12 вересня 2017 р. Справа № 804/5790/17
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Букіна Л.Є., розглянувши у місті Дніпро матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України про зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_1 11.09.2017 року звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Кабінету Міністрів України, в якому позивач просить стягнути з Кабінету Міністрів України кошти на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією чи бездіяльністю, шляхом виплати щомісячно довічно соціальної допомоги, в розмірі середньої заробітної плати по країні на 1 січня кожного календарного року, в якому вона виплачується для реалізації конституційних обов'язків держави відповідно до статтей 46,48,56 Конституції України щодо компенсації протиправних витрат сім'ї на утримання сина нездатність держави надати можливість здійснювати це синові самостійно на основі нормативного акта, урегулювання ситуацію сина, і таким чином створити умови для нормального фізичного існування сім'ї, зняти психологічний терор через появу поблисків сенсу життя як сім'ї, так і сина.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що у зв'язку з каліцтвом його сина при виконанні ним службових обов'язків він має право на соціальну допомогу держави, проте вказана допомога не надається, у зв'язку з чим, просить забезпечити відповідача відшкодувати за рахунок держави довічну щомісячну соціальну допомогу в розмірі середньої зарплати на 1 січня кожного календарного року.
Статтею 107 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства. Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі.
Перевіривши матеріали позовної заяви, суд доходить висновку, що провадження в адміністративній справі за даним позовом не може бути відкрито, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Судом встановлено, що позивач вже звертався до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Кабінету Міністрів України, в якому просив стягнути з Кабінету Міністрів України кошти на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією чи бездіяльністю, шляхом виплати щомісячно довічної соціальної допомоги, в розмірі середньої заробітної плати по країні на 1 січня кожного календарного року, в якому вона виплачується для реалізації конституційних обов'язків держави відповідно до статтей 46, 48, 56 Конституції України щодо компенсації протиправних витрат сім'ї на утримання сина через нездатність держави надати можливість здійснювати це синові самостійно на основі нормативного акта, регулюючого ситуацію сина, і таким чином створити умови для нормального фізичного існування сім'ї, зняти психологічний терор через появу проблисків сенсу життя як сім'ї, так і сина. Проте, ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 24.04.2017, яка набрала законної сили (справа №804/2591/17, суддя Прудник С.В.) відмовлено у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України про стягнення коштів на відшкодування шкоди.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суд відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав є такі, що набрали законної сили, зокрема, ухвала суду про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 17, 107, 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі №804/5790/17 за позовною заявою ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України про зобов'язання вчинити певні дії.
Копію ухвали надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Суддя ОСОБА_2