Постанова від 01.10.2008 по справі 2-а-3150/2008

Справа № 2-а-3150/2008

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

1 жовтня 2008 року м. Чернігів

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Сорочко Є.O.,

при секретарі Ясинському С.Г.,

за участю представника позивача Довгаля С.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Чернігівської міжрайонної державної податкової інспекції Чернігівської області до комунального підприємства Жуківської сільської ради про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

Чернігівська міжрайонна державна податкова інспекція Чернігівської області (далі - Чернігівська МДПІ) звернулась до суду з адміністративним позовом до комунального підприємства Жуківської сільської ради (далі - КП Жуківської сільської ради) про стягнення податкового боргу зі збору за спеціальне використання водних ресурсів в розмірі 679 грн. 60 коп., зі збору на геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету в розмірі 849 грн. 76 коп., зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 510 грн., з податку на прибуток в розмірі 1178 грн., всього на суму 3217 грн. 36 коп. Свої вимоги мотивують тим, що відповідно до п.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені законом строки, визнається сумою податкового боргу. Відповідач несвоєчасно і не в повному обсязі сплачує податки до бюджету.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надіслав заяву про розгляд справи за відсутності представника відповідача.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають

юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

КП Жуківської сільської ради (ідентифікаційний код 32404396) зареєстровано Куликівською районною державною адміністрацією Чернігівської області 28.02.2003 року та взято на податковий облік в Чернігівській МДГП 06.03.2003 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію відповідача та довідкою податкової інспекції про взяття на облік платника податків.

Місце знаходження відповідача станом на дату звернення Чернігівської МДПІ до суду є вул. Центральна, 83, Куликівського району, Чернігівської області, що підтверджується наявною у справі довідкою з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Відповідно до ст. 4, п. 2.З. ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування", суб'єкти підприємницької діяльності зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни. Згідно ст. 11, вищевказаного Закону, відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів та додержання законів про оподаткування несуть платники податків відповідно до законів України.

Підприємства, установи та організації незалежно від форм власності, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують водні ресурси та користуються водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту відповідно до Інструкції „Про порядок обчислення і справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту", затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України, Міністерства Економіки України, Міністерства Фінансів України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища № 231\539\118\219 від 01.10.1999 року є платниками збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту. Відповідно до вищезазначеної інструкції водокористувачі самостійно обчислюють збір за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики щоквартально наростаючим підсумком з початку року. Базовий податковий (звітний період) даного збору дорівнює календарному кварталу. Розрахунки збору подаються платниками органам податкової служби протягом 40 календарних днів наступним за останнім календарним днем податкового кварталу, за своїм місцем податкової реєстрації. Збір сплачується платниками протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку подання розрахунку збору за своїм місцем податкової реєстрації, тобто протягом 50 календарних днів, наступним за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Працівниками Куликівського відділення Чернігівської МДПІ проведено перевірку своєчасності подачі розрахунку збору за спеціальне використання водних ресурсів, в результаті чого встановлені порушення КП Жуківською

сільською радою абзацу «а» п.п. 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідно до якої податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного податкового) місяця.

Відповідно п. п. 4.2.2. п. 4.2. ст. 4 вказаного Закону контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.

Згідно п. п. 17.І.І. п. 17.1. ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Так на підставі актів перевірки № 17\15-015 від 23.03.2007 року, № 27\15-015 від 29.05.2007 року, № 38\15-015 від 16.08.2007 року, № 79\15-015 від 20.11.2006 року Чернігівською МДШ винесені податкові повідомлення-рішення № 000069154\0 від 23.03.2007 року, № 0001131540\0 від 29.05.2007 року, № 0000022840\0 від 16.08.2007 року, № 0000011840\0 від 20.11.2006 року, якими до відповідача застосовані штрафні санкції на загальну суму 680 грн.

Загальна сума заборгованості зі збору за спеціальне використання водних ресурсів, з урахуванням існуючої переплати та пені становить 679, 60 грн.

Всі надрокористувачі, незалежно від форм власності, що видобувають корисні копалини на розташованих у межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони родовищах є платниками збору за геологорозвідувальні роботи відповідно до Інструкції „Про порядок справляння збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету" затвердженої наказом Комітету України з питань геології та використання надр та Державної податкової адміністрації України від 23.06.1999 року № 105\309.

Відповідно п. 6.5 вищевказаної нструкції надрокористувачі сплачують авансові квартальні внески збору до 20 числа третього місяця звітного кварталу і до 20-го числа місяця, наступного за звітним кварталом, у розмірі однієї третини суми збору, визначеної у попередньому розрахунку. Авансові внески розраховуються платником збору самостійно у розмірі одної третини величини збору, нарахованої за попередній звітний квартал. Сума збору в повному обсязі, обчислена відповідно до розрахунку за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів за цей квартал), сплачується протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку подання розрахунку збору (тобто протягом 50 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу), за місцем податкової реєстрації платника (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби).

Перевірками своєчасності слати збору за геологорозвідувальні роботи встановлено порушення відповідачем пункту 6.5 Інструкції „Про порядок

справляння збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету" та п.п. 4.І.І. п. 4.1., п.п. 4.2.2 п. 4.2. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Так, на підставі актів перевірок № 81\15-015 від 20.11.2006 року, № 16\15-015 від 23.03.2007 року, № 28\15-015 від 29.05.2007 року, № 36\15-015 від 15.08.2007 року, № 55\15-015 від 27.11.2007 року Чернігівською МДПІ винесені податкові повідомлення-рішення № 0000651540\0 від 20.11.2007 року, № 0000681540\0 від 23.03.2007 року, № 0001141540\0 від 29.05.2007 року, № 000174154\0 від 15.08.2007 року, № 0002541540\0 від 27.11.2007 року, якими до відповідача застосовані штрафні санкції на загальну суму 850 грн.

Загальна сума заборгованості зі збору за геологорозвідувальні роботи з урахуванням існуючої переплати, становить 849, 76 грн.

Відповідно до Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, затвердженої Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державної податкової адміністрації України 19.07.99 N 162/379 суб'єкти господарювання, які здійснюють викиди і скиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище та розміщення відходів, сплачують збір за забруднення навколишнього природного середовища.

Згідно вищевказаної Інструкції платники збору складають податковий податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища і подають його до органу державної податкової служби за місцем податкової реєстрації (місцеперебуванням на податковому обліку в органах державної податкової служби). Податкові розрахунки збору подаються платниками органам державної податкової служби протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, за місцем податкової реєстрації платника (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби). Збір сплачується платниками за місцем податкової реєстрації (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби) протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку подання податкового розрахунку збору, тобто протягом 50 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Перевірками своєчасності подачі розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища встановлено порушення відповідачем абзацу «а» п.п. 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Так, на підставі актів перевірок № 01\15-015 від 09.01.2007 року, № 18\15-015 від 23.03.2007 року, № 26\15-015 від 29.05.2007 року Чернігівською МДПІ винесені податкові повідомлення-рішення № 0000011540\0 від 09.01.2007 року, № 0000701540\0 від 23.03.2007 року, № 0001151540\0 від 29.05.2007 року, якими до відповідача застосовані штрафні санкції на загальну суму 510 грн.

Згідно п. 16.4. ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» податок за звітний період сплачується його платником до

відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну.

Відповідно до абзаців „а", „б" п.п. 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного податкового) кварталу (півріччя).

Перевірками своєчасності подання відповідачем декларацій з податку на прибуток підприємств встановлено порушення термінів подання податкової звітності та винесені податкові повідомлення-рішення № 0000201540\0 від 25.01.2007 року, № 0000641540\0 від 22.03.2007 року, № 0001441540\0 від 22.06.2007 року, № 0001781540\0 від 29.08.2007 року, № 0002471540\0 від 27.11.2007 року, № 0000021540\0 від 11.01.2008 року, № 0000321540 від

22.02.2008 року, якими до КП Жуківської сільської ради застосовані штрафні санкції на загальну суму 1190 грн.

Загальна сума заборгованості відповідача з податку на прибуток підприємств з урахуванням існуючої переплати, становить 1178 грн.

Згідно з п.п. 6.2.1. п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Чернігівською МДПІ відповідачу було надіслано першу податкову вимогу № 1\86 від 18.12.2006 року та друга податкова вимога № 2\13 від 26.01.2007 року.

Вищевказані податкові повідомлення-рішення та податкові вимоги були надіслані відповідачу рекомендованою кореспонденцією, але не отримані ним та розміщені на дошці оголошень.

Відповідно до ч.5 п.п. 6.2.4 п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Як вбачається з матеріалів справи та пояснень позивача, податкові повідомлення-рішення та податкові вимоги, відповідачем в межах подальшої процедури апеляційного оскарження чи в судовому порядку не оскаржені.

У відповідності до п.1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк.

Заступником начальника Чернігівської МДПІ було прийнято рішення № 1 від 28 лютого 2007 року про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків комунального підприємства Жуківської сільської ради в рахунок погашення його податкового боргу.

У відповідності до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги Чернігівської міжрайонної державної податкової інспекції Чернігівської області до комунального підприємства Жуківської сільської ради підлягають задоволенню оскільки є законними та обґрунтованими, а заборгованість зі сплати податкового боргу стягненню за рахунок активів відповідача.

Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Чернігівської міжрайонної державної податкової інспекції Чернігівської області до комунального підприємства Жуківської сільської ради, задовольнити.

Стягнути за рахунок активів з комунального підприємства Жуківської сільської ради (ідентифікаційний код 32404396) податковий борг:

- з податку на прибуток в розмірі 1178 (одна тисяча сто сімдесят вісім) до Державного бюджету Чернігівського району рр 31115009700522 ГУДКУ в Чернігівській області, МФО 853592, код отримувача 22826386.

- зі збору за використання водних ресурсів в розмірі 679 (шістсот сімдесят дев'ять) грн. 60 коп. до Державного бюджету Чернігівського району рр 31118017700522 ГУДКУ в Чернігівській області, МФО 853592, код отримувача 22826386.

- зі збору за забруднення навколишнього середовища в розмірі 510 (п'ятсот десять) грн. до місцевого бюджету Жуківської сільської ради ГУДКУ в Чернігівській області, розрахунковий рахунок 33112329700269, МФО 853592, код отримувача 22827065.

- зі збору на геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету в розмірі 849 (вісімсот сорок дев'ять) грн. 76 коп. до Державної бюджету Чернігівського району розрахунковий рахунок 31319300700522 ГУДКУ в Чернігівські області, МФО 853592, код отримувача 22826386.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі, особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.