Постанова від 12.11.2009 по справі 2а-290/08/0570

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 листопада 2009 р. справа № 2а-290/08/0570

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Кірієнка В.О.

при секретарі Ломиног А.М.

за участю:

представника позивача Долгих Н.Д.

представника відповідача: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області

до Краматорської міської санітарно-епідеміологічної станції

про стягнення суми економічних санкцій

ВСТАНОВИВ:

Державна інспекція з контролю за цінами в Донецькій області звернувся до суду з позовом до Краматорської міської санітарно-епідеміологічної станції про стягнення економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін.

В обґрунтування позову зазначили, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Донецькій області була проведена перевірка відповідача з питання дотримання державної дисципліни цін на платні послуги. За матеріалами перевірки прийнято рішення від 11.12.2006 року № 147 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін. Відповідно до вимог чинного законодавства разом з рішенням відповідачу була направлена претензія від 11.12.2006 року № 05-04/147-147

Просили стягнути з відповідача суму економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін в розмірі 174377, 49 грн.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, мотивуючи свою позицію аналогічно викладеному у позовній заяві. Просив задовольнити позов в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, був належним чином повідомлений про час, дату та місце розгляду справи. На адресу суду надійшло клопотання, яким відповідач зазначив, що Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 17.04.2008 року рішення від 11.12.2006 року № 147 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін визнано частково недійсним. У зв'язку з чим, відповідач частково визнає позов у розмірі 10902, 48 грн.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

В ході проведеної Державною інспекцією з контролю за цінами в Донецькій області перевірки дотримання Краматорською міської санітарно - епідеміологічної станції державної дисципліни цін при формуванні і застосуванні тарифів на послуги за період з 01.11.2005 року по 30.09.2006 року було виявлено, зокрема, факт завищення передбачених діючим законодавством тарифів на відповідні послуги, внаслідок чого Краматорською міською санітарно - епідеміологічною станцією було додатково отримано 173835,78 грн., а саме, за період з 01.11.2005 року по 10.05.2006 року отримано 158027,74 грн., за період з 11.05.2006 року по 31.05.2006 року - 4219,41 грн., з 01.06.2006 по 30.09.2006 року - 11588,63 грн.

Виявлені правопорушення зафіксовані в акті перевірки № 3069 від 03.11.2006 року та доповненні до нього, копії яких знаходяться у матеріалах справи.

За наслідками зазначеної перевірки Інспекцією, на підставі ст. 14 ЗУ «Про ціни та ціноутворення», прийняте рішення від 11.12.2006 року № 147 про застосування до Краматорської міської санітарно - епідеміологічної станції економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін , а саме : стягнення в доход бюджету відповідно до вимог розділу ІІ ст. 2 п.15 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2006 рік», безпідставно отриманої в період з 01.11.2005 року по 30.09.2006 року суми виручки у розмірі 58125,83 грн., а також штраф у двократному розмірі необґрунтовано отриманої суми виручки 116251,66 грн. Загальна сума економічної санкції складає 174377,49 грн.

Крім цього, разом з рішенням відповідачу була направлена претензія від 11.12.2006р. № 05-04/147-147.

Ст. 6 Закону України «Про ціни і ціноутворення» передбачено, що у народному господарстві застосовуються вільні ціни і тарифи, державні фіксовані та регульовані ціни і тарифи. Відповідно ж до ст. 7 цього Закону вільні ціни і тарифи встановлюються на всі види продукції, товарів і послуг, за винятком тих, по яких здійснюється державне регулювання цін і тарифів.

Згідно зі ст.8 Закону України «Про ціни і ціноутворення» державне регулювання цін і тарифів здійснюється шляхом встановлення: державних фінансових цін (тарифів), граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фіксованих цін і тарифів та іншими методами, веденими Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.1 ч.2 ст. 92 Конституції України виключно законами України встановлюється система оподаткування, податки і збори. Принципи побудови системи оподаткування в Україні, види податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також права, обов'язки і відповідальність платників визначаються Законом України «Про систему оподаткування», яким передбачено, що ставки, механізм справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) і пільги щодо оподаткування можуть встановлюватись або змінюватись тільки законами про оподаткування.

Згідно ст. 13 Закону України «Про ціни і ціноутворення» на Державну інспекцію з контролю за цінами покладені контрольно-наглядові функції з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади та суб'єктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» та п.1.6 «Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами», зареєстрованої в Мінюсті України за №1047/6238 від 18.12.2001р., вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією виручка в результаті порушення державної дисципліни цін та штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки підлягає вилученню в доход бюджету на підставі рішень, прийнятих органами державного контролю за цінами.

Згідно п.1.7 «Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами» вилученню в доход бюджету підлягають суми, які одержані внаслідок порушень державної дисципліни цін, визначених на підставі матеріалів перевірок, незалежно від фінансового стану порушника та його розрахунків з бюджетом.

Відповідно до ч.1 ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення», у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів державного контролю за цінами, сума застосованих економічних санкцій стягується у судовому порядку.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 17.04.2008 року рішення Державної інспекції з контролю за цінами Донецькій області про застосування економічних санкцій до Краматорської міської санітарно - епідеміологічної станції за порушення державної дисципліни цін № 147 від 11.12.2006 року визнати протиправним та недійсним у частині застосування економічних санкцій у вигляді стягнення на користь бюджету безпідставно отриманої в період з 01.11.2005 по 10.05.2006 року суми виручки у розмірі 54491,67 грн., а також штрафу у двократному розмірі необґрунтовано отриманої суми виручки 108983,34 грн.

За таких обставин, суд дійшов до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню, тобто з відповідача слід стягнути економічні санкції у розмірі 10902, 48 гривень.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 15, 17, 23, 58, 69-71, 79, 86-87, 94, 158-163, 185-186, 254 Кодексу адмністративного судочинства України,

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Краматорської міської санітарно-епідеміологічної станції про стягнення економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін - задовольнити частково.

Стягнути з Краматорської міської санітарно-епідеміологічної станції (84307, м.Краматорськ, вул..Кіма,2, ЗКПО 05499381) в доход бюджету суму застосованої економічної санкції за порушення державної дисципліни цін в розмірі 10902 (десять тисяч дев'ятсот дві) грн., 48 коп. на д/р № 31110106700059 в УДК м.Краматорська, банк отримувача - ГУДКУ в Донецькій області, код ЄДРПОУ 34686652, код надходжень за бюджетною класифікацією - 21081100.

У іншій частині позову відмовити.

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 12 листопада 2009 року. Постанова у повному обсязі складена 17 листопада 2009 року.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Кірієнко В.О.