про залишення позовної заяви без руху
13 вересня 2017 року
Справа № 803/1175/17
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Костюкевич С.Ф., вивчивши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Ігро-Ленд» до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
Товариство з обмеженою відповідальністю «Ігро-Ленд» звернулося з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними дій щодо проведення документальної позапланової виїзної перевірки, визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 21.08.2017 року №0007911409 та №0007921409.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), та містить такі недоліки.
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Подаючи позовну заяву 11.09.2017 року, позивачем долучено квитанції від 06.09.2017 року №927, №928, №929 про сплату судового збору в сумі 16 116,14 грн.
Проте, як вбачається з довідки відділу організаційного та документального забезпечення діяльності суду, аналітично-статистичної роботи Волинського окружного адміністративного суду від 11.09.2017 року, аналогічні квитанції від 06.09.2017 року №927, №928, №929 про сплату судового збору в сумі 16 116,14 грн. долучені до позовної заяви, поданої ТзОВ «Ігро-Ленд» 11.09.2017 року у справі №803/1174/17 за його позовом до ГУ ДФС у Волинській області про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Таким чином, оскільки документи про сплату судового збору (квитанції від 06.09.2017 року №927, №928, №929) долучені ТзОВ «Ігро-Ленд» до позовної заяви, що подана ним 11.09.2017 року (справа №803/1174/17), тому зазначені документи не можуть вважатись належним доказом сплати судового збору при подачі ним даного адміністративного позову.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI (в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 року № 484-VIII, який набрав чинності 01.09.2015 року) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 року №1801-VIII (який набрав чинності 01.01.2017) з 01.01.2017 встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1600,00 грн.
Згідно з частиною третьою статті 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується зав кожну вимогу немайнового характеру.
Як слідує із тексту позовної заяви, вона одночасно містить вимоги майнового та немайнового характеру, відтак, розмір судового збору слід обраховувати за правилами частини третьої статті 6 Закону України «Про судовий збір».
Так, зокрема, в даному адміністративному позові позивачем заявлена вимога немайнового характеру, а саме: про визнання протиправними дій щодо проведення документальної позапланової виїзної перевірки, яка повинна бути оплачена судовим збором в розмірі 1 600 грн. (1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
В той же час, позивачем заявлені вимоги про скасування податкових повідомлень-рішень від 21.08.2017 року №0007911409, яким зменшено суму від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток в розмірі 1 943 392 грн. та №0007921409, яким збільшено суму грошового зобов'язання на 843 756 грн. та застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 17 320 грн., таким чином, дані вимоги повинні бути оплачені судовим збором у розмірі 42 067,02 грн. (1,5 відсотка ціни позову), оскільки є такими, що впливають на майновий стан позивача, тобто є майновими.
Всього позивач за подання даного адміністративного позову повинен сплатити судовий збір в загальному розмірі 43 667,02 грн. (1 600 + 42 067,02).
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків, - до 27.09.2017 року. Позивачу у цей строк слід усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом сплати судового збору в розмірі 43 667,02 грн. та подання до суду доказів його сплати (оригіналу платіжного документа із відміткою про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України).
Керуючись статтею 108 КАС України, суддя
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Ігро-Ленд» до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 27 вересня 2017 року.
Роз'яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя С.Ф. Костюкевич