Постанова від 26.05.2017 по справі 804/6115/16

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 травня 2017 р. Справа № 804/6115/16

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Турлакової Н. В.

розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за позовом Криворізької північної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Консоль КР" про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшла позовна заява Криворізької північної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Конслоль КР" із позовними вимогами щодо стягнення податкового боргу на загальну суму 156 113, 96 грн., у т.ч.: по податку на додану вартість в сумі 81 654, 45 грн., по податку на прибуток приватних підприємств в сумі 74 459, 51 грн.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Консоль КР" перебуває на податковому обліку у Криворізькій північній об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області як платник податків, зборів та обов'язкових платежів та має податковий борг на загальну суму 156 113, 96 грн., у т.ч.: по податку на додану вартість в сумі 81 654, 45 грн., по податку на прибуток приватних підприємств в сумі 74 459, 51 грн., який у встановлені законодавством строки залишається непогашеним.

Позиція Товариства з обмеженою відповідальністю "Консоль КР" відображена у запереченнях на позов, у яких відповідач зазначає, що станом на дату розгляду даного адміністративного позову у підприємства відсутній заявлений контролюючим органом до стягнення податковий борг. Так, відповідач стверджує, що податковий борг підприємства по податку на додану вартість та по податку на прибуток підприємств виник в результаті складання Акту перевірки від 13.08.2015р. та складання на його підставі податкових повідомлень-рішень від 31.08.2015р. за №0001522201 та за №0001512201, які були визнано протиправними та скасовано у судовому порядку в адміністративній справі №804/3863/16, що, на думку відповідача, свідчить про неузгодженість заявлених до стягнення податкових зобов'язань Товариства з обмеженою відповідальністю "Консоль КР" та безпідставність заявлених Криворізькою північною об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Дніпропетровській області позовних вимог.

Ухвалою суду від 21.12.2016р. провадження в адміністративній справі №804/6115/16 було зупинено до набрання законної сили рішення по адміністративній справі № 804/3863/16.

Ухвалою суду від 30.03.2016р. провадження по справі поновлено та призначено до розгляду у судовому засіданні.

У судове засідання призначене на 26.05.2017р. представники позивача та відповідача не з'явились.

Ухвалою суду від 26.05.2017р. відповідно до ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України справу призначено до розгляду у письмовому провадженні на підставі наявних в справі доказів, за відсутності сторін.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, судом встановлено наступне.

Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за №1001375090 від 08.09.2016р. Товариство з обмеженою відповідальністю «Консоль КР» (код ЄДРПОУ 38334199) (далі-ТОВ «Консоль КР», підприємство, відповідач) зареєстровано як суб'єкта підприємницької діяльності - юридичну особу від 02.01.2013р.

Підприємство перебуває на податковому обліку у контролюючому органі (станом на момент виникнення спірних правовідносин та розгляду справи - у Криворізькій північній об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області) як платник податків, зборів та обов'язкових платежів від 03.01.2013р. за №4811300031, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за №1001375090 від 08.09.2016р.

Згідно із наявною у матеріалах справи Інформацією про відкриті розрахункові рахунки в установах банків згідно облікових даних контролюючого органу станом на 08.09.2016р. у ТОВ «Консоль КР» обліковуються наступні відкриті розрахунокові рахунки (далі-р/р) у банківських установах:

-р/р №26058000010159, №26001430276800, №26045430276800 в АТ «УкрСиббанк», МФО 351005;

-р/р №26006053512479 у філії ПАТ КБ «Приватбанк» м.Кривий Ріг, МФО 305750;

-р/р №37512000167187 у Казначействі України (ел. адм. подат.), МФО 899998.

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, заявлена Криворізькою північною об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до стягнення у примусовому порядку податкова заборгованість ТОВ «Консоль КР» у загальному розмірі 156 113, 96 грн. виникла внаслідок несплати товариством узгоджених грошових зобов'язань:

- по податку на додану вартість в сумі 81 654, 45 грн.;

-по податку на прибуток приватних підприємств в сумі 74 459, 51 грн.

Підставами для нарахування грошових зобов'язань ТОВ «Консоль КР», за яким рахується податковий борг з податку на додану вартість (далі-ПДВ) у загальному розмірі 81654, 45 грн. є:

податкові декларації з ПДВ за:

- №9095255608 від 10.06.2016р. за травень 2016р., в якій самостійно визначено податкове зобов'язання з ПДВ в сумі 10 909, 00 грн. із граничним терміном сплати - 30.06.2016р.;

- №9123911855 від 19.07.2016р. за червень 2016р., в якій самостійно визначено податкове зобов'язання з ПДВ в розмірі 15 148, 00 грн. із граничним терміном сплати - 30.07.2016р.;

- №9149720925 від 19.08.2016р. за липень 2016р., в якій самостійно визначено податкове зобов'язання з ПДВ в розмірі 17 540, 00 грн. із граничним терміном сплати - 30.08.2016р.;

Податкові повідомлення-рішення за:

-№0001522201 від 31.08.2016р., яким збільшено грошове зобов'язання ТОВ «Консоль КР» з ПДВ на загальну суму 68 865, 65 грн. (в т.ч.: за основним платежем на суму 55 092, 52 грн. та за штрафними санкціями на суму 13 773, 13 грн.), яке сформоване контролюючим органом на підставі Акту перевірки за №886/22-01/38334199 від 13.08.2015р. та отримане посадовою особою підприємства (директор) 31.08.2015р., що підтверджується відміткою на корінці податкового повідомлення-рішення;

-№0006171201 від 22.08.2016р., яким збільшено грошове зобов'язання ТОВ «Консоль КР» з ПДВ шляхом застосування штрафних санкцій (штраф 10%) у розмірі 1576, 90 грн., яке сформоване контролюючим органом на підставі Акту перевірки за №957/186-04-83-12-01 від 16.08.2016р. та отримане посадовою особою підприємства 26.08.2016р., що підтверджується відміткою на корінці податкового повідомлення-рішення.

У зв'язку з несвоєчасною сплатою узгоджених грошових зобов'язань з ПДВ за податковим повідомленням-рішенням №0001522201 від 31.08.2015р., контролюючим органом у відповідності до п.п.129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України нараховано ТОВ «Консоль КР» пеню у загальному розмірі 10 078, 59 грн., що підтверджується наявним у матеріалах справи розрахунком суми податкового боргу.

Підставою для нарахування грошових зобов'язань ТОВ «Консоль КР», за яким рахується податковий борг з податку на прибуток у загальному розмірі 74 459, 51 грн. є:

Податкове повідомлення-рішення за:

-№0001512201 від 31.08.2016р., яким збільшено грошове зобов'язання ТОВ «Консоль КР» з податку на прибуток на загальну суму 65 422, 40 грн. (в т.ч.: за основним платежем на суму 52 337, 92 грн. та за штрафними санкціями на суму 13 084, 48 грн.), яке сформоване контролюючим органом на підставі Акту перевірки за №886/22-01/38334199 від 13.08.2015р. та отримане посадовою особою підприємства (директор) 31.08.2015р., що підтверджується відміткою на корінці податкового повідомлення-рішення.

У зв'язку з несвоєчасною сплатою узгоджених грошових зобов'язань по податку на прибуток за податковим повідомленням-рішенням №0001512201 від 31.08.2015р., контролюючим органом у відповідності до п.п.129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України нараховано ТОВ «Консоль КР» пеню у загальному розмірі 9037, 11 грн., що підтверджується наявним у матеріалах справи розрахунком суми податкового боргу.

На виконання вимог ст.59 Податкового кодексу України контролюючим органом було сформовано податкову вимогу форми «Ю» за №1681-17 від 16.06.2014 року на загальну суму 153 403, 75 грн., яка була отримана посадовою особою підприємства (директор ТОВ «Консоль КР») - 23.06.2016р., що підтверджується відміткою на корінці зазначеної податкової вимоги.

Доказів оскарження вищезазначеної податкової вимоги в адміністративному чи судовому порядку вимоги відповідачем до суду не надано.

Таким чином, загальна сума заявленого контролюючим органом до стягнення податкового боргу ТОВ «Консоль КР» з ПДВ та по податку на прибуток становить 156 113, 96 грн. та у добровільному порядку відповідачем не погашена, у зв'язку з чим Криворізька північна об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звернулась до суду із даним позовом.

Згідно із ст. 67 Конституції України встановлено - кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Стаття 68 Конституції України ж передбачає, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України, законів України.

Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст.16 Податкового кодексу України, встановлено обов'язок платника податків сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно п.36.1 ст. 36 Податкового кодексу України - податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.

Згідно з п.46.1 ст. 46 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок, звіт (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов'язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Відповідно до п.49.1 ст. 49 Податкового кодексу України, податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Пунктом 49.2 ст. 49 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Цей абзац застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.

Податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює, зокрема: календарному місяцю протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця або календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV цього Кодексу (п. 49.18 ст.49 Податкового кодексу України).

Згідно із п.п. 9.1.1 та п.п.9.1.3 п. 9.1 ст.9 Податкового кодексу України - податок на додану вартість та податок на прибуток підприємств належать до загальнодержавних податків і зборів.

Звітним (податковим) періодом для податку на додану вартість є один календарний місяць (п. 202.1 ст.202 Податкового кодексу України).

Відповідно до п. 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України - сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Пунктами 54.1, 54.2 ст. 54 Податкового кодексу України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Грошове зобов'язання щодо суми податкових зобов'язань з податку, що підлягає утриманню та сплаті (перерахуванню) до бюджету в разі нарахування/виплати доходу на користь платника податку - фізичної особи, вважається узгодженим податковим агентом або платником податку, який отримує доходи не від податкового агента, в момент виникнення податкового зобов'язання, який визначається за календарною датою, встановленою розділом 'V цього Кодексу для граничного строку сплати податку до відповідного бюджету.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України - платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків, оскарженню не підлягає (п.56.11 ст.56 Податкового кодексу України).

Статтею 54 Податкового кодексу України встановлено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо:

-платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію, а при здійсненні заходів податкового контролю встановлено факти здійснення платником податків діяльності, що призвела до виникнення об'єктів оподаткування, наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу та наявності діючих (у тому числі призупинених) ліцензій на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством;

- дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках;

- згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган;

- дані перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, в тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податків і зборів, передбачених цим Кодексом, у тому числі податку на доходи фізичних осіб таким податковим агентом;

- результати митного контролю, отримані після закінчення процедури митного оформлення та випуску товарів, свідчать про заниження або завищення податкових зобов'язань, визначених платником податків у митних деклараціях.

Якщо згідно з нормами цієї статті сума грошового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому цим Кодексом (п. 54.5 ст. 54 Податкового кодексу України).

Пунктом 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України передбачено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно із п. 58.1 ст. 58 Податкового кодексу України, контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян) або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт:

- невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації;

- завищення розміру задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованої платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу;

- заниження або завищення суми податкових зобов'язань, заявленої у податковій декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки.

Податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності (п. 58.2 ст. 58 ПК).

Згідно з п. 58.3 ст.58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Відповідно до п. 42.2 ст. 42 Податкового кодексу України, документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові.

Підпунктом 14.1.162 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено поняття "пеня", у відповідності до якого -це сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.

Статтею 129 Податкового кодексу України встановлено, що після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Нарахування пені розпочинається:

а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;

б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом;

Згідно із п. 129.2 ст. 129 Податкового кодексу України - у разі скасування нарахованого контролюючим органом грошового зобов'язання (його частини) у порядку адміністративного та/або судового оскарження пеня за період заниження такого грошового зобов'язання (його частини) скасовується.

- у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);

- у день настання строку погашення податкового зобов'язання, визначеного податковим агентом при виплаті (нарахуванні) доходів на користь платників податків - фізичних осіб, та/або контролюючим органом під час перевірки такого податкового агента.

Пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. Пеня, визначена підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день заниження. Пеня, визначена підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 цієї статті, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виплати (нарахування) доходів на користь платників податків - фізичних осіб (п. 129.4 ст. 129 Податкового кодексу України).

Згідно з п. 14.1.175 ст.14 Податкового кодексу України - податковим боргом вважається сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України - у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п. 95.2. ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

За правилами, визначеними п. 59.5 статті 59 Податкового кодексу України - у разі, коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Відповідно до вимог ст. 58.3, 59.1 Податкового кодексу України податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

На виконання вимог зазначеної норми, контролюючим органом було сформовано податкову вимогу форми «Ю» за №1681-17 від 16.06.2016р. на загальну суму 153 403, 75 грн., яку отримано посадовою особою підприємства (директор ТОВ «Консоль КР») - 23.06.2016р.

Доказів оскарження вищезазначеної вимоги в адміністративному або у судовому порядку відповідачем до суду не надано.

Вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд виходить з того, що будь-який орган державної влади зобов'язаний діяти виключно у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (стаття 19 Конституції України).

Відповідні положення кореспондовані в пп.21.1.1. п.21.1 ст. 21 Податкового кодексу України, де закріплено, що посадові особи контролюючого органу мають за обов'язок дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з цим Кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами;

Проте, наявні в матеріалах справи докази свідчать, що позивачем як суб'єктом владних повноважень не надано доказів здійснення всіх передбачених податковим законом процесуальних дій, що передують стягненню податкового боргу у господарюючого суб'єкта у судовому порядку, а саме не доведено наявності за відповідачем податкового боргу у розмірі, заявленому до стягнення.

Так, за даними контролюючого органу заявлена до стягнення загальна сума податкового боргу ТОВ "Консоль КР" становить 156 113, 96 грн. (в т.ч.: з ПДВ - 81 654, 45 грн., по податку на прибуток приватних підприємств - 74 459, 51 грн.), яка виникла внаслідок не сплати підприємством:

Самостійно задекларованих відповідачем сум податкового зобов'язання з ПДВ, визначених за податковими деклараціями з ПДВ:

- за №9095255608 від 10.06.2016р. за травень 2016р., в якій самостійно визначено податкове зобов'язання з ПДВ становить 10 909, 00 грн.;

-№9123911855 від 19.07.2016р. за червень 2016р., в якій самостійно визначено податкове зобов'язання з ПДВ становить 15 148, 00 грн.;

-за №9149720925 від 19.08.2016р. за липень 2016р., в якій самостійно визначено податкове зобов'язання з ПДВ становить 17 540, 00 грн.;

Нарахованих контролюючим органом сум грошового зобов'язання з ПДВ та по податку на прибуток у вигляді:

-грошового зобов'язання з ПДВ, визначеного за податковим повідомленням-рішенням №0001522201 від 31.08.2016р. на загальну суму 68 865, 65 грн.;

-грошового зобов'язання з податку на прибуток, визначеного за податковим повідомленням-рішенням №0006171201 від 22.08.2016р. на суму 1576, 90 грн.;

-пені, нарахованої відповідачу у зв'язку з несвоєчасною сплатою узгоджених грошових зобов'язань з ПДВ за податковим повідомленням-рішенням №0001522201 від 31.08.2015р. в порядку ст. 129 Податкового кодексу України у загальному розмірі 10 078, 59 грн., що підтверджується наявним у матеріалах справи розрахунком суми податкового боргу;

- пені, нарахованої відповідачу у зв'язку з несвоєчасною сплатою узгоджених грошових зобов'язань з податку на прибуток за податковим повідомленням-рішенням №0001512201 від 31.08.2015р. в порядку ст. 129 Податкового кодексу України у загальному розмірі 9037, 11 грн., що підтверджується наявним у матеріалах справи розрахунком суми податкового боргу.

Таким чином, за даними Криворізької північної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області загальна сума податкового боргу ТОВ «Консоль КР» становить 156 113, 96 грн. та у добровільному порядку відповідачем не погашена.

Так, у запереченнях на позов відповідач стверджує, що у підприємства відсутня заборгованість з ПДВ та по податку на прибуток заявлена до стягнення в рамках даного адміністративного позову.

Стосовно доводів відповідача, викладених у запереченнях на позов, суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що правомірність винесених позивачем на підставі Акту перевірки за №886/22-01/38334199 від 13.08.2015р. податкових повідомлень-рішень від 31.08.2016р. за №0001522201 та №0001512201 була передметом судового розгляду в адміністративній справі №804/3863/16.

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 26.07.2016р. по справі №804/3863/16, залишеною без змін за ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 02.02.2017р., позовні вимоги ТОВ «Консоль КР» - задоволено, визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення Криворізької північної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області від 31.08.2016р. за №0001522201 та №0001512201.

Відповідно до ст. 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Згідно ст. 14 Кодексу адміністративного судочинства України - судове рішення, яким закінчується розгляд справи в адміністративному суді, ухвалюється іменем України. Постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

У відповідності до положень ч. 3 та ч. 5 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України - у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.

Відповідно до частини 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України - обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Таким чином, суд не вправі ставити під сумнів обов'язковість виконання набравших законної сили рішень, винесених за результатами розгляду адміністративної справи №804/3863/16, якими податкові повідомлення-рішення від 31.08.2016р. за №0001522201 та №0001512201 - визнано протиправними та скасовано, оскільки у вказаній адміністративній справі брали участь ті ж самі сторони, встановлені зазначеними судовими рішеннями обставини не підлягають доказуванню при розгляді справи №804/6115/16.

Приписами статті 60 Податкового кодексу України визначено, що податкове повідомлення-рішення або податкова вимога вважаються відкликаними, зокрема, у разі якщо за рішенням суду, що набрало законної сили, скасовується повідомлення-рішення контролюючого органу або сума податкового боргу, визначена в податковій вимозі. У такому випадку податкове повідомлення-рішення або податкова вимога вважаються відкликаними у день набрання законної сили відповідним рішенням суду.

При цьому у відповідності до п. 129.2 ст. 129 Податкового кодексу України - у разі скасування нарахованого контролюючим органом грошового зобов'язання (його частини) у порядку адміністративного та/або судового оскарження пеня за період заниження такого грошового зобов'язання (його частини) скасовується.

Отже, з вищенавеного слідує, що податкові повідомлення-рішення від 31.08.2016р. за №0001522201 та №0001512201, якими підприємству нараховано податкові зобов'язання з ПДВ та по податку на прибуток на загальну суму 134 288, 05 грн. на момент розгляду даної адміністративної справи є відкликаними в порядку статті 60 Податкового кодексу Украни, у зв'язку з чим пеня в сумі 19 115, 70 грн., яка нарахована внаслідок не сплати гровошових зобов'язань за вищезазначеними рішеннями контролюючого органу, з огляду на положення п. 129.2 ст. 129 Податкового кодексу України, є скасованою та стягненню не підлягає.

Щодо решти суми борги, заявленої податковим органом до стягнення у примусовому порядку за податковими деклараціями з ПДВ за №9095255608 від 10.06.2016р., №9123911855 від 19.07.2016р. та №9149720925 від 19.08.2016р., суд зазначає, що грошові зобо'язання за даною податковою звітністю відповідачем погашено, що підтверджується наступним.

Так, із наданого Криворізькою північною об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Дніпропетровській області розрахунку суми податкового боргу ТОВ «Консоль КР» вбачається, що:

-грошове зобов'язання підприємства за податковою декларацією №9095255608 від 10.06.2016р. за травень 2016р., в на суму 10 909, 00 грн. (граничний термін сплати - 30.06.2016р.) погашено відповідачем 24.06.2016р. згідно платіжного доручення №6274902 від 24.06.2016р. на суму 10 909, 00 грн.;

-грошове зобов'язання підприємства за податковою декларацією №9123911855 від 19.07.2016р. за червень 2016р., в на суму 15 148, 00 грн. (граничний термін сплати - 30.07.2016р.) погашено відповідачем 25.07.2016р. згідно платіжного доручення №6616018 від 25.07.2016р. на суму 15 148, 00 грн.;

-грошове зобов'язання підприємства за податковою декларацією №9149720925 від 19.08.2016р. за липень 2016р., в на суму 17 540, 00 грн. (граничний термін сплати - 30.08.2016р.) погашено відповідачем 25.07.2016р. згідно платіжного доручення №7132488 від 25.08.2016р. на суму 14 638, 85 грн. та платіжного доручення №7323550 від 30.08.2016р. на суму 2901, 15 грн.

Так, матеріалами справи підтверджено, що податкові зобов'язання ТОВ "Консоль КР" з ПДВ погашено на суму 40 695, 85 грн.

Можливість зарахування наведених платежів в рахунок погашення боргу минулих періодів виключена з урахуванням відсутності за відповідачем неузгодженої суми податкового боргу минулих періодів, оскільки зворотнього позивачем, як суб'єктом владних повноважень, не доведено.

За приписами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України - кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

У частині першій статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України надано законодавче визначення доказів в адміністративному судочинстві, якими є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до ч. 1 ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що Криворізькою північною об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на підставі Акту камеральної перевірки за №957/186-04-83-12-01 від 16.08.2016р. було сформовано податкове повідомлення-рішення за №0006171201 від 22.08.2016р., яким збільшено грошове зобов'язання ТОВ «Консоль КР» з ПДВ шляхом застосування штрафних санкцій (штраф 10%) у розмірі 1576, 90 грн.

Дане рішення контролюючого органу отримане посадовою особою підприємства 26.08.2016р. та відповідачем в адміністративному або у судовому порядку не оскаржувалось, з огляду на відсутність доказів протилежного.

Таким чином, загальна сума заборгованості ТОВ "Консоль КР" з ПДВ становить 1576, 90 грн., яка на момент розгляду справи є непогашеною.

Відповідно до п. 41.2 ст. 41 Податкового кодексу України - органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень.

Контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи (п. 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України).

Згідно п.п. 95.1, 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України - контролючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше, ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

У відповідності до положень пп.20.1.19 та п.п. 20.1.34 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою; звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до абзацу першого п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України - стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Станом на момент розгляду даної адміністративної справи ТОВ «Консоль КР» має наступні відкриті розрахункові рахунки у банківських установах:

-р/р №26058000010159, №26001430276800, №26045430276800 в АТ «УкрСиббанк», МФО 351005;

-р/р №26006053512479 у філії ПАТ КБ «Приватбанк» м.Кривий Ріг, МФО 305750;

-р/р №37512000167187 у Казначействі України (ел. адм. подат.), МФО 899998.

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд в порядку адміністративного судочинства може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів.

За вищенаведених обставин суд вважає, що Криворізькою північною об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Дніпропетровській області не доведено наявність у ТОВ «Консоль КР» податкового боргу з ПДВ та податку на прибуток на суму 154 573, 06 грн.

Натомість відповідачем не доведено відсутності у підприємства податкового боргу з ПДВ на загальну суму 1576, 90 грн., який нараховано ТОВ «Консоль КР» на підставі податокового повідомлення-рішення №0006171201 від 22.08.2016р., доказів оскарження якого в адміністративному або у судовому порядку відповідачем до суду не надано.

Враховуючи вищевикладене, з огляду на відсутність доказів щодо погашення заявленого контролюючим органом до стягнення податкового боргу ТОВ «Консоль КР» з ПДВ у повному обсязі, суд доходить до висновку, що позовні вимоги щодо стягнення з ТОВ "Консоль-КР" коштів у розмірі 1576, 90 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих відповідача, в рахунок погашення податкового боргу по сплаті ПДВ є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

З огляду на вищевикладене, позов Криворізької північної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Консоль КР" про стягнення заборгованості - підлягає частковому задоволенню.

Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Криворізької північної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Консоль КР" про стягнення заборгованості - задовольнити частково.

Стягнути кошти з Товариства з обмеженою відповідальністю "Консоль КР" (ЄДРПОУ 38334199) з рахунків відповідача в обслуговуючих банках на користь державного бюджету у розмірі податкового боргу по податку на додану вартість в сумі 1576, 90 грн. (одна тисяча п'ятсот сімдесят шість гривень дев'яносто копійок) на бюджетний розрахунковий рахунок №31113029700021 в ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код платежу 14060100, одержувач - УДКС у м.Кривому Розі, код ОКПО 38032510)

У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Копію постанови направити сторонам по справі.

Постанова суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку, визначеному ст.254 КАС України.

Відповідно до ст.186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Н.В. Турлакова