19 вересня 2017 рокуЛьвів№ 876/8650/17
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Гудима Л.Я.,
суддів: Пліша М.А., Шинкар Т.І.,
за участю секретаря судового засідання: Дідик Н.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 08 червня 2017 року з питань встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання дій неправомірними та зобов»язання вчинити певні дії, -
Постановою Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 11 листопада 2016 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради про визнання відмови протиправною та стягнення недоплаченої щорічної разової грошової допомоги, як учаснику бойових дій задоволено; визнано протиправною відмову Департаменту соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради щодо перерахунку щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у розмірі, встановленому ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; зобов»язано Департамент соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради здійснити перерахунок, нарахувати та виплатити ОСОБА_1 недоплачену щорічну разову грошову допомогу до 5 травня, як учаснику бойових дій, за 2016 рік у розмірі передбаченому ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а саме в розмірі п»яти мінімальних пенсій за віком, на момент проведення виплат, з урахуванням раніше виплачених сум.
В травні 2017 року заявник - ОСОБА_1 звернувся в суд із заявою про встановлення судового контролю, в якому просив зобов»язати відповідача подати у встановлений судом строк звіт про виконання зазначеної постанови.
Заявлені вимоги мотивує тим, що відповідачем не виконано вимоги щодо термінів виконання судового рішення, яке передбачено в п. 2 постанови про відкриття виконавчого провадження від 23.03.2017 року.
Ухвалою Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 08 червня 2017 року в задоволенні заяви про встановлення судового контролю відмовлено.
Не погоджуючись з вищезазначеною ухвалою суду першої інстанції, ОСОБА_1 подано апеляційну скаргу, в якій зазначено, що оскаржена ухвала винесена з порушенням норм процесуального права, є незаконною та підлягає скасуванню, з підстав, викладених у своїй апеляційній скарзі.
Заслухавши суддю-доповідача у справі, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів апеляційного суду дійшла висновку про те, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступних підстав.
Перевіряючи законність та обґрунтованість оскаржуваної ухвали суду першої інстанції, колегія суддів виходить з наступного.
Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, постановою Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 11 листопада 2016 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради про визнання відмови протиправною та стягнення недоплаченої щорічної разової грошової допомоги, як учаснику бойових дій задоволено; визнано протиправною відмову Департаменту соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради щодо перерахунку щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у розмірі, встановленому ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; зобов»язано Департамент соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради здійснити перерахунок, нарахувати та виплатити ОСОБА_1 недоплачену щорічну разову грошову допомогу до 5 травня, як учаснику бойових дій, за 2016 рік у розмірі передбаченому ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а саме в розмірі п»яти мінімальних пенсій за віком, на момент проведення виплат, з урахуванням раніше виплачених сум.
З матеріалів справи видно, що позивач звернувся до суду з заявою про встановлення строку подання звіту департаментом соціальної політики виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про виконання постанови Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 11 листопада 2016 року у справі №344/13277/16-а.
Відповідно до частини першої статті 267 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов»язати суб»єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Даній нормі кореспондують положення абзацу сьомого пункту 4 частини першої статті 163, абзацу п»ятого пункту 4 частини першої статті 207 названого Кодексу, згідно з якими у резолютивній частині постанови суду першої чи апеляційної зазначається встановлений судом строк для подання суб»єктом владних повноважень - відповідачем до суду першої інстанції звіт про виконання постанови, якщо вона вимагає вчинення певних дій.
У разі звернення позивача із заявою про зобов»язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення після прийняття постанови у справі суд ухвалою відмовляє у задоволенні такої заяви, оскільки, згідно з ч. 4 ст. 257 КАС України - в подальшому, примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».
Отже, судовий контроль за виконанням судового рішення суд першої інстанції може встановити лише під час прийняття постанови у справі.
У разі звернення позивача із заявою про зобов»язання відповідача представити звіт про виконання судового рішення після прийняття постанови по справі суд ухвалою відмовляє в задоволенні заяви.
Оскільки, заява позивача про встановлення судового контролю надійшла після прийняття судом постанови по справі, то з огляду на обумовлене вищеназвана заява задоволенню не підлягає.
Враховуючи вищенаведене, колегія суддів апеляційної інстанції дійшла висновку, що судом першої інстанції ухвалено законне та обґрунтоване судове рішення з додержанням норм права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, а тому підстав для його скасування немає.
Керуючись ст. ст. 160, 195, 196, 199, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а ухвалу Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 08 червня 2017 року з питань встановлення судового контролю у справі №344/6060/17 - без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили, а у разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Головуючий суддя : Л.Я. Гудим
Судді: М.А. Пліш
ОСОБА_2
Повний текст ухвали виготовлено та підписано 21.09.2017 року.