному обсязі до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається договором.
Коритнянська сільська рада на виконання наведених приписів Закону 14.06.13 прийняла рішення за № 298, яким затвердила «Положення про порядок залучення, розрахунок розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури сіл Коритняни та Кінчеш», Типовий договір про пайову участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів, Порядок проведення розрахунку до Типового договору.
Зазначеним Положенням встановлено, зокрема, що розмір пайової участі замовника у розвитку інфраструктури становить 10 % загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта для нежитлових будівель та споруд.
Матеріалами справи, зокрема, актом ревізії від 31.03.17 сільського бюджету та фінансово-господарської діяльності Коритнянської сільської ради Ужгородського району за період з 1.01.13 по 31.12.16 здійсненої управлінням західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області, декларацією про готовність об'єкта до експлуатації, свідоцтвом про право власності та технічним паспортом на обєкт нерухомого майна, та з пояснень у ході судового розгляду встановлено, що 04.04.14 інспекцією ДАБК у Закарпатській області зареєстровано декларацію ТОВ «Віст» про готовність до експлуатації об'єкта громадської вбиральні в с. Кінчеш, вул. Фізкультурна, 2/а, збудованої відповідачем на землях переданих йому в оренду для комерційного призначення - розміщення авторечового ринку.
За приписами Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.11 № 461 (у редакції чинній станом на час подання відповідачем декларації - далі - Порядок), який визначає процедуру прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, прийняття в експлуатацію об'єктів, зокрема, що належать до I-III категорії складності і яким є спірний об'єкт, проводиться шляхом реєстрації Державною архітектурно-будівельною інспекцією та її територіальними органами поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації (п.п. 1,2 Порядку).
Датою прийняття в експлуатацію об'єкта є дата реєстрації декларації або видачі сертифіката (п. 11 Порядку); зареєстрована декларація є підставою для укладення договорів про постачання на прийнятий в експлуатацію об'єкт необхідних для його функціонування ресурсів - води, газу, тепла, електроенергії, включення даних про такий об'єкт до державної статистичної звітності та оформлення права власності на нього (п. 13).
Приписами п. 14 Порядку на замовника покладалися обов'язки протягом семи календарних днів з дня прийняття в експлуатацію об'єкта подати копію декларації місцевому органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням об'єкта для подання такими органами інформації про прийнятий в експлуатацію об'єкт до органу державної статистики за формами, передбаченими звітно-статистичною документацією.
Матеріалами справи доведено, що позивач 25.04.2017 у порядку досудового врегулювання спору звернувся до відповідача у зв'язку з прийняттям в експлуатацію зазначеного об'єкту будівництва з вимогою про укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населених пунктів Коритнянської сільської ради, надіславши проект договору. Однак, відповідачем відповіді на вказану пропозицію не надано, жодних дій щодо укладення такого договору не проведено, що й слугувало підмтавою звернення позивача до суду з даним позовом.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає правомірними вимоги позивача щодо визнання укладеним між товариством та Коритнянською сільською радою договору про пайову участь замовника у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів Коритнянської сільської ради, проект якого розроблений сільською радою відповідно до типового договору та надісланий товариству.
При цьому суд керується наступним.
Аналіз приписів ст. 40 Закону дає підстави для висновку, що на замовника будівництва у відповідному населеному пункті покладається обов'язок взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту шляхом перерахування до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури на підставі договору про пайову участь між замовником та органом місцевого самоврядування, укладення якого є обов'язковим.
Укладення господарського договору згідно ч. 3 ст. 179 Господарського кодексу України (ГКУ) є обов'язковим для сторін, якщо, зокрема, існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
Спори, що виникають при укладанні господарських договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом (ст. 187 ГКУ).
За наведених обставин невиконання замовником будівництва обов'язку укласти договір про пайову участь до прийняття в експлуатацію об'єкта будівництва не звільняє його від такого обов'язку.
З аналізу положень частин 2, 3, 9 ст. 40 Закону вбачається, що обов'язок ініціювати укладення договору про пайову участь покладено саме на замовника будівництва, оскільки цей обов'язок пов'язаний зі зверненням замовника до органу місцевого самоврядування.
Строк, визначений ч. 9 ст. 40 Закону - 15 робочих днів, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію - встановлено для укладення договору про пайову участь після добровільного виконання стороною обов'язку звернення замовника будівництва до органу місцевого самоврядування з метою укладення такого договору.
Ухилення замовника будівництва від укладення договору про пайову участь до прийняття об'єкта нерухомого майна до експлуатації є порушенням зобов'язання, яке прямо передбачено Законом, тому невиконання замовником будівництва обов'язку укласти договір про пайову участь до прийняття в експлуатацію об'єкта будівництва не звільняє його від такого обов'язку після прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію, оскільки невиконання замовником обов'язку, передбаченого законом, не може надавати йому переваг перед замовником, який виконав обов'язок.
Наведене відповідає правовій позиції викладеній у постановах Верховного Суду України від 16.11.2016 у справі № 3-1281гс16 та від 30.11.2016 у справі № 3-1323гс16.).
Наведеним спростовуються твердження відповідача щодо відсутності підстав укладання між ним та позивачем договору пайової участі після введення об'єкта в експлуатацію.
Щодо змісту, умов проекту договору, які при розгляді позову про визнання договору укладеним суд зобов'язаний оцінити на предмет їх відповідності закону, враховуючи особливість укладення договору у судовому порядку, суд зазначає наступне.
За приписами ст. 179 ГКУ при укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі, зокрема, типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови.
Згідно з приписами частини третьої ст. 184 ГКУ укладення господарських договорів на основі примірних і типових договорів повинно здійснюватися з додержанням умов, передбачених ст. 179 цього Кодексу, не інакше як шляхом викладення договору у вигляді єдиного документа, оформленого згідно з вимогами ст. 181 цього Кодексу та відповідно до правил, встановлених нормативно-правовими актами щодо застосування примірного або типового договору.
Суд зазначає, що форма та зміст, умови типового договору про пайову участь (внесок) у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів Коритнянської сільської ради затверджені рішенням сільської ради, тому є обов'язковими для сторін договору, які не мають права відступити від їх положень і врегулювати свої відносини на власний розсуд, окрім випадку, коли такий відступ пов'язаний з конкретизацією умов договору, що кореспондується з положеннями ч. 4 ст. 179 ГКУ .
В силу положень ч. 2 ст. 187 ГКУ днем укладення спірного договору є день набрання чинності цим рішенням суду. Проектом договору визначено, що пайовий внесок сплачується замовником до 08 травня 2017 р. З огляду на приписи ст. 187 ГКУ у даному разі визначення конкретної дати виконання замовником зобов'язання є невиправданим, тоді як встановлення місячного строку з дня укладення договору (набранням чинності рішенням суду про визнання його укладеним) для виконання стороною зобов'язання з оплати в даному разі, належить вважати обґрунтованим.
До умов договору не підлягає включенню пункт 5.5 проекту договору в частині того, що договір набуває чинності з моменту підписання сторонами, оскільки договір підписується сторонами у випадку добровільного його укладення сторонами шляхом двостороннього волевиявлення, а в силу положень ч. 2 ст. 187 ГКУ днем укладення спірного договору є день набрання чинності рішенням суду.
Заперечення відповідача проти позову з посиланням на те, що об'єкт будівництва є об'єктом соціальної інфраструктури, через що замовник до пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не повинен залучатися, відповідачем не доведено належними та допустимими доказами, тому не може бути прийнято судом до уваги.
Для застосування позовної давності у даних відносинах за клопотанням відповідача суд не вбачає підстав, оскільки позивачем доведено, що про подання відповідачем декларації про готовність об'єкту до експлуатації та її реєстрацію 4.04.14 інспекцією ДАБК у Закарпатській області стало відомо лише в березні 2017р. і не могло бути відомо раніше, оскільки відповідач всупереч приписам існуючого на той час Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів не надав копію декларації позивачеві як органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням об'єкта, який споруджувався відповідачем з 1996р. За таких обставин позивачем не пропущено строк звернення до суду з даним позовом
За приписами ст.ст. 32, 33, 34 Господарського процесуального кодексу України (ГПКУ) доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору; кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень; господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи; обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Суд, з огляду на наведені фактичні обставини справи та приписи чинного законодавства, яке регулює спірні відносини, оскільки обов'язок замовника будівництва з укладення договору пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту не припиняється у зв'язку з прийняттям об'єкта будівництва в експлуатацію, та враховуючи, що договір про пайову участь між позивачем та відповідачем як замовником закінченого будівництвом об'єкта не було укладено, позов сільської ради до товариства про визнання договору про пайову участь (внесок) замовника у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів Коритнянської сільської ради укладеним підлягає задоволенню та договір визнається судом укладеним на умовах, викладених у долученому позивачем до позовної заяви проекті договору, з урахуванням встановлення місячного строку з дня укладення договору (набранням чинності рішенням суду про визнання його укладеним) для виконання стороною зобов'язання з оплати, та виключенню з умов договору пункт 5.5. проекту договору в частині того, що договір набуває чинності з моменту підписання сторонами.
За змістом ст.ст. 44-49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати сплачені позивачем при поданні позову належить відшкодувати за рахунок відповідача.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 43, 49, 82, 82-1, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України,
суд вирішив:
1. Позов задоволити повністю.
2. Визнати договір про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів Коритнянської сільської ради на суму 11 800,00 грн. укладеним в наступній редакції:
"ДОГОВІР
про пайову участь (внесок) замовника (юридичною, фізичною особою) у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів Коритнянської сільської ради
« 24» квітня 2017 р.
Виконавчий комітет Коритнянської сільської ради, в особі сільського голови ОСОБА_2, що діє па підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з одного боку, та ТОВ «ВІСТ ЛТД» (далі -Замовник»), що діє на підставі власного волевиявлення з другого боку, (далі за текстом Договору - «Сторони»), уклали цей Договір про наступне:
ОСОБА_3 Договору.
1.1. ОСОБА_3 даного Договору є пайовий внесок Замовника на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури (міста, села, селища) при здійсненні будівництва об'єкта містобудування на умовах, зазначених цим Договором.
1.2. Назва та місце розташування об'єкта містобудування - вбиральня
Ужгородський район с.Кінчеш Вул..Фізкультурна 2А
1.3. Цільове призначення об'єкта містобудування
II. Сума договору та умови оплати.
2.1. Замовник перераховує кошти на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури сіл сільської ради у розмірі 11800,00 грн. (Одинадцять тисяч вісімсот гривень 00 копійок) єдиним платежем (частинами за графіком) на рахунок нільської ради відповідно до розрахунку у строк до « 08» травня 201 7 року.
2.2 Якщо попередній розрахунок величини пайової участі було проведено відповідно до наданих Замовником укрупнених показників вартості будівництва, такий розрахунок підлягає уточненню з урахуванням фактичної загальної кошторисної вартості будівництва.
2.3. Сплата коштів Замовником на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури здійснюється у безготівковій формі на рахунок №31516921700300. код .38015605. МФО 812016. ККД 24170000. банк одержувача: УК в Ужгор. р/с.Коритняни /24170000/
(банківські реквізити уточнюються на момент перерахування коштів).
III. Права і обов'язки сторін.
3.1. Замовник зобов'язується перерахувати кошти в сумі, зазначеній у п.2.1. розділу 2 цього Договору до «08» травня 2017 року єдиним платежем (частинами згідно з графіком оплати, що є невід'ємною частиною цього Договору).
3.2. У разі внесення змін до проектної документації, які спричиняють зміни техніко-економічних показників будівництва. Замовник зобов'язується звернутися із клопотанням до виконавчого комітету сільської ради про внесення відповідних змін до Договору.
3.3. Виконавчий комітет сільської ради проводить розрахунок пайового внеску та контролює виконання умов Договору.
3.4. Виконавчий комітет зобов'язується прийняти у комунальну власність інженерні мережі та/або об'єкти інженерної інфраструктури, збудовані Замовником відповідно до проектної документації поза межами земельної ділянки, відведеної Замовнику під забудову та відшкодувати Замовнику вартість їх будівництва за рахунок зменшення величини пайової участі.
IV. Відповідальність сторін та вирішення спорів.
4.1. Сторони несуть відповідальність за виконання цього Договору в межах пінного законодавства.
4.2. Всі спірні питання вирішуються шляхом переговорів або у судовому порядку.
4.3. У випадку несвоєчасного внесення коштів як пайової участі в розвитку інфраструктури населених пунктів Коритнянської сільської ради Замовник сплачує пеню в розмірі 0.1 % від загальної суми пайової у часті, визначеної п. 2.1 розділу 2 цього Договору, за кожний день прострочення платежу, але не більше подвійної облікової ставки НБУ. що діє на момент прострочення виконання зобов'язання.
V. інші умови.
5.1. Зміни і доповнення до цього Договору вносяться за взаємною згодою Сторін шляхом укладання відповідних угод, які є невід'ємною частиною цього Договору, або в судовому порядку.?
5.2. Одностороння зміна умов або одностороння відмова від цього Договору не пускається.
5.3. Цей Договір укладений Сторонами добровільно. При укладанні Договору майнових прав і претензій Сторони одна до іншої не мають.
5.4. Договір складено в 2-х примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з яких зберігається у Замовника, другий - у виконавчому комітеті Коритнянської сільської ради
5.5. Цей Договір набуває чинності з моменту набрання чинності рішенням суду про визнання його укладеним та діє до повного ними виконання своїх зобов'язань за цим.
5.5. Додатки до Договору:
№1. - розрахунок величини пайової участі (внеску) Замовника у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури сіл Коритняни і Кінчеш
№2. - графік оплати пайової участі (внеску) (якщо оплата проводиться відповідно до графіка).
VI. ОСОБА_4 СТОРІН, БАНКІВСЬКІ РЕКВІЗИТИ: виконавчий комітет Замовник ?
______І.В. ОСОБА_2 ________ ТОВ «ВІСТ ЛТД»
Р О З Р А X У Н О К
до Договору №б/н від « 24» квітня 2017 року про пайову участь у розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури сіл Коритняни і Кінчеш
« 24» квітня 2017 рік с.Коритняни
Розрахунок розміру коштів пайової участі на розвиток інженерно - транспортної та соцііальної інфраструктури сіл Коритняни і Кінчеш у зв'язку з будівництвом об'єкта у вбиральні, що знаходиться за адресою Ужгородський район, с.Кінчеш , вул.Фізкультурна 2А, який є грошовим виразом раніше встановленого Договором відсоткового значення від загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта.
Розрахунок виконано на підставі:
1.Договору №б/н від 24 квітня 2017 року про пайову участь у створенні і розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури сіл Коритняни і Кінчеш.
2.Положення про порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі замовників (забудовників) у розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури сіл Коритняни і Кінчеш. затвердженого рішенням „N298 23сесії 6 . -скликання Коритнянської сільської ради від І4 червня 2013 року.
3.Проектно-кошторисної документації в повному обсязі
4.Інші документи, шо підтверджують вартість будівництва об'єкта містобудування (угоди, договори, кошториситощо):
4.1. ____________________
4.2. _---------------------------------________
Розрахунок розміру коштів пайової участі в визначається за формулою:
Р = 3 х В% -- тис. гри., де:
Р - Розмір коштів пайової участі, тис. грн:
З - Загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта, без урахування витрат на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель. споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж, споруд та транспортних комунікацій - 118 тис. грн.;
В - Відсоток від загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - 10 %.
Р= 11800,00 грн
Розрахунок виконав: (підпис) ОСОБА_5
(ім'я та прізвище)
Затверджую:
Сільський голова ОСОБА_2
(підпис) (ім'я та прізвище)"
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Віст» (89435, Закарпатська область, Ужгородський район, с. Кінчеш, вул. Фізкультурна, 2, код ЄДРПОУ: 2046273 ) на користь Коритнянської сільської ради Ужгородського району (89435, Закарпатська область, Ужгородський район, с. Коритняни, вул. Духновича 66/В" ) судовий збір у розмірі 1600,00 (ОСОБА_5 тисяча шістсот гривень)
Дане рішення набирає законної сили в порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржено в порядку передбаченому цим же кодексом. Повний текст рішення складено 20.09.17.
Суддя Ушак І.Г.