Справа № 540/629/17
Провадження № 3/545/477/17
"07" вересня 2017 р. суддя Полтавського районного суду Полтавської області Потетій А.Г., при секретарі Задорожна Ю.В., за участю прокурора Лещенко А.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтава матеріали, які надійшли з Апеляційного суду Полтавської області за поданням Машівського районного суду Полтавської області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, 02.07.1954року народження, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_1, одружена, інваліда 2-ї групи, українку, громадянку України, проживаючу:смт.Машівка, вул..Леніна, 177-а, Полтавської області
за ч.2 ст.172-6 КУпАП,-
Рішенням першої сесії Машівської районної ради сьомого скликання від 18.11.2015року «Про обрання заступника голови районної ради» заступником голови Машівської районної ради обрано депутата районної ради сьомого скликання ОСОБА_1. Цього ж дня останньою прийнято присягу посадової особи органів місцевого самоврядування.
Також, 18.11.2015 ОСОБА_1 ознайомлена з Попередженням про встановлені Законами України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та «Про запобігання корупції» обмеження, пов'язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходженням служби.
Відповідно до рішення позачергової п'ятої сесії Машівської районної ради сьомого скликання від 27.01.2016 заступнику голови Машівської районної ради ОСОБА_1 присвоєно дев'ятий ранг посадової особи місцевого самоврядування, віднесений до четвертої категорії посади.
Згідно ст. 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» - посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно- дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
Таким чином, відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією.
Статтею 7 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» визначено, що посадові особи місцевого самоврядування діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією України і законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 12, 12-1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», на посадових осіб органів місцевого самоврядування поширюються вимоги та обмеження, встановленні Законом України «Про запобігання корупції».
Статтею 1 Закону встановлено, що суб'єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно примітки до ст. 172-6 КУпАП. суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч.2 ст.52 Закону України "Про запобігання корупції" у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів. встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Згідно відповіді Територіального сервісного центру Регіонального сервісного центру в Полтавській області МВС України від 01.08.201 7 № 2490 за ОСОБА_1, 02.07.1954р.н. (ІПН НОМЕР_1) 24.06.2017 зареєстрований транспортний засіб - автомобіль легковий GREAT WALL HAVAL НЗ, 2014 року випуску, сірого кольору, д.н.з. В1 4533 СН, тобто ОСОБА_1 набула право власності на даний автомобіль 24.06.2017року.
Відповідно до договору купівлі-продажу віл 08.06.2017 № 07/06. укладеного між ПП «ХустАвтоТрейд» та ОСОБА_2, вартість автомобіля GREAT WALL HAVAL Н3, 2014 року випуску, становить 352 000,00 грн.
Згідно інформації, яка розміщена на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 01.08.2017року подано до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування повідомлення про суттєві зміни в майновому стані щодо придбання 24.06.2017 останньою автомобіля GREAT WALL, 2014 року випуску, вартість на дату набуття зазначено 352 000 грн., що становить 220 (352 000 грн. : 1 600 грн. = 220) прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 201 7 року.
У той же час, оскільки ОСОБА_1 набула право власності на вищезазначений автомобіль 24.06.2017р., то остання відповідно до ч.2 ст.52 Закону України "Про запобігання корупції" у зв'язку із суттєвої зміною у майновому стані (придбання транспортного засобу) у десятиденний строк з моменту придбання майна зобов'язана була повідомити про це Національне агентство, а саме не пізніше 04.07.2017року.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи заступником голови Машівської районної ради, в порушення вимог ч.2 ст.52 Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно подала до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування повідомлення про суттєві зміни в майновому стані щодо придбання 24.06.2017 автомобіля GREAT WALL HAVAL Н3, 2014 року випуску, вартістю 352 000 грн.
ОСОБА_1 23.03.2017 подала до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щорічну декларацію за 2016 рік, тобто їй були достовірно відомі зобов'язання та обмеження, встановлені Законом України "Про запобігання корупції".
Таким чином, ОСОБА_1, будучи заступником голови Машівської районної ради Полтавської області, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.2 ст. 52 вказаного Закону, у встановлений Законом десятиденний строк з моменту придбання майна (не пізніше 04.07.2017), несвоєчасно, а саме 01.08.2017 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції повідомлення про суттєві зміни в майновому стані щодо придбання 24.06.2017 автомобіля GREAT WALL HAVAL Н3, 2014 року випуску, вартістю 352 000 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 2 статті 172-6 КУпАП.
Також згідно відповіді Територіального сервісного центру Регіонального сервісного центру в Полтавській області MB С України від 01.08.2017 № 2490 ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 (ІПН НОМЕР_1) 06.06.2017р. знято з обліку транспортний засіб для реалізації - автомобіль легковий HYUNDAI ACCENT, 2013 року випуску, сірого кольору, д.н.з. НОМЕР_2.
08.06.2017р. ОСОБА_1 оформила нотаріальну довіреність на ім'я ОСОБА_3. ІНФОРМАЦІЯ_3 якого уповноважила розпоряджатися автомобілем HYUNDAI ACCENT, 2013 року випуску, з правом: керування, обміну, передачі в оренду, продажу,зняття з обліку в уповноважених органах реєстрації транспортних засобів, одержанням грошей.
ОСОБА_4, на підставі зазначеної вище довіреності, 01.07.2017р. здійснив продаж автомобіля HYUNDAI ACCENT, 2013 року випуску (який належав ОСОБА_1О.) громадянину ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, за що отримав 270 000грн. (двісті сімдесят тисяч гривень).
Отримані від продажу автомобіля грошові кошти в сумі 270 000 гривень, ОСОБА_6 03.07.2017 передав їх ОСОБА_1, про що свідчить розписка, написана власноручно останньою. Також даний факт підтверджується поясненням ОСОБА_3 та ОСОБА_1
Згідно інформації, яка розміщена на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 01.08.2017 подано до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування повідомлення про суттєві зміни в майновому стані щодо отриманого доходу від продажу транспортного засобу HYUNDAI ACCENT, 2013 року випуску в сумі 270 000 (двісті сімдесят тисяч) гривень, що становить 168, 75 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 року.
У той же час, оскільки ОСОБА_1 отримала дохід від продажу вище зазначеного автомобіля 03.07.2017, то остання відповідно до ч.2 ст.52 Закону України "Про запобігання корупції" у зв'язку із суттєвої зміною у майновому стані (отримання доходу від відчуження рухомого майна) у десятиденний строк з моменту отримання доходу зобов'язана була повідомити про це Національне агентство, а саме не пізніше 14.07.2017р..
Таким чином, ОСОБА_1, будучи заступником голови Машівської районної ради, в порушення вимог ч.2 ст.52 Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно, а саме 01.08.2017 подала до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування повідомлення про суттєві зміни в майновому стані щодо отримання 03.07.2017 доходу в сумі 270 000 грн. від продажу автомобіля HYUNDAI ACCENT, 2013 року випуску.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи заступником голови Машівської районної ради Полтавської області, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.2 ст. 52 вказаного Закону, у встановлений Закономдесятиденний строк з моменту отримання прибутку від продажу автомобіля (не пізніше 14.07.2017 року), несвоєчасно, а саме 01.08.2017 року подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції повідомлення про суттєві зміни в майновому стані щодо отримання 03.07.2017року доходу в сумі 270 000 грн. від продажу автомобіля HYUNDAI ACCENT, 2013 року випуску, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 2 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 провину у скоєному визнала частково, вказавши на те, що дійсно не несвоєчасно подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції повідомлення про суттєві зміни в майновому стані від продажу автомобіля HYUNDAI ACCENT, 2013 року випуску, та придбання іншого автомобіля оскільки на той час погано себе почувала і планувала проводити оперативне лікування в м.Києві.
Прокурор в судовому засіданні вказував на доведеність провини ОСОБА_1 у вчинених корупційних правопорушеннях, та прохав встановити щодо останньої покарання у вигляді штрафу.
Суд, заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, приходить до висновку про доведеність провини ОСОБА_1 в інкримінованих правопорушеннях.
Вина правопорушника повністю підтверджується матеріалами справи, а саме: даними, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення, письмовими поясненнями.
Обставини що обтяжують чи пом»якшують відповідальність ОСОБА_1 відсутні.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення та особу ОСОБА_1 ступінь вини, майновий стан, відсутність обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, вважаю за необхідне визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні корупційних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї стягнення у виді штрафу.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи , що притягується до адміністративної відповідальності стягується судовий збір - 0,2 розміру мінімальної заробітної плати
На підставі викладеного, керуючись ст.172-6, ст.ст., 34,35 283-285, 287-290, 294 КУпАП, ЗУ «Про судовий збір»,суд,-
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, та накласти стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме 1700 грн. на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 320 грн.00 коп. на користь держави (одержувач ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106, стягувач: держава в особі Державної судової адміністрації України).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду Полтавської області, шляхом подання апеляційної скарги через Полтавський районний суд Полтавської області. За відсутності скарги постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку встановленого для її оскарження
Суддя: Потетій А.Г.