Справа № 333/5492/17
Провадження № 3/3334/1464/17
Іменем України
19 вересня 2017 року м. Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Кулик В.Б., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Комунарського ПВ ДВП ГУНП в Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працюючого ПАТ «Дніпроспецсталь», робітником, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1,
-за ч. 1 ст. 195-2 КУпАП, -
18.09.2017 року до Комунарського районного суду м. Запоріжжя з Комунарського ПВ ДВП ГУНП в Запорізькій області надійшов матеріал у відношенні ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 195-2 КУпАП.
Справу передано в провадження судді Кулик В.Б.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 447685 від 12.09.2017 року, складеного ІДС Комунарського ВП ДВП ГУНП в Запорізькій області старшим лейтенантом поліції ОСОБА_2, ОСОБА_1 12.09.2017 року порушив строки перереєстрації газового пістолету ПГШ-790, калібр 9 мм. № КО 050279, строк дії дозволу скінчився 21.01.2017 року. Виданий пістолет зберігав за місцем мешкання. Згідно протоколу, дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 195-2 КУпАП (а.с. 1).
Вивчивши матеріали справи в порядку ст. 278 КУпАП підготовки матеріалів до розгляду, суд прийшов до висновку про необхідність повернення даного протоколу до Комунарського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області для належного оформлення, виходячи з наступного.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови.
Відповідно до ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначається: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до п. 9 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом МВС України № 1376 від 06.11.2015 року при складанні протоколу про адміністративне правопорушення в ньому зазначаються, зокрема: у графі «місце складання протоколу» - населений пункт або географічна точка; у графі «посада, найменування органу поліції, звання, прізвище, імя, по батькові особи, яка склала протокол» - прізвище, імя, по батькові посадової особи, яка склала протокол (повністю, без скорочень); у графі «склав цей протокол про те, що громадянин(ка)» - прізвище, ім'я та по батькові особи, яка притягається до адміністративної відповідальності (повністю, без скорочень); у графі «назва документа, серія, №, ким і коли виданий» - документ, що посвідчує особу (серія, номер паспорта, дата видачі і назва органу, що його видав, або серія, номер іншого документа, що посвідчує особу, яка вчинила правопорушення (службове чи пенсійне посвідчення, студентський квиток тощо), дата видачі і найменування органу (установи, підприємства, організації), що його видав(ла)); у графі «чи притягався (лася) до адміністративної відповідальності» - інформація щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності впродовж року (за наявності).
В протоколі відносно ОСОБА_1 в порушення ст. 256 КУаАП відсутні дані, щодо місця і часу вчинення адміністративного правопорушення. В даному протоколі вказано, що ОСОБА_1 порушив строки перереєстрації газового пістолету ПГШ-790, калібр 9 мм. № КО 050279, строк дії дозволу скінчився 21.01.2017 року.
При цьому, інспектором не зазначено, які нормативні акти регулюють дане питання, відсутня вказівка на законодавчий акт України. Крім того, у протоколі не чітко сформульовано суть адміністративного правопорушення.
Зазначені недоліки у протоколі про адміністративне правопорушення перешкоджають повному та всебічному розгляду справи, а тому матеріали справи підлягають поверненню до органу від якого вони надійшли.
Керуючись ст. ст. 221, 254, 256, 258, 268, 278 КУпАП, суддя, -
Повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч. 1 ст. 195-2 КУпАП до Комунарського відділення поліції Дніпровського відділу ГУНП в Запорізькій області для належного оформлення.
Постанова суду є остаточною і оскарженню в порядку провадження у справах про адміністративні правопорушення не підлягає.
Суддя Комунарського районного суду
м. Запоріжжя В.Б. Кулик