Україна
09 листопада 2009 р. справа № 2а-16167/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Галатіної О.О.
при секретарі Овчаренко О.М.
за участю представника позивача Перець В.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання за адресою: м. Донецьк, вул.. 50-ї Гвардійської дивізії, 17 адміністративну справу за позовом Шахтарської об»єднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «Шахтарське районне сільське комунальне підприємство» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість у сумі 28205,69 грн. за рахунок активів боржника, -
Шахтарська ОДПІ звернулася до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Шахтарське районне сільське комунальне підприємство» податкового боргу з податку на додану вартість у сумі 28205,69 грн. за рахунок активів боржника.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідач є платником податку на додану вартість, знаходиться на податковому обліку у Шахтарській ОДПІ. Підприємством самостійно було визначене податкове зобов'язання з податку на додану вартість у податкових деклараціях від 22.12.2008 року, 21.04.2009 року, від 19.05.2009 року, від 22.06.2009 року від 16.07.2009 року, від 18.08.2009 року на суму 15034,62 грн. та не сплачено до податкового органу.
Крім того, податковим органом були проведені перевірки відповідача, щодо дотримання вимог податкового законодавства та за результатами перевірки були виявленні порушення вимог п.п 7.7.1 ст. 7 Закону України «Про податку на додану вартість», п.п .5.3.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п. 4.1 ст. 4, п. 11.1 ст. 11 Закону України «Про податок на додану вартість».
Податковим повідомленнями-рішеннями № 0000341542/0/253 від 03.04.2009 року, № 0000351542/252 від 03.04.2009 року, № 0000642341/0 від 25 серпня 2009 року, за порушення вимог податкового законодавства позивачем у відношенні відповідача були нараховані штрафні санкції у на загальну суму 13170,97 грн.
Отже, за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом у сумі - 28205,69 грн., яка не була ним сплачена на момент подання даного позову до суду, у зв'язку з чим позивач просить стягнути її у судовому порядку.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги і просив їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з»явився. Від відповідача на адресу суду надійшла заява у якій останній зазначив, що позов визнає у повному обсязі та просив розглянути справу за відсутністю їх представника.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву.
Частиною 3 ст. 156 КАС України передбачено, що судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.
Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи при цьому з наступного.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Шахтарської об'єднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «Шахтарське районне сільське комунальне підприємство» про стягнення заборгованості є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що відповідач - ТОВ «Шахтарське районне сільське комунальне підприємство» є юридичною особою, суб'єктом господарської діяльності, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію. Відповідач перебуває на обліку у Шахтарській ОДПІ та платником податку на додану вартість.
Відповідно до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач Шахтарська ОДПІ є суб'єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Станом на день подання даного позову у відповідача існує податковий борг з податку на додану вартість та заборгованість зі сплати штрафних санкцій на загальну суму - 28205,69 грн. грн., що підтверджується розрахунком суми позову.
Відповідно до ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”
податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;
податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України „Про систему оподаткування” від 18.02.1997 року № 77/97 податок на додану вартість є загальнодержавним податком.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Судом встановлено, що позивачем було самостійно визначене податкове зобов'язання з податку на додану вартість у податкових деклараціях від 22.12.2008 року, 21.04.2009 року, від 19.05.2009 року, від 22.06.2009 року від 16.07.2009 року, від 18.08.2009 року на суму 15034,62 грн. та не сплачене в порядку визначеному законом.
Відповідно до п. 5.1. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Крім того, судом встановлено, що податковими повідомленнями-рішеннями № 0000341542/0/253 від 03.04.2009 року, № 0000351542/252 від 03.04.2009 року, № 0000642341/0 від 25 серпня 2009 року, за порушення вимог податкового законодавства податковим органом відповідачу були нараховані штрафні санкції на загальну суму 13170,97 грн.
Зазначена сума виникла у зв'язка із тим, що відповідачем було сплачено податок на додану вартість у сумі 8828,07 грн. з затримкою більше 30 днів, у сумі 10888,70 грн. з затримкою більше 90 днів, а також у зв'язку із заниженням податкового зобов'язання на суму 3974,00 грн.
Такі порушення податкового законодавства є підставою для накладення на відповідача штрафних санкцій відповідно до ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, отже, суд вважає правомірними дії позивача, щодо нарахуванню відповідачу штрафних санкцій у сумі 13170,97 грн.
Таким чином, з урахуванням приведених норм діючого законодавства, податковий борг та штрафні санкції в загальній сумі - 28205,69 грн. підлягають стягненню з відповідача.
Позивачем були здійснені заходи, передбачені ст. 6 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, а саме - відповідачеві були направлені дві податкові вимоги , але суми, яки були визначені цими податковими вимогами, відповідачем сплачені не були.
У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд, -
Задовольнити позов Шахтарської об'єднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «Шахтарське районне сільське комунальне підприємство» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість у сумі 28205,69 грн. за рахунок активів боржника.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Шахтарське районне сільське комунальне підприємство» на користь Державного бюджету України податковий борг з податку на додану вартість у сумі - 28205,69 грн.
Постанова виготовлена в нарадчій кімнаті та проголошений її повний текст у судовому засіданні 9 листопада 2009 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Галатіна О.О.