Справа №: 302/697/17 3/302/295/17
30.08.2017 р.смт. Міжгір'я
Суддя Міжгірського районного суду Закарпатської області Гайдур А.Ю., з участю секретаря с/з ОСОБА_1, прокурора Міжгірського відділу Хустської місцевої прокуратури ОСОБА_2, представника Департаменту захисту економіки в Закарпатській області ОСОБА_3, правопорушника ОСОБА_4, розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з Управління захисту економіки в Закарпатській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за корупційне правопорушення передбачене ст. 172-6 ч.1 КУпАП, стосовно ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, одружений, ІНФОРМАЦІЯ_3, не судимий, працює майстром лісу Ізківського лісництва ДП «Міжгірське ЛГ», раніше до адмінвідповідальності за корупційне правопорушення не притягався, -
З матеріалів адміністративної справи вбачається, що ОСОБА_4 обіймаючи посаду майстра лісу Ізківського лісництва ДП «Міжгірське ЛГ» з жовтня 2010 року по теперішній час, будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, як посадова особа уповноважена на виконання функцій держави та який є суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення згідно з підпунктом е) пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» в порушення вимог ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого періоду щорічного декларування (до 01.05.2017 року), а саме 27.07.2017, опублікував на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2016 рік особи, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Статтею 1 Закону встановлено, що суб'єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1 підпункту "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
В судовому засіданні ОСОБА_4 вину свою у вчиненні правопорушення визнав. Пояснив, що правопорушення допустив з власної необачності, оскільки відправив декларацію на сайт НАЗК ще у квітні 2017 року. Під час відправки програма дала сигнал зеленого світла, тому він зрозумів, що його декларація відправлена успішно, однак не переконався у тому. Про те, що його декларація не зареєстрована на сайті НАЗК він довідався від керівництва ДП "Мігірського ЛГ", які проводили перевірку подачі декларацій працівниками лісництва. У вчиненому розкаявся, просив суворо не карати та накласти на нього мінімальний штраф передбачений ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Прокурор Пилип Б.Ф. в судовому засіданні протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно гр. ОСОБА_4 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтримав у повному обсязі. Просив притягнути останнього до адміністративної відповідальності та піддати адміністративному стягненню, встановленому за даний вид порушення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Представник Департаменту захисту економіки в Закарпатській області ОСОБА_3 при розгляд справи складений протокол відносно ОСОБА_4 підтримав в повному обсязі, просить такого притягнути до адміністративної відповідальності.
Заслухавши думку прокурора Пилип Б.Ф., представника Департаменту захисту економіки в Закарпатській області ОСОБА_3І, пояснення ОСОБА_4, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступного висновку.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до положень ст. 278 КУпАП, посадовою особою при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, серед інших питань, вирішуються питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до підпункту "е" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (№ 1700-VII), суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є посадові та службові особи органів прокуратури, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України, дипломатичної служби, державної лісової охорони, державної охорони природно-заповідного фонду, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної податкової політики та державної політики у сфері державної митної справи.
Згідно з наказом Директора ДП "Міжгірське ЛГ" № 236-к від 15.10.2010 року ОСОБА_4 переведений на посаду майстра лісу Ізківського лісництва, а отже є посадовою особою ДП " Міжгірське ЛГ " та суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» (№ 1700-VII).
Статтею 45 ЗУ "Про запобігання корупції" подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до положень Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 № 3, декларація суб'єкта декларування, пов'язана з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року наступного за звітним роком.
Виходячи з наведеного, гр. ОСОБА_4 повинен був до 01.05.2017 року подати декларацію суб'єкта декларування, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, яка охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
З інформації, яка міститься на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування судом встановлено, що щорічну декларацію за 2016 рік ОСОБА_4 подав 27.07.2017 року.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному й об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Диспозиція ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визначає склад адміністративного правопорушення, що полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до висновку, що гр. ОСОБА_4 будучи суб'єктом декларування, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
При накладенні стягнення, суд бере до уваги, що ОСОБА_4, одружений, на утриманні малолітніх дітей не має, працює на посаді майстра лісу Ізківського лісництва ДП "Міжгірське ЛГ", вперше притягується до адміністративної відповідальності, позитивно характеризується за місцем проживання, вину свою визнав, розкаявся у вчиненому. Обтяжуючих відповідальність обставин судом не встановлено.
З огляду на викладене, суд вважає за доцільне накласти на ОСОБА_4 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот п'ятдесят гривень).
Судові витрати підлягають до стягнення з ОСОБА_4 у доход держави, відповідно до ст. 40-1 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 280, 283-285 КУпАП, суддя,-
ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні корупційного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч.1 КУпАП, і накласти стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
У разі несплати штрафу добровільно протягом 15 днів з дня набрання постановою законної сили, - стягнути з ОСОБА_4 примусово подвійний розмір штрафу у сумі 1700 грн..
Стягнути з ОСОБА_4 судовий збір в користь держави в розмірі 320 (триста двадцять) грн..
На постанову може бути подано апеляцію в апеляційний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили згідно з ст. 294 КУпАП.
Суддя: ОСОБА_5