Постанова від 31.08.2017 по справі 161/8006/17

Справа № 161/8006/17

Провадження № 2-а/161/738/17

ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 серпня 2017 р. Луцький міськрайонний суд Волинської області

у складі:

головуючого - судді Рудської С.М.

при секретарі - Ярмолюк В.С.

за участю:

представника позивача - ОСОБА_1

представника відповідача - Теслюк Н.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Луцьку справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Департаменту соціальної політики Луцької міської ради про скасування рішення, зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 звернулася в суд з адміністративним позовом до Департаменту соціальної політики Луцької міської ради про скасування рішення, зобов'язання вчинити дії. Свої вимоги мотивує тим, що 27.10.2016 року вона звернулася до відповідача з заявою про призначення субсидії. Рішенням від 02/12.2016 року їй відмовлено в призначенні державної соціальної допомоги для відшкодування витрат за оплату комунальних послуг з таких причин: договір оренди житла нежитлового приміщення. Вважає дане рішення незаконним, оскільки сплачує комунальні послуги за житло, а про орендну плату за житло у нежитловому приміщенні не зазначено у жодному фінансовому, бухгалтерському чи банківському документі. На підставі наведеного, просить суд, визнати незаконним та скасувати рішення відповідача від 02.012.2016 року про відмову в призначені державної соціальної допомоги (житлової субсидії), зобов'язати Департамент соціальної політики Луцької міської ради призначити державну соціальну допомогу (житлову субсидію для відшкодування витрат за оплату комунальних послуг) з 01.01.2017 року.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав наведених а адміністративному позові, просив його задовольнити. Крім того, в судовому засіданні представник позивача зазначив, що сусідам позивачки ДСП Луцької міської ради житлова субсидія призначена, питання щодо того, що займане ними приміщення є нежитловим у відповідача не виникало.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала з підстав наведених в письмових запереченнях, просила відмовити в його задоволенні, Крім того, представник відповідача суду пояснила, що дійсно, іншим особам, які проживають в тому ж будинку, що і позивач ОСОБА_3 житлові субсидії призначені.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши та оцінивши представлені по справі докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов до задоволення не підлягає.

Згідно із ст. 70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом при вирішенні справи не беруться до уваги. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Статтею 71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Судом встановлено, що 27.10.2016 року позивач звернулася із заявою до Департаменту соціальної політики Луцької міської ради про призначення субсидії.

Рішенням Департамент соціальної політики Луцької міської ради від 02.02.2016 року ОСОБА_3 було відмовлено в призначенні державної соціальної допомоги (житлової субсидії) для відшкодування витрат за оплату комунальних послуг з таких причин: договір оренди житла нежитлового приміщення (а.с. 3).

Умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот) визначені Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848(далі - Положення).

Пунктом 2 Положення передбачено, що право на отримання адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, а також субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (далі - субсидія) поширюється на громадян, які проживають у житлових приміщеннях (будинках) державного та громадського житлового фонду, в тому числі у гуртожитках, - на оплату користування житлом; приватного житлового фонду та фонду житлово-будівельних (житлових) кооперативів - на оплату утримання житла; житлового фонду незалежно від форм власності - на оплату комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Відповідно до ст. 129 ЖК України на підставі рішення про надання жилої площі в гуртожитку адміністрація підприємства, установи, організації видає громадянинові спеціальний ордер, який є єдиною підставою для вселення на надану жилу площу.

Судом встановлено, що відповідно до ордеру від 20.05.1996 року на житлову площу в гуртожитку № 1, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, ДП «Гнідавський цукровий завод» надав ОСОБА_3 кімнату площею 10 кв.м (а.с. 25).

Даний ордер на день розгляду даної справи судом є чинним, у встановленому законом порядку недійсним не визнаний.

Відповідно до пункту 6 Положення субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу державного та громадського житлового фонду, членові житлово-будівельного (житлового) кооперативу, власнику (співвласнику) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.

Відповідно до абзацу 1 пункту 6 Положення субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб. В окремих випадках на підставі рішення районної, районної у мм. Києві і Севастополі держадміністрації та виконавчого органу міської і районної ради або утвореної ними комісії та акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла, якщо їй нараховується плата за житлово-комунальні послуги, або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію.

Відповідно до довідки про склад сім'ї та розмір платежів за житлово-комунальні послуги від 16.08.2016 року, умови проживання та житлово-комунальні платежі наступні: службове приміщення, площею 22,32 кв.м., кількість кімнат - 1, вартість плати за житлово-комунальні послуги з урахуванням пільг у межах норм споживання (а.с. 4).

Як вбачається з розрахункових книжок по оплаті за квартиру, комунальні та інші послуги, електроенергію у квитанції зазначено квартплата та зазначено - гуртожиток. (а.с. 5-8).

Крім того, у банківських квитанціях зазначено, особовий рахунок ОСОБА_3 № НОМЕР_1, номер комунальної картки НОМЕР_2, номер будинку та квартири. Позивач сплачує комунальні послуги, а саме: на утримання будинку, опалення, за воду, електричну енергію у гуртожитку. Про орендну плату за житло у нежитловому приміщенні не зазначено у жодному фінансовому, бухгалтерському чи банківському документі.

Відтак, оскільки позивачка заселена в приміщення на підставі ордеру, в приміщенні знаходиться гуртожиток для працівників ДП «Гнідавський цурковий завод», дані обставини відповідачем належними та допустимими доказами не спростовані, є підстави вважати, що вищевказане приміщення є житловим.

Таким чином, суд приходить до висновку, що Департамент соціальної політики Луцької міської ради безпідставно відмовив ОСОБА_3 в призначенні субсидії, а тому рішення відповідача про відмову в призначенні державної соціальної допомоги від 02.02.2016 року слід скасувати та зобов'язати призначити позивачу, державну соціальну допомогу (житлову субсидію для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг) з 01.01.2017 року.

Керуючись ст.ст. 9, 11, 71, 72, 158-163, 185, 186 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_3 до Департаменту соціальної політики Луцької міської ради про скасування рішення, зобов'язання вчинити дії - задовольнити.

Визнати незаконним та скасувати рішення Департаменту соціальної політики Луцької міської ради від 02.12.2016 року про відмову ОСОБА_3 в призначенні державної соціальної допомоги (житлової субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг).

Зобов'язати Департамент соціальної політики Луцької міської ради призначити ОСОБА_3, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 державну соціальну допомогу (житлову субсидію для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг) з 01.01.2017 року.

Стягнути з державного бюджету на користь ОСОБА_3 понесені нею судові витрати по сплаті судового збору в сумі 640 (шістсот сорок) грн.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її проголошення.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Луцького міськрайонного

суду Волинської області С.М. Рудська