Україна
02 листопада 2009 р. справа № 2а-15249/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Кошкош О.О.
при секретарі
при секретарі Гумуржи Т.В.
за участю
прокурора Ноздрьова С.В.
представника позивача Петриченка М.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Ясинуватського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України, її структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій, -
Ясинуватський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України, її структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області звернувся з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій, мотивуючи свої вимоги тим, що при проведенні перевірки встановлено порушення законодавства з боку відповідача при здійсненні діяльності, пов'язаної з перевезенням пасажирів. За результатами розгляду акту винесено постанову про застосування фінансових санкцій у сумі 1700 гривень, яка була направлена відповідачу для добровільного виконання. Однак, до теперішнього часу суми фінансових санкцій відповідачем не сплачено.
Просив стягнути з відповідача зазначену суму фінансових санкцій.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні вимоги підтримали, надали пояснення, аналогічні викладеним в позові.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце судового засідання були повідомлений належним чином, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи від надходило. Відповідно до ч. 1 ст. 128 КАС України, - суд відкладає розгляд справи у разі неприбуття у судове засідання сторони, про яких немає відомостей, що їм вручені повістки. Оскільки, є відомості про те, що судова повістка відповідачу вручена, то неприбуття у судове засідання не перешкоджає розгляду справи.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року № 1190, позивач - Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується.
Згідно з п.4 вищевказаного Положення Головавтотрансінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.
Головавтотрансінспекція має право перевіряти додержання суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.
Згідно п.8 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2004 р. №1190 Головавтотрансінспекція для виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністром транспорту та зв'язку утворювати територіальні органи у межах граничної чисельності працівників Головавтотрансінспекції.
З наведеного випливає, що територіальний орган Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у прийнятті рішення про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій діє як органи державної виконавчої влади у здійсненні управлінських функцій і, відповідно, як суб'єкт владних повноважень.
Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області при проведенні перевірки ОСОБА_1 встановлено порушення абз.3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме, відсутня ліцензійна картка, належним чином оформлений дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг.
За результатами розгляду Акту проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, позивачем винесено постанову від 03.02.2009 року про застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій у сумі 1700 гривень (а.с.5,6).
Однак, до теперішнього часу суми фінансових санкцій відповідачем не сплачено.
Таким чином, суд приходить до висновку, що з відповідача на користь позивача необхідно стягнути зазначену суму фінансових санкцій.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 8 - 11, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України суд -
Позов Ясинуватського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України, її структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій - задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 суму фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень) на користь держави: Держбюджет м. Донецька, ГУДК в Донецькій області, р/р 31112106700002, МФО 834016, ОПО 23977045, код плат. 21081100.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Кошкош О.О.