11 липня 2017 р. Справа № 804/3836/17
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіОСОБА_1
при секретаріОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпро адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
16.06.2017 року ОСОБА_3 звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою, в якій просить скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, яким позивачу визначено податкове зобов'язання по транспортному податку за 2016 рік.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що податкове повідомлення-рішення прийняте з порушенням податкового законодавства, тому є протиправним.
Позивача в судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, суд вважає за необхідне позов задовольнити, з наступних підстав.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_3 є власником автомобіля Toyota Highlander 2012 року випуску з об'ємом двигуна 3456 куб. см., у зв'язку із чим позивачу нараховано податкове зобов'язання по транспортному податку за 2016 рік.
Відповідно до підпункту 267.1.1 пункту 267.1 статті 267 Податкового кодексу України платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті є об'єктами оподаткування.
Положення підпункту 267.2.1 пункту 267.1 статті 267 Податкового кодексу України визначають, що об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об'єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на його офіційному веб-сайті.
Разом з цим суд зазначає, що об'єкт оподаткування повинен відповідати усім вимогам зазначеним в підпункту 267.2.1 пункту 267.1 статті 267 Податкового кодексу України, однією з яких є середньоринкова вартість, яка повинна бути не менше 750 розмірів мінімальної заробітної плати, тобто не менше 1033500 грн.
Як вбачається із наданих позивачем доказів та не спростовано відповідачем, середньоринкова вартість автомобіля Toyota Highlander 2012 року випуску з об'ємом двигуна 3456 куб. см. розрахованої на сайті Міністерства економічного розвитку та торгівлі України (http://www.me.gov.ua/Vehicles/CalculatePrice?lang=uk-UA) становить не більше 686987,94 грн.., тобто менше визначеної податковим законодавством.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що транспортний засіб позивача не може бути об'єктом оподаткування транспортним податком.
Таким чином у позивача відсутній обов'язок сплачувати транспортний податок у 2016 році нарахований Державною податковою інспекцією у Центральному районі м. Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.
Керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Адміністративний позов ОСОБА_3 до Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення задовольнити.
Скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області, яким ОСОБА_3 нараховане податкове зобов'язання по транспортному податку за 2016 рік.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області на користь ОСОБА_3 судовий збір в сумі 640 грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя ОСОБА_1