Ухвала від 01.09.2017 по справі 809/1205/17

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"01" вересня 2017 р. Справа № 809/1205/17

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Григорук О.Б., розглянувши матеріали адміністративного позову Державного міського підприємства «Івано-Франківськтеплокомуненерго» до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: публічне акціонерне товариство «Комерційний банк «ГЛОБУС», публічне акціонерне товариство «Перший український міжнародний банк», публічне акціонерне товариство «Мега Банк», публічне акціонерне товариство «Державний ощадний банк України», про визнання протиправною та скасування постанови №50057608 від 17.07.2017, -

ВСТАНОВИВ:

Державне міське підприємство «Івано-Франківськтеплокомуненерго» звернулось до суду з адміністративним позовом до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: публічне акціонерне товариство «Комерційний банк «ГЛОБУС», публічне акціонерне товариство «Перший український міжнародний банк», публічне акціонерне товариство «Мега Банк», публічне акціонерне товариство «Державний ощадний банк України», про визнання протиправною та скасування постанови №50057608 від 17.07.2017.

При вирішенні питання відкриття провадження у справі, а також відповідності позовної заяви вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, судом встановлено наступне.

Частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".

Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно із підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України “Про судовий збір” за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем, ставка судового збору встановлюється в розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до абзацу 4 статті 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” з 1 січня 2017 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1600 грн.

Таким чином, розмір судового збору, який підлягає до сплати позивачем за подання даного позову становить 1600 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, жодного документу про сплату судового збору за подання до адміністративного суду даної позовної заяви, позивачем суду не надано.

Окрім цього, суд звертає увагу на те, що відповідно до частини 2 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України, яка регламентує особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, позовну заяву може бути подано до суду, зокрема, у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Частиною 1 статті 103 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.

Позивач в позовній заяві вказав, що дізнався про порушення його прав та інтересів лише 28.08.2017, коли отримав лист ДПІ в м. Івано-Франківську №4407/10/09-19-17-07-20. Натомість, додатки до позовної заяви містять копію листа Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області від 17.07.2017 №04.1-29/1463, яким позивачу було направлено оскаржувану постанову про арешт коштів боржника №50057608 від 17.07.2017, та згідно відмітки про надходження вхідної кореспонденції вказана постанова отримана Державним міським підприємством «Івано-Франківськтеплокомуненерго» 24.07.2017.

З огляду на вищенаведене, позивач в позовній заяві не обґрунтував належним чином обставини щодо дотримання ним встановленого частиною 2 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України строку звернення до суду з цим позовом. Також позивачем не вказано обставин, які б давали можливість суду в разі встановлення факту пропуску строку звернення до суду з цим позовом, визнати причини такого пропуску строку поважними.

За таких обставин, позовну заяву подано без додержання вимог частин 2 та 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

У відповідності до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Таким чином, оскільки позивачем не надано суду доказів справляння судового збору та належним чином не обґрунтовано обставини щодо дотримання строку звернення до суду з даним адміністративним позовом, суд вважає, що позовну заяву належить залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків.

На підставі наведеного, керуючись частиною 1 статті 108, статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Державного міського підприємства «Івано-Франківськтеплокомуненерго» до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: публічне акціонерне товариство «Комерційний банк «ГЛОБУС», публічне акціонерне товариство «Перший український міжнародний банк», публічне акціонерне товариство «Мега Банк», публічне акціонерне товариство «Державний ощадний банк України», про визнання протиправною та скасування постанови №50057608 від 17.07.2017 - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків до 11 вересня 2017 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Григорук О.Б.