про відмову у відкриті провадження
Справа № 819/1488/17
13 вересня 2017 рокум. Тернопіль
Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Дерех Н.В. перевіривши виконання вимог ст.ст.105, 106 КАС України за позовною заявою Управління соціальної політики Тернопільської міської ради до Управління Державної казначейської служби України у м. Тернополі Тернопільської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог і виступає на стороні відповідача Тернопільська філія ПАТ "Укртелеком" про визнання дії неправомірними,
До Тернопільського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління соціальної політики Тернопільської міської ради до Управління Державної казначейської служби України у м. Тернополі Тернопільської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог і виступає на стороні відповідача Тернопільська філія ПАТ "Укртелеком" , в якому, з урахуванням збільшених позовних вимог, позивач просить:
- визнати дії Управління Державної казначейської служби України у м. Тернополі Тернопільської області про блокування рахунків Управління соціальної політики Тернопільської міської ради неправомірними;
- зобов'язати Управління Державної казначейської служби України у м. Тернополі Тернопільської області утриматися від вчинення дій спрямованих на безспірне списання коштів за виконавчим документом по справі №921/214/17-г/13.
- зобов'язати Управління Державної казначейської служби України у м. Тернополі Тернопільської області приймати та оплачувати платіжні доручення Управління соціальної політики Тернопільської міської ради та інші документи необхідні для проведення платежів.
Відповідно до статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Як вбачається із позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позивач оскаржує дії Управління Державної казначейської служби України у м. Тернополі Тернопільської області щодо виконання наказу господарського суду Тернопільської області № 921/214/17-г/13 від 15.08.2017 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 74 Закону України "Про виконавче провадження" рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.
Законом України "Про виконавче провадження", крім органів які здійснюють примусове виконання рішень, визначено інші органи, до повноважень яких віднесено виконання окремих категорій рішень. Зокрема, частиною другою статті 6 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
Відповідно до ч. 1 ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Відповідно до ст.121-2 ГПК України скарга на рішення, дії чи бездіяльність органів державної виконавчої служби, приватних виконавців щодо виконання судових рішень господарських судів може бути подана стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод і законних інтересів, крім рішень виконавця про відкладення проведення виконавчих дій, які можуть бути оскаржені протягом трьох робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод і законних інтересів.
З огляду на викладене, справи з приводу оскарження дій територіальних органів Державної казначейської служби України, вчинених під час виконання рішень господарських судів, предметно підсудні цим судам. Звернення до адміністративного суду сторони виконавчого провадження з приводу оскарження дій виконавця судового рішення допускається у разі, якщо не встановлено інший порядок оскарження таких дій. Господарським процесуальним кодексом України прямо визначено порядок оскарження дій виконавця, вчинених під час виконання рішення господарського суду. Враховуючи, що виконавчий документ видав господарський суд Тернопільської області, а спір між сторонами виник з приводу діяльності казначейської служби під час виконання наказу господарського суду, даний спір не може бути розглянутий в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України, суддя відмовляє у відкриті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністативного судочинства.
Враховуючи, що подану позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, тому слід відмовити у відкритті провадження у даній справі та повернути позивачеві позовну заяву разом із всіма доданими до неї документами.
У зв'язку з відмовою у відкритті провадження в адміністративній справі, не підлягає до розгляду додане позивачем до позовної заяви клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову.
Керуючись ст.109, ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Відмовити у відкриті провадження в адміністративній справі за позовом Управління соціальної політики Тернопільської міської ради до Управління Державної казначейської служби України у м. Тернополі Тернопільської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог і виступає на стороні відповідача Тернопільська філія ПАТ "Укртелеком" про визнання дії неправомірними.
Роз'яснити позивачеві, що розгляд даної справи належить до юрисдикції господарського суду Тернопільської області.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Суддя Дерех Н.В.
копія вірна
Суддя Дерех Н.В.