Постанова від 07.08.2017 по справі 804/3549/17

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 серпня 2017 р. Справа № 804/3549/17

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Голобутовського Р.З.

секретаря судового засідання Вербного Д.С.

за участю:

представника позивача ОСОБА_1

представника відповідача ОСОБА_2

третьої особи ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпро адміністративну справу за адміністративним позовом Комунального підприємства Кам'янської міської ради "Тепломережі" до Регіонального сервісного центру МВС в Дніпропетровській області в особі ОСОБА_4 сервісного центру № 1244 за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Департамент Державної виконавчої служби відділ примусового виконання рішень м. Київа про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

06.06.2017 р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Комунального підприємства Кам'янської міської ради "Тепломережі" до Регіонального сервісного центру МВС в Дніпропетровській області в особі ОСОБА_4 сервісного центру №1244, в якому позивач просить визнати протиправною відмову Регіонального сервісного центру МВС у Дніпропетровській області в особі ОСОБА_4 сервісного центру №1244 від 25.11.2016 р., в проведенні державної перереєстрації автомобільного транспорту КП КМР «Тепломережі»; зобов'язати Регіональний сервісний центр МВС у Дніпропетровській області в особі ОСОБА_4 сервісного центру №1244 провести державну перереєстрацію, з видачею відповідних нових свідоцтв, щодо наступних транспортних засобів КП КМР «Тепломережі»: вантажно-пасажирський-с ИЖ 2715 АЕ 4986 СР; фургон малотоннажний -В ИЖ 2715 АЕ 0431 ЕК; Пікап-В ИЖ 2715 АЕ 4686 АН; легковий-седан-В ГАЗ 31029 АЕ 1314 СТ; легковий-седан-В ГАЗ 31029 АЕ 4983 СР; легковий-седан-В ГАЗ 31029 АЕ 4685 АН; фургон УАЗ 33741 №13980 АА; легковий-седан-В Опель-Омега АЕ 8244 ВН; Бортовий з тентом ГАЗ 330210 №18903 АА; Бартовий-С ГАЗ 5204 АЕ4985 СР; самоскидний кузов ЗИЛ 554 №9050 ЯАА; самоскид-С КрАЗ 6510 АЕ4982 СР; сідловий тягач-Е ЗИЛ 495810 АЕ 6146 СЕ; сідловий тягач-Е КАМАЗ 5410 АЕ 4990 СР; цистерна асенізаційна-С ГАЗ 3303 АЕ6145СЕ; цистерна ГАЗ 3307 №9049 ЯАА; спеціальний ЗИЛ АГП 22 №13971 АА; Автокран-10-20Т-С КрАЗ КС 4562 А АЕ4984СР; Автокран-10-20Т-С КрАЗ КС 3575 А АЕ4987СР; Автокран-10-20Т-С КрАЗ КС 3575 А АЕ1318СТ; Автокран-10-20Т-С КрАЗ КС 3575 А АЕ0430ЕК; Автобус-D КАВЗ 685 АЕ 5445 АА; Автобус- D ПАЗ 672 АЕ 5447 АА; фургон-С ГАЗ 53 АЕ 6142 СЕ; фургон ГАЗ 53 №25772 АА; фургон-С ГАЗ 53 АЕ 1315 СТ; спеціалізований вантажний фургон ГАЗ 53 АЕ 6064 ВЕ; Автомайстерня-С ГАЗ 5204 АЕ 0432 ЕК; фургон ГАЗ 3307 №9848 ДПУ; вантажний-техдопомога-С САЗ-ГАЗ 3507 АЕ 1316 СТ; фургон-С ГАЗ 53 АЕ 6144 СЕ; фургон-С ГАЗ 3307 АЕ 1317 СТ; напівпричіп-платформа-Е КЗАП АЕ 1361 СР; напівпричіп ОДАЗ 93571 АЕ 7530 ХТ.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07.06.2017 р. провадження у справі було відкрито та справу призначено до розгляду в судовому засіданні.

Позовні вимоги обґрунтовано наступним.

ОСОБА_4 сервісного центру №1244 від 25.11.2016 р. №31/4-1244 №вих.905 Комунальному підприємству Кам'янської міської ради "Тепломережі" було відмовлено у перереєстрації автомобільного транспорту з посиланням на пункт 41 постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р. №1388 «Забороняється зняття з обліку та/або перереєстрація на нового власника транспортних засобів, які перебувають в розшуку або щодо яких у Єдиному державному реєстрі МВС є відомості про накладення арешту або заборону на зняття з обліку та/або перереєстрацію на підставі судового рішення чи постанови державного виконавця» та обґрунтовуючи тим, що на автотранспорт Комунального підприємства Кам'янської міської ради "Тепломережі", згідно бази даних НАІС МВС України, органами ДВС накладено заборону на відчуження.

У відповідь на зазначене, позивач листом №00.01.1622 від 09.12.2016 р. зазначив, що перереєстрація транспортних засобів в наслідок зміни найменування підприємства ні в якому разі не пов'язана з переоформленням їх на нового власника, який залишився тим же.

Однак, ОСОБА_4 сервісний центр №1244 листом від 23.12.2016 р. №31/4-1244-969 повідомило підприємство, що на його думку Комунальне підприємство Кам'янської міської ради "Тепломережі" не є новою юридичною особою, тож здійснення перереєстрації неможливе до зняття заборони на відчуження транспортних засобів.

З урахуванням зазначеного, позивач вважає, відмову відповідача в проведенні державної перереєстрації автомобільного транспорту Комунального підприємства Кам'янської міської ради "Тепломережі" протиправною та просить суд зобов'язати Регіональний сервісний центр МВС у Дніпропетровській області в особі ОСОБА_4 сервісного центру №1244 провести державну перереєстрацію, з видачею відповідних нових свідоцтв щодо зазначених транспортних засобів.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03.07.2017 р. було залучено до участі у справі № 804/3549/17 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Департамент Державної виконавчої служби відділ примусового виконання рішень м. Київа (вул. Архітектора Городецького, 13, м. Київ, 01001).

В судове засідання, призначене на 07.08.2017 р., з'явились всі сторони у справі.

Як під час судового розгляду справи, так і в поданих запереченнях відповідачем було зазначено, що ОСОБА_4 сервісним центром №1244 не було порушено законодавство при відмові в перереєстрації автомобільного транспорту позивача, посилаючись на пункт 15 постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р. №1388: «У разі наявності відомостей про арешт або розшук транспортного засобу його реєстрація не проводилась. Реєстрація транспортного засобу, щодо якого в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна є відомості про обмеження відчуження, проводиться за наявності письмової згоди обтяжувача (заставодержателя), крім випадків переходу права власності на транспортний засіб у порядку спадкування, правонаступництва або виділення частки в спільному майні».

Відтак, з урахуванням зазначеного, повноважний представник відповідача просив суд відмовити у задоволенні пред'явлених позовних вимог в повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представників позивача, відповідача та третьої особи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Комунальне підприємство Кам'янської міської ради "Тепломережі" є юридичною особою, що підтверджується випискою з ЄДРПОУ копія якої міститься в матеріалах справи.

Згідно з зазначеною випискою з ЄДРПОУ місцезнаходженням юридичної особи: Україна, 51914, Дніпропетровська область, м. Кам'янське, вул.Тритузна, 168.

Відповідно до ст.2 Статуту Комунального підприємства Кам'янської міської ради "Тепломережі", копія якого міститься в матеріалах справи, предметом діяльності позивача є: виробництво, транспортування, реалізація та розподіл теплової енергії на опалення, вентиляцію, гаряче водопостачання та паропостачання об'єктів житлового-комунального, соціально-культурного, та іншого призначення в місті Дніпродзержинськ (нова назва - Кам'янське); видача технічних умов на опалення, гаряче водопостачання, вентиляцію та паропостачання об'єктів, які підключаються до джерела тепла Підприємства, а також видача технічних умов на повне або часткове відключення об'єктів від джерела тепла Підприємства тощо.

Судом встановлено, що у зв'язку з міною назви міста Дніпродзержинськ на Кам'янське, рішенням Кам'янської міської ради від 30.09.2016 р. №469-10/VII «Про зміну найменування комунального підприємства Дніпродзержинської міської ради «Дніпродзержинськтепломережа»» змінено найменування комунального підприємства Дніпродзержинської міської ради «Дніпродзержинськтепломережа» на комунальне підприємство Кам'янської міської ради «Тепломережі», копія якої міститься в матеріалах справи.

Згідно зі Статутом Комунального підприємства Кам'янської міської ради «Тепломережі» (ідентифікаційний код №03342573) затвердженого рішенням Кам'янської міської ради від 30 вересня 2016 р. №469-10/VII, КП КМР «Тепломережі» є правонаступником усіх майнових і немайнових прав та юридичних обов'язків комунального підприємства Дніпродзержинської міської ради «Дніпродзержинськтепломережа».

У зв'язку із зазначеним у підприємства виникла необхідність здійснити перереєстрацію належних йому автотранспортних засобів.

11.11.2016 р. підприємство звернулось до начальника регіонального сервісного центру МВС України м. Кам'янське ОСОБА_5 з листом за №00.01.1492 щодо перереєстрації автотранспортних засобів, які обліковуються на балансі Комунального підприємства Кам'янської міської ради «Тепломережі», в зв'язку зі зміною назви підприємства.

Листом від 25.11.2016 р. за №31/4-1244 (№ вих.905) ОСОБА_4 сервісним центром №1244 було відмовлено у перереєстації транспортних засобів з посиланням на п.41 постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р. №1388 «Забороняється зняття з обліку та/або перереєстрація на нового власника транспортних засобів, які перебувають в розшуку або щодо яких у Єдиному державному реєстрі МВС є відомості про накладення арешту або заборону на зняття з обліку та/або перереєстрацію на підставі судового рішення чи постанови державного виконавця».

Під час судового розгляду справи відповідачем було надано копію постанови про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження від 21.09.2015 р. ВП №48705946.

Зазначеною постановою від 21.09.2015 р. ВП №48705946 накладено арешт на все майно, що належить боржнику: Комунальне підприємство Дніпродзержинської міської ради «Дніпродзержинськтепломережа» (адреса: 51914, м.Дніпродзержинськ, вул. Петровського, 168, код ЄДРПОУ податковий номер: 03342573 у межах суми звернення стягнення 150394023,65 грн. (UAH).

09.12.2016 р. за №00.01.1622 КП КМР «Тепломережі» було направлено лист начальнику ТСЦ №1244 РСЦ МВС в Дніпропетровській області ОСОБА_5 із зазначенням, що зміна найменування підприємства зовсім не означає перетворення його в нову юридичну особу і в нашому випадку перереєстрацію на нового власника робити не потрібно.

23.12.2016 р. ТСЦ №1244 в листі за №31/4-1244-969 від 23.12.2016 р. повідомило КП КМР «Тепломережі», що дане підприємство є новою юридичною особою, тож здійснення перереєстрації неможливе до знаття заборони на відчуження транспортних засобів.

Правовідносини сторін, що виникають у сфері встановлення порядку здійснення центрами надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів, державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів, оформлення і видачі свідоцтв про реєстрацію ТЗ, тимчасових реєстраційних талонів та номерних знаків на ТЗ, визначення прав та соціальних основ дорожнього руху з метою захисту життя та здоров'я громадян, створення безпечних і комфортних умов для учасників руху та охорони навколишнього природного середовища, регулюються нормами Конституції України від 28.06.1996 № 254к/96-ВР, Законом України «Про дорожній рух» від 30.06.1993 № 3353-XII, Інструкцією про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них, затвердженої наказом МВС від 11.08.2010 р. №379 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.01.2011 р. за №123/18861 тощо.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

При цьому «на підставі» означає, що суб'єкт владних повноважень повинен бути утворений в порядку, визначеному Конституцією та законами України, та зобов'язаний діяти на виконання закону, за умов та обставин, визначених ним.

«У межах повноважень» означає, що суб'єкт владних повноважень повинен вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, встановлених відповідним законом.

«У спосіб» означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний дотримуватися встановленої законом процедури вчинення дій, і повинен обирати лише встановлені законом способи правомірної поведінки при реалізації своїх владних повноважень.

Абзацом першим глави 4 Інструкції №379 визначено, що у разі перереєстрації ТЗ свідоцтво про реєстрацію ТЗ підлягає заміні на загальних підставах.

Відповідно до пункту 4.2 Інструкції №379 у разі заміни свідоцтва про перереєстрацію ТЗ (технічного паспорта), крім випадків їх втрати або викрадення, проводиться перереєстрація ТЗ. При цьому попередньо видані свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічні паспорти) вилучаються. Вилучені свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічні паспорти) долучаються до матеріалів перереєстрації.

Статтею 34 ЗУ «Про дорожній рух» визначено, що державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків.

Державній реєстрації та обліку підлягають призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортні засоби усіх типів: автомобілі, автобуси, мотоцикли всіх типів, марок і моделей, самохідні машини, причепи та напівпричепи до них, мотоколяски, інші прирівняні до них транспортні засоби та мопеди, що використовуються на автомобільних дорогах державного значення.

Державна реєстрація та облік автомобілів, автобусів, мотоциклів та мопедів усіх типів, марок і моделей, самохідних машин, причепів та напівпричепів до них, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів здійснюються територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України.

Відповідно до п. 33 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р. №1388 Перереєстрація транспортних засобів проводиться у разі

отримання свідоцтва про реєстрацію замість утраченого або не придатного для користування, зміни їх власників, місця стоянки, місцезнаходження або найменування власників - юридичних осіб, місця проживання або прізвища, імені чи по батькові фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, а також у разі зміни кольору, переобладнання транспортного засобу чи заміни кузова, інших складових частин, що мають ідентифікаційні номери.

Здійснивши системний аналіз наведених норм чинного законодавства України та встановивши в судовому засіданні наведені вище по тексту обставини з підтвердженням їх відповідними письмовими доказами, наявними в матеріалах справи, судом встановлено факт порушення з боку відповідача відмови в проведенні державної перереєстрації автомобільного транспорту КП КМР «Тепломережі».

Суд зазначає, що відмова відповідача в проведенні державної перереєтації автомобільного транспорту КП КМР «Тепломережі» обґрунтовується посиланням на пункт 41 постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р. №1388, яким визначається заборона зняття з обліку та/або перереєстрація на нового власника транспортних засобів, які перебувають в розшуку або щодо яких у Єдиному державному реєстрі МВС є відомості про накладення арешту або заборону на зняття з обліку та/або перереєстрацію на підставі судового рішення чи постанови державного виконавця.

В підтвердження зазначених підстав, під час судового розгляду справи відповідачем було надано копію постанови про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження від 21.09.2015 р.

Однак суд зазначає, що зміна найменування юридичної особи, як це відбулось у позивача за рішенням Кам'янської міської ради «Тепломережі» від 30.09.2016 р. №469-10/VII «Про зміну найменування комунального підприємства Дніпродзержинської міської ради «Дніпродзержинськтепломережа» є зміною лише відомостей щодо неї і не пов'язана з ліквідацією такої особи чи зміною її організаційно-правової форми.

Відтак, зважаючи на норми законодавства, які регулюють даний спір суд дійшов висновку, що не існує жодних обмежень на перереєстрацію транспортних засобів юридичної особи, що змінила назву, оскільки зазначене не призводить до передачі їх новому власнику.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Відповідно до платіжних доручень, а саме: від 23.05.2017 року №6 та від 23.05.2017 р. №7 за подання адміністративного позову позивачем був сплачений судовий збір у загальному розмірі 3 200,00 грн. (три тисячі двісті грн. 00 коп.), який у повному розмірі зараховано до Державного бюджету України.

Враховуючи задоволення адміністративного позову Комунального підприємства Кам'янської міської ради "Тепломережі" до Регіонального сервісного центру МВС в Дніпропетровській області в особі ОСОБА_4 сервісного центру № 1244 за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Департамент Державної виконавчої служби відділ примусового виконання рішень м. Київа про зобов'язання вчинити певні дії, суд приходить до висновку про наявність підстав для присудження і всіх здійснених позивачем документально підтверджених судових витрат з Державного бюджету України, а саме, судового збору у розмірі 3 200,00 грн. (три тисячі двісті грн. 00 коп.).

Керуючись ст.ст. 11, 14, 69, 70, 71, 86, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Комунального підприємства Кам'янської міської ради "Тепломережі" до Регіонального сервісного центру МВС в Дніпропетровській області в особі ОСОБА_4 сервісного центру № 1244 за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Департамент Державної виконавчої служби відділ примусового виконання рішень м. Києва про зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити в повному обсязі.

Визнати протиправною відмову Регіонального сервісного центру МВС у Дніпропетровській області в особі ОСОБА_4 сервісного центру №1244 від 25.11.2016 р. в проведенні державної перереєстрації автомобільного транспорту КП КМР «Тепломережі».

Зобов'язати Регіональний сервісний центр МВС у Дніпропетровській області в особі ОСОБА_4 сервісного центру №1244 провести державну перереєстрацію, з видачею відповідних нових свідоцтв, щодо наступних транспортних засобів КП КМР «Тепломережі»: вантажно-пасажирський-с ИЖ 2715 АЕ 4986 СР; фургон малотоннажний -В ИЖ 2715 АЕ 0431 ЕК; Пікап-В ИЖ 2715 АЕ 4686 АН; легковий-седан-В ГАЗ 31029 АЕ 1314 СТ; легковий-седан-В ГАЗ 31029 АЕ 4983 СР; легковий-седан-В ГАЗ 31029 АЕ 4685 АН; фургон УАЗ 33741 №13980 АА; легковий-седан-В Опель-Омега АЕ 8244 ВН; Бортовий з тентом ГАЗ 330210 №18903 АА; Бартовий-С ГАЗ 5204 АЕ4985 СР; самоскидний кузов ЗИЛ 554 №9050 ЯАА; самоскид-С КрАЗ 6510 АЕ4982 СР; сідловий тягач-Е ЗИЛ 495810 АЕ 6146 СЕ; сідловий тягач-Е КАМАЗ 5410 АЕ 4990 СР; цистерна асенізаційна-С ГАЗ 3303 АЕ6145СЕ; цистерна ГАЗ 3307 №9049 ЯАА; спеціальний ЗИЛ АГП 22 №13971 АА; Автокран-10-20Т-С КрАЗ КС 4562 А АЕ4984СР; Автокран-10-20Т-С КрАЗ КС 3575 А АЕ4987СР; Автокран-10-20Т-С КрАЗ КС 3575 А АЕ1318СТ; Автокран-10-20Т-С КрАЗ КС 3575 А АЕ0430ЕК; Автобус-D КАВЗ 685 АЕ 5445 АА; Автобус- D ПАЗ 672 АЕ 5447 АА; фургон-С ГАЗ 53 АЕ 6142 СЕ; фургон ГАЗ 53 №25772 АА; фургон-С ГАЗ 53 АЕ 1315 СТ; спеціалізований вантажний фургон ГАЗ 53 АЕ 6064 ВЕ; Автомайстерня-С ГАЗ 5204 АЕ 0432 ЕК; фургон ГАЗ 3307 №9848 ДПУ; вантажний-техдопомога-С САЗ-ГАЗ 3507 АЕ 1316 СТ; фургон-С ГАЗ 53 АЕ 6144 СЕ; фургон-С ГАЗ 3307 АЕ 1317 СТ; напівпричіп-платформа-Е КЗАП АЕ 1361 СР; напівпричіп ОДАЗ 93571 АЕ 7530 ХТ.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Комунального підприємства Кам'янської міської ради "Тепломережі" судовий збір, сплачений за подання даного адміністративного позову у розмірі 3 200,00 грн. (три тисячі двісті грн. 00 коп.).

Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складено 11 серпня 2017 року.

Суддя ОСОБА_6