Рішення від 31.08.2017 по справі 912/1965/17

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 серпня 2017 рокуСправа № 912/1965/17

Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Макаренко Т.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи № 912/1965/17

за позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1

до відповідача Управління соціального захисту населення Маловисківської районної державної адміністрації

за участю 3-х осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Маловисківської районної державної адміністрації та Маловисківської міської ради

про стягнення 176 082,00 грн.

за участі представників:

від позивача - ОСОБА_1, особисто;

від позивача - ОСОБА_4, угода №6 від 13.05.2017, про захист (представництво) та надання правової допомоги в справі, ордер серія КР №88566 від 13.05.2017, свідоцтво №225/н від 22.05.2006 року;

від відповідача - Гурін І.М., довіреність № 1888 від 29.08.17;

від третіх осіб - участі не брали;

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернулась до Господарського суду Кіровоградської області з позовною заявою до Управління соціального захисту населення Маловисківської районної державної адміністрації про стягнення 176 082,00 грн.

Ухвалою від 07.07.17 позовну заяву прийнято до розгляду, порушено провадження у справі, судове засідання призначено на 29.08.17 на 12:00 год, від учасників судового процесу витребувано необхідні для розгляду спору документи.

У судовому засіданні 29,08,2017 представники позивача підтримали заявлений позов. Відповідач позовні вимоги не визнав.

Ухвалою від 29.08.17 залучено до участі у справі Маловисківську районну державну адміністрацію (26200, м. Мала Виска, вул. Центральна, 78) та Маловисківську міську раду (Кіровоградська обл., Маловисківський р-н, м. Мала Виска, вул. Спортивна 6) в якості третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, розгляд справи відкладено до 31.08.17 на 16:00 год.

У судовому засіданні 31.08.2017 представники позивача підтримали заявлені позовні вимоги та подали витребувані господарським судом документи.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, відзиву на позов не подав.

Маловисківська РДА направила на адресу суду клопотання про розгляд справи за відсутності їх представника із зазначенням про заперечення проти задоволення позовних вимог.

Маловисківська міська рада участі свого представника у судовому засіданні не забезпечила, письмових пояснень не подала.

З урахуванням наведеного та норм ст. 75 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи належне повідомлення третіх осіб про дату, час і місце проведення судового засідання, господарський суд вважає можливим розглянути справу №912/1965/17 в судовому засіданні 31.08.2017 за відсутності представників третіх осіб та за наявними у справі документами.

Розглянувши наявні матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, обговоривши усі обставини справи, оцінивши подані докази, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

03.04.2014р. між Маловисківською РДА, як замовником та позивачем, як перевізником, було укладено договір про перевезення пасажирів на внутрішньорайонному автобусному маршруті № 1 (далі - Договір, а. с. 13-15).

За умовами п.1 договору організатор надає перевізникові право на перевезення пасажирів у режимі руху (звичайному) для приміського перевезення за маршрутом № 1, Злинка - Мала Виска (6.50/12.00, понеділок, вівторок, середа, четвер, п'ятниця) згідно із затвердженим паспортом даного маршруту з 04.04.2014 року до 04.04.2017 року, а перевізник зобов'язується надавати транспортні послуги населенню транспортними засобами, на яких дозволяється здійснювати перевезення пасажирів на умовах, передбачених цим Договором.

Відповідно до п. 15 розділу 2 Договору перевізник здійснює перевезення пільгових категорій громадян відповідно до чинного законодавства, згідно з додатком 1 до даного договору. Укладає з управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації договір, у якому встановлюється розмір компенсації витрат перевізника внаслідок перевезення пільгових категорій пасажирів, механізм її виплати, про що повідомляє Організатора у 10-ти денний термін.

Відповідно до п. 1 розділу 3 Договору він діє з 04.04.2014 до 04.04.2017. Сторонами також підписано зміни до договору № 1 від 03.04.2014.

На виконання п. 15 розділу 2 Договору перевізником укладено з відповідачем Договір № 40 від 01.06.2015 на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян, предметом якого, відповідно до п. 1.1., є здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян у приміському автомобільному транспорті за маршрутом Злинка - Мала Виска відповідно до Постанови КМУ від 04.03.2002 № 256 "Про затвердження Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету" та Постанови КМУ від 29.01.2003 року № 117 "Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги".

Відповідно до п. 2.1. Договору про перевезення пасажирів на внутрішньорайонному автобусному маршруті № 1 від 03.04.2014 року, укладеного між Маловисківською районною державною адміністрацією та ФОП ОСОБА_1, постачальник зобов'язується забезпечувати перевезення пільгових категорій громадян, які мають право на безоплатний проїзд у приміському транспорті загального користування відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до п. 2.2. Договору постачальник зобов'язаний до 25 числа місяця, наступного за звітним, направляти платнику розрахунок витрат на здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян, затверджених головою районної державної адміністрації на приміських маршрутах (Постанова КМУ № 256 та № 117), а саме: згідно списку вказувати повністю ініціали осіб, пільгових категорій населення, які скористалися безоплатним проїздом на відповідному маршруті та акт звірки розрахунків за формою № 3-пільга.

Платник відповідно до п. 2.3. Договору відповідно до Постанови КМУ від 04.03.2002 № 256 "Про затвердження Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету", Бюджетного кодексу України та Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 № 76-VIII внесено зміни до законів України щодо вилучення права для окремих категорій громадян на пільговий проїзд зобов'язаний здійснювати компенсаційні виплати за пільгове перевезення окремих категорій громадян в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисом, а саме в межах суми 76554 тис. грн.

Також платник зобов'язаний проводити звірку з Єдиним державним автоматизованим реєстром осіб, які мають право на пільги та у разі виникнення розбіжностей не проводити розрахунків до уточнення.

Згідно з п. 3.1. Договору платник здійснює розрахунки з Постачальником по мірі надходження коштів з Державного бюджету протягом 5 банківських днів у межах затверджених бюджетних асигнувань відповідно до Постанови КМУ від 04.03.2002 № 256 "Про затвердження Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету".

Розділом 4 визначено відповідальність сторін.

Відповідно до п. 6.1. Договору він діє з 01.06.2015 до 31.12.2015 року.

Також 03.11.2014 між Маловисківською РДА, як замовником та позивачем, як перевізником, було укладено договір про перевезення пасажирів на внутрішньорайонному автобусному маршруті № 3, умови якого є аналогічними Договору № 1 від 03.04.2014, однак предметом Договору є перевезення за маршрутом № 3, рейси № 1/2, 3/4 Мала Виска - Лозуватка (07:45/08:20, 11:35/12:10, понеділок, вівторок, четвер, п'ятниця) з 04.11.14 по 04.11.2017.

Договір № 3 діє з 04.11.2014 по 04.11.2017. Сторонами також підписано зміни до договору № 3 від 03.11.2014.

На виконання п. 15 розділу 2 Договору перевізником укладено з відповідачем Договір № 50 від 01.06.2015 на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян, предметом якого, відповідно до п. 1.1., є здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян у приміському автомобільному транспорті за маршрутом Злинка - Мала Виска відповідно до Постанови КМУ від 04.03.2002 № 256 "Про затвердження Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету" та Постанови КМУ від 29.01.2003 року № 117 "Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги".

Відповідно до п. 2.3. даного договору відшкодування відбувається в межах суми 60 000 тис. грн. Строк дії договору відповідно до п. 6.1. діє з 01.06.2015 по 31.12.2015.

Інші умови Договору № 50 є тотожними умовам Договору № 40.

Також 03.11.2014 між Маловисківською РДА, як замовником та позивачем, як перевізником, було укладено договір про перевезення пасажирів на внутрішньорайонному автобусному маршруті № 4, умови якого є аналогічними Договору № 1 від 03.04.2014 та № 3 від 03.11.14, однак предметом Договору є перевезення за маршрутом № 4, рейси № 1/2, 3/4 Паліївка - Мала Виска (07:00/10:10, 11:00/13:10, понеділок, вівторок, середа, четвер, п'ятниця) з 04.11.14 по 04.11.2017.

Договір № 4 діє з 04.11.2014 по 04.11.2017. Сторонами також підписано зміни до договору № 4 від 03.11.2014.

На виконання п. 15 розділу 2 Договору перевізником укладено з відповідачем Договір № 49 від 01.06.2015 на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян, предметом якого, відповідно до п. 1.1., є здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян у приміському автомобільному транспорті за маршрутом Злинка - Мала Виска відповідно до Постанови КМУ від 04.03.2002 № 256 "Про затвердження Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету" та Постанови КМУ від 29.01.2003 року № 117 "Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги".

Відповідно до п. 2.3. даного договору відшкодування відбувається в межах суми 82 000 тис. грн. Строк дії договору відповідно до п. 6.1. Договору з 01.06.2015 по 31.12.2015.

Інші умови Договору № 49 є тотожними умовам Договорів № 40 та № 50.

Як вбачається з матеріалів справи, на виконання умов договорів позивачем у 2015-2016 роках було надано послуги з приміського перевезення пільгової категорії населення на загальну суму 518 636,00 грн., що підтверджується актами звірки на надання пільг, поданими до матеріалів справи.

Відповідач частково оплатив надані пільги зокрема на суму 342 554,00 грн. Залишок боргу становить 176082,00 грн.

Жодних зауважень щодо якості та обсягів наданих позивачем послуг від Управління не надходило. Доказів, які б свідчили про протилежне суду надано не було.

ФОП ОСОБА_1 звернулась до відповідача з претензіями від 24 травня 2017 року, в яких повідомила про наявність заборгованості за надані протягом 2015 та 2016 років послуги з пільгового перевезення громадян автомобільним транспортом у приміському сполученні та просила сплатити суму боргу у розмірі 176 082,00 грн.

Листом № 1354 від 01.06.2017 відповідач повідомив, що компенсаційні виплати за пільговий проїзд здійснюються за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам та зазначив, що відповідно до Закону України "Про державний бюджет України на 2016 рік" видатків на компенсацію пільгового проїзду не передбачено.

У листі № 1353 від 01.06.2017 відповідач зазначив, що договір № 50 на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян діяв з 01 червня 2015 року до 31 грудня 2015 року. У 2016 році договір на компенсаційні виплати за пільговий проїзд громадян за маршрутом Паліївка - Мала Виска між ФОП ОСОБА_1 та УСЗН Маловисківської райдержадміністрації не укладався, відтак, на думку відповідача, проводити відшкодування за вказаний в претензії період не має підстав.

В той же час, позивач звертає увагу суду, що 08 червня 2016 року було складено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу № 035354 в розмірі 170 грн. через безпідставну відмову ФОП ОСОБА_1 від передбаченого законом пільгового перевезення пасажирів. Крім того, станом за серпень 2016 року начальником управління праці та соціального захисту населення Маловисківської райдержадміністрації було підписано акт звіряння взаєморозрахунків за надані населенню послуги, на які надаються пільги, між ФОП ОСОБА_1 та головним розпорядником коштів місцевого бюджету.

У зв'язку із наявністю заборгованості, яка є непогашеною у добровільному порядку, позивач звернувся із відповідним позов до суду.

Ураховуючи викладене всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 908 Цивільного кодексу України перевезення вантажу, пасажирів, багажу, пошти здійснюється за договором перевезення. Загальні умови перевезення визначаються цим Кодексом, іншими законами, транспортними кодексами (статутами), іншими нормативно-правовими актами та правилами, що видаються відповідно до них.

Зокрема, відносини з перевезення пасажирів регулюються спеціальним щодо даного виду правовідносин Законом України "Про автомобільний транспорт".

Відповідно до ст. 7 Закону України "Про автомобільний транспорт" забезпечення організації пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування покладається на виконавчий орган сільської, селищної, міської ради відповідного населеного пункту.

Згідно з ч. 1 ст. 29 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільним перевізником та автомобільним самозайнятим перевізником, які здійснюють перевезення пасажирів на договірних умовах, є суб'єкти господарювання, які відповідно до законодавства та одержаної ліцензії надають послуги за договором перевезення пасажирів транспортним засобом, що використовується ними на законних підставах.

За приписами ч. 1 ст. 31 Закону України "Про автомобільний транспорт" відносини автомобільного перевізника, що здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування міських, приміських та міжміських, які не виходять за межі території області (внутрішньообласні маршрути), із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування визначаються договором про організацію перевезень пасажирів на автобусному маршруті загального користування, у якому встановлюються: перелік маршрутів загального користування, які буде обслуговувати автомобільний перевізник, умови організації перевезень, показники якості транспортного обслуговування населення, термін роботи автомобільного перевізника, зобов'язання органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо облаштування маршруту, підтримки проїзної частини автомобільної дороги та під'їзних шляхів у належному стані (тільки для міських автобусних маршрутів), розмір компенсації витрат автомобільного перевізника внаслідок перевезення пільгових пасажирів та регулювання тарифів, механізм їх виплати.

За змістом ч. 1 ст. 43 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах.

Відповідно до ч. 1 ст. 42 Закону України "Про автомобільний транспорт" договір про організацію перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування міському, приміському та міжміському, які не виходять за межі території області (внутрішньообласні маршрути), укладається між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування та автомобільним перевізником і вважається укладеним з моменту його підписання сторонами.

Згідно з ч. ч. 1, 2, 4 ст. 37 Закону України "Про автомобільний транспорт" пільгові перевезення пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами, забезпечують автомобільні перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування. Автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом. Види та обсяги пільгових перевезень установлюються замовленням, у якому визначається порядок компенсації автомобільним перевізникам, які здійснюють перевезення пасажирів на маршрутах загального користування, збитків від цих перевезень.

В свою чергу, в силу ч. 2 ст. 29 Закону України "Про автомобільний транспорт" органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані надати перевізникам, які здійснюють пільгові перевезення пасажирів та перевезення пасажирів за регульованими тарифами, компенсацію відповідно до закону.

Умови відшкодування компенсацій, зокрема, за пільгові перевезення пасажирів автомобільним транспортом перевізникам визначається Порядком фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 року № 256 (далі - Порядок),

Виходячи із змісту пунктів 2, 2-1 вказаної Постанови розпорядниками коштів місцевих бюджетів щодо розрахунків з постачальниками послуг визначені управління праці та соціального захисту населення, зокрема таким розпорядником є і відповідач.

Вказане також підтверджується п. 1.3 Порядку відшкодування витрат від пільгового перевезення окремих категорій громадян автомобільним транспортом до комплексної цільової Програми для пільгових категорій населення району на 2016 рік, затв. рішенням Маловисківської районної ради № 87 від 20.07.2016, відповідно до якого відшкодування витрат за перевезення пільгових категорій населення, відповідно до вимог чинного законодавства, здійснюється на підставі укладених Перевізником договорів Управлінням соціального захисту населення Маловисківської районної державної адміністрації.

Як зазначено у п. 1 Порядку, в ньому, відповідно до статті 102 Бюджетного кодексу України, визначається механізм фінансування компенсаційних виплат також й за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

В силу п. 2 Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів за державними програмами соціального захисту населення проводиться за рахунок субвенцій, передбачених державним бюджетом на відповідний рік, у межах обсягів, затверджених у обласних бюджетах, бюджеті Автономної Республіки Крим, бюджетах міста Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення та у районних бюджетах на зазначені цілі. Забороняється фінансування місцевих програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету.

Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України та ст. 526 Цивільного кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Згідно з ст. 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно з ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Відповідно до ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

За приписами ст. 218 Господарського кодексу України у разі, якщо інше не передбачено законом або договором, суб'єкт господарювання за порушення господарського зобов'язання несе господарсько-правову відповідальність, якщо не доведе, що належне виконання зобов'язання виявилося неможливим внаслідок дії непереборної сили, тобто надзвичайних і невідворотних обставин за даних умов здійснення господарської діяльності. Не вважаються такими обставинами, зокрема, порушення зобов'язань контрагентами правопорушника, відсутність на ринку потрібних для виконання зобов'язання товарів, відсутність у боржника необхідних коштів. Аналогічна приписи містяться у ст. 617 Цивільного кодексу України.

Наявність заборгованості відповідача перед позивачем підтверджується дослідженими в судовому засіданні Договорами, актами звірки розрахунків за надані послуги, відсутністю претензій відповідача до кількості та якості наданих послуг.

За приписами п.2 ст. 916 ЦК України замовник зобов'язаний сплатити перевізнику обумовлену плату за послугу за домовленістю.

Господарський суд не приймає до уваги ймовірну відсутність фінансування зазначених видатків з Державного бюджету з огляду на таке.

Законодавством не передбачена залежність відшкодування від фактичного фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, чи випадки повного або часткового звільнення від обов'язку здійснення розрахунків з постачальниками послуг на пільгових умовах.

Частина 2 статті 218 ГК України та стаття 617 ЦК України прямо передбачають, що відсутність у боржника необхідних коштів не вважається обставиною, яка є підставою для звільнення від відповідальності.

Згідно з пунктом 5 Оглядового листа Вищого господарського суду України № 01-06/374/2013 від 18.02.2013, відсутність бюджетних коштів, передбачених у видатках державного бюджету України, не виправдовує бездіяльність замовника і не є підставою для звільнення від відповідальності за порушення зобов'язання.

Також, Європейським судом з прав людини у рішеннях у справі "Терем ЛТД, Чечеткін та Оліус проти України" від 18.10.2005 та у справі "Бакалов проти України" від 30.11.2004 зазначено, що відсутність бюджетного фінансування (бюджетних коштів) не є підставою для звільнення від відповідальності за порушення зобов'язання.

Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду України від 15.05.2012 у справі № 11/446, від 15.05.2012 у справі № 3-28гс12 та постанові Вищого господарського суду України від 23.08.2012 у справі № 15/5027/715/2011.

За таких обставин, Управління соціального захисту населення Маловисківської районної державної адміністрації відповідає за своїми зобов'язаннями, які виникли безпосередньо із закону і така відповідальність не може ставитись в залежність від дій чи бездіяльності будь-яких третіх осіб.

Згідно з частиною 6 статті 48 Бюджетного кодексу України, зобов'язання щодо виплати субсидій, допомог, пільг по оплаті за надані послуги та компенсації громадянам з бюджету, на що згідно із законами України мають право відповідні категорії громадян, обліковуються органами Державного казначейства України незалежно від визначених на цю мету бюджетних призначень. Зазначена норма є спеціальною по відношенню до загальних положень частини 1-4 статті 48 Бюджетного кодексу України.

У листі від 30.06.2011 № 31-07310-10-24/16584 Міністерство фінансів України роз'яснило, що "...деякі програми, які відносяться до державних програм соціального захисту населення, є державною гарантією і одержувачу не може бути відмовлено в їх наданні у разі, якщо він має на них право. У цьому випадку проводиться відшкодування витрат за фактично спожиті послуги (нараховані соціальні виплати) в межах встановлених норм (розмірів).".

Таким чином, зобов'язання щодо виплати субсидій, допомоги, пільг з оплати спожитих житлово-комунальних послуг та послуг зв'язку, компенсацій громадянам з бюджету, на що згідно із законами України мають право відповідні категорії громадян, обліковуються незалежно від визначених на цю мету бюджетних призначень.

Згідно статті 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідачем не подано суду доказів сплати заборгованості в сумі 176 082,00 грн.

Враховуючи вищенаведене, господарський суд дійшов висновку про обґрунтованість вимог ФОП ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Маловисківської районної державної адміністрації про стягнення суми 176082,00 грн відшкодування коштів за надані послуги пільговим категоріям громадян, у зв'язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.

На підставі статті 49 Господарського процесуального України витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.

Керуючись статтями 33, 34, 43, 49, 82, 84, 85, 116 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з Управління соціального захисту населення Маловисківської районної державної адміністрації (26200, Кіровоградська обл., м. Мала Виска, вул. Центральна (Жовтнева), 44, і.к. 03197758) на користь Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (26205, Кіровоградська обл., Маловисківський район, с. Паліївка, і.к. НОМЕР_1) заборгованість в сумі 176 082,00 грн. та судовий збір в сумі 2641,23 грн.

Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили та направити стягувачу.

Згідно ч. 5 ст. 85 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Рішення може бути оскаржене протягом десяти днів з дня його підписання до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Кіровоградської області.

Повне рішення складено 05.09.2017.

Суддя Т. В. Макаренко