Ухвала від 11.09.2017 по справі 822/2229/17

Копія

Справа № 822/2229/17

УХВАЛА

11 вересня 2017 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Петричковича А.І. розглядаючи адміністративну справу за позовом керівника Кам'янець-Подільської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Міністерства екології та природних ресурсів , орган уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах - Департамент екології та природних ресурсів Хмельницької обласної державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Державна екологічна інспекція в Хмельницькій області до Департаменту житлово - комунального господарства Кам'янець-Подільської міської ради, про визнання неправомірною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

В судовому засіданні 11.09.2017 протокольними ухвалами судом зобов"язано Державну екологічну інспекцію в Хмельницькій області надати суду копії матеріалів перевірки, як встановлено в суді з пояснення представника третьої особи, скарги громадян за результатом перевірки якої було проведено обстеження і складено: "Акт перевірки №70/01 перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства" і "Акт обстеження засміченої земельної ділянки (до акта перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства" і письмово обгрунтувати з наданням відповідних доказів: 1) чим передбачено проведення обстеження ( назва нормативно акту, інше)?; 2) чи проводилась в 2016 - 2017 роках перевірка Департаменту житлово - комунального господарства Кам'янець-Подільської міської ради на предмет дотримання вимог законодавства на території заповідного об"єкту геологічної пам"ятки природи загальнодержавного значення "Смотрицький каньйон"?; 3) чи несанкціоноване розміщення відходів на земельній ділянці напроти будинку №38 по вул. Кіргізова м. Кам"янець - Подільський знаходиться в межах об"єкту геологічної пам"ятки природи загальнодержавного значення "Смотрицький каньйон" і яка його площа (0,359 га чи 0,20 га, як вказано в актах)? Крім цього, враховуючи встановлене в суді, судом вирішено допитати як свідка, головного архітектора міста Кам"янець-Подільського Пиріжок І. Також, суд запропонував прокурору і особам в інтересах яких заявлено позов надати суду належні докази, що несанкціоноване сміттєзвалище дійсно розташоване на території об"єкту геологічної пам"ятки природи загальнодержавного значення "Смотрицький каньйон", що заперечив відповідач, так як вважає що це порушення не стосується пам"ятки природи, адже розмішене на відстані більше 70 м від неї, напроти будинку №38 по вул. Кіргізова м. Кам"янець - Подільський.

Згідно з ч.4 ст.71 КАС України, суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребовує названі документи та матеріали. Частиною 5 цієї ж статті визначено, що суд може збирати докази з власної ініціативи.

Відповідно до ч.1 ст. 122-1 КАС України суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, іншого учасника адміністративного процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Згідно з ч.3 ст.150 КАС України, суд відкладаючи розгляд справи або оголошуючи перерву в її розгляді, встановлює дату і час нового судового розгляду.

Відповідно до п. 1.3 Інструкції про порядок роботи з технічними засобами відеозапису ходу і результатів процесуальних дій проведених у режимі відеоконференції під час судового засідання, обов'язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

Відповідно до п.4 ч.2 ст.156 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.

Враховуючи наведене, з урахуванням думки учасників судового розгляду, керуючись положеннями ст.71, ст.121-1, ст.150, п.4 ч.2 ст.156 КАС України, суд , -

УХВАЛИВ:

Зупинити провадження у справі № 822/2229/17 за позовом керівника Кам'янець-Подільської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Міністерства екології та природних ресурсів , орган уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах - Департамент екології та природних ресурсів Хмельницької обласної державної адміністрації , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Державна екологічна інспекція в Хмельницькій області до Департаменту житлово - комунального господарства Кам'янець-Подільської міської ради про визнання неправомірною бездіяльність та зобов'язання вчинити дії, до часу отримання доказів - 02.10.2017 з яким сторони можуть ознайомитися у суді, після цього дня.

Призначити наступне судове засідання в режимі відеоконференції, проведення якої доручити Окружному адміністративному суду м. Києва, яку провести 05.10.2017 о 10 годині, якому направити копію ухвали для організації виконання.

Повідомити учасників судового розгляду про розгляд справи в режимі відеоконференції - 05.10.2017, 10 годині у приміщеннях Окружного адміністративного суду м. Києва і Хмельницького окружного адміністративного суду, направивши їм копії ухвали та судові повістки.

Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя/підпис/А.І. Петричкович

"Згідно з оригіналом" Суддя А.І. Петричкович